Спеціалізована антикорупційна прокуратура подала до Вищого антикорупційного суду позов про визнання необґрунтованими та стягнення у дохід держави активів начальниці підрозділу однієї з районних державних адміністрацій Києва та її матері. Загальна вартість майна становить понад 7,8 млн грн.
За даними НАЗК, у 2020–2025 роках чиновниця отримала та розпорядилася 3,185 млн грн, що перебували на її банківському рахунку. Згідно із законом «Про запобігання корупції», ці кошти не можуть вважатися набутими за рахунок законних доходів.
Крім того, у цей період мати посадовиці стала власницею квартири в житловому комплексі бізнес-класу неподалік центру Києва. Її вартість становить 4,65 млн грн. Аналіз доходів родини показав, що законних підстав для придбання такої нерухомості вони не мали.
САП просить суд застосувати цивільну конфіскацію й стягнути активи у власність держави. ВАКС уже наклав арешт на квартиру та інше майно, яке належить посадовиці.
Цей випадок демонструє, що антикорупційні органи дедалі активніше використовують механізм цивільної конфіскації для повернення незаконно набутого майна на користь держави.

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили нову підозру колишньому керівнику Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області. За даними слідства, у 2021 році Василь Василенко, перебуваючи на посаді начальника, незаконно передав у приватну власність землі громади — 49 гектарів території Борисівської сільради Шепетівського району. Ділянки, що є комунальною власністю, не могли бути відчужені рішенням посадовця. Проте, попри […]