Неділя, 20 Квітня, 2025

Чиновниця Мінрегіону приховала статки на 4,5 млн грн

Важливі новини

Чому затримали “Національний кешбек” за грудень та січень? Роз’яснення від “Дії”

Станом на 5 березня 2025 року українці досі не отримали “Національний кешбек” за грудень та січень, хоча уряд обіцяв здійснити платіж до кінця лютого. В офіційному повідомленні “Дії” заявили, що кошти вже виділені урядом, але для завершення операційних процесів знадобилося більше часу. Згідно з повідомленням на офіційній сторінці “Дії” в Telegram, уряд уже виділив кошти, […]

The post Чому затримали “Національний кешбек” за грудень та січень? Роз’яснення від “Дії” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ексдиректор ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська» завдав збитків державі на півмільярда гривень

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подали до суду обвинувальний акт стосовно колишнього виконуючого обов'язки генерального директора Державного підприємства "Вугільна компанія "Краснолиманська". Його звинувачення включає завдання шкоди державі на суму 358 мільйонів гривень, а також порушення природоохоронного законодавства, що призвело до понад 210 мільйонів гривень збитків для екологічної системи.

Слідство встановило, що колишній в.о. генерального директора, використовуючи своє службове становище, організував низку схем, що призвели до величезних фінансових втрат для підприємства. Ці махінації включали незаконне виведення коштів, укладання фіктивних договорів та ухилення від сплати податків.

Як з’ясувало слідство, у грудні 2015 – січні 2017 років держпідприємство реалізувало приватній компанії-посереднику 756 тис. тонн вугілля за ціною, втричі нижчою за ринкову. Ця компанія надалі перепродала вугілля за ринковою ціною ПАТ “Центренерго” (78,289% акцій належать державі).

Унаслідок оборудки держпідприємство недоотримало потенційний прибуток у розмірі понад 336 млн грн.

“Завдяки своєчасним діям детективів і прокурорів корупційну схему вдалося викрити та зупинити: у 2019 році суд задовольнив позов про визнання недійсним договору між ДП та компанією-посередником”, – зазначили в НАБУ.

Також повідомляється, що в листопаді 2015 року за відсутності дозвільних документів компанія незаконно видобула понад 112,5 тис. тонн вугілля. Це завдало шкоди довкіллю на суму понад 210 млн грн. Після незаконного видобутку вугілля поставили через згаданого посередника на теплові електростанції ПАТ “Центренерго”, завдавши збитків у розмірі понад 22 млн грн.

Правоохоронці не вказують прізвища обвинуваченого, але, за даними видання “Слово і Діло”, йдеться про Олександра Дубовика. 25 травня 2023 року НАБУ і САП повідомили йому про підозру.

10 серпня 2023 року йому повідомили про зміну підозри. Кваліфікація: ч. 2 ст. 240 (у редакції Закону № 1708-VI від 05.11.2009), ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України.

У серпні 2023 року розслідування завершили. Офіс Генерального прокурора влітку 2023 року звернувся до суду з позовом про скасування ліцензії приватному підприємству на видобування корисних копалин.

Масове обурення: 25 тисяч голосів за 3 дні підтримали петицію щодо мобілізації правоохоронців та держслужбовців

Петиція до Президента про мобілізацію правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери вразила швидкістю набору голосів – 25 тисяч лише за 3 дні. Ініціатори пропонують важливий механізм реінтеграції: надати пріоритетне право на прийом на роботу в державні, комунальні підприємства та правоохоронні органи особам, які демобілізувалися із Збройних Сил України після розпочатої повномасштабної війни. Цікаво, що аналогічна петиція від народного депутата Дубінського, спрямована на мобілізацію депутатів і чиновників, набрала необхідну кількість голосів за 87 днів, причому лише завдяки підтримці відомих телеграм-каналів. Ця петиція знаходиться на розгляді Президента вже 4,5 місяці, нагадуючи про важливість обговорення даної теми в суспільстві. Порівняно з минулим періодом, коли мобілізація чиновників не викликала такого загального інтересу, зараз, навіть з урахуванням необхідності авторизації, подібні петиції набирають необхідну кількість голосів за лічені дні, свідчачи про активну громадянську позицію населення.

У висновку слід зазначити, що петиція про мобілізацію правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери зібрала значну кількість голосів українського суспільства за дуже короткий період – лише за три дні. Ідея пріоритетного прийому на роботу демобілізованих військових має широку підтримку серед громадян. Порівняно з попередніми ініціативами, які часто потребували тривалого часу для збору необхідної кількості голосів, ця петиція є вкрай актуальною та отримує швидку реакцію громадськості. Варто відзначити збільшення уваги до питань мобілізації в державному секторі та важливість розгляду цих петицій на рівні влади, що свідчить про зростання громадянської активності в Україні.

В Ізюмі через корупційний скандал хочуть звільнити голову МВА

Резонансна справа про зловживання державною програмою єВідновлення в Ізюмі привела до звільнення очільника міської військової адміністрації Валерія Марченка. Харківська обласна військова адміністрація (ОВА) рекомендувала його відставку, а нову кандидатуру вже погоджено Офісом президента. Про це повідомив глава Харківської ОВА Олег Синєгубов на пресконференції 26 грудня. Причиною кадрових змін стали викриття у справі заступника Марченка, якому […]

The post В Ізюмі через корупційний скандал хочуть звільнити голову МВА first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна закупила протитанкові міни часів Другої світової війни за 200 мільйонів євро: експерти мають сумніви щодо їх якості

Агенція оборонних закупівель України підписала контракт на суму понад 200 мільйонів євро для придбання протитанкових мін M6A2, виготовлених ще в 1941 році. Ця угода викликала суспільний резонанс, адже йдеться не лише про значну вартість, але й про сумнівну якість товару, що вже майже 80 років перебуває в обігу. Про це у своєму матеріалі пише директор інформаційно-консалтингової компанії […]

The post Україна закупила протитанкові міни часів Другої світової війни за 200 мільйонів євро: експерти мають сумніви щодо їх якості first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Керівниця відділу відновлення територій та створення безперешкодного життєвого середовища Міністерства розвитку громад та інфраструктури Віта Павлів опинилася у центрі скандалу через невідповідності у своїй декларації. Згідно з результатами повної перевірки НАЗК, чиновниця вказала недостовірні відомості на суму понад 4,5 млн грн.

Одним із найбільших питань стало задеклароване 1,48 млн грн готівкових заощаджень. Павлів пояснила це накопиченням протягом життя, зокрема у період 2018-2022 років, коли вона не була держслужбовцем. Проте жодних документальних підтверджень цього вона не надала.

Дохід Павлів за 2023 рік склав 583 тис. грн, до яких додалися 2,74 млн грн від продажу автомобіля, 352 тис. грн від оренди та 1,826 млн грн повернутих позик. Однак її витрати на нерухомість за цей же рік досягли 7,5 млн грн, що значно перевищує офіційні доходи. НАЗК підрахувало, що вона не могла накопичити 1,48 млн грн – отже, ці кошти вказані недостовірно.

Окрім цього, Павлів не задекларувала 198 тис. грн, отриманих від Віктора Мельниченка, та 154 тис. грн від Вікторії Хомич, які, за версією слідства, є доходами від оренди. Сама чиновниця пояснила, що це були позики, але підтверджуючих документів не надала.

Невідповідності виявлено і щодо нерухомості. Павлів задекларувала житловий будинок у селі Скнилів площею 231 кв. м без вказання вартості, хоча декларація про готовність цього об’єкта фіксує суму 399 тис. грн. Аналогічна ситуація з квартирою в Києві площею 42 кв. м – у договорі іпотеки 2018 року її вартість зазначена як 594 тис. грн.

НАЗК також встановило, що чиновниця не вказала у декларації кілька значних видатків:

  • 800 тис. грн (28.02.2023),
  • 1,26 млн грн (05.01.2023),
  • 284 тис. грн (дата спотворена),
  • 2,12 млн грн (24.01.2023).

Загальна сума прихованих витрат становить 2,67 млн грн, що перевищує поріг для кримінальної відповідальності. В діях Павлів вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 366-2 Кримінального кодексу України.

The post Чиновниця Мінрегіону приховала статки на 4,5 млн грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини