Середа, 23 Липня, 2025

Адвокати і судді зливали інформацію про слідчі дії фігурантам справ НАБУ

Важливі новини

Київ планує взяти кредит щоб завершити метро на Виноградар

Будівництво метро на Виноградар, яке довгий час стояло на паузі, знову в центрі уваги міської влади. За словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, у бюджеті Києва на 2025 рік передбачено певну суму на реалізацію цього проєкту. Однак ключовим джерелом фінансування стануть кредитні кошти. Микола Поворозник підкреслив, що для успішного завершення будівництва потрібне стабільне та […]

The post Київ планує взяти кредит щоб завершити метро на Виноградар first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Олександр Усик переміг Тайсона Ф’юрі в реванші: нова легенда світового боксу

У ніч із 21 на 22 грудня 2024 року світ став свідком історичного бою на Kingdom Arena у столиці Саудівської Аравії, Ер-Ріяді. Український суперважковаговик Олександр Усик зустрівся в реванші з британським чемпіоном Тайсоном Ф’юрі. Поєдинок мав вирішальне значення, оскільки на коні стояли титули чемпіона світу за версіями WBO, WBA, WBC, а також пам’ятний пояс WBC, […]

The post Олександр Усик переміг Тайсона Ф’юрі в реванші: нова легенда світового боксу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

США та Росія провели таємні переговори в Швейцарії

Протягом останніх кількох місяців представники США та Росії таємно проводили серію неофіційних зустрічей у Швейцарії, обговорюючи можливості припинення війни в Україні. Остання з цих зустрічей відбулася минулого тижня, повідомляє Reuters, посилаючись на інформовані джерела. Ці переговори, які описуються як “додатковий канал” для дипломатичних обговорень, почалися відразу після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у листопаді […]

The post США та Росія провели таємні переговори в Швейцарії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Прогноз погоди на вихідні: мокрий сніг та нічні морози в низці областей України

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

У суботу в західних областях очікується хмарна погода з проясненнями, без істотних опадів. На дорогах подекуди ожеледиця. Швидкість вітру буде 5-10 м/с. Стовпчики термометрів покажуть 0…+5 °С, а у Карпатах протягом доби -3…-8 °С.

На півночі Україні в суботу буде без істотних опадів, лише на півдні Сумщини утримається дощова погода. Подекуди можливий туман. Температура повітря протягом доби коливатиметься в межах 0…+5 °С.

У центральних регіонах, за словами Кібальчича, очікується похмура погода, часом невеликий, подекуди помірний дощ. Можливий туман. Протягом доби стовпчики термометрів тут покажуть у межах +1…+6 °С.

На півдні країни, окрім Криму, вдень очікується помірний дощ. Повітря тут прогріється до +5…+10 °С, а на півострові буде +10…+15 °С.

Вдень на сході України пройдуть дощі, за винятком Луганської області, а стовпчики термометрів вдень покажуть +1…+6 °С.

На заході України вночі буде сухо, а вдень місцями пройде невеликий мокрий сніг з дощем. На дорогах подекуди ожеледиця. Температура повітря вночі знизиться до -2…-7 °С, вдень буде -1…+4 °С.

У північній частині країни переважно без опадів, лише на півдні Сумщини очікується мокрий сніг із дощем. Температура вночі 0…-5 °С, вдень трохи вище, -3…+2 °С.

У центральних областях протягом доби очікується помірний дощ, подекуди з мокрим снігом. Місцями можливе налипання мокрого снігу. Вночі буде -1…+4 °С, вдень 0…+5 °С.

На півдні України вночі у неділю пройдуть дощі, місцями з мокрим снігом, вдень очікується невеликий, місцями помірний дощ. Швидкість вітру 7-12 м/с, в Одеській та Миколаївській областях пориви сягатимуть 15-20 м/с. Температура вночі 0…+5 °С, вдень +1…+6 °С, а у Криму – до +9 °С.

На сході України 22 грудня очікується дощова погода протягом всієї доби. Подекуди можливий туман. Температура повітря вночі -1…+4 °С, вдень 0…+5 °С.

Синоптикиня Наталка Діденко прогнозує, що 21-22 грудня температура в Україні почне дещо знижуватись, але сильних морозів не буде. Принаймні, до Різдва.

“Аж до Різдва в Україні ніяких особливих морозів не передбачається”, – повідомила вона.

Вимога до влади: мобілізація правоохоронців та держслужбовців – підтримка народу

Петиція до президента, щодо мобілізації правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери, вразила швидкістю свого розгортання: усього за три дні вона зібрала 25 тисяч голосів. Ініціатори пропонують надати право переваги при зарахуванні на роботу в державні, комунальні установи та правоохоронні органи ветеранам, які повернулися зі служби в Збройних Силах України після розпочаття повномасштабної війни. Цікаво, що аналогічна петиція від народного депутата Дубінського, що стосувалася мобілізації депутатів і чиновників, зібрала необхідну кількість підписів за 87 днів, і то лише завдяки підтримці великих телеграм-каналів. Цей випадок підкреслює, що підтримка громадських ініціатив швидко набуває масового розмаху. Навіть з урахуванням необхідності авторизації, подібні петиції здатні здобувати підтримку за лічені дні, що є важливим сигналом щодо активного цивільного суспільства в Україні.

Висновки до вищезгаданої статті свідчать про швидку мобілізацію громадянського суспільства України на підтримку ініціатив у сфері державного управління та правоохоронної діяльності. Зібрання 25 тисяч голосів за три дні петиції до президента свідчить про активність громадян та їх бажання впливати на формування державної політики. Порівняно з попередніми ініціативами, які збирали голоси протягом тривалого часу, цей приклад демонструє зростаючу готовність українців до виявлення підтримки та вирішення актуальних питань суспільства шляхом ініціативних зусиль. Така активність є важливим сигналом для влади про потреби громадян і показує, що громадянське суспільство в Україні стає все більш мобілізованим та впливовим.

У справі адвокатської компанії «Гарантія ваших прав», очолюваної Дмитром Борзих, виявлено далеко не єдиний випадок витоку інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень. Як заявив в інтерв’ю ZN.UA директор НАБУ Семен Кривонос, мова йде про масову й системну компрометацію доступів до ЄДРСР, зокрема з боку суддів і посадовців.

За його словами, ситуація значно серйозніша, ніж вважалося раніше, й виходить далеко за межі юрисдикції антикорупційних органів. Детективи НАБУ зафіксували десятки випадків, коли з одного акаунту робилися сотні тисяч запитів до реєстру, причому з тисяч різних IP-адрес.

«Приміром, один із суддів зробив 1 млн 174 тис. запитів. І це не поодинокий випадок. Ми виявили користувачів з 1,084 млн і 1,072 млн запитів. І що найстрашніше — вхід відбувався з понад 5 тисяч різних IP-адрес», — підкреслює Кривонос.

До недавнього часу доступ до реєстру був захищений лише логіном і паролем, що робило систему вразливою до витоків. Наразі використовується так званий «твердий ключ» — фізичний носій, що значно ускладнює несанкціонований доступ. Проте наслідки попередньої «дірки» ще довго залишатимуться актуальними.

«Ми виявили, що витоки відбувались не лише у справах НАБУ. Проблема системна, вона охоплює всю правоохоронну систему», — зазначив директор бюро.

Особливу увагу слідчих привернули адвокати з компанії «Гарантія ваших прав», які створили повністю автоматизований бот для витягування даних з реєстру — це дозволяло їм заздалегідь знати про майбутні слідчі дії, обшуки, ухвали про арешти. Їх основний інтерес — справи, які розслідує НАБУ, зокрема щодо топпосадовців.

Однак, як зазначив Кривонос, є й інші адвокатські фірми, які роками торгували доступом до реєстру, використовуючи слабкі місця у системі.

Наразі НАБУ проводить масштабне зіставлення IP-адрес, акаунтів і фабул справ, після чого матеріали буде передано до кіберполіції. У Бюро також пропонують законодавчі зміни:

  • Тимчасове засекречення деяких судових рішень, зокрема на етапі досудового розслідування;

  • Можливість для прокурора або слідчого заборонити публікацію конкретного рішення;

  • Удосконалення системи доступу до реєстру.

«Слідчі, які приходять на обшук, одразу бачать, коли фігуранти вже попереджені. Ми це фіксували не раз. Якщо ми не перекриємо цю “дірку”, це й далі вбиватиме справедливість у розслідуваннях», — резюмує Семен Кривонос.

Останні новини