Вівторок, 15 Липня, 2025

Системне насильство в установі: ДБР розслідує смерть чоловіка в СІЗО

Важливі новини

Колишній чоловік співачки Ані Лорак показав нову дівчину

Поки зрадниця Ані Лорак мовчить про особисте, її колишній чоловік Мурат Налчаджіоглу вирішив більше не приховувати нові стосунки. Бізнесмен турецького походження, який проживає в Україні, опублікував романтичне відео з новою дівчиною на своїй сторінці в Instagram. Пара провела час на морському узбережжі Туреччини — саме там зараз перебуває Мурат разом із обраницею. За словами чоловіка, […]

Україну хочуть примусити до миру з Росією

Україна знову знаходиться під тиском міжнародних сил, які прагнуть припинити восьмий рік триваючу війну на сході країни. Олег Рибачук, колишній віце-прем’єр України, висловив своє занепокоєння щодо можливості накладання умов, що змусили б Україну припинити війну, під час зустрічі з журналістами на каналі "Еспресо".

За його словами, виглядає так, що Київ таки готують до ситуації, коли приблизно через рік можуть змусити Україну і Путіна призупинити війну.

Політик додав, що це питання піднімав Дональд Трамп.

Рибачук вважає, що незалежно від деталей, на яких кордонах і умовах це станеться, така можливість є реальною. “Так, в України буде декілька років на те, щоб стати сильнішими, ніж Росія. Але в Путіна також буде час, щоб перепочити, набрати сили — корейців, китайців, техніку тощо”, — відзначив експерт.

Рибачук підкреслив, що всі добре знають, що робитиме Путін у такій ситуації, це вже очевидно.

Але важливіше, що буде відбуватися всередині України під час цієї паузи. “Я з жахом про це думаю. Перше, що ми зробимо — кинемося у виборчі перегони. Людям Єрмака треба ж обов’язково залишитися при владі. Вони будуть робити все, щоб ми пересварилися між собою, і ми гарантовано посваримося.

Із тих трьох, чи то п’яти років, яких у нас буде на те, щоб ми стали сильною країною, ми навіть без військового втручання Росії, ризикуємо розірватися зсередини”, — заявив Рибачук і додав, що саме в цьому загроза тієї дуже спотвореної системи влади, яка є зараз в Україні.

Зміни в консульському обслуговуванні: як мобілізація впливає на українських чоловіків за кордоном

Згідно з листом, підписаним першим заступником міністра закордонних справ Андрієм Сибігою, з 23 квітня всі чоловіки призовного віку втрачають право на отримання консульських послуг за кордоном. Це нове обмеження передбачене в контексті Закону України "Про правовий режим воєнного стану", який набуває чинності відповідно до загострення ситуації з агресією Російської Федерації проти України. Зазначений лист визначає, що тепер чоловікам віком від 18 до 60 років буде доступна лише можливість оформлення документів для повернення на територію України.

Введене обмеження спрямоване на забезпечення військового обліку та соціальної підтримки відповідно до потреб законодавства. Ця ініціатива залишатиметься в силі до отримання додаткових роз’яснень щодо застосування положень закону про мобілізацію, який запроваджується з метою посилення обороноздатності держави та забезпечення безпеки громадян.

Саме положення 6 і 16 цього закону встановлюють спеціальний режим в'їзду й виїзду, обмеження свободи пересування осіб, а також руху транспортних засобів. Зокрема, вони регламентують зміну місця проживання лише за наявності дозволу військових органів чи розвідувальних служб, а також можливість проходження альтернативної (невійськової) служби.

Нагадаємо, що з цього моменту консульські установи здійснюватимуть лише формально-юридичну підтримку, пов'язану з оформленням документів для повернення до України.

У висновку можна сказати, що введення обмежень на отримання консульських послуг для українських чоловіків призовного віку є частиною заходів, спрямованих на забезпечення військового обліку та соціальної підтримки в умовах загострення конфлікту з Російською Федерацією. Ця ініціатива створена у контексті набуття чинності законом про правовий режим воєнного стану та законом про посилення мобілізації. Важливо зазначити, що обмеження діятиме лише до отримання додаткових роз'яснень щодо застосування вказаних законів. Таким чином, метою цих заходів є підвищення обороноздатності країни та забезпечення безпеки громадян.

На Оболоні жорстоко побили 14-річного хлопця: прокуратура подала клопотання до суду

Київська міська прокуратура подала до суду клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру щодо трьох підлітків віком 13-14 років, які жорстоко побили свого ровесника. Інцидент стався на дитячому майданчику в Оболонському районі столиці. У ході досудового розслідування встановлено, що на дитячому майданчику в Оболонському районі столиці підлітку по черзі завдавали удари троє його знайомих, з […]

The post На Оболоні жорстоко побили 14-річного хлопця: прокуратура подала клопотання до суду first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Держагентство АРМА отримало корпоративні права на підприємства олігарха Жеваго

Майно олігарха Костянтина Жеваго, який наразі перебуває за межами України, було передано в управління державному агентству АРМА. Це рішення стало результатом розслідування, що ведеться проти Жеваго через підозру у розтраті 113 мільйонів доларів із банку “Фінанси та Кредит”. У 2023 році Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило Жеваго про підозру, а 28 лютого 2025 року Київський […]

The post Держагентство АРМА отримало корпоративні права на підприємства олігарха Жеваго first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру сімом працівникам Харківського слідчого ізолятора, які стали співучасниками трагедії, що завершилася смертю щойно доставленого затриманого. За даними слідства, службовці навмисне порушили правила тримання під вартою, що призвело до жорстокого побиття та подальшої загибелі людини.

Інцидент стався у квітні 2025 року. Працівники СІЗО — колишній керівник установи, двоє оперуповноважених, черговий помічник начальника, старший по корпусу та два молодші інспектори — вирішили «виховати» нового підозрюваного. Його незаконно перевели до камери з уже засудженими, що прямо заборонено законом.

Через кілька годин після переведення затриманого побили до стану напівпритомності. Однак замість того, щоб викликати лікарів чи швидку, співробітники ізолятора залишили його в камері без будь-якої допомоги. Як зазначили в ДБР, дії персоналу були свідомими: вони фактично чекали, поки потерпілий помре.

Уночі чоловік загинув від численних травм — черепно-мозкової, перелому кісток, пошкоджень внутрішніх органів і м’яких тканин. Судово-медична експертиза підтвердила, що своєчасна медична допомога могла врятувати його життя.

Працівники СІЗО намагалися приховати справжні обставини смерті, заявивши, що чоловік загинув під час бійки між затриманими. При цьому замовчали факт незаконного переведення та відмови у медичній допомозі.

Залежно від ролі кожного, посадовцям повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • перевищення влади, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365),

  • залишення в небезпеці, що спричинило смерть (ч. 3 ст. 135),

  • службова недбалість, що спричинила загибель людини (ч. 3 ст. 367).

Санкції передбачають до 10 років позбавлення волі. Наразі вирішується питання щодо взяття підозрюваних під варту.

Окремо правоохоронці повідомили про підозру одному із засуджених, який безпосередньо наніс потерпілому смертельні ушкодження. Його дії кваліфіковано як умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть (ч. 2 ст. 121 КК України).

Останні новини