Понеділок, 14 Липня, 2025

Трамп висунув ультиматум Україні для завершення війни

Важливі новини

Агенція оборонних закупівель продовжить роботу попри рішення міністра оборони

Агенція оборонних закупівель (АОЗ) заявила, що продовжить свою діяльність під керівництвом Марини Безрукової, незважаючи на рішення міністра оборони Рустема Умєрова. У своїй заяві АОЗ наголосила, що наглядова рада агенції залишається правочинною. Увечері 24 січня Марина Безрукова заявила, що відповідно до законодавства, залишається чинною очільницею відомства, попри відмову Міноборони продовжувати з нею контракт. Про це вона сказала в ефірі Суспільного. […]

The post Агенція оборонних закупівель продовжить роботу попри рішення міністра оборони first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

День штурманської служби, патрульних та боротьби з булінгом: що святкують 28 лютого

Сьогодні в Україні та світі відзначають кілька важливих подій. Це день, присвячений військовим, правоохоронцям та боротьбі з булінгом. Окрім того, віряни вшановують пам’ять святого преподобного Василія, а до Нового року залишилося 306 днів. Що сьогодні за церковне свято 28 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного ісповідника Василія, посника Прокопового. Він був ченцем […]

The post День штурманської служби, патрульних та боротьби з булінгом: що святкують 28 лютого first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зеленський перебуває «під великим тиском часу»

Французький дипломат і геополітолог Жан де Глініасті, який має значний досвід роботи в регіоні, поділився своїми спостереженнями щодо результатів саміту в інтерв'ю для французького видання La Dépêche. Він звернув увагу на зміни в позиції української сторони після завершення зустрічі.

Перший саміт у Швейцарії, який не увінчався особливим успіхом, змусив Україну «стримати свої амбіції»: сьогодні Зеленський розуміє, що перебуває «під великим тиском часу», чи то поле бою, чи то політика.

За словами експерта, становище Зеленського зараз скрутне з усіх боків. На фронті ЗСУ «відчувають брак людей і залишаються в складному становищі». Крім того, на думку де Глініасті, «русифікований» Донбас Києву практично неможливо відвоювати».

На світовій арені ситуація для України анітрохи не краща: «Зеленський хоче діяти швидко, бо він як чуми боїться перемоги Дональда Трампа і його віцепрезидента Джей Ді Венса, який ще більшою мірою ізоляціоніст і має намір згорнути американську підтримку Європи», – пояснює дипломат.

Однак чим більш необхідними стають переговори для Зеленського, тим менше Росія стає в них зацікавлена, зазначає де Глініасті. Москва чудово розуміє, що перемога Трампа лише зіграє їй на руку. Ба більше, «у росіян немає бажання бути “запрошеними” на конференцію – вони вважають, що, коли настане час, переговори вестимуться безпосередньо», – підкреслює експерт.

Трагедія в Ніжині: керівник поліції вбив військового в ДТП

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Вчора близько 11:00, правоохоронець на службовому автомобілі рухався до одного з перехресть у середмісті Ніжина. Раптово на проїжджу частину вибіг чоловік. Уникнути зіткнення не вдалося, від отриманих травм військовослужбовець помер на місці. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ДБР.

За попередніми даними, водій був тверезий.

Кримінальне провадження здійснюється за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого).

Проводяться необхідні слідчі дії, з метою повного та всебічного дослідження обставин дорожньо-транспортної пригоди.

Процесуальне керівництво здійснює Чернігівська обласна прокуратура.

Скандал із орендою Добропіллявугілля

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль має великий досвід у розпилі коштів в інтересах олігарха Ахметова. 22 грудня 2010 року строком на 49 років відбулася передача в довгострокову оренду цілісного майнового комплексу ДП Добропіллявугілля.

Передача відбулася згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1559-р від 28 липня 2010 року. Згідно з договором оренди шахт ДП Добропіллявугілля між Фондом державного майна України та компанією ДТЕК, сума місячної орендної плати склала 18,3 млн грн.

Компанія ДТЕК взяла на себе інвестиційні зобов’язання з розвитку цих підприємств, однак протягом терміну оренди не тільки не виконала поточні інвестиційні зобов’язання, а й штучно накачувала кредиторську заборгованість ДП “ДТЕК Добропіллявугілля” перед власним підприємством компанії ДТЕК (ЗАТ “ДТЕК Павлоградвугілля”).

Ці дії здійснювалися шляхом завищення цін на 200-300% на поставлені ТМЦ, які купувалися через УМТС ДТЕК Павлоградвугілля, передавалися у власність ДТЕК Добропіллявугілля, а потім відразу передавалися в оренду ДТЕК Павлоградвугілля за заниженою вартістю.

Заборгованість ДТЕК за оренду цілісного майнового комплексу ДП Добропіллявугілля перевищила 100 млн грн. Згідно з чинним договором оренди шахт ДП Добропіллявугілля між Фондом державного майна України та компанією ДТЕК, сума місячної орендної плати складає 18,3 млн грн. При цьому орендна плата не виплачується орендарем із березня 2020 року. Наразі існує заборгованість з оренди на суму понад 100 млн грн.

У 2020 за ініціативою орендаря договір оренди ДП Добропіллявугілля було розірвано. За дорученням Шмигаля (який був колишнім топменеджером компанії ДТЕК), а також в.о. міністра палива та енергетики Ольги Богуславець було створено міжвідомчу робочу групу для всебічного вивчення цього питання.

Після розірвання договору оренди, створене ДП Добропіллявугілля заплатило 397,8 млн грн. компанії ДТЕК Добропіллявугілля через неможливість вивезення основних фондів, які були оновлені ДТЕК під час оренди. Однак фактично структурні підрозділи компанії ДТЕК просто вивезли все наявне робоче обладнання і фактично залишили під виглядом обладнання металобрухт.

За період з травня 2020 по січень 2021 року було повністю вирізано на брухт завод РМЗ, що входить до складу ЦМК Добропіллявугілля. Так само в наявну інвентаризаційну відомість, яку підписали представники ФДМ (за вказівкою Шмигаля), Міністерства палива та енергетики України, а також керівництво новоствореного підприємства ДП “Добропіллявугілля-видобуток”, було внесено фіктивні ТМЦ, які фактично було вивезено на шахти ДТЕК “Павлоградвугілля”. За даними профспілок ДП Добропіллявугілля нестача ТМЦ становить понад 300 млн грн.

За інформацією нашого джерела в Офісі Президента, Адміністрація Дональда Трампа передала Києву чіткий перелік вимог у межах підготовки до майбутнього мирного формату, що має відбутися в Стамбулі. Йдеться про необхідність узгодження більшості пунктів російського меморандуму, який просувається Москвою як основа для перемовин.

Згідно з джерелом, позиція України наразі не розглядається як визначальна. США намагаються пришвидшити узгодження документів ще до зустрічі, тоді як європейські партнери почали демонструвати дедалі більшу дистанцію від української дипломатії.

«Вимога узгодити пункти російського документа стала ключовою умовою США. Йдеться фактично про старт нової переговорної архітектури, де позицію України ставлять перед фактом», — розповів наш співрозмовник.

Ще одним тривожним сигналом стало те, що європейські уряди почали блокувати обговорення ідеї введення миротворців на окуповані території, а також виступають проти використання заморожених російських активів на користь України. Ці пропозиції раніше були частиною української ініціативи, але наразі, за словами джерела, «партнери не хочуть загострювати відносини з новою командою у Вашингтоні».

Очікується, що зустріч у Стамбулі може відбутися вже цього літа. Її формат, учасники та порядок денний наразі залишаються закритими, але в ОП не приховують — ситуація дедалі більше нагадує нав’язування миру з позиції сили, де пріоритети Києва відсунуті на другий план.

Останні новини