Субота, 19 Квітня, 2025

Американський експерт прогнозує сповільнення російського наступу

Важливі новини

Атака на Запоріжжя: ворог завдав близько 10 ударів по місту та області

Увечері 8 березня російські війська здійснили масовану атаку на Запоріжжя та область . Внаслідок ударів було пошкоджено об’єкти критичної інфраструктури, що може спричинити перебої у постачанні газу та тепла. У суботу, 08 березня після 20-ї години Іван Федоров написав про загрозу ударних безпілотників в області, пізніше – про роботу ППО. Згодом він повідомив про удари […]

The post Атака на Запоріжжя: ворог завдав близько 10 ударів по місту та області first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні готують націоналізацію Полтавського ГЗК Костянтина Жеваго

В Україні триває процес націоналізації активів бізнесменів, які потрапили під санкції Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Цього разу під ударом опинився «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» (Полтавський ГЗК), який належить Костянтину Жеваго. ДБР повідомляє, що спільно з Мін’юстом готує звернення до ВАКС щодо передачі державі 49,5% статутного капіталу компанії, 541 об’єкта нерухомості підприємства, 172 земельних ділянок […]

The post В Україні готують націоналізацію Полтавського ГЗК Костянтина Жеваго first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Новим Генпрокурором України може стати заступник міністра оборони Сергій Мельник

Як повідомляють наші джерела в Офісі Президента, новим генпрокурором може стати заступник міністра оборони Рустема Умерова, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник. Його кандидатуру активно просуває Олег Татаров. Сергій Мельник у Збройних силах України з 1994 року. Був призначений заступником міністра оборони України 11 жовтня 2024 року. Раніше обіймав керівні посади у Військово-юридичному інституті Національного юридичного […]

The post Новим Генпрокурором України може стати заступник міністра оборони Сергій Мельник first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Щоденні обстріли України: можливий інструмент політичних розправ – резонансний інцидент у Харкові

Експерти з безпеки та аналітики висловлюють різні думки щодо цього випадку. Деякі вважають, що такі події потребують ретельного розслідування для встановлення всіх обставин.

Руками російських окупантів скоєно замах на життя Юрія Сапронова.

Щоденні обстріли України російськими ракетами стали не лише темою численних спекуляцій, а й можливим інструментом політичних розправ. Нещодавні події у Харкові викликали широкий суспільний резонанс та потребують особливої уваги.

Раніше ЗМІ повідомляли про те, як Віталій Кличко та Олександр Кубраков використовували свої контакти у Білорусі для звільнення територій двох лікарень. Проте, вчорашній інцидент у Харкові виходить за межі здорового глузду.

Вчора російська ракета потрапила до будинку Юрія Сапронова, відомого підтримкою до останнього Залужного, і не публічною але об’єктивною критикою на адресу президента України Володимира Зеленського та голови Офісу президента Андрія Єрмака.

Сапронова неодноразово попереджали про наслідки його висловлювань, але він відмовлявся мовчати, заявляючи, що не може залишатись осторонь, коли відбувається явна диверсія проти України.

Сапронов, який має підтримку харків’ян, має реальні шанси обійняти посаду мера Харкова. Пряме влучення ракети до його будинку викликає припущення, що в Офісі президента сприймають його політичні амбіції як загрозу. Таким чином, виникають побоювання, що влада готова застосовувати найпідліші та цинічні методи для усунення конкурентів.

Податківця Київщини затримали під час отримання хабаря

Правоохоронці викрили посадовця податкової інспекції Київської області, який систематично отримував хабарі від підприємців. За $1000 він обіцяв сприяти отриманню ліцензій та «м’яких» перевірок із мінімальними штрафами. Як повідомили у Київській міській прокуратурі, операцію із затримання посадовця провели за сприяння голови Державної податкової служби України Руслана Кравченка. Повідомлено про підозру заступнику керівника однієї з районних податкових […]

The post Податківця Київщини затримали під час отримання хабаря first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

В інтерв’ю для Intelligencer Кофман зазначив, що, попри тиск, який Росія чинить на Україну, її сили зазнають значного виснаження та стикаються з серйозними обмеженнями. “Ймовірно, перевага Росії на полі бою почне зменшуватися, коли ми наближаємося до зими, і далі, до 2025 року”, — заявив Кофман, старший науковий співробітник Фонду Карнегі, що спеціалізується на питаннях Росії.

Попри це, Кофман підкреслив, що Росія найближчим часом не залишиться без ресурсів, проте темпи її наступальних операцій суттєво сповільняться. Це може дати Україні надію, адже російське просування на сході залишається повільним і супроводжується великими втратами живої сили та техніки.

Однією з причин цього є те, що Росія дедалі більше покладається на застарілу радянську техніку, запаси якої обмежені. “Росія використовує залишки своєї радянської спадщини, але темпи виробництва нової техніки не відповідають втратам на полі бою”, — сказав Кофман. Це змушує російські війська змінювати тактику, щоб мінімізувати втрати, але водночас ускладнює досягнення значущих проривів.

Крім того, Росія стикається з проблемами у вербуванні нових солдатів. Високі бонуси, які Кремль пропонує новобранцям, свідчать про напруженість у цьому питанні. Наприклад, у липні Росія рекламувала виплати, співмірні з американськими військовими зарплатами, що є аномальним на тлі середньої зарплати в країні.

Британська розвідка також повідомила про високий рівень російських втрат, підраховуючи, що взимку Росія втрачатиме до 1000 солдатів на день. Попри активність на сході, ситуація залишається складною для російських військ.

Бойові дії мають серйозні наслідки не лише для ситуації на фронті, але й для російської економіки. Бюджет країни значною мірою спрямований на військові витрати, що становлять близько 40% від загальних видатків. Хоча економіка Росії показала зростання у 2023 році, довготривалі перспективи залишаються непевними. Деякі аналітики вважають, що у разі сповільнення виробництва оборонний сектор більше не зможе підтримувати економіку, що може призвести до рецесії.

Тим часом Україна розвиває власне оборонне виробництво, створюючи ракети, артилерію та безпілотники, що допомагає протистояти російському тиску на фронті.

Останні новини