Середа, 23 Липня, 2025

Де зараз Володимир Литвин: колишній спікер Верховної Ради України

Важливі новини

Середня зарплата в Україні: де та за що платять найбільше

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

За даними одного з великих кадрових порталів, найбільше зростання зарплат спостерігається у сфері контент-менеджменту, а також у висококваліфікованих спеціальностях, таких як ортодонти та керамісти.

Топ-10 професій із найбільш стрімким зростанням заробітної плати:

Таке зростання може бути пов’язане як із підвищеним попитом на спеціалістів у цих сферах, так і зі зміною ринкових умов праці.

Рівень зарплат також суттєво залежить від регіону. Найвищі показники традиційно зафіксовані у великих містах:

Натомість найменші середні доходи спостерігаються в Сумах (15,8 тис. грн), Кропивницькому та Чернігові (по 17,5 тис. грн).

На фоні зростання середніх заробітків уряд України ввів нову вимогу для критично важливих підприємств. Відповідно до постанови №1332, працівники, які претендують на бронювання від мобілізації, повинні отримувати зарплату не меншу за 2,5 мінімальних (20 тис. грн) протягом останнього кварталу.

Це нововведення спрямоване на стимулювання прозорості зарплат і підвищення добробуту працівників у ключових галузях.

Трагічна подія в Одесі: знайдено тіло бізнесмена Геннадія Бейбутяна

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За даними ЗМІ, тіло Бейбутяна з вогнепальними пораненнями знайшли між Червоним Хутором і селищем Таїрове, це приблизно за 12 кілометрів від Одеси. Поліція розшукує причетних до вбивства.

За даними одеських пабліків, Бейбутян був власником бізнесу з продажу та обслуговування автомобілів, головою дачного кооперативу «Лагуна» і громадського формування «Підрозділ сприяння правоохоронним органам».

«Це той самий підрозділ, який спільно з ТЦК проводять рейди і «бусифікують» чоловіків», – пишуть пабліки.

«Страна» вже розповідала про діяльність подібних формувань. Крім безпосередньо силової «бусифікації» чоловіків, «добровільні формування» виконують функції посередників при передачі хабарів співробітникам ТЦК і СП. Також між ПСПО постійно триває боротьба за фінансові потоки і сфери впливу, що часто призводить до розбірок.

Мобілізований підірвав себе гранатою через тиск командира роти

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Як нам розповіли у частині, мобілізований Ігор Іванов був доведений до самогубства головним сержантом із позивним “Снігур”.

“Снігур” регулярно принижував Іванова словесно і морально на нього тиснув. Одного дня Іванов не витримав тиску і підірвав себе гранатою.

Крім того, нам повідомили, що у цю частину мобілізують навіть тих, хто проходив лікування у психіатричній клініці.

Долар і євро подешевшали на готівковому ринку

У четвер, 16 січня 2025 року, готівковий курс долара до гривні у банках України знизився на 5 копійок і в середньому складає 42,85 грн за долар. Продати американську валюту можна за курсом 42,20 грн за долар. У той же час, євро подешевшав на 2 копійки і сьогодні складає 44,15 грн за євро, а для продажу […]

The post Долар і євро подешевшали на готівковому ринку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Нові штрафи за автоцивілку: як камери контролюватимуть наявність страховки

З 1 січня 2025 року в Україні вступають в силу нові норми, які регламентують накладення штрафів на водіїв за відсутність полісу обов’язкового автострахування (автоцивілки). Закон 3720-IX “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” передбачає, що перевірка наявності страхового полісу буде здійснюватися не лише під час зупинки транспорту поліцією, а й автоматично за допомогою […]

The post Нові штрафи за автоцивілку: як камери контролюватимуть наявність страховки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Володимир Литвин народився на Житомирщині 1956 року, зараз йому 68 років. Він із початку 2000-х був в українській політиці, ставав народним депутатом чотирьох скликань. Також він двічі обіймав посаду спікера Верховної Ради — з травня 2002 по травень 2006 року і з грудня 2008 по грудень 2012 року. Крім того, Литвин кілька разів балотувався у президенти України, але так і не був обраний.

16 січня 2014 року Володимир Литвин був серед тих, хто проголосував за “диктаторські закони”, проте пізніше просив вважати свій голос недійсним. Потім він підтримав Постанову про засудження застосування насильства, що призвело до загибелі мирних громадян України, а також підтримав Постанову про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень.

Литвин відомий своїми скандальними заявами про відносини з Росією та Євросоюзом. У вересні 2016 року ЗМІ опублікували так звані “думки вголос” Литвина. Тоді він заявив, що “від відносин з Євросоюзом ми нічого не отримуємо, а від того, що їх розірвали з Росією, багато втрачаємо”. Також він сказав: “Я думаю, що тут спрацьовує таке питомо українське: сподобатися тим, хто багатший, більш цивілізованим країнам”.

2021 року Володимир Литвин, який відомий і своєю науковою діяльністю та є професором, був кандидатом на виборах ректора до Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Проте не отримав потрібної підтримки та програв ці вибори.

Зараз у його профілі у Facebook зазначено, що він працює у Національній академії наук України. А на своїй сторінці у цій соцмережі Володимир Литвин публікує свої наукові статті та монографії. Також відомо, що він випустив книгу “Незасвоєні уроки: 1917-1991”, яку продає у тому числі й через соцмережі.

Судячи з його публікацій у соцмережі, Володимир Литвин часто буває на малій батьківщині — на Житомирщині. Він проводить зустрічі з педагогами та учнями місцевих шкіл. Було навіть, що привіз для однієї зі шкіл навчальну зброю для занять із військової підготовки.

Останні новини