Середа, 23 Липня, 2025

16 лютого: які свята відзначають в Україні та світі

Важливі новини

Юлію Тимошенко розшукує Росія

Увечері п'ятниці, 7 червня, розгорнулася несподівана сюжетна поворотна точка, що вразила громадськість: російські органи влади рішуче оголосили в розшук колишню прем'єр-міністерку України, Юлію Тимошенко. Ця несподівана новина викликала велику хвилю занепокоєння та роздумів серед політичних аналітиків, громадських діячів та простих громадян. Вона стала предметом гострої політичної дискусії і породила безліч питань щодо можливих причин та наслідків цього рішення.

Після цього повідомлення з'явилася потреба в ретельному аналізі подій, що передували цьому заявленню. Зважаючи на складні міжнародні відносини та історичні контексти, неминучо виникає питання про можливі політичні мотиви заходів, вжитих російським урядом у цьому конкретному випадку. Тимошенко, яка має довгу політичну кар'єру та була відомою своїми позиціями, неодноразово входила в конфліктні ситуації з російськими владними структурами, що робить цю ситуацію ще більш складною та загадковою.

Звісно, цей незвичайний поворот подій став об'єктом пильного спостереження як з боку політичних аналітиків, так і з боку звичайних громадян, які з цікавістю слідкують за важливими подіями в сучасному світі. Багато хто засуджує такий крок російських органів влади, вважаючи його політично мотивованим і спрямованим на підрив відносин між двома країнами. У цей важливий момент нації знову мають показати свою здатність до розуміння, співчуття та здатність вирішувати конфлікти шляхом діалогу та мирного вирішення розбіжностей.

Про це повідомила державна пропагандистська агенція ТАСС.

У картці розшуку зазначено, що колишню прем’єрку України Юлію Тимошенко розшукують за статтею кримінального кодексу Росії. Проте не уточнюють — за якою саме.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко — перша жінка на посаді прем’єр-міністра України. Двічі обіймала цю посаду — у 2005 та 2007–2010 роках.

З 2001-го Тимошенко очолює політичну партію “Батьківщина”. Є народною депутаткою України сімох скликань.

Тричі брала участь у виборах президента України: у 2010, 2014 та 2019 роках.

Раніше, 4 травня МВС Росії оголосило у розшук чинного президента України Володимира Зеленського, а також п’ятого президента Петра Порошенка. У МЗС України назвали це рішення ознакою розпачу.

Спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Зеленського і Порошенка було оголошено в розшук у рамках “розслідувань злочинів української влади”.

Проте через декілька днів зі сайту МВС РФ зникли оголошення про розшук Зеленського та Порошенка

Київського нотаріуса судитимуть за передачу цифрового підпису спільникам

У Києві перед судом постане нотаріус, який під час перебування за межами України незаконно делегував свої повноваження третім особам, дозволивши їм виконувати нотаріальні дії від його імені. Про це повідомляє столична поліція. Слідство встановило, що у серпні–вересні 2022 року нотаріус перебував за кордоном, але вирішив не припиняти нотаріальну практику. Для цього він передав своїм спільникам […]

На кордоні з Україною зафіксовано спалах ящуру: медики попереджають про небезпеку

На території Угорщини, неподалік кордону з Україною, зафіксовано спалах ящуру – небезпечного вірусного захворювання, яке вражає парнокопитних тварин і може передаватися людині. У зв’язку з цим в Україні запроваджено посилений ветеринарний контроль, щоб запобігти поширенню вірусу. Що таке ящур і чому він небезпечний? Ящур – це високозаразне вірусне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом та через […]

The post На кордоні з Україною зафіксовано спалах ящуру: медики попереджають про небезпеку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Уночі російські ракети атакували Харків

Уранці 31 травня було зафіксовано нову трагедію на теренах України. Російські війська вчинили напад на Харків, запустивши п'ять керованих ракет С-300/С-400 із території Бєлгородської області Російської Федерації. Під важким обстрілом опинився п'ятиповерховий житловий будинок, який зазнав повного руйнування. Серед жертв – чотири людини, а 25 отримали поранення, включаючи двоє невинних дітей. За неофіційною інформацією, під завалами можуть знаходитися ще шестеро людей, чий стан залишається невідомим. Цей виродок війни лише підкреслює недоліки у міжнародному співтоваристві та необхідність негайних заходів для захисту мирного населення.

Про це повідомляють голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

“Одна з ракет поцілила у п’ятиповерховий житловий будинок, в наслідок чого були повністю зруйновані конструкції з 3-го по 5-й поверхи одного з його під’їздів. Сталася пожежа на площі 80 кв.м. З напівзруйнованого будинку ДСНСники врятували 6 людей, з них 1 дитину”.

Синєгубов повідомив, що станом на ранок загинули четверо людей. “На жаль, у зруйнованому будинку виявили ще одне тіло загиблого. Станом на зараз – четверо загиблих”, – повідомив він.

Він додав, що серед 25 постраждалих дві дитини – хлопчик та дівчинка по 12 років.

Також внаслідок повторного обстрілу о 00:15 було пошкоджено пожежний автомобіль та автівку “швидкої”. Крім того, внаслідок влучання ракети в землю на території цивільного підприємства загинув чоловік 1959 року народження.

Ще одне влучання було у триповерхову адміністративну будівлю.

За словами начальника ГУНП в Харківській області Володимира Тимошка, ворог застосував тактику подвійних ударів, щоб завдати найбільше шкоди.

Повідомляється, що під завалами може знаходитись ще 6 людей. Аварійно-рятувальні роботи на місці зруйнованого житлового будинку тривають.

Politico: Росія може вдарити по Києву найближчими днями — попереджає розвідка

Українська розвідка попереджає про можливі нові авіаудари по Києву найближчими днями. Про це повідомляє американське видання Politico, посилаючись на джерела в українських спецслужбах. Занепокоєння зростає на тлі активних дипломатичних зусиль Заходу, спрямованих на припинення бойових дій і підготовку мирного саміту в Швейцарії. Утім, за словами представників української розвідки, Кремль може вдатися до чергової ескалації, аби […]

Сьогодні українці відзначають День єднання України, День військового журналіста та вшанують пам’ять святих мучеників Памфіла, Порфирія та інших.

Що сьогодні за церковне свято

16 лютого в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Памфіла, Порфирія та інших. Святий Памфіл був пресвітером Кесарії Палестинської та відомим богословом. Він очолював знамениту богословську школу в Кесарії та був учнем знаменитого християнського вченого Орігена. Памфіл присвятив своє життя поширенню християнських знань та благочестю, був великим знавцем Святого Письма. Святий Порфирій був учнем Памфіла і служителем церкви. Вони разом працювали над розповсюдженням Євангелія та підтримували християнську громаду.

Разом з ними були і інші мученики:

  • Валент – диякон з Єлії Капітолини, що приєднався до служіння.
  • Паул – побожний християнин з Єгипту, який добровільно пройшов шлях страждань.
  • Селевкій – воїн, який став християнином.
  • Теодул – престарілий служитель храму.
  • Юліан – зразковий християнин, який приєднався до них під час гонінь.

Всі ці святі були піддані тяжким катуванням та страчені за їхню віру в Христа під час гонінь імператора Діоклетіана. Їхній подвиг залишається прикладом незламної віри та відданості християнським цінностям.

Що не можна робити 16 лютого

  • Не слід впускати незнайомців на нічліг.
  • Забороняється укладати шлюб чи хрестити дитину.
  • Не можна рубати дерева — до біди.

Народні прикмети і традиції на 16 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: тріщить ліс — чекайте на сильний мороз;
  • вітер цього дня вказує, що літо буде холодним;
  • туман чи сніг — до неврожайного року;
  • в лісі шарудять дерева — чекайте на відлигу.

Наші предки вірили, що цього дня по землі ходить нечисть, яка завдає людям шкоди. Тому важливих справ намагалися не починати, не виходили з оселі після заходу сонця.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 16 лютого

Хто сьогодні відзначає іменини: Данило, Ілля, Макар, Павло.

Талісманом людини, народженої 16 лютого є опал. Цей камінь допомагає розвинути інтуїцію, творчі здібності. Здавна опал використовували для захисту від негативного впливу ззовні та гармонізації простору навколо себе.

Цього дня народилися:

  • 1867 рік — українська драматична акторка та співачка Єфросинія Зарницька;
  • 1885 рік — українська драматична акторка і співачка Зінаїда Рибчинська;
  • 1905 рік — український агрохімік, ґрунтознавець і фізіолог рослин Петро Власюк.

Пам’ятні дати 16 лютого

Календар важливих подій в Україні та світі за 16 лютого:

  • 1267 рік — Кастилія і Португалія укладають Бадахоський договір про міждержавний кордон;
  • 1270 рік — литовці здобувають важку перемогу над Лівонським орденом у битві при Карусе;
  • 1659 рік — в Англії Ніколас Ванакер виписує перший у світі чек на 400 фунтів;
  • 1918 рік — приймають Акт про незалежність Литви;
  • 1919 рік — починається Вовчухівська операція УГА;
  • 1923 рік — археологічна експедиція англійців, очолювана Говардом Картером, розкриває вхід до могильної камери фараона Тутанхамона;
  • 1937 рік — Воллес Карозерс, хімік-дослідник фірми “Дюпон”, отримує патент на нейлон;
  • 1945 рік — експедиційні війська США починають операцію із захоплення Іодзіми;
  • 1957 рік — Єгипет стає чемпіоном першого Кубка Африканських Націй в Судані, перемігши у фіналі команду Ефіопії з рахунком 4:0;
  • 1968 рік — у місті Гейлівіль (штат Алабама, США) з’являється перша телефонна служба порятунку — 911;
  • 1985 рік — засновують ліванську шиїтську парамілітарну ісламістську організацію Хезболла;
  • 1991 рік — у Львівському театрі опери та балету відбувається I Галицька Асамблея (об’єднана сесія Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської обласних рад);
  • 2005 рік — набуває чинності Кіотський протокол.

Який сьогодні день в Україні і світі

16 лютого в Україні і світі святкують Всесвітній день турботи. Найбільше у світі свято, присвячене дітям, які перебувають у прийомних сім’ях або мають досвід перебування в системі опіки. Цей день спрямований на підвищення обізнаності про потребу в якісному догляді та надання можливості цим дітям висловити свої голоси. Всесвітній день турботи був започаткований 2015 року завдяки співпраці кількох організацій, включаючи EPIC в Ірландії, VOYPIC у Північній Ірландії, Who Cares? Scotland та Become у Великобританії. Метою було створення глобальної події, яка б відзначала дітей та молодь з досвідом перебування під опікою. Це свято покликане підкреслити досягнення, силу та унікальні історії кожної дитини в системі опіки, а також сприяти подоланню стигми та упереджень, пов’язаних з перебуванням у прийомних сім’ях.

Також 16 лютого Всесвітній день китів. Цей день був започаткований 1980 року на Гаваях, у місті Мауї, щоб привернути увагу до захисту горбатих китів, які мігрують уздовж узбережжя островів. Із часом свято набуло глобального масштабу й стало символом захисту всіх видів китів та морських екосистем. Цікаво: китовий спів – один із найскладніших звуків у тваринному світі!

А ще 16 лютого День військового журналіста України. Це професійне свято журналістів, які працюють у зонах бойових дій, висвітлюючи події на передовій та розповідаючи правду про війну. Цей день встановлено на честь українських військових кореспондентів, які ризикують життям, щоб доносити правдиву інформацію з поля бою. Дата вибрана не випадково: 16 лютого 2015 року під Дебальцевим загинув журналіст газети “Військо України” Дмитро Лабуткін. Його життя стало символом відваги та самопожертви військових журналістів.

16 лютого святкують День єднання в Україні. Це відносно нове свято, яке було встановлене 2022 року указом Президента України Володимира Зеленського. Свято започаткували в період посиленої загрози вторгнення Росії в Україну. Його мета – згуртувати українців, підкреслити силу нації та підтримати державний суверенітет. День єднання став ще більш символічним після початку повномасштабного вторгнення, адже українці демонструють безпрецедентну єдність у боротьбі за незалежність.

The post 16 лютого: які свята відзначають в Україні та світі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини