Середа, 23 Липня, 2025

Безкоштовне навчання, гуртожитки та санаторії: які пільги мають діти УБД

Важливі новини

Народного депутата підозрюють у організації незаконного перетину кордону

Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило про підозру народному депутату України Костянтину Бондарєву за організацію незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон. Слідчі з’ясували, що депутат допоміг щонайменше 18 чоловікам виїхати за межі країни, використовуючи фальшиві документи, які підтверджували їхній статус «водіїв». Як стало нам відомо з власних джерел, йдеться про Костянтина Бондарєва. Починаючи з липня […]

The post Народного депутата підозрюють у організації незаконного перетину кордону first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Корнієнко пояснив, чому питання зниження віку для мобілізації не є актуальним для України

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Корнієнко зазначив, що Верховна Рада нещодавно ухвалила закон, який забороняє мобілізацію чоловіків до 25 років. Раніше через законодавчу колізію деякі з них могли бути мобілізовані, хоча офіційно мінімальний вік для мобілізації наразі складає 25 років. Пояснюючи позицію уряду, він підкреслив, що в Україні “демографічна яма”, і саме молодь віком до 25 років є основним потенціалом для відбудови країни після війни.

«Це золоте покоління, з яким нам працювати і відбудовувати країну», — сказав він. Він також підкреслив, що питання зниження віку для мобілізації виникають з боку міжнародних партнерів, але в Україні цей крок не є необхідним через особливості демографічної ситуації.

Нагадаємо, що 9 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє звільняти від мобілізації чоловіків до 25 років. Згідно з директивою, виданою Сухопутними військами ЗСУ, мобілізація громадян віком 18-25 років припинена, хоча деякі вже мобілізовані не будуть звільнені з армії.

Світова епідемія самотності: чому сонце і море не рятують

Сонце, море, оливкові гаї й архітектурна краса — не завжди ліки від самотності. Нове дослідження Університету Еморі, опубліковане The New York Post, показує парадокс: найбільше самотніх людей живе не в дощових мегаполісах, а в туристичних раях — Греції та на Кіпрі. Дослідники опитали 64 тисячі людей із 29 країн світу й створили рейтинг найбільш самотніх […]

До України повернули тіла 501 воїна

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Як повідомляється, зокрема, вдалося репатріювати 382 тіла захисників, що загинули на Авдіївському напрямку, 56 полеглих воїнів з Бахмутського напрямку, 45 тіл оборонців з Мар’їнського напрямку, 6 тіл полеглих Захисників на Вугледарському напрямку, 4 полеглих воїна на Запорізькому напрямку, 7 тіл оборонців, що воювали на Луганському напрямку.

Також вдалося повернути 1 тіло з моргу на території рф.

Збройні Сили України перевезуть репатрійовані тіла та останки до визначених державних установ. Представники правоохоронних органів та судово-медичні експерти встановлять особи загиблих.

Після ідентифікації тіла оборонців передадуть родинам для гідного поховання.

Міф про доброту бідних: як соціальний статус впливає на поведінку людини

Довгі роки в психології існувала думка, що люди з низьким рівнем доходу є більш добрими, щедрими та співчутливими до оточуючих. Однак, нещодавнє глобальне дослідження, яке охоплює понад 2,3 млн осіб з 60 країн світу, показало, що це припущення не відповідає реальності. Вчені, що працювали над дослідженням, встановили, що насправді люди з нижчим доходом виявляють меншу […]

Члени сімей учасників бойових дій (УБД) мають право на соціальні гарантії та пільги. Особливий захист надається дітям військовослужбовців, які можуть безкоштовно відпочивати в санаторіях, навчатися у вишах та отримувати інші соціальні послуги. Проте ці пільги не надаються автоматично – їх необхідно оформити через Пенсійний фонд України (ПФУ).

Згідно із Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їхніх сімей”, у 2025 році діють такі пільги для дітей учасників бойових дій:

  • Оздоровлення та лікування в санаторіях та оздоровчих таборах раз на рік за кошти держави.

  • Пріоритетне зарахування до дитячих садків та шкіл за місцем проживання.

  • Безкоштовне харчування у школах (за рахунок місцевого бюджету).

  • Безоплатне забезпечення підручниками.

  • Зарахування або переведення на бюджетну форму навчання у професійно-технічних і вищих навчальних закладах.

  • Безкоштовне проживання в гуртожитках для студентів денної форми навчання.

  • Право на отримання соціальної стипендії або освітнього кредиту.

Ці пільги діють до 18 років, а для студентів до 23 років. Якщо студент відраховується з навчального закладу, він автоматично втрачає право на пільги.

Для отримання пільг потрібно звернутися до Пенсійного фонду України (ПФУ). Це можна зробити:

  • Особисто у відділенні ПФУ.

  • Поштою, надіславши необхідні документи.

  • Через мобільний застосунок “Дія”.

Для оформлення пільг учасник бойових дій або його родич має подати:

  • Заяву про призначення пільги.

  • Посвідчення УБД.

  • Свідоцтво про народження дитини.

  • Довідку про склад сім’ї.

  • Документ про реєстрацію місця проживання.

Ці пільги поширюються не лише на неповнолітніх дітей, а й на повнолітніх дітей військових у випадку їхньої офіційної залежності від батьків.

The post Безкоштовне навчання, гуртожитки та санаторії: які пільги мають діти УБД first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини