П’ятниця, 25 Липня, 2025

Схему “наїзду” на антикорупційні структури НАБУ та САП запропонував Татаров

Важливі новини

Військовий експерт Жданов про необхідність мобілізації жінок

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Жданов підкреслив, що єдиною структурою, яка має право визначати реальні потреби армії в людських ресурсах, є Генеральний штаб ЗСУ. “Тільки Генштаб може порахувати потреби на сьогодні, на зараз, або на півроку, рік, плануючи бойові дії,” — зазначив він, звертаючи увагу на непослідовність деяких пропозицій щодо мобілізації жінок.

Експерт також вказав на політичний аспект трудової мобілізації, яку Кабінет міністрів може запропонувати для затвердження на рівні Верховного головнокомандувача. Трудова мобілізація зазвичай вводиться у надзвичайних ситуаціях, як-от під час воєнного стану. Однак Жданов зауважив, що на сьогоднішній день в Україні бракує ефективного планування мобілізаційних заходів та підготовки економіки до тривалих військових дій.

Жданов висловив критику щодо відсутності системного підходу в державному управлінні. Він звернув увагу на те, що в Україні часто реагують на проблеми вже по факту їх виникнення, замість того, щоб передбачати їх заздалегідь. “Ми діємо суто за ситуацією, намагаючись гасити пожежу в міру її виникнення,” — зазначив він, наголошуючи на необхідності створення більш довгострокових планів.

Обговорення мобілізації жінок в Україні має також інші перспективи. Зокрема, адвокатка Євгенія Закревська заявила, що обов’язкова мобілізація жінок є актуальною, відзначивши, що чесним вибором громадянина є опір агресору. Юристка Тетяна Савченко нагадала, що мобілізація жінок нині відбувається лише на добровільній основі.

В Україні захворюваність на грип і ГРВІ на 36% нижче за епідеміологічний поріг

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

“За п’ятий тиждень епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ (з 28 жовтня до 3 листопада) зареєстровано 110 944 випадки ГРВІ, що на 36,3% нижче епідемічного порога”, – ідеться у повідомленні.

Серед захворілих за тиждень, як вказано, – 64 997 дітей.

У порівнянні з попереднім тижнем, кількість захворілих на ГРВІ серед дорослих та дітей віком до 17 років зменшилася на 3,2% та 15,3% відповідно.

Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно з COVID-19, становить 307,9 на 100 000 населення, що на 10,7% менше показника минулого тижня.

З 28 жовтня до 3 листопада було зареєстровано два летальних випадки серед тих, хто мав позитивний результат тесту на COVID-19.

З 30 вересня в Україні почався епідемічний сезон грипу та ГРВІ. Всього з 30 вересня до 3 листопада, за даними ЦГЗ, перехворіла 587 751 особа (1,6% від населення країни), що на 15,3% менше аналогічного періоду сезону 2023-2024 років.

Чехія припинить надавати захист українським біженцям

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Чеська влада має на меті реалізувати це рішення під час головування Польщі в Раді Європейського Союзу. За словами Ракушана, зміни потребують міжнародної підтримки та мають бути узгоджені на європейському рівні. Очікується, що цей процес завершиться в першій половині 2024 року.

Згідно з пропозицією чеського уряду, українці, які наразі перебувають у Чехії під тимчасовим захистом, отримають своєрідний мораторій на припинення захисту. Це дозволить людям ще певний час залишатися на території країни, однак згодом вони мають пройти процедуру отримання дозволу на проживання, як це передбачено для громадян інших національностей.

Такі зміни можуть суттєво вплинути на статус українців у Чехії, адже після завершення війни вони повинні будуть переходити на стандартні механізми, що передбачають оформлення документів для довгострокового перебування або надання інших видів на проживання. Це буде мати значні наслідки для тих, хто планує залишатися в країні після завершення тимчасового захисту.

Прогнози щодо мобілізаційного віку в Україні: думка журналіста Віталія Портникова

Віталій Портников, відомий український журналіст, в ефірі українського телебачення висловив стурбованість щодо тривалості війни та можливих змін у мобілізаційній політиці України. Він зазначив, що якщо конфлікт триватиме ще два роки, існує ймовірність зниження мобілізаційного віку, а в разі п’ятирічної війни можливе залучення жінок до військової служби. «Я вже неодноразово говорив, буде зменшуватися призовний вік. Не […]

The post Прогнози щодо мобілізаційного віку в Україні: думка журналіста Віталія Портникова first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Доброволець ЗСУ Юрій Мірошниченко, син маніяка Чикатила, зник під Харковом

Під час бойових дій на Харківському напрямку безвісти зник Юрій Мірошниченко — син радянського серійного вбивці Андрія Чикатила. Про це повідомляє російське видання SHOT із посиланням на власні джерела. Юрію було 56 років. Він служив у лавах Збройних сил України, куди пішов добровольцем. За даними ЗМІ, останнім часом чоловік перебував на передовій у Харківській області. […]

Як повідомляють наші джерела, конфлікт між ОП та антикорупційними структурами лежить значно глибше чим “вручення підозри Чернишову”. Справа у розмірі відсотка за “легалізацію коштів отриманих корупційним шляхом в Європі та США”, а саму “схему наїзду” на НАБУ і САП запропонував Олег Татаров.

Як пояснює наше джерело, в НАБУ та САП сидять люди, що працюють на американців та на рівні особистих контактів “зливають” своїм кураторам 99% інформації по всім справам, якщо раптом самі структури “забувають” повідомити.

Для американців, в контексті роботи НАБУ та САП, ключовим завданням є контроль за “брудними грошима” українських чиновників. За інформацією джерела, “у них є сотні способів відбору частини корупційних і легалізованих грошей”.

Як повідомляє джерело, тільки по Україні на рік вони примудряються “витягати” кілька мільярдів доларів для своїх компаній. Так, вимивання коштів на банки, охорону, аудит, нерухомість, інформпослуги – це все “методи відбору грошей у наших корупціонерів”.

Для розуміння масштабів ситуації – легалізація в США корупційних грошей тільки однієї української чиновниці обійшлася їй у 800 мільйонів.

Цим, власне кажучи, і пояснюється низька ефективність НАБУ, про яку згадував Володимир Зеленський –  замість боротися з корупцією, українських корупціонерів просто “обілечують” на етапі легалізації кврадених коштів.

Тож втрачати таку “дійну корову” під вивіскою НАБУ та САП ніхто не хоче і, за інформацією джерела, “найбільше американці бояться повальної чистки в цих органах за нового підпорядкування непідконтрольного їм Офісу Генпрокурора”.

Також, що важливо, Директор НАБУ Семен Кривонос ходить зі звітами в посольство США, але так само звітується  і в Офісі Президента. Тому ОП у курсі, що на них є у США.

Згортання фінансування, яким пригрозило G7 у разі блокування роботи антикорупційних структур, за інформацією джерела,  не лякає ОП –  “вони різними способами крадуть до 10 відсотків та ще й діляться з міжнародними кураторами. Водночас, без цього фінансування, вони не зможуть красти 50 відсотків з місцевих бюджетів”.

Також варто відзначити, що за інформацією джерела, під час приїзду Кіта Келлога відбулась зустріч на рівні “бухгалтерів” де ОП попередили: “Не міняйте схеми виведення і легалізації ваших грошей, ми бачимо всі потоки і готуємо вам пропозиції. Якщо потоки почнуть “всихати”, ми зрозуміємо, що ви намагаєтеся нас кинути”.

Нагадаємо, раніше в лобістських колах Вашингтона обговорювалась ситуація, коли Андрій Єрмак прилетів до США “домовлявся про особисті гарантії”. За інформацією джерел, “йому ще тоді сказали умови, але він  разом з Зеленським порахувавали і лишились дуже незадоволені порядком цифр.

Підсумовуючи, зазначимо, що ймовірною причиною різкого включення США в ситуацію навколо НАБУ і САП являється “боязнь втратити своїх людей у структурах після чисток”. Водночас, за інформацією джерела” із частини обвинувачених СБУ детективів НАБУ найближчим часом буде знято підозри.

Останні новини