Середа, 23 Липня, 2025

Дар’я Мошинська та Анастасія Шмоніна відмовилися від фото з росіянками в Єгипті

Важливі новини

Центри національного спротиву відкриються в кожній області, – Верещук

Вже у травні Верховна Рада отримає низку законопроєктів, спрямованих на створення системної підготовки цивільного населення до спротиву агресору. Про це заявила заступниця керівника Офісу Президента України Ірина Верещук, зазначивши, що йдеться не просто про зміни в законодавстві, а про створення нової екосистеми національного спротиву. За словами Верещук, робота над законопроєктами велася спільно з представниками Міністерства […]

Замість зниження мобілізаційного віку Генштаб пропонує інший варіант

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Згідно з інформацією, отриманою OBOZ.UA від джерела у Генштабі ЗСУ, за новим контрактом молоді люди служитимуть у бойових бригадах протягом одного року. Протягом цього часу вони проходитимуть навчання та повну військову підготовку.

“Вони підписують контракт, служать рік, а потім звільняються. Після цього до 25 років вони матимуть право на відстрочку,” – розповів співрозмовник.

Контракт передбачає не лише виплати, а й спеціальний соціальний пакет. Для вікової категорії 18-25 років цей пакет буде значно розширеним, щоб мотивувати молодь долучатися до служби.

Для реалізації ініціативи необхідні законодавчі зміни. У Генштабі зазначають, що відповідні пропозиції вже розроблені й передані на розгляд Міністерства оборони. Попереднє схвалення ініціативи у МО дає підстави сподіватися на її швидку реалізацію.

“Ми розробили пропозиції, зараз працюємо над їхнім впровадженням. Це новий підхід, який допоможе залучити молодь до служби без примусу,” – зазначило джерело у Генштабі.

Військові експерти зазначають, що залучення молоді через мотиваційні контракти може стати ефективною альтернативою традиційним методам мобілізації. Це дозволить уникнути соціальної напруги та створить умови, за яких служба в армії стає можливістю для особистого розвитку, а не лише обов’язком.

На Одещині жінка випадково поранила 5-річну онуку з пневматичної гвинтівки

У селі на Одещині 50-річна жінка випадково вистрілила у свою п’ятирічну онуку з пневматичної гвинтівки. Інцидент стався 20 квітня в одному з населених пунктів Ізмаїльського району. Дитина отримала поранення нижньої щелепи та шиї, її госпіталізували до обласної дитячої лікарні. Про це повідомили в Ізмаїльському районному відділі поліції. За попередніми даними, жінка намагалася сховати зброю свого […]

Ексзаступник мера Харкова розкрадав мільйони на фортифікаціях

У Харкові затримано ключового фігуранта корупційної схеми у сфері фортифікаційного будівництва — колишнього заступника міського голови Андрія Руденка. За даними Нацполіції, він у змові з чотирма спільниками завищував вартість закупівель оборонного обладнання на 30% і організував системний механізм привласнення бюджетних коштів. Тільки одна зі схем завдала державі збитків на 5,4 млн гривень, але масштаби махінацій […]

Через російські удари по атомних підстанціях енергосистема України під загрозою катастрофічної відмови

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Пошкоджені електропідстанції мають «вирішальне значення для роботи українських атомних електростанцій», і існує ймовірність того, що «реактори можуть залишитися без живлення і стати небезпечними».

Офіційні українські джерела визнали технічний аналіз кризи, проведений Greenpeace.

Основні лінії електропередач від чотирьох підстанцій до трьох атомних електростанцій було перерізано, а на Хмельницькій АЕС було чути «гучний вибух». Дві лінії електропередач у Рівному стали недоступними, а потужність знизилася на шести з дев’яти діючих ядерних реакторів на трьох майданчиках.

У разі втрати електропостачання на українських реакторах є дизель-генератори та акумуляторні батареї, здатні забезпечити необхідне електропостачання із запасом палива на сім-десять днів. Але якщо не вдасться забезпечити подачу палива або відновити електропостачання, наслідки можуть призвести до ядерної катастрофи.

Раніше МАГАТЕ повідомляло, що після атаки Україна відключила 7 із 9 діючих ядерних реакторів.

При цьому прильоти по підстанціях офіційно не підтверджувалися.

Українські спортсменки послідовно демонструють свою громадянську позицію навіть на спортивних аренах. Під час церемонії нагородження на Кубку світу з артистичного плавання у Сома-Бей (Єгипет) срібні призерки Дар’я Мошинська та Анастасія Шмоніна відмовилися від рукостискання з росіянками та залишили подіум перед протокольною фотозйомкою.

Це вже другий такий випадок за участі українських плавчинь на цих змаганнях. Раніше Мошинська, здобувши срібло в технічному соло, відмовилася від спільного фото з «нейтральною» білоруською спортсменкою.

Принципова позиція

Українки не стали ігнорувати факт, що їхні суперниці — представниці країни-агресора, нехай і під так званим «нейтральним статусом». Після вручення медалей вони проігнорували спроби рукостискання з росіянками Майєю Дорошко та Тетяною Гайдай і демонстративно залишили подіум, коли настав час для колективного фото.

У Міністерстві молоді та спорту України підтримали дії українських плавчинь:

«Наші спортсмени незмінно демонструють світовій спортивній спільноті, що вони не тиснуть руки і не роблять світлини з представниками країн-агресорок, з якими, на жаль, доводиться виступати на міжнародних змаганнях».

Це не поодинокий випадок

Подібні дії відбуваються і в інших видах спорту. Зокрема, 13-річний український каратист Євгеній Мельник нещодавно відмовився від спільного фото з росіянином на п’єдесталі під час змагань у Мексиці. Суперник також виступав під «нейтральним прапором».

Ці вчинки молодих українських спортсменів — це не просто жести протесту, а чіткий сигнал міжнародній спільноті, що з «нейтральністю» країни-агресорки не погоджуються навіть ті, хто ще не досяг повноліття.

Останні новини