Середа, 23 Липня, 2025

Автопарк еліти: хто з депутатів їздить на Ferrari, Lamborghini та Maybach

Важливі новини

Німецький експерт поставив під сумнів версію про підрив «Північних потоків» українцями з яхти «Андромеда»

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Підводний археолог Свен Томас заявив, що для проведення такої операції потрібна не одна яхта, а й кілька додаткових суден. А також стаціонарна платформа з кранами, системою якорів та баластом, вага якого має становити не менше однієї тонни.

Крім того, для проведення таких робіт «Андромеду» необхідно було б зафіксувати точно над місцем занурення, що вимагало б від трьох до чотирьох важких якорів з канатами довжиною до 500 метрів, інакше її просто віднесло б у відкрите море через хвилі та вітер.

Двигун потужністю 75 кінських сил не зміг би утримувати яхту в потрібній позиції за допомогою маневрування, а також не дозволив би взяти на борт необхідну кількість вибухівки близько 400 кілограмів.

Україна та Росія обговорюють припинення атаки на енергетичні об’єкти

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Зазначається, що Київ прагне відновити переговори за посередництва Катару, які були близькі до угоди в серпні, але були зірвані вторгненням України в Курськ, повідомили джерела видання, серед яких були і високопоставлені українські чиновники.

Є дуже ранні переговори про потенційний перезапуск чогось. Зараз ведуться переговори щодо енергетичних об’єктів,

Видання пише, що угода ознаменувала б найзначнішу деескалацію війни з того часу, як російський диктатор володимир путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Цього місяця президент України Володимир Зеленський заявив, що угода про захист енергетичних об’єктів може свідчити про готовність росії брати участь у ширших мирних переговорах.

За словами високопоставленого українського чиновника, москва та Київ уже скоротили частоту атак на енергетичну інфраструктуру один одного за останні тижні в рамках домовленості, досягнутої їхніми розвідувальними службами.

У 2024 році росія застосувала понад 1000 засобів ураження проти енергетичних об’єктів України. Втрати енергетичних потужностей перевищують 9 ГВт, що еквівалентно забезпеченню електроенергією чотирьох країн ЄС.

Як зміниться тариф на газ для українців

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Як зазначають у виданні ГазПравда, в грудні на ринку працюють 9 компаній-постачальників, з яких 5 пропонують фіксовані річні тарифи, а решта 4 компанії пропонують лише річну фіксовану ціну. Місячні (ринкові) тарифи можуть значно відрізнятися, коливаючись від 8,46 до 19,3 грн за кубометр, що значно дорожче за річні фіксовані ціни.

На початку 2025 року українців чекають деякі зміни в тарифах, зокрема в частині доставки газу. Тарифи на доставку залишатимуться незмінними, проте важливо, щоб дані про фактичне споживання палива були коректно зафіксовані. Це має особливе значення на початку жовтня 2024 року, оскільки саме в цей період завершується газовий рік (1 жовтня 2023 – 30 вересня 2024), і обсяг спожитого газу впливає на майбутні платежі за доставку газу у 2025 році.

Тарифи на розподіл газу залишатимуться незмінними навіть під час війни, але важливо враховувати, що навіть стабільність тарифів не гарантує однакову суму в платіжці, оскільки вона залежить від реального споживання палива.

Україна лідирує серед імпортерів зброї, а Росія втрачає експортні позиції

Україна другий рік поспіль залишається найбільшим імпортером зброї у світі. За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), наша країна отримала найбільше військової допомоги за останні п’ять років, що стало прямим наслідком повномасштабного вторгнення Росії. За період 2020-2024 років частка України у світовому імпорті зброї склала 8,8%. Основні постачальники озброєнь: США – 45% загального […]

The post Україна лідирує серед імпортерів зброї, а Росія втрачає експортні позиції first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

МОЗ розпочинає будівництво нового корпусу Охматдиту

Міністерство охорони здоров’я планує оголосити тендер на будівельні роботи для нового корпусу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» уже в першій половині травня. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Едем Адаманов, повідомляє «Главком». За словами посадовця, орієнтовна вартість будівельних робіт становить 396 млн грн. Утім, ця сума ще може бути скоригована після проходження державної експертизи […]

Поки українці збирають гроші на дрони та бронежилети, окремі народні обранці — на розкішні авто. У 2025 році найбільш гучною покупкою серед парламентарів стала Audi Q8 вартістю 5 млн грн. Її власником став Сергій Магера — нардеп і колишній член забороненого “Опозиційного блоку”. Але це лише вершина айсберга, адже у Верховній Раді — справжній автопарк елітних машин, включно з Rolls-Royce, Lamborghini та Ferrari.

Сергій Магера: Audi за 5 мільйонів

68-річний Магера придбав Audi Q8 2025 року випуску. Згідно з декларацією, автомобіль обійшовся йому у 5 млн грн. У минулому нардеп працював директором із регіонального розвитку на Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча. У 2019 році, вже після переходу до Верховної Ради, задекларував річну зарплату в понад 32 млн грн — ймовірно, через компенсації.

68-річний нардеп став власником Audi Q8 2025 р.в uqidqhiqudiddxant

Муса Магомедов: BMW зі знижкою

На другому місці — Муса Магомедов, який раніше керував “Авдіївським коксохімом”. У 2025 році він купив BMW 7 Series M760Li 2021 року випуску за 2,8 млн грн. На ринку такі машини коштують дорожче, тож парламентарю вдалося придбати її за відносно вигідною ціною. Крім того, дружина Магомедова володіє Porsche Panamera за 3,4 млн грн, а сім’я декларує понад 1,4 млн євро заощаджень.

Дружина Магомедова Тетяна володіє автомобілем Porsche Panamera

Вацак: Rolls-Royce і Lamborghini в декларації бізнесу

Справжнім рекордсменом є член групи “Довіра” Геннадій Вацак. Його компанія “Кондитерський дім “Вацак” у 2023 році придбала електричний Rolls-Royce Cullinan, вартість якого оцінюється у 25 млн грн. Також у автопарку бізнесу депутата — Rolls-Royce Ghost (до 18 млн грн), Lamborghini Urus (понад 15 млн грн) та Bentley Bentayga дружини (понад 7 млн грн).

Автомобіль Вацака

Ferrari на Міноборони?

Ще один резонансний випадок — директор ДП Міноборони “Оборонавторемсервіс” Валентин Слободянюк, який, за версією слідства, придбав Ferrari Roma за 6,4 млн грн у 2022 році, використовуючи схему безоплатного розмитнення для росіян. Авто нібито оформлювалось на користь громадян РФ, але справа ще розглядається в суді.

Депутати з меншими запитами

Серед інших нардепів, які задекларували нові автівки у 2025-му, — Максим Зуєв, Олександр Бакумов, Микола Кириченко та Андрій Клочко. Проте їх покупки суттєво скромніші. Найдорожчий торішній придбаний автомобіль серед нардепів — Toyota Highlander за 2,5 млн грн, яку придбав “слуга народу” Володимир Воронов.

А ось на рівні місцевої влади теж не відстають: депутат Бахмацької міської ради Василь Булах купив Mercedes-Maybach за 9,8 млн грн. Офіційно він живе за рахунок агробізнесу, а не бюджетної зарплати.

Останні новини