Середа, 23 Липня, 2025

Адміністрація Байдена оголосила новий пакет військової допомоги Україні на 275 мільйонів доларів

Важливі новини

Верховна Рада підтримала закон про криптовалюту: що варто знати

Україна на крок ближче до впорядкування крипторинку. Верховна Рада готує до розгляду законопроєкт, який уперше офіційно визначить правила обігу віртуальних активів. Документ уже одностайно підтримав профільний комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, очолюваний Данилом Гетманцевим. Згідно з новим законопроєктом, віртуальні активи визначаються як цифрове майно, що існує винятково завдяки технології блокчейн. Це не […]

7 корисних жирів, яких варто частіше споживати

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Жири є важливим макроелементом, а це означає, що організм потребує їх у великих кількостях. Вони беруть участь у безлічі функцій, включно з накопиченням енергії, насиченням, засвоєнням поживних речовин і виробленням гормонів. Головне — це віддавати перевагу корисним жирам, які природним чином містяться в багатьох продуктах харчування. Дієтологи пояснюють різницю між корисними та нездоровими жирами, а також про те, як додати корисні жири до свого раціону. Про це пише Real Simple.

“Корисні жири” — це ненасичені жири. Сюди входять мононенасичені жири і поліненасичені жири, такі як омега-3 і омега-6 жирні кислоти. Ці жири вважаються “корисними”, тому що вони знижують рівень ЛПНЩ (“поганого”) холестерину в крові, тим самим знижуючи ризик серцевих захворювань, за даними Американської кардіологічної асоціації. Вони також мають протизапальні властивості, що означає, що вони знижують запалення, основний фактор хронічних захворювань. Ненасичені жири можуть навіть контролювати рівень цукру в крові, що є ключем до профілактики та лікування діабету. Насичені жири мають протилежний ефект, оскільки вони підвищують рівень холестерину та запалення, тому варто зосередитися на здорових ненасичених жирах. На щастя, існує безліч смачних джерел корисних жирів, багато з яких також містять вітаміни, мінерали та клітковину.

Цей фрукт (так, це фрукт) настільки багатий на корисні жири, що це пов’язано з більш низьким рівнем холестерину ЛПНЩ. Авокадо також містить велику кількість клітковини, яка ще більше сприяє більш здоровому рівню холестерину. Ви можете додати нарізаний кубиками авокадо в салат або намазати на хліб для класичного тосту з авокадо.

Щоб отримати щедру дозу корисних жирів, перекусіть жменею горіхів. За словами дієтолога Джоанни Салазар, волоські горіхи є чудовим джерелом корисних жирів. Горіхи також багаті білком, що насичує, і корисною для кишечника клітковиною, що робить їх одним із найкорисніших продуктів, які ви можете їсти. Вони універсальні, так їх можна додати в йогурт або вівсянку. Горіхи також добре підходять для салатів і страв із рису, де вони додадуть смачного хрускоту.

“Насіння льону багате на поліненасичені жири, зокрема омега-3 жирні кислоти”, — ділиться дієтологиня Крістен Карлі. Крім того, воно рясніє білком і клітковиною, двома поживними речовинами, що збільшують ситість і зменшують відчуття голоду. Якщо ви не знаєте, як їсти лляне насіння, спробуйте “додавати його в смузі, вівсянку чи млинці або посипати ним салати, йогурт чи тости”, — радить Карлі. Ви навіть можете змішати лляне насіння з панірувальними сухарями і горіхами, щоб зробити хрустку глазур для запеченої курки, риби або тофу.

Ще одним джерелом корисних жирів є насіння чіа, яке в основному складається з поліненасичених жирів, зазначає Салазар. У ньому особливо багато омега-3 жирів, хоча воно також містить необхідні мінерали, як-от кальцій, магній і селен, ділиться дієтологиня Конні Елік. Щоб їсти більше насіння чіа, додавайте його до смузі, граноли, соусів чи випічки, як-от хліб і печиво, радить Салазар.

За словами Карлі, устриці багаті на омега-3 жирні кислоти, різновид поліненасичених жирів. Вони також містять цинк, що підвищує імунітет, білок, що насичує, та антиоксиданти, які борються з хворобами. Незалежно від того, чи віддаєте перевагу ви устрицям у сирому вигляді, на грилі, на парі, смаженим або запеченим, ці молюски стануть чудовою закускою або основною стравою.

“Оливкова олія в основному складається з мононенасичених жирів”, — каже Салазар. Крім того, оливкова олія багата на антиоксиданти, які допомагають організму боротися з окислювальним стресом. “Крім використання оливкової олії для приготування їжі, спробуйте додати її в салат або хумус”, — радить Салазар. “Ви також можете подавати її з хлібом, додавати в соуси і [використовувати як] маринад”, — додає вона.

Як випливає з назви, жирна риба містить багато корисних жирів. Це лосось, тунець і сардини. Вони є зірковими джерелами омега-3 жирних кислот, а також білка, вітаміну D, цинку, заліза і калію. За словами Елік, щоб отримати максимальну користь, намагайтеся їсти дві порції жирної риби на тиждень.

Хто з військовозобов’язаних має право на відстрочку через інвалідність дружини

В Україні продовжується загальна мобілізація, проте закон передбачає перелік підстав для відстрочки. Одна з них — наявність у дружини третьої групи інвалідності. Але, як виявляється, не кожен випадок такої інвалідності дозволяє чоловіку уникнути призову. Згідно із законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», від мобілізації звільняються військовозобов’язані, у яких є родичі з інвалідністю — зокрема, дружина, […]

Україна формує нові бригади, але стикається з проблемами у забезпеченні озброєнням

Однак, як зазначають експерти, цей процес стикається з певними труднощами. Основною проблемою є затримки у поставках військової техніки від західних партнерів, що створює серйозні перешкоди для належного оснащення новостворених підрозділів.

Згідно з їхніми словами, Україна продовжує змагатися з тимчасовими викликами у формуванні нових військових частин, але нестача та затримки у поставках західної зброї і обладнання можуть ускладнити її здатність повністю оснастити ці бригади. Відповідно до аналітиків, своєчасна безпекова підтримка від Заходу залишається критично важливою, визначаючи момент та масштаб готовності українських сил для майбутніх військових операцій.

Раніше президент України Володимир Зеленський зауважив покращення у становищі українських військ, але підкреслив, що успішність майбутніх контрнаступальних операцій залежить від належного оснащення бойових підрозділів важкими бойовими машинами, бронетранспортерами, танками та артилерією.

За оцінками аналітиків ISW, швидке та регулярне забезпечення необхідним обладнанням і зброєю від західних партнерів є критично важливим для зменшення уразливості України перед можливими російськими агресивними діями та сприяє змогу українським силам зосередитися на майбутніх оборонних операціях.

ДТП у Вінниці: водій таксі під наркотиками наїхав на пішохода

У Вінниці вранці на вулиці Андрія Первозванного сталася серйозна ДТП: водій таксі збив 22-річну дівчину, яка переходила дорогу на нерегульованому пішохідному переході. Про це повідомила поліція Вінницької області. За попередньою інформацією, за кермом автомобіля Renault перебував 32-річний місцевий житель, який виконував замовлення таксі. Внаслідок наїзду постраждала отримала тілесні ушкодження та була терміново госпіталізована. Поліцейські, які […]

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Цей пакет став частиною постійної підтримки США у боротьбі України проти російської агресії та спрямований на зміцнення обороноздатності українських сил.

До нового пакета увійдуть засоби протиповітряної оборони, артилерійські снаряди, протитанкові боєприпаси Javelin та інше обладнання і запасні частини. Їх візьмуть зі складів Пентагону.

Подається це як прагнення посилити Україну до приходу Трампа.

Також Держдеп повідомив, що санкціонував продаж Україні незазначеного оборонного обладнання та послуг на 100 млн дол., включно з відновленням транспортних засобів, технічною допомогою, навчанням та «іншими супутніми елементами логістики та підтримки програм». За це заплатить Україна.

Останні новини