Середа, 23 Липня, 2025

Адвокат Роберт Амстердам представив звіт із підтвердженнями нападів на Українську православну церкву та її духовенство

Важливі новини

Акторка Наталка Денисенко закрутила роман з режисером після розриву з чоловіком

Поки офіційне розлучення Наталки Денисенко та Андрія Федінчика ще попереду, акторка, схоже, вже не самотня. За інформацією Telegram-каналу «Злива», зірка серіалів «Кріпосна», «Клан ювелірів» та фільму «Коли ти вийдеш заміж?» перебуває у стосунках із українським режисером Олексієм Комаровським. За словами інсайдерів, саме на знімальному майданчику останнього фільму між Наталкою та Олексієм могли зав’язатися теплі стосунки. […]

У Чернігові затримали підозрюваних у масштабній спробі крадіжки з банку

Під керівництвом Чернігівської обласної прокуратури двом чоловікам було оголошено підозру у вчиненні спроби крадіжки в особливо великих розмірах, свідомому знищенні та пошкодженні чужого майна, які відбулися в результаті передбаченої змови групи осіб. Це ставить під великий сумнів не лише їхні наміри, а й безпеку та майнові інтереси громадян. Такі дії є серйозним порушенням закону та наносять значну шкоду суспільству. Тому правоохоронні органи вживають всіх можливих заходів для розслідування цього злочину та притягнення винних до відповідальності перед законом. Від цього залежить не лише правопорядок, а й довіра громадян до правосуддя.

За даними слідства, жителі Запорізької та Миколаївської областей намагалися викрасти грошові кошти клієнтів банку в місті Чернігові. З середини лютого 2024 року вони періодично приїздили до міста, збирали інформацію про розташування сховища банку, наявність відеоспостереження, пожежної сигналізації та інших охоронних засобів, а також можливі шляхи проникнення до приміщення.

Підозрювані завчасно викопали та укріпили підземний тунель від території дитячого навчального закладу до підвалу сусіднього з банком багатоповерхового будинку. За допомогою ручних та ударних інструментів вони підготували отвір у стіні, що вів безпосередньо до сховища.

Зранку 6 травня чоловіки залізли на дах будівлі банку, заповнили його приміщення паливно-мастильними матеріалами через вентиляційний канал та підпалили. Пробивши підготовлений отвір, вони проникли всередину банку, зламали орендовані індивідуальні банківські скриньки і почали шукати грошові кошти та інші цінності. У скриньках на той момент зберігалося понад 5,5 млн грн.

Не встигнувши зламати всі скриньки до прибуття правоохоронців, злочинці втекли з місця події. Підозрюваних затримали в Запорізькій та Миколаївській областях.

Наразі вирішується питання про обрання запобіжних заходів для затриманих.

Таємниці Української Еліти: Нерухомість Дружин Посадовців у Дубаї

Скандал навколо українських посадовців, які володіють нерухомістю в Дубаї, продовжує наростати. За даними міжнародного проєкту “Dubai Unlocked”, виявлено, що декілька високопосадовців, у тому числі представники Кабінету Міністрів, КМДА та оборонного підприємства, володіють розкішною власністю в цьому ексклюзивному місті. Щоб ухилитися від обов'язку зазначення цих активів у своїх деклараціях, вони передали право власності на ім'я своїх дружин. Проте, розслідування журналістів з проєкту “Схеми” розкрило цю схему, виявивши імена посадовців. Один з них — Віталій Коблош, директор департаменту гуманітарної та соціальної політики уряду України, чиє ім'я пов'язане з готелем Wyndham Dubai Marina. Виявилося, що його дружина, Наталя, придбала один з великих номерів у цьому готелі у 2018 році за 331 тисячу доларів. Коблош стверджує, що не був проінформований про цю нерухомість. Ще один посадовець, Віктор Перепелиця, керівник бюро підприємства науково-виробничого комплексу “Іскра”, також має апартаменти в Дубаї, проте вони не згадані у його деклараціях за останні роки. Третій посадовець, Дмитро Рахматуллін, виконувач обов'язків очільника автотранспортного підприємства КМДА, придбав 16 квартир в Дубаї на суму 14,5 мільйона доларів, проте ця інформація також відсутня у його деклараціях. Ці дії посадовців є порушенням антикорупційного законодавства та можуть мати серйозні наслідки, включаючи кримінальну відповідальність. Дружина Віктора Перепелиці володіє апартаментами у хмарочосі “Burj Vista Tower 1” в Дубаї від лютого 2014 року. Згідно з документами, ця нерухомість площею 84 квадратних метри оцінюється у 430 тисяч доларів. Проте у декларації посадовця вона не фігурує, так само як і дохід від оренди, який з 2018 року перевищив 154 тисячі доларів. У відповідь на запитання журналістів, Віктор Перепелиця стверджує, що не має поняття про наявність цієї нерухомості у своєї дружини. Його дружина, Ольга, також відкидає будь-який зв'язок із цією власністю. За словами їхньої дочки, вона придбала апартаменти в Дубаї за довіреністю від матері, вклавши власні кошти та не повідомивши батьків. “Моєї мами тут ніколи не було. Я купила це сама, без її знання. Я просто записала це на маму, оскільки у мене була повна довіреність на неї”, – розповіла Ольга Перепелиця.

Справа про володіння нерухомістю в Дубаї знову стала топ-темою в українському суспільстві. На цей раз у центрі уваги опинився голова комунального автотранспортного підприємства столичної мерії, Дмитро Рахматуллін. За даними, що надійшли від міжнародного проєкту “Dubai Unlocked”, він став власником нерухомості ще у 2009 році, коли придбав право власності на 16 квартир у хмарочосі “Ferretti Luxury Beach Residence” поруч з островом Джебель Алі. Однак ця будівля так і не була завершена, а Рахматуллін заперечує своє володіння цією нерухомістю, стверджуючи, що не має жодного майна, яке потребує декларування. Відповідно до його заяв, на момент придбання квартир він працював у приватній компанії в арабо-африканському регіоні, і лише з 2015 року обіймав посади у Києві, проте так і не зазначав цю власність у своїй декларації.

Нещодавно журналісти проєкту “Схеми” виявили, що нерухомість у житлових комплексах Дубая належить колишнім українським посадовцям, народним депутатам, суддям та прокурорам. Зокрема, екс-міністр екології часів Януковича Микола Злочевський, екс-президент “Мотор Січі” В’ячеслав Богуслаєв, лобіст концерну “ЄДАПС” та екс-регіонал Василь Грицак, колишній суддя Артур Ємельянов та екс-заступник прокурора Одеської області Олег Корнілов.

За дослідженням, голова Київського районного суду Одеси Сергій Чванкін, у своїй декларації не згадував про апартаменти у Маямі, що належать компанії його дружини у США, хоча нерухомість була придбана у березні 2023 року, а в декларації за 2022 рік зазначив лише 9,7 мільйонів гривень доходу.

• Українські посадовці, зокрема голова комунального автотранспортного підприємства столичної мерії Дмитро Рахматуллін, володіють нерухомістю в Дубаї, проте відмовляються визнавати своє володіння, наводячи різні аргументи для виправдання.

• Розслідування журналістів також виявило, що нерухомість в Дубаї належить колишнім українським посадовцям, народним депутатам, суддям та прокурорам.

• Ці випадки підштовхують до серйозного обговорення щодо прозорості та етичності у діяльності українських чиновників, а також до посилення контролю за їх деклараціями та майновим станом.

• Недекларована нерухомість за кордоном може свідчити про можливі порушення антикорупційного законодавства та потребує детального розслідування та відповідальності перед законом.

Військові нарахували собі 840 тисяч за фейкову участь у боях

Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції України викрив схему незаконного привласнення бюджетних коштів, у якій брали участь троє військових. Їм уже оголосили про підозру. За даними слідства, схему організував тодішній командир однієї з військових частин. До оборудки він залучив ще двох підлеглих — головного сержанта та водія-електрика. Останній і став «отримувачем» бойових виплат: йому щомісяця нараховували по […]

Як запобігти утворенню каменів у нирках: поради лікарів

Сечокам’яна хвороба вже давно перестала бути винятково «дорослою» проблемою. Все частіше її діагностують у дітей та підлітків. Причини — не лише в спадковості, а й у сучасному способі життя. Недостатнє вживання води, харчові звички, перевантаження організму сіллю, цукром та хронічна гіподинамія — усе це фактори, які формують ідеальні умови для утворення каменів у нирках. Лікарі […]

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам розкрив деталі свого доповідного звіту, який налічує понад 250 сторінок, щодо нападів на УПЦ, на її храми та священицький корпус. У своєму ефектному відеозверненні він висловив глибоку обуреність стосовно законопроекту 8371, який, на його переконання, втілює мову ненависті та спрямований на підрив прав УПЦ. Амстердам закликав український уряд припинити розгляд цього законопроекту та об’єднати країну, а не розділяти її. Він також підкреслив, що УПЦ німає нічого спільного з Московським патріархатом, а її ставлення до ідеології “русского мира” доведено Блаженнішим митрополитом Київським Онуфрієм. Адвокат запевнив, що УПЦ повністю підтримує державу Україна та закликав до міжнародної підтримки, зокрема з боку Сполучених Штатів Америки, в контексті сучасної геополітичної ситуації, яка стверджується на прикладі кризи в Афганістані та ситуації в Україні.

У висновках можна підкреслити такі моменти:

• Звіт, підготовлений адвокатом Робертом Амстердамом, має велике значення для розкриття фактів нападів на Українську православну церкву та її духовенство. Обсяг звіту, який перевищує 250 сторінок, свідчить про серйозність ситуації та необхідність уваги до цих подій.

• Заява адвоката щодо законопроекту 8371 підкреслює його неприпустимість та негативний вплив на права та свободи УПЦ. Відмова ухвалення таких законодавчих актів важлива для збереження релігійної свободи та є проявом демократичних цінностей.

• Позиція Української православної церкви, висловлена через її представника, чітко визначається щодо відмежування від Московського патріархату та підтримки держави України. Це свідчить про активну громадянську позицію Церкви та її готовність захищати національні інтереси.

• Заклик до міжнародної підтримки України, висловлений Амстердамом, важливий у контексті підтримки держави в умовах геополітичної напруженості та загроз зовнішнього втручання.

Отже, висновки статті підкреслюють необхідність захисту прав і свобод УПЦ, підтримку демократичних цінностей та міжнародну солідарність з Україною.

Останні новини