Неділя, 20 Квітня, 2025

Батьківська маска стійкості: як невизнані психічні труднощі чоловіків впливають на дітей

Важливі новини

Польща більше не хоче допомагати Україні

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Нагадаємо, раніше президент Польщі заявив, що Польща може передати винищувачі МіГ Україні, але тільки за умови, що Захід надасть країні альтернативні літаки для захисту.

Зеленський же сьогодні сказав, що домовився ще з колишнім генсеком НАТО Столтенбергом, щоб компенсувати Варшаві передані літаки, але Польща все одно відмовила.

«Ми дуже хотіли отримати МіГи від Польщі, але вони нам не могли передати, тому що у них не вистачало своїх. Тому ми домовилися з НАТО, що вони їм виділять поліцейську місію, як у наших балтійських друзів. Ми домовилися про це. І що після цього? Чи дала нам Польща літаки? Ні. Знайшлася інша причина? Так», – заявив Зеленський на пресконференції в Закарпатті.

Президент також дорікнув Варшаві, що вона не погодилася збивати російські ракети, що летять у бік Польщі, над Україною.

Нагадаємо, Україна також безуспішно просить Польщу передати їй зброю, яку та закуповує у Південної Кореї. Варшава відповідає, що купує її для себе.

Адвокат Роберт Амстердам зібрав відвертий звіт: докази нападів на УПЦ та її служителів

У своєму відеозверненні адвокат Української православної церкви, Роберт Амстердам, розповів про зібраний звіт, який налічує понад 250 сторінок, і в якому містяться докази нападів на УПЦ, її храми та священиків. Він виступив з закликом до уряду України припинити розгляд законопроекту 8371, який спрямований на заборону діяльності УПЦ. Амстердам наголосив, що цей законопроект є проявом мови ненависті та призвів до уникнення подальшого розділення українського суспільства.

Адвокат підкреслив, що УПЦ не має жодного зв'язку з Московським патріархатом і активно виступає проти ідеології "русского мира". Він посилив це заявою митрополита Київського Онуфрія про те, що Церква будує божий мир, а не "русский мир". Крім того, він зазначив, що УПЦ повністю підтримує державу Україна і закликає до її захисту від російського вторгнення.

Додатково, Роберт Амстердам висловив заклик до підтримки України з боку США, стверджуючи, що підтримка України має важливе значення для безпеки не лише для України, а й для всього світу. Він підкреслив необхідність не залишати український народ на прощу, зокрема після недавніх подій в Кабулі та Києві.

У вищезгаданій статті Роберт Амстердам, адвокат Української православної церкви, заявив про зібраний звіт, в якому містяться докази нападів на УПЦ, її храми та священиків. Він закликав уряд України припинити розгляд законопроекту, спрямованого на заборону УПЦ, наголосивши, що це лише прояв мови ненависті. Амстердам також зазначив, що УПЦ не має зв'язку з Московським патріархатом і активно виступає проти ідеології "русского мира", повністю підтримуючи державу Україна. Він також закликав до підтримки України з боку США, наголошуючи на важливості такої підтримки для безпеки не лише України, а й міжнародної спільноти в цілому.

Трамп може призначити Бориса Епштейна спецпосланцем щодо України — New York Times

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Як повідомляє New York Times з посиланням на джерела в оточенні Трампа, кандидатуру Епштейна запропонував один із найвпливовіших радників президента.

Епштейн – адвокат, який вів юридичний захист у кримінальних справах Трампа і відстоював ідею, що вибори 2020 року, на яких Байден переміг, були нечесними.

Він народився в Росії і жив там у дитинстві, у нього родичі і в РФ, і в Україні.

Трамп «слухав з очевидним інтересом і не відхилив пропозицію» щодо призначення Епштейна, хоча поки й не взяв на себе зобов’язань його призначити, пише газета.

Видання зазначає, що республіканець особливо відзначає заслуги Епштейна і слухає його порад. «Навіть найбагатша людина світу, Ілон Маск, який був на багатьох перехідних зустрічах минулого тижня, приватно зазначив, як він здивований тим, що пану Епштейну було надано стільки повноважень», – пише видання.

«На орбіті обраного президента немає нікого, хто на даний момент сумнівався б у рівні впливу Епштейна. Він швидко став однією з найвпливовіших фігур у перші дні президентського переходу, незважаючи на відсутність у ньому офіційної ролі», – йдеться у статті.

Зокрема, Епштейн, як стверджується, радить Трампу, кого призначити в мін’юст США і був лобістом висування Мета Гетца на посаду генерального прокурора.

Республіканці в США пропонують змінити допомогу Україні на кредитні позики: на що це вплине?

Представники Республіканської партії в Сполучених Штатах пропонують змінити форму економічної допомоги Україні з безплатної на кредитну. Згідно з інформацією телеканалу NBC, законопроект про це розробляється членами республіканської більшості Палати представників та деякими сенаторами, у тому числі і спікером Майком Джонсоном. За цією ініціативою весь обсяг невійськової допомоги мав би бути переведений на кредитну основу, з можливістю використання російських активів, які були конфісковані урядом США, як застави. Проте чиновники, зближені з Білого дому, ставляться до цієї ідеї з певним сумнівом. Вони вважають, що хоча будь-яка допомога краща, ніж її відсутність, але такий підхід може завдати шкоди Україні в майбутньому, оскільки це призведе до надмірного боргу, який важко буде погасити, і може викликати економічну кризу. Інформація про ці плани поки що лише на попередній стадії, і їхню повну реалізацію розглядають як віддалену перспективу. Варто також відзначити, що в Сполучених Штатах зберігається значна сума заморожених російських активів, що оцінюється від 40 до 60 мільярдів доларів. Таким чином, якщо вказана модель буде прийнята, майбутня економічна допомога Україні може обмежитися цією сумою.

Україна знову опинилася у центрі уваги американської політики, цього разу через ініціативу республіканських представників змінити безплатну допомогу на кредити. Це може мати серйозні наслідки для економічної стабільності країни в майбутньому. Хоча допомога будь-якого виду краще, ніж її відсутність, перехід до кредитної форми може завдати значних шкідливих наслідків. Плани наразі лише в стадії розробки, і їхню реалізацію вважають далекою перспективою. Проте важливо усвідомлювати потенційні ризики і обговорювати можливі наслідки таких дій для України та її економіки.

Конфлікт у кафе Києва закінчився стріляниною

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Подія сталася після того, як між жінками в закладі виник конфлікт. Чоловіки, які супроводжували їх, втрутилися в суперечку, що призвело до ескалації ситуації. Один з учасників конфлікту тричі вистрілив у свого опонента, ймовірно, використовуючи травматичну зброю.

На момент прибуття правоохоронців поліцейський отримав поранення і був негайно госпіталізований. Наразі його стан здоров’я уточнюється, але очевидно, що інцидент викликав значне занепокоєння серед місцевих жителів.

Правоохоронці швидко встановили особу зловмисника, зброю вилучено. Ведеться розслідування для надання правової кваліфікації інциденту.

Цей випадок є черговим підтвердженням зростання насильства в суспільстві, адже нещодавно в Броварському районі Київської області сталася ще одна трагічна подія: під час виклику про домашнє насильство чоловік кинувся на поліцейських з сокирою. Такі інциденти ставлять під сумнів безпеку правоохоронців та місцевих мешканців.

Архетип вічно веселого, емоційно незламного батька вже давно став невід’ємною частиною масової культури. Ми бачимо його в комедійних серіалах, рекламних кампаніях та фільмах — він підтримує, жартує, тримає все під контролем. Але за цією усмішкою часто ховається глибше: замовчувані психічні труднощі, з якими стикаються чоловіки, особливо у ролі батьків.

Як повідомляє Newswise, ігнорування власного емоційного стану або неможливість говорити про нього може мати серйозні наслідки не лише для самих чоловіків, а й для їхніх дітей.

Нещодавнє дослідження, опубліковане в American Journal of Preventive Medicine, проведене під керівництвом Крістін Шмітц, доцентки педіатрії в Медичній школі Рутгерса Роберта Вуда Джонсона, проаналізувало дані дослідження Future of Families and Child Wellbeing Study (FFCWS) — поздовжнього дослідження, в якому з 1998 року відслідковували сім’ї у 20 великих містах США.

Вчені виявили, що діти, чиї батьки виявляли депресивні симптоми, коли їм було п’ять років, з більшою ймовірністю демонстрували проблеми з поведінкою і знижені соціальні навички до дев’яти років, про що повідомляли їхні вчителі.

FFCWS надало надійний набір даних для цього аналізу, що містив інформацію про 1 422 батьків, 74% з яких жили зі своїми дітьми принаймні половину часу, коли дитині було п’ять років.

Контролюючи різні соціально-демографічні фактори та їхній рівень депресії, дослідники встановили чіткий зв’язок між батьківською депресією та подальшою поведінкою дитини. Зокрема, діти, схильні до неї, до дев’яти років були більш схильні до занепокоєння, непокори, гніву і більш низького рівня співпраці та самооцінки.

Кілька факторів можуть сприяти цьому зв’язку, вважають автори. Депресія може знижувати здатність батька надавати емоційну підтримку та ефективно виховувати дітей, що може призвести до посилення стресу і конфліктів у сім’ї.

Крім того, у дослідженні наголошується, що раннє дитинство є критичним періодом для розвитку, і несприятливі чинники в цей час можуть чинити довгостроковий вплив на активність і поведінку дитини впродовж усього її підліткового шляху.

Автори заявили, що від 8 до 13% батьків в одних лише США відчувають ту чи іншу форму депресії в перші роки життя своєї дитини, причому ця поширеність зростає до 50%, якщо мати також страждає від післяпологової депресії.

Незважаючи на ці цифри, психічне здоров’я батьків часто залишається недостатньо вивченим як у наукових дослідженнях, так і в клінічній практиці. Дана робота є однією з небагатьох досліджень у США, проведених серед населення, в якому встановлено чіткий зв’язок між депресією батька та поганою поведінкою дитини в школі.

Отримані результати підкреслюють важливість раннього виявлення та втручання протягом розладу. Визнаючи та усуваючи батьківську депресію, медичні працівники можуть не тільки поліпшити їхнє самопочуття, а й сприяти здоровішому розвитку їхніх дітей, вважають автори.

Останні новини