П’ятниця, 18 Квітня, 2025

Чому люди втрачають зріст із віком: пояснення лікарів

Важливі новини

Як українці отримають по 1000 гривень через “Дію”: деталі виплати

Ключові елементи військового обліку:

Перший заступник міністра економіки України Олексій Соболев заявив, що українці отримають по 1000 гривень на людину незалежно від віку та соціального статусу. Ці кошти можна буде використати протягом зимових місяців – грудня, січня та лютого.

Гроші надійдуть на віртуальну картку “Національного кешбеку”, яку можна відкрити через додаток “Дія”. Соболев уточнив, що кошти будуть “марковані”, тобто існує обмежений перелік напрямків, на які їх можна буде витратити.

Крім того, українці матимуть можливість задонатити частину отриманих грошей на підтримку Збройних Сил України.

Чому розслідування катастрофи F-16 затягується

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Фахівці досліджують інформацію з бортового самописця, а також проводять судово-медичні та товарознавчі експертизи. У ДБР наголосили, що до завершення всіх експертиз неможливо говорити про конкретні причини аварії або про можливу відповідальність посадовців чи пілота.

У вересні головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський заявляв, що результати розслідування стануть відомі незабаром. Проте донині тривають експертизи та збір даних, а про остаточні висновки поки не повідомляють.

Журналісти Breaking Defense з посиланням на джерела в Україні зазначили, що серед можливих сценаріїв катастрофи обговорюється версія, за якою літак потрапив у хмару уламків після перехоплення російської ракети. Передбачається, що ці уламки могли пошкодити двигун і важливі системи F-16, внаслідок чого літак розпався. Імовірно, пілот не встиг катапультуватися, що призвело до фатальних наслідків.

29 серпня Генеральний штаб ЗСУ підтвердив втрату винищувача F-16, який раніше брав участь у перехопленні крилатих ракет. У Повітряних силах повідомили, що Олексій Месь героїчно виконував завдання, знищивши три ракети та один ударний дрон.

Розслідуванням обставин катастрофи займається спеціальна комісія Міністерства оборони України за участі американських партнерів. За день після трагедії Президент України Володимир Зеленський звільнив генерал-лейтенанта Миколу Олещука з посади командувача Повітряних сил ЗСУ. Це рішення, за словами міністра оборони Рустема Умєрова, не було пов’язане з авіакатастрофою F-16.

Скандали з фальшивими бойовими винагородами на Донеччині, військові та правоохоронці у центрі скандалу

У Донецькій області виявлено серйозне порушення, пов'язане з використанням державних коштів у військовій сфері. Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про розкриття схеми, яка стосується незаконного нарахування та виплати "бойових" доплат.

За даними розслідування, протягом шести місяців десять військовослужбовцям, які перебували поза Донецькою областю та не брали участі у військових діях, незаконно нараховували по 100 тисяч гривень кожному. За кермом цієї схеми були командир частини та його спільники, які перераховували велику частину отриманих коштів на вказані командуванням рахунки.

Сума завданих державі збитків склала майже 3,5 мільйона гривень, з яких понад 2 мільйони гривень отримали організатори схеми. Обвинувальний акт вже направлено до суду за статтями Кримінального кодексу України, що передбачають серйозні покарання, у тому числі позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

Крім того, ще один випадок фальшивих бойових нарахувань був виявлений серед правоохоронців тієї ж області, де чотири посадовці правоохоронних органів незаконно перераховували бойові доплати своїм підлеглим. Збитки від цієї схеми оцінюються в понад 2,6 мільйона гривень.

Ліцеїстка з Житомира з максимальними балами НМТ не отримала жодної пропозиції від українських вищів

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

“Не треба забувати, що в Україні триває війна, і перебування в багатьох містах, зокрема в Києві, досить небезпечне”, – зазначив її тато в коментарі житомирським ЗМІ.

Дівчина обрала Ягеллонський університет у Кракові, де навчатиметься безплатно, адже в них із татом є карта поляка. Польську вона вчила з дитинства. Вивчатиме молекулярну та клітинну біофізику

“На мій вибір вплинуло й те, що 2022 року під час війни ми з мамою деякий час перебували в Нідерландах, де в старшій школі я обрала природничий профіль. Мене цікавить наукова робота”, – каже дівчина.

Загалом в Україні 7 дітей, які цього року набрали 800 балів. Це означає, що вони не зробили жодної помилки в усіх чотирьох предметах Національного мультипредметного тесту.

Синоптикиня спростувала фейки про урагани в Україні

В Україні не спостерігається жодних передумов для ураганів, а інформація про можливі катастрофічні погодні явища є фейковою. Про це заявила речниця Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха в ефірі телемарафону у вівторок. За словами Птухи, урагани – це природні явища, які не характерні для нашої країни через її географічне розташування та недостатню швидкість вітру на рівнинних […]

The post Синоптикиня спростувала фейки про урагани в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

З віком багато людей помічають, що їхній зріст зменшується на кілька сантиметрів. Це природний процес, пов’язаний зі змінами в кістковій, хрящовій та м’язовій тканинах, повідомляє видання Livescience.

Коли і чому люди стають нижчими

Дослідження, проведене Національним інститутом старіння США, яке тривало 35 років і охопило 2084 чоловіків та жінок, показало, що люди починають втрачати зріст приблизно з 30 років, і цей процес поступово прискорюється з віком. За даними дослідження, чоловіки в середньому втрачають близько 3 см, а жінки — до 5 см у період від 30 до 70 років. До 80 років втрати зросту становлять близько 5 см у чоловіків і до 8 см у жінок. Основною причиною зменшення зросту є поступова деградація кісткової тканини.

Як відбувається руйнування кісток

Кістки починають формуватися на восьмому тижні вагітності та продовжують рости до 25 років. Під час росту вони стають щільнішими під впливом м’язової маси, яка стимулює утворення колагенових волокон і покращує кровообіг, сприяючи зростанню кісток. Проте, коли людина досягає 25-30 років, процес зростання кісток зупиняється, і приблизно з 40-50 років починається поступова втрата кісткової маси.

Кістки складаються з колагенового білка і мінералів гідроксиапатиту, що формують кісткову матрицю. За словами Меріан Ханнан, епідеміолога з Гарвардської медичної школи, коли кісткова маса починає зменшуватися, ці структури слабшають, що може призвести до мікропереломів і руйнування крихітних кісткових з’єднань. Накопичення таких ушкоджень може спричинити остеопороз — захворювання, яке робить кістки тонкими, ламкими та слабкими, підвищуючи ризик переломів, особливо в хребті, стегнах і руках.

Вплив м’язової маси на втрату зросту

Вікова втрата зросту також пов’язана зі зменшенням м’язової маси, що відбувається у літніх людей. Цей стан відомий як саркопенія, і він спричиняє ослаблення кісткової структури та підвищує ймовірність втрати кісткової маси. Втрата м’язів навколо тулуба зменшує здатність людини тримати рівну поставу, що також сприяє зменшенню зросту.

На відміну від остеопорозу, для якого існує лікування, саркопенія поки що не піддається лікуванню.

Вчені також наголошують, що зменшення зросту може свідчити про більш серйозні проблеми зі здоров’ям. Незважаючи на те, що точна причина цього явища залишається не до кінця зрозумілою, численні дослідження встановили зв’язок між втратою зросту і розвитком серйозних захворювань, таких як дихальні розлади і серцево-судинні проблеми.

Таким чином, втрата зросту з віком — це не лише природний процес, але й потенційний маркер серйозних проблем зі здоров’ям, які потребують уваги та контролю.

The post Чому люди втрачають зріст із віком: пояснення лікарів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини