Середа, 23 Липня, 2025

Чернівецька поліція заблокувала Telegram-канал для нелегального трансферу чоловіків за кордон

Важливі новини

У ІІІ кварталі 2024 року ще 200 тисяч українців покинули країну

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

У ІІІ кварталі 2024 року ще 200 тисяч українців покинули країну через літні проблеми з електроенергією та негативні очікування щодо опалювального сезону. Про це йдеться в останньому у 2024 році інфляційному звіті Нацбанку.

«За даними ООН, кількість українських мігрантів упродовж ІІІ кварталу зросла майже на 200 тис., зростання тривало й на початку ІV кварталу – до майже 6,8 млн осіб станом на середину жовтня 2024 року. Ризики подальшого посилення міграційного відпливу залишаються значними», – зазначається у звіті. А також говорить про триваючий негативний вплив міграційного чинника на ринок праці.

У цьому ж звіті Нацбанк спрогнозував зростання попиту населення на готівкову іноземну валюту. При цьому визнав девальвацію гривні в ІІІ кварталі на 3,2%. На 8 листопада офіційний курс НБУ становив 41,36 грн/$, а міжбанківський курс цього тижня досягав 41,54 грн/$, але відкочувався до 41,3 грн/$. Сьогодні середній готівковий курс долара на продажу в банків становить 41,63 грн/$, а максимальний – 41,80 грн/$.

Але нацбанківські аналітики кажуть, що роблять усе для стабілізації ситуації на валютному ринку – а саме, збільшили в ІІІ кварталі 2024-го валютні продажі НБУ на міжбанку з $8,3 млрд (ІІ кв.) до $9,2 млрд.

«Серед ключових чинників, що визначали попит на валюту, залишалися високі видатки бюджету з урахуванням значних обсягів міжнародної допомоги. Вплив на валютний ринок мало і сезонне та ситуативне коливання попиту та пропозиції валюти з боку виробників агропродукції. В умовах слабкого світового попиту знизилися надходження від експорту залізних руд, що було компенсовано нарощуванням поставок металургії на тлі поступового відновлення феросплавної галузі. Водночас попит на валюту дещо збільшився через значну потребу в закупівлях енергообладнання та е/е з огляду на складну ситуацію в енергосистемі та зростання імпорту пального в очікуванні підвищення податків. Активізація літнього відпочинку та пожвавлення міграції зумовило вищі витрати українців за кордоном», – ідеться в інфляційному звіті.

А ще уточнюється, що Україна щорічно планує витрачати на закупівлі електроенергії в Європі $1 млрд.

За підсумками 2024 року Україна розраховує отримати зовнішньої допомоги на $41,5 млрд, а у 2025-му – $38,4 млрд, що призводитиме до скорочення золотовалютних резервів НБУ: – до 41 млрд – до кінця 2025 року; – до 35 млрд – до кінця 2026 року.

Хоча регулятор обіцяє навіть у таких умовах підтримувати валютний ринок і курс гривні, не уточнюючи, щоправда, прогноз цього курсу.

Нацбанк також перерахував економічні ризики України, які генеруватиме війна:

1. Додаткові бюджетні потреби, насамперед для підтримки обороноздатності.

2. Можливе додаткове підвищення податків, що залежно від параметрів може посилювати ціновий тиск.

3. Подальше пошкодження інфраструктури, насамперед енергетичної та портової, що обмежуватиме економічну активність і тиснутиме на ціни.

4. Поглиблення негативних міграційних тенденцій та подальше збільшення дефіциту робочої сили на внутрішньому ринку праці.

За підсумками 2024 року Нацбанк спрогнозував інфляцію на рівні 9,7%, а його голова Андрій Пишний додав у своєму коментарі у Facebook, що на початку 2025 року вона може перевищити 10% у річному обчисленні.

«Найближчими місяцями ціновий тиск зберігатиметься через меншу, ніж торік, пропозицію окремих продуктів харчування, розширення сукупного попиту внаслідок значних бюджетних видатків, подальше загострення диспропорцій на ринку праці та дефіцит е/е під час опалювального сезону», – йдеться в інфляційному звіті НБУ.

Кабмін звільнив Юрія Джигира з посади заступника міністра оборони

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Юрій Джигир, який є фінансистом за спеціалізацією, розпочав свій професійний шлях у Міністерстві фінансів у 2015 році. Протягом 2016-2018 років він працював позаштатним радником в.о. міністра охорони здоров’я України, де займався реформуванням фінансування медичної сфери в країні.

Крім цього, Джигир брав участь у численних дослідницьких проєктах Світового банку, Всесвітньої організації охорони здоров’я та Бергенського центру етики та пріоритизації в охороні здоров’я.

Юрія Джигира було призначено на посаду заступника міністра оборони України 27 вересня 2023 року. Тепер, після звільнення, його подальші плани та напрямки діяльності залишаються невідомими.

ВР планує до кінця березня розглянути законопроект щодо посилення мобілізації: прогноз члена оборонного комітету Федіра Веніславського

На основі наданої інформації можна зробити наступні висновки:

• Комітет планує завершити роботу над законопроектом щодо посилення мобілізації до 10-15 березня за оптимістичного сценарію і до 20 березня за песимістичного.

• Було подано понад 4 тисячі правок, які було об'єднано в 16 блоків. Всі вони були розглянуті на комітеті, а також вже фіналізовані перехідні та прикінцеві положення.

• Основні зміни в законопроєкті включають видалення обмежень конституційних прав і свобод ухильників, розширення прав доступу до електронного кабінету призовника, уточнення повноважень органів влади та участь поліції у мобілізаційних заходах.

• Поліція тепер матиме право вимагати не тільки посвідчення особи, а й військовий квиток, а усі аспіранти матимуть право на відстрочку незалежно від форми навчання.

• Деякі засуджені та особи, які відбувають покарання, можуть бути мобілізовані, а щодо демобілізації вирішено, що вона має відбуватися після 36 місяців служби.

• Базова військова підготовка для чоловіків 18-25 років залишиться обов'язковою.

• Комітет з питань оборони планує завершити розгляд законопроекту щодо посилення мобілізації до кінця березня, враховуючи оптимістичний та песимістичний сценарії.

• За останній час було внесено значну кількість правок, які були об'єднані в блоки та вже розглянуті на комітеті.

• Зміни у законопроєкті стосуються видалення обмежень прав та свобод громадян, розширення можливостей щодо реєстрації у електронному кабінеті призовника та уточнення ролі поліції у мобілізаційних заходах.

• Також передбачено нові механізми участі у мобілізації для засуджених осіб та аспірантів, а також встановлено конкретний термін демобілізації після 36 місяців служби.

• Базова військова підготовка для чоловіків 18-25 років залишиться обов'язковою.

Вбивство активіста Дем’яна Ганула: підозрюваному загрожує довічне ув’язнення

Правоохоронці оголосили підозру затриманому у справі про вбивство відомого одеського активіста Дем’яна Ганула. Його підозрюють у умисному вбивстві на замовлення (п. 11 ч. 2 ст. 115 КК України) та незаконному поводженні зі зброєю (ч. 1 ст. 263 КК України). Що відомо про вбивство? Трагедія сталася 14 березня в Одесі, посеред білого дня. Невідомий чоловік розстріляв […]

The post Вбивство активіста Дем’яна Ганула: підозрюваному загрожує довічне ув’язнення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ексдепутата Комарницького оголосили в розшук

Колишнього депутата Київради Дениса Комарницького оголошено в розшук за підозрою в організації злочинного угруповання, що заволодівало столичною землею. Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро України (НАБУ). За даними слідства, Комарницький разом із 9 спільниками був викритий 6 лютого 2025 року в межах спецоперації НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) під назвою “Чисте місто”. Наразі […]

The post Ексдепутата Комарницького оголосили в розшук first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Поліція Чернівецької області разом з прикордонниками заблокувала Telegram-канал, через який організовувалися нелегальні трансфери чоловіків за кордон. 19-річному організатору цієї схеми загрожує до дев’яти років ув’язнення.

Злочинну діяльність організував житель Івано-Франківської області, створивши канал у Telegram для пошуку клієнтів. Спільно з невстановленими особами він пропонував послуги з нелегального перетину державного кордону, гарантуючи безпечний виїзд через непередбачені пункти пропуску. Підозрюваний займався всіма етапами організації: від адміністрування каналу до супроводу клієнтів до кордону. За свої послуги він отримував попередню оплату у розмірі 650 доларів США з кожного клієнта, а після успішного переправлення ця сума могла зрости до 5–10 тисяч доларів.

Затримання відбулося 10 січня, коли підозрюваного спіймали під час супроводу трьох чоловіків до кордону. Під час обшуку правоохоронці вилучили речові докази, які підтверджують причетність затриманого до незаконного переправлення людей.

Слідчі оголосили підозру організатору за незаконне переправлення осіб через кордон за попередньою змовою групою осіб, що карається до дев’яти років позбавлення волі. Наразі триває розслідування, і правоохоронці працюють над встановленням інших осіб, причетних до цієї злочинної діяльності.

The post Чернівецька поліція заблокувала Telegram-канал для нелегального трансферу чоловіків за кордон first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини