Субота, 19 Квітня, 2025

Армія РФ просунулася на лівому фланзі Курського угруповання ЗСУ

Важливі новини

Світла і тепла взимку не буде – Нагорняк

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

Про це заявив народний депутат України Сергій Нагорняк у студії каналу КИЇВ24. Нагорняк, який є членом Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, підкреслив, що нинішня зима буде суттєво відрізнятися від звичних, коли українці могли розраховувати на 24-годинний доступ до тепла, електроенергії та води.

“Ми не можемо передбачити, наскільки важкою буде наступна зима — чи вона буде надзвичайно складною, чи просто складною. Але одне можна сказати точно: вона не буде такою легкою, як звичайна зима, коли все працювало без збоїв. Російські окупанти, ймовірно, докладуть усіх зусиль, щоб створити максимальні незручності для українців і спробувати знищити наш моральний дух,” — зазначив Нагорняк.

Він також попередив, що в інформаційній війні росіяни намагатимуться перекласти провину за можливі проблеми з електропостачанням на українську владу, стверджуючи, що причини криються не в їхніх діях, а в “некваліфікованості українського уряду”.

РосЗМІ повідомляють про захоплення трьох населених пунктів ЗСУ

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

За даними автора каналу Михайла Звінчука, підрозділи ЗСУ зайняли села Миколаєво-Дар’їно, Дар’їно та Свердликове. Крім того, українські та російські війська ведуть бої у Гончарівці та Олешні (гарнізон останньої перебуває у повному оточенні).

Загалом на територію Курської області вторглися до 400 військовослужбовців ЗСУ, ще до двох тисяч військових зосереджено вздовж кордону, пише «Рибар».

Те, що відбувається в Курській області, демонструє, що дана операція розроблялася ЗСУ протягом тривалого часу. При цьому наступ на цій ділянці може тривати ще щонайменше кілька днів — особливо на тлі значного зосередження українських сил у прикордонній зоні.

За даними каналів «Архангел спецназу» та «Два майори», ЗСУ продовжують просування до Суджі, населення міста розбіглося. У російських провоєнних пабликах обговорюється, що однією з цілей українських військ може бути знищення газовимірювальної станції «Суджа».

Місцева влада та міноборони рф подробиць про бої в Курській області не наводять.

Опитування показало скільки українських біженців хочуть повернутися додому

За наявною інформацією, жінка, яка працювала нянею, звинувачується у неприпустимих діях щодо 4-річної дівчинки, яка перебувала під її наглядом. Ситуація набула широкого розголосу після того, як відеозапис події з'явився в мережі інтернет, викликавши хвилю обурення серед користувачів соціальних мереж та громадськості в цілому.

Як зазначають експерти Gradus Research, публікуючи результати дослідження, 64% мігрантів з України не адаптувалися до життя в інших країнах і мають намір в підсумку повернутися додому.

За результатами опитування, найбільше бажання повернутися в Україну висловлюють мігранти, які віддалено працюють на український бізнес – 70%. Так само найбільше бажання висловлюють щодо повернення в Україну ті мігранти, які є тимчасово непрацевлаштованими – 68%.

Частково на бажання повернутися в Україну впливає досвід агресивної поведінки громадян інших країн щодо мігрантів. Щонайменше 23% опитаних повідомили, що вони мали відповідний негативний досвід.Водночас не менше 60% опитаних до цього часу вважають, що перебування за кордоном гарантує їм особисту безпеку. 65% відчувають безпеку дітей у таких умовах проживання. Відповідно почуття безпеки за себе чи за власну дитину є одним з ключових факторів, що стримують від повернення.

Ще один важливий показник в опитуванні – відсоток тих, хто може назвати час або вказати на приблизний термін свого повернення. Наразі більше ніж половина – 62% – не можуть вказати, коли вони зможуть повернутися додому.

36% опитаних мігрантів вважають, що вагомим фактором, який впливатиме на їх рішення, буде наявність реальної фінансової підтримки в момент переселення додому. Для трохи меншої кількості опитаних – 33% – важливим є насамперед отримання чи можливість облаштувати для себе житло на території України, де є високий рівень безпеки. 27% респондентів вважають, що мають намір одразу повернутися додому, якщо буде належним чином посилена протиповітряна оборона в країні.

Опитування проведене Gradus Research методом анкетування в мобільному додатку/онлайн-платформі Gradus. Вибірка відображає структуру населення міст з кількістю мешканців понад 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном, за виключенням тимчасово окупованих територій та територій ведення активних бойових дій. Період проведення поля: 17-22 травня 2024 року. Розмір вибірки: 656 респондентів.

Український легіон в Польщі отримав кілька тисяч заявок на вступ

Останніми днями спостерігається значний сплеск інтересу до Українського легіону в Польщі, про що повідомив польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський. Ця новина викликала жвавий інтерес у міжнародній спільноті та серед української діаспори в Європі.

Нагадаємо, створення цієї бригади з добровольців-українців, які живуть у Європі, анонсували лише 3 дні тому. Причому контакти легіону широко ніде не публікувалися.

“Кілька тисяч уже зареєструвалися для участі в цьому заклику. І що цікаво, багато хто з них дійсно хоче служити і ротувати своїх співвітчизників, але вони кажуть: ми не хочемо бути відправленими в бій, не будучи належним чином навченими та екіпірованими”, – розповів польський міністр на форумі НАТО у Вашингтоні.

За його словами, мобілізовані в цей легіон українці зможуть повернутися до Польщі після ротації.

“Якби так вчинила кожна європейська країна, в України було б кілька бригад”, – заявив міністр.

Президент України представив мирний план на 2025 рік на Мюнхенській конференції

Президент України Володимир Зеленський представив на Мюнхенській безпековій конференції план досягнення миру у 2025 році. План передбачає співпрацю з міжнародними партнерами, зокрема США, у сфері гарантій безпеки та посилення тиску на Російську Федерацію. “Ми хочемо миру, ми працюємо над цим, готуватимемо гарантії безпеки такими, які ми їх бачимо, поділимося з Сполученими Штатами. Сподіваюся, що вони також […]

The post Президент України представив мирний план на 2025 рік на Мюнхенській конференції first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

«Вкрай жахливий день сьогодні в районі Новоіванівки: вступати в бій довелося артилеристам і дронщикам. Ворог за останній час стягнув чимало техніки і живої сили. Перші спроби хоч і досягли тактичного успіху біля Снагості, але з часом були повністю зупинені. До сьогоднішнього дня», – пише моніторинговий паблік.

Він повідомляє, що армія РФ зараз намагається закріпитися в районі Новоіванівки та Зеленого Шляху.

«Сформувалася дуже ненадійна тактична обстановка для суміжних підрозділів на північ», – ідеться в повідомленні.

«Ми на порозі чергової халепи», – пише DeepState, відзначаючи великі проблеми у взаємодії між різними українськими підрозділами.

Схожу інформацію опублікував лейтенант ЗСУ з позивним «Алекс».

За його словами, армія РФ мала «успіх сьогодні в Курській області, був акцентований удар механізованими підрозділами в напрямку Любимівка – Новоіванівка».

Останні новини