Середа, 9 Квітня, 2025

Басс, Комарницький і Столар контролюють забудову Києва через старі схеми Черновецького

Важливі новини

Голова Ради резервістів розкрив скільки людей зараз в ЗСУ

У вівторок, в ефірі “24 Каналу”, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко пояснив, що загальна чисельність Сил оборони України складає 880 тисяч осіб, включаючи військові навчальні заклади, центри комплектування, тилові бригади, а також частини, які охороняють північний кордон з Білоруссю та Росією, де наразі не ведуться активні бойові дії. Тимочко зазначив, що до […]

The post Голова Ради резервістів розкрив скільки людей зараз в ЗСУ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Нардепи відстрілюють члена ЦВК Буглака за працю з Маямі: Зарплату отримував, а відповідальність уникав

У серпні 2023 року українське суспільство стурбовано відреагувало на розслідування, опубліковане журналістами, щодо Юрія Буглака, члена Центральної виборчої комісії, який, за їхніми даними, переховувався з родиною в США, конкретно у штаті Флорида, поблизу Маямі. Розкриваючи деталі, розслідування показало, що протягом 2022 року Буглак отримав значну суму грошей з державного бюджету, включаючи зарплату та допомогу "для вирішення соціально-побутових питань". Цей факт став причиною суспільного обурення, особливо з огляду на те, що весною 2023 року він взяв декретну відпустку, але продовжив зберігати посаду.

Після публікації розслідування Верховна Рада України вжила рішучих кроків і ухвалила рішення про звільнення Буглака з посади члена ЦВК, яке отримало підтримку 300 народних депутатів. Серед них були Ірина Геращенко, Ярослав Железняк та Віталій Безгін. Подальше підтвердження цього рішення на рівні президента та парламентського комітету відбулося швидко, завершивши процес визначення долі Буглака в ЦВК.

Проте, варто відзначити, що збрехавши на медіаційному просторі, Буглак продовжував вважати, що не порушував закон, залишаючи країну перед вторгненням, і вважав свої дії виправданими, вважаючи ЦВК перейшла на дистанційну роботу. Його відсутність на засіданнях профільного комітету і відмова надати пояснень тільки підсилили сумніви щодо його чесності та відданості роботі в ЦВК.

Таким чином, скандал з Буглаком не тільки підніс багато питань щодо його особистих мотивів та вчинків, але й показав, наскільки важливим є контроль над діями посадових осіб, які зобов'язані служити громаді і дотримуватися законів країни.

Третього лютого, навіть після виклику президента Володимира Зеленського про повернення представників держави назад до України протягом 24 годин, член Центральної виборчої комісії, Юрій Буглак, вважав, що це заклик не стосується його особисто. Буглак, що вже з 2019 року виконує обов'язки члена ЦВК, відзначився багатобічним досвідом у різних сферах, включаючи роботу головним юридичним радником кондитерської корпорації "Roshen" і депутата Верховної Ради від партії "Блок Петра Порошенка".

Згідно з його декларацією, яку він подав у початку 2024 року, Буглак вказав, що з 14 лютого 2022 року орендує квартиру у Сполучених Штатах Америки. Протягом 2023 року Буглак мав значний майновий портфель в Україні. Під Києвом він володів чотирма земельними ділянками загальною площею майже 50 соток. Крім того, у нього були два будинки: один у Вишгороді площею 390 квадратних метрів та інший у селі Хотянівка Вишгородського району площею 85 квадратних метрів. Також він володів двома квартирами: одна знаходилася в центрі Києва, а інша — на Подолі. Його дружина також мала дві квартири в столиці. Ці дані були зареєстровані у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

У висновку слід відзначити, що ситуація навколо Юрія Буглака, члена Центральної виборчої комісії, є складною та насиченою низкою протиріч. Його відмова від повернення до України після заклику президента Зеленського, а також значний майновий портфель, включаючи нерухомість як в Україні, так і за кордоном, викликали гострі обговорення в суспільстві.

Додаткове розслідування може розкрити більше деталей щодо діяльності Буглака та його мотивацій. Проте, вже зараз важливо підкреслити необхідність прозорості та відкритості у роботі представників державних органів, особливо тих, які мають ключову роль у забезпеченні правильності виборчих процесів та демократичних принципів у країні.

Крім того, ситуація з Буглаком підкреслює необхідність ефективного механізму контролю за діями посадових осіб та забезпечення їх відповідальності перед суспільством. Водночас, важливо пам'ятати про презумпцію невинності та право на об'єктивне розгляд справи до винесення остаточного рішення.

Польський депутат закликав заборонити в’їзд українським військовим після війни

Депутат польської партії “Конфедерація” Вітольд Туманович висловив думку, що українським військовим не варто дозволяти в’їзд до Польщі після закінчення війни проти Росії. Свою позицію він обґрунтував тим, що це може становити загрозу для безпеки країни. Про це повідомляє видання Do Rzeczy. Так, депутат заявив, що наразі щодо російсько-української війни є два принципових питання, на які […]

The post Польський депутат закликав заборонити в’їзд українським військовим після війни first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Одесі застрелили відомого активіста Дем’яна Ганула

У п’ятницю, 14 березня, в центрі Одеси застрелили активіста Дем’яна Ганула. Інцидент стався у Приморському районі міста, повідомляють джерела OBOZ.UA. Вбивця відкрив вогонь по потерпілому та зник із місця злочину. За даними поліції, повідомлення про стрілянину надійшло на спецлінію 102 близько 10:30 ранку. За попередньою інформацією, невідомий чоловік вистрілив у перехожого в центрі міста. Слідчо-оперативна […]

The post В Одесі застрелили відомого активіста Дем’яна Ганула first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Поховання для українців здорожчає: депутати запровадять ПДВ на ритуальні послуги

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Українські депутати ініціювали законопроєкт, що передбачає обкладення податком на додану вартість (ПДВ) державних і комунальних ритуальних послуг.

Про це йдеться у законопроєкті № 12189 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування надавачів ритуальних послуг», який зареєстрований в парламенті 8 листопада.

Якщо закон ухвалять, послуги з поховання та ритуальні товари, які надають державні та комунальні підприємства, більше не будуть звільнені від ПДВ, а це, ймовірно, призведе до зростання витрат на поховання.

Проєкт також скасовує можливість надавачам ритуальних послуг користуватися спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності, що збільшить податковий тиск на компанії в цій сфері.

Ці зміни пропонують разом із законопроєктом, спрямованим на реформування ринку ритуальних послуг і демонополізацію сфери. У пояснювальній записці зазначається, що нововведення допоможуть створити конкурентне середовище, де приватні підприємства зможуть відкривати кладовища, крематорії та колумбарії, а також забезпечать рівні умови для всіх платників податків.

Реформа, за словами авторів документу, має на меті привести сферу поховання у відповідність із вимогами ринкової економіки, однак на практиці вона зробить поховання дорожчим для населення.

НАБУ розслідує одну з найбільш токсичних схем часів “молодої команди Черновецького”, яка, як виявилось, не просто не зникла — вона адаптувалася, подорослішала і впевнено продовжує “розвивати” столицю. Ключовими фігурами у справі є відомі імена: Денис Комарницький, Вадим Столар, Сергій Черновецький — і “забутий” широкому загалу Денис Басс, колишній перший заступник скандального ексмера Леоніда Черновецького.

Згідно з матеріалами кримінального провадження №52023000000000154 від 03.04.2023, умовно названого “Операція Чисте місто”, НАБУ досліджує діяльність злочинної організації, що роками діє в столиці під прикриттям забудовних проєктів, махінацій із комунальним майном і так званих “туалетних схем”.

Окремої уваги заслуговує фірма «Колібріс», яка, згідно з матеріалами суду, фігурує як об’єкт “війни” з боку оточення Комарницького. Її пов’язують із батьком Дениса Басса. Йдеться про торговий центр на зупинці швидкісного трамваю на вул. Гната Юри — саме той, що давно перебуває в центрі судових процесів і скандалів.

Денис Басс, тим часом, після своєї каденції у КМДА, прекрасно реалізувався в Москві, де керує девелоперською групою «Святой Михаил» і зводить ЖК «Зорге 9» буквально за квартал від штаб-квартири ГРУ. Але і в Києві він не втратив інтересу до нерухомості. Його ім’я згадується в низці резонансних об’єктів:

  • ЖК Franklin (через компанію “Арікс”, разом з Іваном Вавришем);

  • Галерний острів (66 га) — через структури «Київрибгосп», де партнери: Сергій Черновецький, Андрій Колюбаєв (людина Єрмака) та Вадим Столар;

  • ТРЦ “Апрєль” на Курбаса (разом зі Столаром): саме той, що перекрив дорогу колоннами й “прорвав” каналізацію Борщагівки.

Комарницький, Столар, Басс і Черновецький-молодший — не просто давні знайомі. Вони роками формували неформальний тіньовий пул, який займався дерибаном київської землі. ЗМІ та слідчі органи неодноразово пов’язували їх із численними махінаціями у столиці.

Окремий штрих до картини — техніка НАБУ, через яку прослуховувався Комарницький у IQ-бізнес-центрі, нібито була встановлена в офісі, орендованому компанією, засновником якої є… Столар. Такий “збіг” викликає тільки одне питання: чи це вже театр абсурду, чи добре зрежисована вистава?

І поки один із колишніх “чистильників” столичного самоврядування будує квартири біля ГРУ, в Україні його прізвище знову випливає на поверхню — цього разу у справі НАБУ, яка лише почала розкручувати чергову багаторівневу схему “на старих дріжджах”.

The post Басс, Комарницький і Столар контролюють забудову Києва через старі схеми Черновецького first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини