Вівторок, 22 Липня, 2025

Бебі-бум в Україні: за тиждень народилося 3360 малюків

Важливі новини

Україна і НАТО не обговорювали приєднання без звільнення захоплених територій

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Про це заявила віцепрем’єрка з євроінтеграції Ольга Стефанишина. За її словами, Україну запросять до Альянсу тільки в кордонах 1991 року.

Чиновниця додала, що питання запрошення Києва до НАТО «взагалі не обговорюється ні (в контексті) просування на фронті, ні територій».

Стефанишина також каже, що членство України в НАТО можливе тільки після завершення війни, але зараз Київ домагається офіційного запрошення до Альянсу.

Про те, що Україну в разі заморожування війни по лінії фронту можуть прийняти в НАТО, раніше писали західні видання. Зеленський учора підтвердив, що таку схему пропонують деякі чиновники країн Альянсу, але Київ із нею не згоден.

Російські наступальні напрямки в Україні: аналіз від NYT

Україна утримується від наступу Росії, показуючи максимальну стійкість у найважчий період з початку конфлікту, стверджує The New York Times. Російські сили взяли на себе завдання відновлення контролю над раніше втраченими територіями під час контрнаступу ЗСУ у 2022-2023 роках, здійснивши успішний наступ у суботу, захопивши Авдіївку. Останнє є найбільшим досягненням Росії з часу взяття Бахмута у травні минулого року. За аналізом авторів, Україні не вистачає боєприпасів без відновлення військової допомоги з боку США, щоб протистояти російському наступу. Російська армія розвернула п'ять основних напрямків наступу, що охоплюють міста й села на східній і південній частині фронту в Україні. Втрата Авдіївки, яка має стратегічне значення, дозволить російським силам ефективніше маневрувати. Наприкінці минулого місяця російські війська захопили Мар’їнку, що стало базою для подальших атак на південь. Однак призначення російських сил виявилося складним через велику втрату контролю над цими районами внаслідок активного українського опору.

Українські військові стверджують, що Росія зосередила навколо 40 000 військових у сусідньому районі Маріуполя з метою здійснення атаки з півдня. Водночас, російські солдати у районі Вугледара вважають, що падіння Авдіївки надасть можливість зробити активніші атаки з півночі. Кремль прагне відновити контроль над територіями, втраченими у 2022 році, зосереджуючи увагу на районі Роботиного в Запорізькій області. Російські сили намагаються штурмувати цей район, прагнучи повернути контроль над ключовими територіями. Від Кремлівської сторони спостерігається тиск на відновлення контролю над територіями через активні наступи у різних напрямках. Українські військові вважають, що Росія має намір прорвати оборону біля Часового Яру, щоб отримати контроль над командними висотами та загострити ситуацію у Краматорську. На Бахмутському напрямку діють приблизно 62 тисячі російських військових, і ситуація вимагає постійного моніторингу та реагування на події на місцях.

Українські військові та американське видання The New York Times стверджують, що Росія активізує свої дії на сході України, намагаючись відновити контроль над стратегічними територіями, які втратила у попередні роки. Російські війська зосереджуються у різних напрямках, включаючи південь та північ, де їх очікують інтенсивні бої. Наступ Росії може спричинити загострення конфлікту та загрозу безпеці у регіоні. Українські військові відзначають необхідність посилення оборони та оперативного реагування на зміни на фронті, щоб забезпечити безпеку населення та територіальну цілісність країни.

На Волині засудили чоловіка за поширення інформації про мобілізаційні заходи ТЦК

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Як вказується у матеріалах справи, чоловік був адміністратором групи у Viber, де було понад 13 тисяч підписників. Обвинувачений публікував там інформацію про місцезнаходження представників ТЦК та проведення ними мобілізаційних заходів.

Своїми діями він перешкоджав законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань. Публікації в месенджері ускладнювали або унеможливлювали здійснення законної діяльності ЗСУ та інших військових формувань або суттєво знижували її ефективність.

Таким чином, своїми навмисними діями чоловік вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 114-1 КК України. На суді він визнав себе винним у вчиненні цього кримінального злочину та підписав угоду з прокурором.

Суд звільнив чоловіка від реального тюремного терміну з випробувальним строком на 12 місяців. Вирок може бути оскаржений у Волинському апеляційному суді протягом 30 днів.

Третій рахунок за газ: хто та за що платитиме додатково

Попри діючий мораторій на підвищення тарифів, у квітні 2025 року деякі українці отримають третю платіжку за газ. Це означає, що витрати на комунальні послуги для них зростуть. Чому з’явиться третій рахунок? Йдеться про оплату технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Раніше ці витрати покривалися з інших джерел, але тепер їх перекладають безпосередньо на споживачів. Періодичність нарахування […]

The post Третій рахунок за газ: хто та за що платитиме додатково first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Посадовець міграційної служби в Одесі не задекларував майна на 83 мільйони

Керівнику одного з управлінь Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області оголошено про підозру за статтею про недостовірне декларування. За версією слідства, він не вказав у щорічній декларації за 2023 рік низку цінного майна та готівки, а натомість завищив вартість криптовалюти, аби створити ілюзію “чистих” статків. Як повідомив Офіс генерального прокурора, посадовець умисно не […]

За останній тиждень в Україні офіційно зареєстрували 3360 новонароджених, що на 580 більше, ніж у попередній період. Така позитивна динаміка свідчить про поступове збільшення народжуваності, попри складну соціально-економічну ситуацію та воєнний стан. Народження дітей у цей непростий час є не лише важливою демографічною подією, а й символом віри у майбутнє країни.

Про це повідомляє з посиланням на Міністерство юстиції України.

За останній тиждень в Україні зареєстровано 3360 новонароджених малюків. 1711 хлопчиків та 1649 дівчаток офіційно отримали свої перші документи

– йдеться в повідомленні.

В міністерстві побажали малюкам міцного здоров’я, щасливого дитинства та мирного неба над головою та нагадали, що зареєструвати народження дитини необхідно не пізніше одного місяця з дня народження.

Міністерство юстиції 8 березня повідомляло, що протягом тижня в Україні офіційно зареєстрували народження 2780 дітей.

The post Бебі-бум в Україні: за тиждень народилося 3360 малюків first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини