Субота, 19 Квітня, 2025

Через трагедію на атракціоні в Києві правоохоронці здійснили обшуки у КМДА та фірмах власника

Важливі новини

Петро Порошенко “заробив” на донатах мільйони гривень

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

На перший погляд, інвестиції у військові облігації в складні для країни часи є зваженим рішенням, враховуючи той факт, що до цього закликають Міністерство фінансів та Міністерство цифрової трансформації. Та за даними політолога Валентина Гладких, Порошенко вкладає у цінні папери не власні кошти, а гроші своїх благодійних організацій, куди українці донатять на військову допомогу.

Благодійні організації не можуть заробляти гроші на добровільних внесках, а купівля ОВДП за народні пожертви і отримання за це відсотку – це і є – заробляння грошей, що напряму суперечить статутним вимогам фондів.

Водночас, виявляється, що не один, а відразу 3 благодійних фонди збирають народні гроші: це ГО “Солідарна справа громад”, Всеукраїнська благодійна організація “Благодійний фонд Порошенка” та Благодійна організація “Благодійний фонд “РОШЕН””.

Згідно з податковою звітністю ГО “Солідарна справа громад” у 2022 році отримало 152,2 млн грн, а у 23-му – 203,7 млн грн прибутку. “Фонд Порошенка” 203,9 та 357,6 млн грн відповідно. А “Фонд “РОШЕН” – 366, 7 та 516,43 млн грн.

Як писали у грудні 2023 року ЗМІ, Фонд Порошенка та ГО “Солідарна справа громад” впродовж двох років спрямували на потреби військових понад 4 млрд грн. Однак, навіть якщо просумувати загальну суму прибутку усіх трьох фондів впродовж двох років, то вона складатиме близько 1,8 млрд грн.

Першим на операції із ОВДП звернув увагу ще майже рік тому експерт Валентин Гладких. Згідно з підрахунками, майже 156 млн грн у цінних паперах дозволять політику за майже два роки (22 місяці) отримати 32% прибутку, що становить близько 50 млн грн. Щобільше — цей прибуток також не обкладатиметься податком.

“У платіжці зазначено, що купує облігації “Благодійний фонд Порошенка”. Це фонд, куди українці донатять Порошенку на ЗСУ. Це в тому числі гроші українців на мавіки, рації та інші речі для фронту, а не на заробіток Петру Олексійовичу. Але він їх вирішив прокрутити з користю для гаманця”, — писав Гладких у своєму Telegram-каналі.

Згідно зі Статутом “Благодійний фонд Порошенка” має право організовувати збори благодійних пожертв, допомоги, внесків та іншого майна для виконання статутних завдань, а також здійснювати господарську діяльність без мети отримання прибутку.

Водночас п. 6.5. Статуту передбачено, що фонд повинен використовувати благодійні внески юридичних і фізичних осіб тільки згідно з призначенням, обумовленим особою, яка зробила цей внесок. Піарники Порошенка на початку року активно повідомляли, що він не просто “проінвестував 156 млн грн у військові облігації”, а “підставив плече” державі у складні часи.

Усі платежі й придбання цінних паперів фонди Порошенка здійснюють через “Міжнародний інвестиційний банк”. Лише за розрахунково-касове обслуговування зазначеної операції у банку він отримав близько 1,5 млн грн доходу у вигляді комісії. Тобто фактично політик отримує подвійний заробіток завдяки такій схемі.

“Благодійність”, яку Петро Порошенко намагається представити українцям як допомогу державі та Збройним силам, виявляється способом заробітку. Адже благодійні фонди є неприбутковими організаціями, а тому не можуть заробляти кошти, водночас через них Порошенко купує ОВДП, що є інвестицією, отримуючи значний прибуток навіть під час здійснення платежів.

А це вже питання кримінальної відповідальності: згідно з ч.3 ст. 201-2 Кримінального кодексу України, використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку під час воєнного стану караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з конфіскацією майна.

Веніславський пояснив реакцію Зеленського на кількість заброньованих

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Веніславський не підтвердив і не спростував інформацію про те, що президента обурила кількість заброньованих в Україні. “У мене такої інформації немає, я не спілкувався з президентом, тому я не можу підтвердити чи спростувати ці відомості,” – зазначив він.

Під час засідання Кабміну обговорювали проблеми, пов’язані з бронюванням військовозобов’язаних для підприємств критичної інфраструктури. За словами нардепа, існують зловживання в процесі бронювання підприємствами, що потребує уваги.

Веніславський підкреслив, що не зовсім коректно проводити лінійну залежність між збільшенням кількості заброньованих та механізмами, запровадженими урядом. Зміни в законодавстві про мобілізацію, які передбачали механізми бронювання, призвели до переведення значної кількості громадян України, які мали право на відстрочку, в статус заброньованих.

Серед тих, хто отримав “бронь”, – поліцейські, які раніше мали право на відстрочку, але тепер всі вони підпадають під нові механізми бронювання. Веніславський висловив припущення, що президенту надана загальна чисельність тих, хто заброньований на сьогоднішній день.

Докази нападів на УПЦ: звіт адвоката Роберта Амстердама розкриває шокуючі факти

Адвокат Української православної церкви, Роберт Амстердам, розкрив перед громадськістю шокуючий звіт, що налічує понад 250 сторінок, наповнений доказами нападів на УПЦ, її священиків та святині. У своєму відеозверненні він гостро засудив законопроект 8371, який спрямований на заборону УПЦ, називаючи його проявом мови ненависті. Він закликав уряд України припинити розділяти націю та відмовитися від подальшого розгляду цього законопроекту. Амстердам також заявив, що УПЦ не має жодного пов'язання з Московським патріархатом та активно підтримує державу Україну в її боротьбі за свою незалежність. Заклик до підтримки України з боку Сполучених Штатів Америки також пролунала від адвоката, який наголосив на критичній важливості підтримки для обох країн.

У висновку можна зазначити, що звіт адвоката Роберта Амстердама є важливим документом, який розкриває образи та атаки на Українську православну церкву та її послужників. Він підкреслює необхідність захисту релігійної свободи та запобігання подальшим нападам на церковні споруди та віруючих. Амстердам закликає уряд та міжнародну спільноту підтримати Україну у забезпеченні захисту прав на віру та безпеки її громадян. Також він наголошує на важливості міжнародної підтримки для України в умовах загострення конфлікту на сході країни та підкреслює необхідність уникнення розділення суспільства та підтримки мирного співіснування різних релігійних спільнот.

Пневмонія без температури: які симптоми можуть бути небезпечними

Сезонні респіраторні захворювання, зокрема грип, COVID-19 та аденовірус, можуть ускладнюватися пневмонією. Лікар-терапевт розповіла, як відрізнити вірусну інфекцію від серйозного запалення легень, на які симптоми варто звертати увагу та коли слід терміново звертатися до лікаря. Основні відмінності вірусної інфекції та пневмонії Вірусні інфекції зазвичай вражають верхні дихальні шляхи – ніс, горло та бронхи. Вони проявляються першінням у […]

The post Пневмонія без температури: які симптоми можуть бути небезпечними first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Витік документів: Іван Федоров підтверджує наркотичну залежність

Витік документів: Іван Федоров підтверджує наркотичну залежність

У висновку можна зазначити наступне:

• Викидати особисту медичну інформацію в мережу є порушенням приватності та може мати серйозні наслідки для особи, про яку ця інформація розголошена.

• Виявлення проблеми наркозалежності у високопосадових осіб підносить питання про їхню придатність для виконання обов'язків та може вплинути на їхню діяльність у суспільстві.

• Реакція громадськості та медіа на подібні випадки підкреслює важливість етики в розголошенні інформації та необхідність обережного ставлення до приватного життя осіб громадського інтересу.

За попередніми даними, під час експлуатації атракціону відбувся обрив троса, внаслідок чого загинув молодий чоловік віком 20 років. Ця трагедія глибоко вразила киян та гостей міста, викликавши хвилю обурення та вимог щодо посилення контролю за безпекою подібних об’єктів.

Поліція Києва проводить невідкладні слідчі дії для визначення осіб, з вини яких на атракціоні загинув 20-річний хлопець. Наразі слідчі проводять обшуки у відповідних службах КМДА, які погодили розташування атракціону, органах державного контролю, що видавали дозволи та мали здійснювати належний контроль за його діяльністю, та безпосередньо у фірмах власника атракціону

У межах розпочатих кримінальних проваджень правоохоронці, як зазначається, “допитали директора атракціону та персонал й вилучили службову документацію, яка буде вивчатись в межах призначеної експертизи дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці”.

Досудове розслідування здійснюється за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 272 – Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людини, та ч. 3 ст. 367 – Службова недбалість.

Відповідно до санкції статей, винним загрожує до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Останні новини