Понеділок, 21 Липня, 2025

Центр громадського здоров’я оприлюднив статистику захворюваності на туберкульоз

Важливі новини

Канцлер Німеччини заявив про можливу угоду щодо припинення вогню

Канцлер ФРН Фрідріх Мерц висловив сподівання, що угода про припинення вогню в Україні може бути досягнута вже найближчими днями. Про це він заявив у коментарі німецькому виданню Bild. “Я маю великі сподівання, що угода про припинення вогню буде досягнута на цих вихідних”, – сказав Мерц. За словами канцлера, Росія оголосила про триденне перемир’я, і якщо […]

Мобілізація в Україні: Перспективи залучення 500 тисяч осіб

Протягом останніх років українські військові, як і вже відомо, стикаються з надзвичайно високими навантаженнями та нестабільним графіком відпочинку. За звітами, воїни, як от Ілля, проводять на передовій значну частину свого часу, майже позбавивши себе можливості відновитися. Відсутність ротації та недостатній відпочинок ведуть до виснаження та деморалізації бійців.

Очікується, що перед новою хвилею мобілізації український парламент прийме новий закон про мобілізацію, який має на меті залучити до 500 тисяч військовослужбовців. Але навіть сам процес ухвалення закону став предметом серйозної політичної боротьби, що затягнуло його прийняття.

Середній вік українських захисників на передовій вже перевищує 40 років, а це свідчить про складні виклики, які стоять перед країною в плані мобілізації молодих громадян.

Однак важливо враховувати не лише кількість мобілізованих осіб, але й їхню підготовку, адекватність умов служби та забезпечення необхідними ресурсами. Новий законопроект має на меті відповісти на ці проблеми, зменшивши строк служби із зазначенням чіткої тримісячної мінімальної підготовки до бойових дій.

Україна стоїть перед викликом забезпечити військовий потенціал не лише кількісно, а й якісно, забезпечуючи належні умови для військовослужбовців та максимальну ефективність бойових дій.

В Україні розглядаються різні стратегії для залучення нових військовослужбовців до армії, включаючи можливість мобілізації за здібностями. Однак, несприятливі фактори, такі як затримки з американською та європейською військовою допомогою та їхні наслідки на фронті, погіршують ситуацію та роблять позиції Києва більш вразливими.

Поряд із зниженням вікового критерію мобілізації та впровадженням електронного реєстру, який має унеможливити ухилення від служби, законопроект про мобілізацію містить ще одну контроверсійну пропозицію — економічне бронювання. Ця ідея передбачає виключення з мобілізації осіб, яких вважають критично важливими для економіки. Проте, це викликало суперечки у громадськості і може бути розглянуте окремо від законопроекту про мобілізацію.

Зараз в Україні "заброньовано" понад півмільйона працівників за новою системою, яка передбачає фінансовий внесок для підтримки військових зусиль. Такий крок викликав гостру реакцію, оскільки він може поділити суспільство та призвести до соціальних нерівностей. Однак, влада наголошує на необхідності залучення додаткових фінансових ресурсів для армії.

Додаткова мобілізація у 2024 році обійдеться країні значною сумою, особливо з урахуванням затримки з американською військовою допомогою. Це створює значний тиск на український бюджет та підкреслює важливість знаходження альтернативних джерел фінансування для забезпечення національної безпеки.

Українська армія стоїть перед викликом забезпечення достатньої кількості та якості військових кадрів у складних умовах війни. Зокрема, розглядаються різні можливості для залучення нових військовослужбовців, включаючи мобілізацію за здібностями. Проте, існують серйозні виклики, такі як затримки з міжнародною військовою допомогою та наслідки цього на бойові дії.

У законопроекті про мобілізацію виникають різні контроверсії, зокрема, стосовно економічного бронювання, що може призвести до поділу суспільства та соціальних нерівностей. Однак, важливо забезпечити армію не лише кількісно, а й якісно, і влада шукає рішення для збільшення фінансових ресурсів для військових потреб.

Зростаючий фінансовий тиск та потреби в армійській сфері вимагають уважного розгляду та пошуку альтернативних джерел фінансування для забезпечення національної безпеки.

Ведуча Леся Нікітюк відкрито розповіла про тіло після материнства

Телеведуча Леся Нікітюк продовжує ділитися моментами свого нового життя в статусі мами. Зірка розповіла про свій досвід материнства та виклала відверті фото, на яких показала, як виглядає її тіло після народження дитини. У своїх дописах Леся відверто зізналася, що харчування під час грудного вигодовування потребує корекції, тож зараз вона активно вдосконалює своє меню. Але найбільшу […]

Авіаудар по Краматорську: серед поранених – діти

У результаті російського авіаудару по багатоповерховому житловому будинку в Краматорську, Донецька область, було поранено щонайменше 8 цивільних. Серед постраждалих – шестеро жінок, 6-річна дівчинка та 16-річний хлопець. За даними прокуратури, 15 січня о 09:33 зс рф завдали авіаційний удар по місту Краматорськ. Мішенню для ворожої атаки став мікрорайон зі щільною житловою забудовою. “У результаті влучання […]

The post Авіаудар по Краматорську: серед поранених – діти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Бізнесмен-шоумен Максим Бахматов пройшов спецперевірку на голову Деснянської РДА

Як повідомляють джерела видання 360ua.news в КМДА, претендент на голову Деснянської ОВА скандальний бізнесмен-шоумен Максим Бахматов пройшов спецперевірку, що означає його можливе скоре призначення на посаду. В зв’язку з імовірним призначенням Бахматова, з Деснянської РДА уже почали звільнятись чиновники. Першою, за інформацією джерел, з посади йде голова апарату. Нагадаємо, призначення Максима Бахматова на голову Деснянської […]

Поки увага країни прикута до війни та економічної нестабільності, в тилу тихо, але впевнено росте інша загроза — туберкульоз. У березні 2025 року в Україні офіційно зафіксовано 1375 випадків цього захворювання. Більшість із них — нові.

Про це свідчать дані Центру громадського здоров’я при МОЗ. За місяць медики зафіксували 1028 випадків первинного захворювання. Ще понад 280 людей уже стикалися з хворобою — у них рецидив.

Найнебезпечніша категорія — 289 пацієнтів, у яких виявили лікарсько-стійку форму туберкульозу. Це означає, що звичні схеми лікування можуть не діяти, а сам процес боротьби з інфекцією стає тривалим і дорогим.

Ще 67 пацієнтів — це ті, хто колись кидав лікування, проходив його невдало або має невідому історію боротьби з туберкульозом. Тобто ці випадки потребують додаткової уваги та ризикують стати новими джерелами поширення хвороби.

Цифри б’ють по уявленнях про «зниклий» туберкульоз.
З 1375 хворих — 1296 мають легеневу форму, яка є заразною. Ще 79 пацієнтів — із позалегеневою формою, менш поширеною, але теж небезпечною.

Також Центр громадського здоров’я зафіксував чітку гендерну нерівність у цифрах: туберкульоз значно частіше вражає чоловіків (1050 випадків проти 325 у жінок). Майже кожен п’ятий хворий — ВІЛ-позитивний (248 осіб).

Попри все, вилікуватись можливо: у березні одужали 1072 пацієнти. Але це — лише частина. Стійкі форми, перерване лікування та слабкий контроль з боку системи охорони здоров’я залишають шанс хворобі далі розповсюджуватись.

Чи стане Україна новим осередком туберкульозу в Європі — залежить від рішень уже зараз.

Останні новини