Субота, 19 Квітня, 2025

Благодійний фонд Порошенка використовував пожертви для купівлі держоблігацій

Важливі новини

CBAM: Вплив нового податку ЄС на українську економіку

Україна зіткнулася зі значним економічним викликом у 2026 році у зв'язку з введенням Механізму прикордонного вуглецевого коригування (CBAM). Згідно зі статтею Politico "The EU’s carbon tax may devastate a country it is trying to keep alive: Ukraine" авторства Федеріки Ді Саріо, цей механізм може коштувати українським підприємствам мільйони доларів, якщо не будуть прийняті невідкладні заходи.

Європейська політика нині входить у протиріччя щодо України. З одного боку, ЄС обіцяє фінансування військових зусиль України, але з іншого – вводить новий закон, який може суттєво зашкодити її економіці. Введення податку на викиди вуглецю на імпортовані товари може призвести до серйозних втрат для українських компаній, що експортують залізо та сталь до ЄС.

З урахуванням обмежень торговельних маршрутів через військові конфлікти, Україна стала ще більш залежною від європейського ринку. Введення CBAM може стати серйозним викликом для української економіки, і експерти прогнозують великі втрати через цей податок.

Українські чиновники вже заявляють про готовність до відповідності європейським екологічним стандартам, проте, час для переговорів обмежений. Введення CBAM може стати причиною серйозних економічних труднощів для України, які можуть вплинути на металургійну промисловість та економіку в цілому.

Українські металургійні компанії переживають складнощі через російську морську блокаду, яка призвела до втрати доступу до Чорного моря. Це змусило їх перенаправити свою продукцію суходолом до європейських країн. Як наслідок, Європейський Союз став основним споживачем української сталі та чавуну, хоча загальний обсяг експорту до блоку зменшився.

Директор GMK Center, Станіслав Зінченко, наголошує, що залежність українських компаній від європейського ринку зросла майже вдвічі порівня

Елітний ремонт у Конча-Заспі: Прокурор Андрєєв Андрій вклав по 1,5 млн доларів у два будинки

Уважно спостерігають жителі Конча-Заспи за незвичайними подіями, що трапилися в їхньому елітному районі. Будинки, розташовані на території дитячого оздоровчого комплексу, стали об'єктом ремонту, але не простого ремонту, а витратного, якого навіть для елітних осель здається забагато. Ці будівлі належать прокурору Офісу Генерального прокурора Андрієву Андрію та його родині. Що цікаво, як саме сім'я прокурора змогла придбати такі нерухомість та хто з його колег їм у цьому допоміг і допомагає досі?

Згідно з містобудівною документацією, будівельний процес на території дитячого оздоровчого комплексу був заборонений, але це не завадило прокурору Андрієву та його співучасникам здійснити плани щодо будівництва та облаштування резиденцій у цьому ексклюзивному районі. Кримінальне провадження у київській поліції щодо обставин захоплення та забудови елітними котеджами території дитячого оздоровчого комплексу розпочато за ст. 190 Кримінального кодексу України через шахрайство в особливо великих розмірах.

З'ясувалося, що ЗАТ "Київгума", першочерговий власник території, опинилося в справі про банкрутство. Управителем було призначено особу на ім'я Кудляк, який почав незаконно відчужувати землю та недобудовані об'єкти на цій території, перетворивши їх на елітне котеджне містечко.

Заступник начальника Департаменту нагляду за дотриманням законів Національної поліції України, співробітники органів, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю Офісу Генерального прокурора, включаючи Андрієва Андрія Васильовича, відповідають за приховане допомагання у таких діях, за що отримали неправомірну винагороду у вигляді двох елітних будинків.

Поліція намагалася розслідувати цю справу, навіть накладаючи судовий арешт на ділянки, проте прокурор Київської місцевої прокуратури, який тепер обіймає посаду у Печерському районі, вирішив не співпрацювати із слідством, а допомогти колезі Андрієву.

Незважаючи на всі ці обставини, сам прокурор та його родина активно продовжують ремонт у заарештованих будинках і висловлюють подяку своїм друзям з місцевої прокуратури за надану підтримку.

Проте справи не обмежуються лише поліцією. Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало перевірку можливого незаконного збагачення з боку прокурора, а Державне бюро розслідує факти недостовірного декларування та інші порушення. Схоже, що незабаром Андрієва чекають не новосілля, а запрошення до слідчого.

У висновку варто підкреслити, що дії прокурора Андрієва та його співучасників є прикладом порушення закону та зловживання службовим становищем. Відображено не лише порушення містобудівної документації та забудови елітними будинками території, призначеної для дитячого оздоровлення, а й корупційні схеми, в які втягнуті вищі посадові особи правоохоронних та правозахисних органів.

Слід зазначити, що справа Андрієва не є винятком, адже вона свідчить про широко поширену проблему корупції та недодержання закону серед високопосадових осіб в Україні. Важливо вжити необхідних заходів для забезпечення правопорядку, здійснення розслідування та притягнення винних осіб до відповідальності. Тільки таким чином можна буде підтримати довіру громадян до владних структур та забезпечити справедливість в суспільстві.

Європейський інвестиційний банк виділяє Україні 16,5 млн євро на відновлення критичної інфраструктури

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) оголосив про новий етап підтримки України, виділивши 16,5 млн євро для відновлення критичної інфраструктури, а також 100 млн євро на модернізацію водо-, теплопостачання та водовідведення. Ці кошти також підуть на впровадження енергоефективності та покращення соціальних послуг у сферах освіти, охорони здоров’я та житлового сектору. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, […]

The post Європейський інвестиційний банк виділяє Україні 16,5 млн євро на відновлення критичної інфраструктури first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Найскладніший тиждень з весни 2022 року: чого очікувати на фронті найближчим часом

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Цей тиждень був найскладнішим на фронті з весни 2022. Наступний тиждень буде не кращим.

Ворог користується власною перевагою на всі 300%.

Втрати у них такі, що будь-хто вже б згорнув подібний наступ. Але не болотняні мразоти.

І поки я не думаю, що хтось має розуміння (навіть сам ворог), де межа їх потенціалу. Бо вони зараз не думають про майбутню оборону чи щось подібне. Вони, схоже, вирішили під нуль використати свій потенціал. Без всіляких меж та кордонів. Тому жодна аналітика не буде вірною.

Дії ворога ще приблизно з вересня не піддаються логіці — саме через швидке спалювання резервів задля швидкого просування.

Ось у чому проблема.

І прикол в тому, що вони тільки додають інтенсивності через постійний потік мʼяса. Додають, не дивлячись ні на що, ні рахуючись ні з чим.

Ми зараз в другій найскладнішій ситуації після початку повномасштабного вторгнення.

Перша тривала з 24.02.22 до середини літа 2022.

Як захистити себе від потужної магнітної бурі: поради для метеочутливих людей

З 24 січня Україну накрила потужна сонячна буря, яка з початкових 4 балів досягла піку в 6 балів до 29 січня. За даними Meteoagent, попри прогнози про зниження активності, буря лише посилилася. Однак уже 30 січня очікується зниження магнітної активності, а 31 січня розпочнеться нова буря, що буде поступово збільшуватися до 4 балів. Магнітні бурі […]

The post Як захистити себе від потужної магнітної бурі: поради для метеочутливих людей first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Благодійний фонд п’ятого президента України Петра Порошенка опинився у центрі скандалу через використання благодійних внесків для придбання державних облігацій. Як повідомляє видання «Закон і Бізнес», у січні 2024 року фонд за рахунок пожертв придбав «військові» облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на суму 356 мільйонів гривень.

Також видання пише, що благодійність від імені Порошенка по суті фінансує Мінфін України через виплату відсотків за облігаціями.

«За оцінками експертів, саме за нараховані державою відсотки на ОВДП у розмірі приблизно 2,5 млрд грн було профінансовано всі благодійні піар-проекти Порошенка від моменту початку повномасштабної війни», – йдеться в публікації.

Також за операції з цими облігаціями «Міжнародний інвестиційний банк», що належить Порошенку, зняв з фонду Порошенка півтора мільйона гривень комісії (тобто, «благодійні» гроші перетворилися на комерційний прибуток).

Видання вважає, що внески до фонду Порошенка, за рахунок яких потім викуповують облігації, роблять підконтрольні колишньому президенту компанії – з метою мінімізації сплати податків, які не стягують із благодійних виплат.

Журналісти пишуть, що використання благодійних пожертвувань з метою отримання прибутку і мінімізації оподаткування підпадає під статті КК України.

The post Благодійний фонд Порошенка використовував пожертви для купівлі держоблігацій first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини