Середа, 23 Липня, 2025

Батьківська маска стійкості: як невизнані психічні труднощі чоловіків впливають на дітей

Важливі новини

В Україні набуває розвитку “воєний туризм”

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Як пише швейцарське видання Sarganserländer, “воєнні тури” в Україну пропонують близько десятка українських компаній. Екскурсії здебільшого зосереджені на Києві та його передмістях, а їхня вартість становить від 150 до 250 євро.

При цьому частина прибутку від таких турів іде на армію, стверджує співзасновник однієї з туристичних компаній Дмитро Нікіфоров. Тим часом його колега з іншої туркомпанії Світозар Моїсеєв запевняє, що такі тури “не про гроші, а про спогади про війну” і мають насамперед освітнє значення:

“Вони подібні до вакцини, яка запобігає повторенню подібного”

Водночас, деякі турфірми доправляють своїх клієнтів мало не в зону бойових дій за тисячі євро. Наприклад, Нік Тан зі США в липні 2024 року прилетів до Харкова, що розташований за 20 кілометрів від лінії фронту і постійно піддається бомбардуванням.

“Я просто хотів це побачити, бо вважаю, що наше життя на Заході надто комфортне і легке”, – каже 34-річний любитель гострих вражень, який працює в нью-йоркській технологічній компанії. – “Вистрибувати з літаків, веселитися всю ніч і бити людей по обличчю – це більше не для мене. То що ж буде найкраще? Відправитися в зону бойових дій”.

Водночас автори матеріалу зазначають, що таке ставлення видається дивним жителям зруйнованого Ірпеня, які досі живуть у постійній небезпеці.

“Нещодавно дрон “Шахед” розбився за 300 метрів від мого будинку. У мене не було бажання випробувати щось подібне. Але якщо люди цього хочуть, це їхнє право”, – зазначив 52-річний Руслан Савчук.

При цьому депутатка місцевої ради Ірпеня Михайлина Скорик-Шкарівська зазначає, що більшість місцевих мешканців згодні з “чорним туризмом”, хоча є й противники цього. “Чому ви сюди приїжджаєте? Чому ви хочете побачити нашу печаль?”, – запитували туристів деякі українці.

Своєю чергою голова Національного агентства з розвитку туризму Мар’яна Олеськів порушує етичні питання воєнного туризму, тож агентство готує спеціальні курси підвищення кваліфікації для екскурсоводів.

Хоча з початку війни туристичні потоки в Україну впали і зараз обмежуються переважно діловими туристами, українська туристична індустрія вже готується до післявоєнного періоду, наприклад, укладаючи контракти з туристичними сервісами Airbnb і TripAdvisor.

“Війна привернула увагу до України, тепер хоча б нашу країну знають усі”, – констатує Олеськів.

Раніше Держтуризм розширив карту туристичних магнітів України – тепер їх уже 170.

Міністр енергетики заспокоює: запасів газу для зими достатньо

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

“Нам вистачить газу для проходження опалювального сезону. Більше того, нам вистачить газу з урахуванням збільшення його споживання на об’єктах генерації”, – запевнив міністр.

Галущенко також зазначив, що Україна має домовленості щодо можливості імпорту газу у разі необхідності. Це створює додаткову гарантію стабільності для української енергосистеми, зокрема зважаючи на підвищене навантаження на енергетичний сектор у зимовий період.

Раніше, на початку жовтня, голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов заявив, що Україна до початку опалювального сезону планує накопичити в підземних сховищах (ПСГ) 13,2 млрд кубометрів газу. На той момент у ПСГ було вже 12,6 млрд кубометрів, і Чернишов зазначив, що до 1 листопада додатково планується закачати ще від 500 до 600 млн кубометрів газу завдяки кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

За словами Чернишова, в попередній опалювальний сезон Україна використала 6,7 млрд кубометрів газу з ПСГ. Очікується, що цього року рівень споживання буде на тому ж рівні. Завдяки запасам у сховищах і можливості імпорту газу, енергетична система України готова до підвищених зимових навантажень.

Питання енергетичної безпеки є критичним для України, враховуючи складні економічні та геополітичні обставини. Проте міністерство енергетики впевнене, що необхідних заходів вжито, а домовленості про постачання газу створюють достатню впевненість у стабільності роботи енергосистеми.

Співачка Приходько оголосила про відновлення виконання старих треків російською

Українська співачка Анастасія Приходько зробила несподівану заяву щодо свого старого російськомовного репертуару на тлі гострих дискусій навколо виконання пісень мовою країни-агресорки. Її реакція з’явилася після мовного скандалу за участю Андрія Данилка, який виконав свої треки російською на концерті в Києві. У своїх Instagram Stories Приходько опублікувала скріншот новини про те, що Сердючки не будуть «карати» […]

ДБР вручила підозру чиновнику ДП “Ліси України”

Начальник відділу закупівель ДП “Ліси України” Віталій Цимбалюк опинився у центрі розслідування, отримавши підозру від Державного бюро розслідувань (ДБР) у справі закупівлі телефонів майже на 19 млн грн. Однак цей скандал сягає далеко за межі однієї оборудки, адже пов’язаний із політичними зв’язками та внутрішніми конфліктами у “Лісах України”. Віталій Цимбалюк – син народного депутата від […]

The post ДБР вручила підозру чиновнику ДП “Ліси України” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Бердянську вибух залишив частину міста без світла та інтернету

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Бердянська міська військова адміністрація повідомила, що ввечері 29 листопада жителі мікрорайонів 8 Березня, Колонія, Східний проспект та інших чули сильний вибух. Після цього у частині районів зникла електроенергія.

“Деякі містяни бачили пожежу поблизу трансформаторної підстанції,” — йдеться у повідомленні.

Окрім відключення електроенергії, у місті спостерігаються перебої з інтернет-зв’язком. Зокрема, оператор “Поінт” заявив про аварію на магістральній лінії та тимчасове переключення на резервний канал зв’язку.

Бердянськ, що знаходиться під російською окупацією, неодноразово ставав місцем вибухів і пошкоджень критичної інфраструктури. Це створює додаткові труднощі для місцевих жителів, які вже відчувають на собі наслідки окупації.

Архетип вічно веселого, емоційно незламного батька вже давно став невід’ємною частиною масової культури. Ми бачимо його в комедійних серіалах, рекламних кампаніях та фільмах — він підтримує, жартує, тримає все під контролем. Але за цією усмішкою часто ховається глибше: замовчувані психічні труднощі, з якими стикаються чоловіки, особливо у ролі батьків.

Як повідомляє Newswise, ігнорування власного емоційного стану або неможливість говорити про нього може мати серйозні наслідки не лише для самих чоловіків, а й для їхніх дітей.

Нещодавнє дослідження, опубліковане в American Journal of Preventive Medicine, проведене під керівництвом Крістін Шмітц, доцентки педіатрії в Медичній школі Рутгерса Роберта Вуда Джонсона, проаналізувало дані дослідження Future of Families and Child Wellbeing Study (FFCWS) — поздовжнього дослідження, в якому з 1998 року відслідковували сім’ї у 20 великих містах США.

Вчені виявили, що діти, чиї батьки виявляли депресивні симптоми, коли їм було п’ять років, з більшою ймовірністю демонстрували проблеми з поведінкою і знижені соціальні навички до дев’яти років, про що повідомляли їхні вчителі.

FFCWS надало надійний набір даних для цього аналізу, що містив інформацію про 1 422 батьків, 74% з яких жили зі своїми дітьми принаймні половину часу, коли дитині було п’ять років.

Контролюючи різні соціально-демографічні фактори та їхній рівень депресії, дослідники встановили чіткий зв’язок між батьківською депресією та подальшою поведінкою дитини. Зокрема, діти, схильні до неї, до дев’яти років були більш схильні до занепокоєння, непокори, гніву і більш низького рівня співпраці та самооцінки.

Кілька факторів можуть сприяти цьому зв’язку, вважають автори. Депресія може знижувати здатність батька надавати емоційну підтримку та ефективно виховувати дітей, що може призвести до посилення стресу і конфліктів у сім’ї.

Крім того, у дослідженні наголошується, що раннє дитинство є критичним періодом для розвитку, і несприятливі чинники в цей час можуть чинити довгостроковий вплив на активність і поведінку дитини впродовж усього її підліткового шляху.

Автори заявили, що від 8 до 13% батьків в одних лише США відчувають ту чи іншу форму депресії в перші роки життя своєї дитини, причому ця поширеність зростає до 50%, якщо мати також страждає від післяпологової депресії.

Незважаючи на ці цифри, психічне здоров’я батьків часто залишається недостатньо вивченим як у наукових дослідженнях, так і в клінічній практиці. Дана робота є однією з небагатьох досліджень у США, проведених серед населення, в якому встановлено чіткий зв’язок між депресією батька та поганою поведінкою дитини в школі.

Отримані результати підкреслюють важливість раннього виявлення та втручання протягом розладу. Визнаючи та усуваючи батьківську депресію, медичні працівники можуть не тільки поліпшити їхнє самопочуття, а й сприяти здоровішому розвитку їхніх дітей, вважають автори.

Останні новини