Середа, 23 Липня, 2025

27 березня: які свята відзначають в Україні та світі

Важливі новини

Камалія розповіла про свій новий роман

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Таке натхнення йде, і ти сяєш. Ти сяєш, хочеш постійно бачити цю людину, хочеш щось робити для неї, хочеш проводити час”, – поділилася Камалія, підкреслюючи, що хоче якомога більше часу проводити з обранцем і робити для нього приємні вчинки.

Попри щасливі емоції, співачка поки що не розкриває подробиць свого нового роману, натякаючи, що стосунки тривають недовго. Вона висловила думку, що серйозність стосунків можна оцінити лише через деякий час: “Спочатку всі закохуються. Кохання – воно пізнається лише після двох-трьох років стосунків”.

Камалія перебувала у шлюбі з мільярдером Мохаммадом Захуром понад 20 років. У подружжя народилося двоє доньок – 10-річні Арабелла та Мірабелла. У 2023 році пара оголосила про розлучення, не вказуючи причин.

Співачка зазначила, що рішення піти від бізнесмена було непростим, і що на нього вплинула образа, оскільки чоловік підтримав свою доньку від першого шлюбу, а не дружину. Після розлучення Захур мешкає у Лондоні з доньками, але Камалія й досі підтримує з ним зв’язок і часто проводить час з дітьми.

Магнітні бурі: що це і як підготуватися до їхнього впливу

З 16 по 18 грудня Земля зіткнеться з підвищеною сонячною активністю, яка може вплинути на роботу техніки та самопочуття людей. Магнітні бурі вимірюються за шкалою К-індексу від 0 до 9. Згідно з прогнозами, найвищий показник у цей період сягне позначки 5, що відповідає сильній бурі. Прогноз магнітних бур 16 грудня (понеділок): К-індекс 5, сильна буря, […]

The post Магнітні бурі: що це і як підготуватися до їхнього впливу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні можуть впровадити онлайн-голосування

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

У коментарі виданню Politico вона заявила, що Україна «вивчає різні моделі виборів».

Один з обговорюваних варіантів – електронне голосування для громадян, які перебувають за кордоном або на окупованих територіях. Також розглядається можливість голосування поштою та особисте голосування за кордоном.

Вивчається і голосування за довіреністю – виборець зможе призначити довірену особу, яка проголосує за нього.

Влада активно обговорює впровадження, щонайменше для закордонних українців (а можливо, і всередині країни), електронного голосування через “Дію”.

Однак, проти цієї ідеї категорично виступає опозиція, заявляючи, що, в такому разі, неважливо вже буде хто за кого голосує, а важливим буде лише те, який результат намалює влада в «Дії». Тож поки що проєкт «е-голосування», з огляду на крайню скандальність і токсичність цієї теми, Банкова сильно не афішує, але, за даними джерел, повністю від неї не відмовилася. І заява Олени Шуляк підтверджує цю інформацію.

Якщо влада ухвалить рішення впроваджувати «вибори через Дію», то оголосять це незадовго до початку передвиборчої кампанії, щоб не дати час опозиції організувати кампанію в Європі проти впровадження онлайн-голосування.

Українські скарби що досі чекають на своє відкриття

Україна відома своєю багатовіковою історією, повною таємниць і несподіваних відкриттів. Протягом століть як володарі, так і прості люди ховали свої найцінніші скарби в землі, печерах і під стінами храмів. Деякі реліквії вже знайшли археологи або випадкові шукачі, проте багато загадок досі лишаються нерозгаданими. Ось п’ять найвідоміших місць, де досі шукають загублені скарби нашої землі. Таємниці […]

Роман Костенко поділився планами на операцію в Курській області

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Костенко підтвердив, що українські війська здійснили рейд на території Росії, захопивши понад 20 населених пунктів, які наразі утримують. Цей рейд продемонстрував ефективність асиметричних дій у війні. “Курська кампанія – це приклад асиметричних дій, де ми змогли захопити 350 квадратних кілометрів за один день. Росіяни намагались зробити те ж саме місяцями, але не змогли досягти таких результатів, витративши величезні ресурси,” – зазначив Костенко.

Костенко підкреслив, що успіхи в Курській області мають позитивний вплив на моральний дух українських військових. “Моральний дух армії падав через відсутність перемог, але тепер видно, як український дух піднімається,” – сказав він. Полковник також вказав на можливі плани України, які можуть виходити за межі Курської області, але додав, що їх реалізація залежатиме від багатьох факторів, зокрема від можливостей противника і стратегічних резервів.

За словами Костенка, рейд став для росіян “абсолютною несподіванкою”. Відзначено, що на кордоні перебували строковики, що свідчить про успішність української стратегії раптового удару. Тепер Росії доведеться перерозподілити свої резерви, що може вплинути на їх здатність підтримувати оборону на інших важливих фронтах.

Народний депутат також зазначив, що Україна воює з обмеженими ресурсами, і партнери надають лише половину необхідного для повної оборони. Костенко підкреслив, що досягнення ЗСУ в знищенні російських ресурсів і техніки є значним успіхом, незважаючи на обмеження.

Наслідки рейду в Курську області відчутні на фронті, і це ставить Росію перед необхідністю витрачати ресурси для оборони. Костенко зазначив, що українські сили можуть спостерігати за ситуацією і адаптувати свої плани в залежності від змін на фронті. Наразі ситуація залишається напруженою, і досягнення українських військових потребують уважного аналізу та подальших дій.

Сьогодні у світі відзначають одразу кілька важливих подій. Цей день присвячений медицині, культурі та навіть міцним напоям. Також віряни вшановують пам’ять святої Матрони.

Міжнародні та професійні свята

День нефролога
Це професійне свято лікарів, які займаються лікуванням ниркових захворювань. У сучасному світі проблеми з нирками стають дедалі актуальнішими, тому важливо привертати увагу до цієї сфери медицини.

Міжнародний день віскі
Любителі цього благородного напою щороку відзначають свято, присвячене віскі. Його започаткували у 2009 році на честь письменника Майкла Джексона, який спеціалізувався на тематиці алкогольних напоїв.

Міжнародний день театру
Цей день об’єднує акторів, режисерів, драматургів та всіх, хто має відношення до театрального мистецтва. Театр завжди був важливою частиною культурного життя, а його магія здатна переносити глядачів у різні світи.

Церковне свято 27 березня

Сьогодні віряни вшановують пам’ять святої Матрони Солунської. Вона жила у IV столітті та була служницею язичниці. Незважаючи на переслідування, Матрона не відмовилася від своєї віри та загинула мученицькою смертю.

Що не можна робити 27 березня

  • Не варто з’ясовувати стосунки, якщо посваритися цього дня, то вже не помиритесь.
  • Навіть якщо дуже образилися на людину, намагайтесь приховати свою образу.
  • Не можна лихословити і ревнувати.

Народні прикмети і традиції на 27 березня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: увечері кричать чайки — наступного дня буде ясна погода;
  • туман та іній вранці вказують на врожайний рік;
  • високо кружляють птахи — ще нескоро будуть дощі;
  • не співають півні — чекайте на похолодання.

Існує думка, що свята Матрона є захисницею старанних та добропорядних господинь. Перед тим, як починати хатні справи, жінки йшли до церкви, ставили свічку і молилися їй.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 27 березня

Які сьогодні іменини: Мануїл, Мефодій, Феодосій, Олександр, Іван, Кіндрат, Матрона.

Талісманом людини, народженої 27 березня, є соколине око. Зустрічається досить рідко, хоча і не відноситься до природних дорогоцінних самоцвітів. Здавна вірили, що соколине око є відмінним помічником амбітних людей.

Цього дня народилися:

  • 1918 рік — українська художниця, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Ірина Банах-Твердохліб;
  • 1939 рік — художниця-постановниця львівського театру імені Марії Заньковецької, заслужена діячка мистецтв України Людмила Боярська;
  • 1997 рік — українська веслувальниця-каноїстка, срібна і бронзова призерка Олімпіади-2020 Людмила Лузан.

Пам’ятні дати 27 березня

Календар важливих подій в Україні та світі за 27 березня:

  • 1664 рік — поляки розстрілюють українського гетьмана Івана Виговського;
  • 1668 рік — Карл II передає Бомбей в оренду Британській Ост-Індській компанії за річну плату £10;
  • 1794 рік — Конгрес США засновує постійно діючий військовий флот Союзу;
  • 1860 рік — мешканець Нью-Йорку Майкл Бірн отримує патент на коркотяг;
  • 1914 рік — І. Сікорський на своєму літаку С-6А встановлює світовий рекорд швидкості з 4 пасажирами — 106 км/год;
  • 1977 рік — два пасажирські літаки зіткнулися в аеропорту Тенерифе, загинуло 583 людини;
  • 1998 рік — FDA дозволяє застосування перорального засобу “Віагра” компанії Pfizer за еректильної дисфункції;
  • 1999 рік — утворюють альянс Renault–Nissan–Mitsubishi;
  • 2011 рік — інтронізація нового Глави УГКЦ єпископа Святослава Шевчука у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві;
  • 2014 рік — Генеральна Асамблея ООН підтримує територіальну цілісність України, визнавши Крим і Севастополь її невід’ємними частинами;
  • 2020 рік — Північна Македонія стає 30-м членом НАТО.

The post 27 березня: які свята відзначають в Україні та світі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини