Середа, 23 Липня, 2025

Антимонопольний комітет дозволив бізнес-структурам Авакова контролювати енергетичну систему у Вінницькій області

Важливі новини

Наїзд на лежачого пішохода під Мукачевом: водія засудили умовно

Мукачівський міськрайонний суд виніс вирок у справі про смертельну дорожню аварію, яка сталася у грудні 2024 року в селі Чинадієво Закарпатської області. За кермом автомобіля Ford Focus перебував місцевий житель Євген Турянчик, який наїхав на чоловіка, що лежав на краю дороги. Від отриманих травм потерпілий загинув на місці. Згідно з текстом вироку, який оголосили 15 […]

Противники демонтажу пам’ятників та перейменування вулиць в Одесі звернулися до ЮНЕСКО та президента Зеленського

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

Гендиректора ЮНЕСКО Одрі Азулай і президента Зеленського закликають відкласти рішення щодо деколонізації культурної спадщини Одеси до кінця війни.

У зверненні йдеться, що рішення ухвалили без публічних консультацій.

«Можна багато чого сказати про деколонізацію України, але стосовно Одеси, більша частина історичного центру якої була побудована за часів імператорської російської адміністрації (як зазначає ЮНЕСКО), ця програма стирання являє собою небезпечний слизький шлях. Поспішне застосування цього нового законодавства, яке залишає достатньо місця для двозначності тлумачень, ставить під загрозу значну частину всесвітньої спадщини Одеси та її поліфонічний космополітичний дух», – ідеться у зверненні, під яким поставили підписи 115 осіб.

Серед них організатор акції проти перейменування вулиць і знесення пам’яток в Одесі журналіст і громадський діяч Леонід Штекель, художник Михайло Рева, головний диригент Одеського філармонійного оркестру Гобарт Ерл, одеський історик Олександр Бабич, голова наукового відділу Одеського художнього музею Кирило Ліпатов, а також донька й онук письменника Ісаака Бабеля.

Нагадаємо, «захист об’єктів культурної спадщини Одеси» з ЮНЕСКО обговорював і мер Труханов. Ініціатором знесення і перейменування була ОВА.

Росія завдала масованого ракетного удару по енергетиці України: руйнування в Києві, Рівному, Луцьку та біля Львова

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Через загрозу ударів по енергетиці “Укренерго” вимикає світло у Києві та низці регіонів. Росіяни атакували низку енергетичних об’єктів, є затримки потягів.

Надходить інформація про руйнування у різних регіонах, зокрема Києві, Рівному, Харкові, на Вінниччині, Сумщині, Одещині та у Стрию біля Львова.

Маршрути обох хвиль ударів були схожі і переважно ракети били по центру та заходу країни.

Як повідомили повітряні сили, близько 5 години ранку Росія запустила “Калібри” з Чорного моря, а Ту-95МС запустили ракети X-101. Через ракетну загрозу після 5 ранку тривогу оголосили по всій Україні.

Російські дрони атакували центральні регіони ще з вечора й з різних боків заходили у тому числі на Київ.

Першою хвилею Україну атакували “Калібри” – біля Рівного, Львова, Луцька та інших міст. А після 7 ранку зайшли нові хвилі ракет з Ту-95МС.

Ракети другої хвилі удару почали заходити з Чернігівщини і взяли курс на Київ та Полтавщину.

Частина ракет зайшла з Херсонщини, повідомили повітряні сили.

За повідомленнями моніторингових каналів, у повітряному просторі України було близько 25 ракет. Вони спочатку атакували Полтавську, Черкаську та Миколаївську області.

Близько 8 ранку у Києві пролунав вибух. Київська міська військова адміністрація заявила, що працює ППО. Згодом влада повідомила, що уламки ракети впали на відкриту ділянку в Дніпровському районі столиці.

Пізніше у КМВА додали, що уламки також впали на територію підприємства у Дарницькому районі, пожежі не було. Пошкоджень зазнали кілька господарчих будівель і вантажний автомобіль.

Автор фото,Міноборони РФ

Після цього більша частина ракет повернула на захід.

Незабаром мер Луцька Ігор Поліщук повідомив про прильоти. За його словами, знеструмлена частина міста, не працює електротранспорт.

Після 8 ранку вибухи пролунали на Івано-Франківщині, Рівненщині та Хмельниччині, повідомляла місцева влада.

Над Рівним видно клуби диму, пишуть місцеві пабліки.

“В області без електропостачання понад 280 тисяч абонентів. Є перебої з водою. Школи Рівного та частини Рівненського району переводимо на дистанційне навчання”, – розповів про перші наслідки керівник Рівненщини Олександр Коваль.

На Львівщині росіяни знову атакували Стрий – про удар по ньому Повітряні сили і влада повідомляли під час обох хвиль ударів.

“Ворог атакував об’єкти енергетичної інфраструктури”, – коротко описав наслідки керівник області Максим Козицький. Згодом він уточнив, що через ранковий обстріл та застосування погодинних графіків відключення електроенергії на Львівщині 523 тисячі абонентів залишилися без електропостачання.

Відомо, що у Стрию є підземні сховища газу і Україні неодноразово просила західні країни допомогти їх прикрити, адже їх використовують і країни ЄС.

На Вінниччині внаслідок російської ракетної атаки пошкоджено житлові будинки, зруйнована господарча будівля і поранено жінку. Про це повідомила перша заступниця керівника ОВА Наталя Заболотна.

В якому саме місті області вдарили росіяни вона не уточнила, але ракети кілька разів пролітали біля самої Вінниці, писали Повітряні сили.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак прокоментував масований удар по енергетиці.

“Росіяни продовжують тактику терору. Вони робили запаси ракет для ударів по українській інфраструктурі, для війни з цивільними під час холодів, протягом зими”, – написав він у своєму телеграм-каналі.

Останній масований ракетний удар по Україні був зранку 17 листопада, коли значної шкоди завдали енергетиці, загинули люди.

21 листопада Росія також застосувала проти України нову балістичну ракету “Орешник”.

Перші ракети “Калібр” спочатку зайшли на Одещину, Кіровоградщину і Черкащину та прямували у бік Києва. Були повідомлення про вибухи в Одесі та Кропивницькому.

Після 6 ранку про удар ракетою по Харкову повідомив мер міста Ігор Терехов. У Київському районі міста зафіксували щонайменше три удари.

Згодом частина ракет попрямувала через Вінниччину та Житомирщину на захід України.

Автор фото,ДСНС

Повітряні сили повідомили про ракети біля Тернополя, Рівного, Луцька та Львова, а також атаку на Стрий.

Про вибухи у Рівному та Луцьку повідомили місцеві пабліки. Керівник Львівщини Максим Козицький повідомив про удар по Стрию.

Про прильоти на території Волинської області повідомив її керівник Іван Рудницький.

На Сумщині росіяни вдарили ракетами по інфраструктурі Шосткинської громади – було три вибухи, розповіли в обласній адміністрації.

Внаслідок ракетної атаки є пошкодження шести житлових приватних будинків в Одеському районі, постраждала одна людина.

Влада Кіровоградської області також заявила про масовану атаку по енергетиці. “Ворог бив по Кіровоградщині ракетами й дронами. На місці вибухів відповідні служби ліквідовують пожежу. Жертв немає”, – йдеться в заяві керівника області Андрія Райковича.

Після першої хвилі “Калібрів” у моніторингових каналах повідомили, що очікується кілька хвиль крилатих ракет Х-101, запущених з Ту-95МС.

На фоні заяви “Укренерго” про екстрені вимкнення світло через загрозу удару Росії, про атаку на енергетику заявив керівник міненерго Герман Галущенко.

“Знову енергетика під масованим ударом ворога. Атаки на енергообʼєкти відбуваються по всій Україні. Оператор системи передачі НЕК “Укренерго” терміново ввів екстрені відключення електроенергії”, – заявив Галущенко.

Після атаки 17 листопада в Україні вже діяли графіки вимкнення електрики.

Автор фото,Reuters

“По всій країні масовані обстріли, точкові знеструмлення, але понад 150 поїздів “Укрзалізниці” прямують за розкладом, ситуація із рухом стабільна та контрольована”, – повідомила “Укрзалізниця”.

Там заявили, що через знеструмлення окремих ділянок є затримки трохи більше 1 години для шести потягів.

“Відставання від графіка будемо поступово скорочувати”.

Росія і США ведуть переговори через МЗС

Російська влада офіційно підтвердила, що веде переговори зі Сполученими Штатами Америки. Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що переговори відбуваються по лінії зовнішньополітичних відомств. Проте, за його словами, деталі цих контактів розголошувати немає сенсу. “У Росії і США йдуть певні контакти по лінії зовнішньополітичних відомств, подробиці розголошувати немає сенсу, але процес триває”, – […]

The post Росія і США ведуть переговори через МЗС first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Віцепрем’єр України: Повернення українців з-за кордону буде добровільним

Віцепрем’єр-міністр України, міністр національної єдності Олексій Чернишов заявив, що повернення українців, які перебувають за кордоном, відбуватиметься виключно на добровільній основі. Ці заяви стали відповіддю на чутки, що поширювались у медіа, про можливість введення примусових заходів для тих, хто покинув країну під час війни. Як зазначив Чернишов, “за кордоном нас 20-25 мільйонів, за нашими оцінками, в […]

The post Віцепрем’єр України: Повернення українців з-за кордону буде добровільним first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Антимонопольний комітет України надав дозвіл компанії, що має зв’язки з колишнім міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, на встановлення контролю над важливою енергетичною інфраструктурою. Йдеться про Знаменську батарейну систему зберігання енергії (БЕСС), розташовану у Вінницькій області, яка є одним із стратегічних об’єктів галузі акумулювання електроенергії.

Як випливає з рішення АМКУ від 24 квітня 2025 року, контроль над об’єктом перейде до ТОВ “Гранд-Тер”. Формально новою директоркою підприємства стала Валентина Парамонова — особа, яка керує також кількома іншими компаніями, безпосередньо пов’язаними з бізнес-орбітою Арсена та Інни Авакових. Серед них — ТОВ “Гранд-Тер”, “Пора Безпека” та ПП “Міністрі Плюс”.

Знаменська БЕСС — одна з тих систем, що у 2024 році виграла аукціон на надання допоміжних енергетичних послуг (BESS – Battery Energy Storage System). Вона відіграє критичну роль у стабілізації роботи національної енергосистеми, зберігаючи надлишкову електроенергію та підтримуючи баланс у періоди пікових навантажень.

Контроль над таким об’єктом дає можливість його власникам не лише отримувати прибуток від державних контрактів, а й впливати на оперативну стабільність енергоринку — сектор, який набуває особливої ваги в умовах війни та постійних атак на українську енергетичну інфраструктуру.

Історія економічної активності Арсена Авакова відома давно. Очолюючи МВС з 2014 по 2021 рік, він став найтривалішим за часом перебування міністром в історії сучасної України. Після втрати частини бізнес-активів за режиму Януковича Аваков зміг відновити свої позиції, зосередившись спочатку на сфері безпеки, а тепер — дедалі активніше — на енергетичному секторі.

Експерти наголошують: перехід об’єкта такої ваги під контроль груп, наближених до колишніх високопосадовців, створює ризики концентрації влади та впливу в одних руках у сфері, що має критичне значення для виживання країни в умовах війни.

Останні новини