Четвер, 24 Липня, 2025

Через трагедію на атракціоні в Києві правоохоронці здійснили обшуки у КМДА та фірмах власника

Важливі новини

Сильний вітер у Києві: падіння дерев та пошкодження дахів, патрульна поліція надала рекомендації

Ключові аспекти реагування на надзвичайні погодні умови:

“За даними Укргідрометцентру, сьогодні у Києві протягом дня пориви вітру сягатимуть до 20 м/с”, – повідомили патрульні у соцмережах.

У мережі публікують фото і відео, як у Києві через сильний вітер зриває дахи та валить дерева.

Зокрема, за даними патрульної поліції Києва, через падіння дерева на проїжджу частину на вулиці Сім’ї Ідзиковських рух транспорту перекрито. На місці працюють відповідні служби.

Жителів міста закликали під час погіршення погодних умов:

У світі росте смертність серед дітей, бо антибіотики більше не діють

Понад три мільйони дітей у світі загинули за один рік — не від нових вірусів, не від невідомих хвороб, а від звичних інфекцій, які більше не піддаються лікуванню. Причина — зростаюча стійкість бактерій до антибіотиків, які ще десятиліття тому вважалися гарантією виживання. Світовий медичний консенсус давно визнає: ми втрачаємо контроль над антибіотиками. Препарати, які раніше […]

Компенсація за оренду житла та підйомні виплати для військових в Україні: як отримати

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Компенсація за піднайом виплачується військовим, які не мають власного житла в регіоні служби. Сума залежить від розташування військової частини:

Якщо військовослужбовець має троє чи більше членів сім’ї, розмір компенсації збільшується у півтора рази, що дозволяє забезпечити належні умови проживання для родини військового.

Для оформлення компенсації за піднайом необхідно:

“Підйомні” — це одноразова допомога, яку виплачують військовослужбовцям у разі переїзду на нове місце служби. Ця виплата доступна в таких випадках:

Розмір підйомної допомоги становить місячне грошове забезпечення військовослужбовця плюс 50% від цієї суми на кожного члена родини, який переїжджає разом із ним. Також виплачуються добові за дні переїзду. Якщо, наприклад, сім’я складається з дружини та двох дітей, то виплата включатиме місячне забезпечення військового та додаткові виплати на членів сім’ї.

Підйомну допомогу можна отримати не частіше ніж двічі на рік, навіть у разі частих змін місця служби. Якщо обоє подружжя є військовими, то кожен має право на отримання виплат.

Військовослужбовець подає рапорт на отримання піднайомної компенсації або підйомної допомоги до командира військової частини. До рапорту додаються необхідні документи, а виплата після затвердження надходить на банківський рахунок військового.

Маркарова на вихід: посольство України у США чекає новий очільник

Україна готується до зміни голови дипломатичної місії у Вашингтоні. Чинна посолка Оксана Маркарова, яка представляє Україну в США з весни 2021 року, найближчим часом може залишити посаду. Як повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерело в Офісі президента, ротація ініційована Банковою. За словами співрозмовника, президент Володимир Зеленський наразі розглядає кандидатури, які мають чітке розуміння американського політичного […]

У КМДА жаліються на нестачу працівників через кримінальні провадження проти чиновників столиці

У столиці України спостерігається загострення кадрової ситуації в органах місцевого самоврядування. Ця проблема набуває особливої актуальності на тлі збільшення кількості правових процедур, пов'язаних з діяльністю посадових осіб київської міської адміністрації.

Так, у ході крайнього засідання ТСК з питань оцінки ефективності діяльності органів місцевого самоврядування в місті Києві представники столичної прокуратури надали відомості щодо відкритих кримінальних проваджень проти посадовців столичної влади.

Повідомлялося, зокрема, про те, що у 2023 році було закінчено досудове розслідування та передано до суду обвинувальні акти у 80 кримінальних провадженнях стосовно 97 обвинувачених, в тому числі щодо 49 службових осіб виконавчого органу Київської міської ради та КП, установ та організацій, утворених міською радою. З них 45 осіб – керівного складу, а саме: керівники підприємств, структурних підрозділів, адміністрацій або підприємств.

Крім того, було завершено досудове розслідування 17 кримінальних проваджень щодо службових осіб районних в місті Києві державних адміністрацій.

“У кримінальних провадженнях, в яких обвинувальний акт в 2023 році скеровано до суду, встановлено збитків на 510 млн грн”, – повідомили представники столичної прокуратури.

Більше того, за 6 місяців 24 року вже передано до суду 76 обвинувальних актів щодо 87 обвинувачених. Зокрема, це службові особи КМДА та КП, з яких 50 осіб – керівного складу.

“В 21 провадженню повідомлено про підозру 37 особам, з яких 26 – посадові особи КП, 23 з них – керівного складу.

У закінчених провадженнях в поточному році сума збитків становить 504 млн грн”, – уточнили представники столичної прокуратури.

Також, в 2023 та поточному році було проведено 68 аудитів діяльності столичної міської влади.

“За 2023 рік та поточний 2024 рік до Київської міської прокуратури офіційно надійшло 25 матеріалів за підсумками аудиту.

Щодо аудиту – його результати переважно пов’язані з неефективним використанням бюджетних коштів, управління комунальним майном, виконання цільових програм”, -додали представники столичної прокуратури, зауваживши, що логіка визначення об’єктів аудиту при цьому є не зрозумілою.

“Ряд підприємств, незважаючи на великі суми виділених бюджетних коштів та виявлені правоохоронними органами факти зловживань, взагалі не перевіряються. Наприклад, КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва”, яке є замовником будівництва Подільського мосту. Попри офіційне звернення прокуратури влітку 2023 року щодо необхідності проведення аудиту цього підприємства через численні факти розкрадань коштів при будівництві мосту, в поле зору аудиторів це підприємство не потрапило”, – наголосили в прокуратурі.

Коментуючи дані столичної прокуратури Поворозник зазначив, що відкриті кримінальні провадження негативно впливають на ситуацію із кадрами в КМДА.

“З такою кількістю кримінальних справ, які відкриваються щоденно, десятками і сотнями, в нас не буде кому працювати, по великому рахунку”, – зауважив він.

Микола Поровозник займається господарською та операційною діяльністю Києва. Зокрема до його компетенції належить функціонування столичного метро, доведене до критичного стану. Коментуючи ЧП в метро він заявив, що “метро – як двері. Тринадцять років вони відчинялися, а в один день бац – і ручка відпала”.

За попередніми даними, під час експлуатації атракціону відбувся обрив троса, внаслідок чого загинув молодий чоловік віком 20 років. Ця трагедія глибоко вразила киян та гостей міста, викликавши хвилю обурення та вимог щодо посилення контролю за безпекою подібних об’єктів.

Поліція Києва проводить невідкладні слідчі дії для визначення осіб, з вини яких на атракціоні загинув 20-річний хлопець. Наразі слідчі проводять обшуки у відповідних службах КМДА, які погодили розташування атракціону, органах державного контролю, що видавали дозволи та мали здійснювати належний контроль за його діяльністю, та безпосередньо у фірмах власника атракціону

У межах розпочатих кримінальних проваджень правоохоронці, як зазначається, “допитали директора атракціону та персонал й вилучили службову документацію, яка буде вивчатись в межах призначеної експертизи дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці”.

Досудове розслідування здійснюється за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 272 – Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людини, та ч. 3 ст. 367 – Службова недбалість.

Відповідно до санкції статей, винним загрожує до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Останні новини