Понеділок, 14 Липня, 2025

День святої Ольги, шоколаду і добрих вчинків: що святкують 11 липня

Важливі новини

Олександр Усик: що мотивує українського чемпіона перед боєм із Тайсоном Ф’юрі

Український суперважковаговик Олександр Усик, чемпіон світу за версіями WBA, WBO, IBF та IBO, розповів в інтерв’ю Forbes про свою підготовку до майбутнього бою проти британця Тайсона Ф’юрі. Поєдинок обіцяє стати історичним, адже на кону — титул абсолютного чемпіона світу в суперважкій вазі. Зокрема, Усик зазначив, що у поєдинку буде битися “за всю країну”. За його […]

The post Олександр Усик: що мотивує українського чемпіона перед боєм із Тайсоном Ф’юрі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Фіналіста Нацвідбору Якова Марного мобілізували до ЗСУ

Фіналіст Нацвідбору на Євробачення-2025 та соліст постпанк гурту “ДК Енергетик” Яків Марний наприкінці березня був мобілізований до лав Збройних Сил України. Після цього в мережі з’явилося його перше фото у військовій формі — без звичної бороди й довгого волосся, які стали впізнаваними елементами його сценічного образу. Знімок опублікували в офіційному акаунті проєкту Армія TV. Автори […]

Аптеки в Україні зобов’яжуть мати дешеві ліки

Український уряд ініціює новий підхід до забезпечення доступності ліків для населення. Відповідно до планів Міністерства охорони здоров’я, аптеки будуть зобов’язані тримати в наявності найдешевші лікарські засоби з найпоширенішими діючими речовинами. Ініціативу презентує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на засіданні профільного парламентського комітету 24 січня. Міністр Ляшко підкреслив, що аптеки вже мають обов’язок пропонувати покупцям найдешевші […]

The post Аптеки в Україні зобов’яжуть мати дешеві ліки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Два роки після: що стало відомо про вбивство Дениса Кірєєва?

Сьогодні, 5 березня, виповнюється два роки з того дня, коли стало відомо про вбивство Дениса Кірєєва, відомого банкіра, учасника української делегації на переговорах з Росією наприкінці лютого 2022 року, а також співробітника Головного управління розвідки. Його смерть у розпал боїв за Київ викликала значний скандал. Існувала перша версія, що Кірєєв був агентом Росії і був вбитий у центрі Києва співробітниками СБУ. Однак згодом ГУР оголосило, що Кірєєв був їхнім співробітником і загинув під час спецоперації. Після цього Голова ГУР Кирило Буданов звинуватив співробітників СБУ у позасудовій розправі над Кірєєвим. Після виходу публікацій відбулася зустріч Буданова з тодішнім в.о. голови СБУ Василем Малюком, і після неї було опубліковано офіційну заяву ГУР і СБУ про їхню взаємодію. Дениса Кірєєва поховали на Байковому кладовищі в Києві. Його могила розташована неподалік від могил керівництва МВС, яке загинуло в авіакатастрофі в Броварах у 2023 році. На могилі Кірєєва встановлено пам'ятник у повний зріст, який розташований таким чином, що обличчя спрямоване до міста. Біля пам'ятника встановлено табличку з датою народження і смерті Кірєєва. На табличці зображено сову, яка є емблемою ГУР. Однак, у відмінності від емблеми української розвідки, сова на пам'ятнику не тримає меча. Також на дошці написано: “Ти був нашим сонцем, яке завжди зігрівало нас своїм теплом. Ти був надійним як скеля. Твоя доброта, відданість і рішучість назавжди залишиться в наших серцях”. Зараз на могилі багато свіжих квітів і лампадок.

• Сьогодні минає два роки з моменту вбивства Дениса Кірєєва, відомого банкіра і співробітника Головного управління розвідки, що спровокувало великий скандал.

• Існували дві версії подій: перша, що Кірєєв був агентом Росії і був вбитий СБУ, і друга, згідно з якою він загинув під час спецоперації.

• Після публікацій в ЗМІ глава ГУР винуватив співробітників СБУ у позасудовій розправі, що викликало офіційну реакцію обох служб.

• Дениса Кірєєва поховали на Байковому кладовищі в Києві, де йому встановлено пам'ятник та пам'ятну табличку.

• Наразі на його могилі багато квітів та лампадок, що свідчить про пошани та пам'ять до загиблого.

Комітет з енергетики підтримав закупівлю обладнання для добудови Хмельницької АЕС

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримав рішення щодо закупівлі обладнання для добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електростанції. Таке рішення було ухвалене на засіданні комітету в четвер. Зокрема, було рекомендовано Верховній Раді України прийняти в другому читанні та в цілому проєкт закону “Про дозвіл на придбання обладнання необхідного для будівництва […]

The post Комітет з енергетики підтримав закупівлю обладнання для добудови Хмельницької АЕС first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

11 липня українці вшановують одну з найвеличніших жінок в історії – княгиню Ольгу. А ласуни в усьому світі святкують Міжнародний день шоколаду. Ця дата має як церковне, так і народне значення, а також пов’язана з давніми прикметами та заборонами.

Церковне свято 11 липня: День святої рівноапостольної княгині Ольги

У новому церковному календарі 11 липня присвячене київській княгині Ользі — одній з перших християнок на Русі. Вона прославилась своєю мудрістю, державницьким розумом і стала символом жіночої сили у вірі. За християнські заслуги княгиню Ольгу зараховано до лику святих як рівноапостольну.

У старому календарі це день пам’яті преподобного Павла Коринфського.

Світові свята 11 липня: день шоколаду та не тільки

Найсолодше міжнародне свято — День шоколаду, відзначається саме сьогодні. Його започаткували у Франції, а нині святкують у всьому світі. У цей день заведено куштувати шоколад, готувати десерти та влаштовувати святкові дегустації.

Серед інших цікавих подій 11 липня:

  • Всесвітній день народонаселення — привертає увагу до глобальних демографічних проблем.

  • День ефірних олій

  • День шашлику

  • День мохіто

  • День фотографії з улюбленцем

Серед знаменитостей, народжених цього дня — італійський дизайнер Джорджо Армані, канадська співачка Алессія Кара, актори Сіл Ворд і Стівен Ленг.

Що святкують в Україні: День ангела Ольги

Офіційного державного свята 11 липня в Україні немає, однак віряни та громадяни вшановують День святої Ольги. Усі, хто носить це ім’я, приймають вітання з іменинами.

Серед видатних українців, народжених цього дня, — поет Борис Нечерда та письменник Олег Гуцуляк.

На Ольжин день жінки моляться за здоров’я дітей, просять мудрості в життєвих рішеннях, благополуччя в родині та допомоги для воїнів. Цей день — символічне свято жіночої сили, турботи та терпіння.

У народі вірили: робота на городі цього дня приносить подвійну віддачу. Господині займались консервацією, а чоловіки — заготівлею сіна.

Що не можна робити 11 липня

Згідно з традиціями, цього дня заборонено:

  • сваритися з рідними,

  • брати гроші в борг,

  • сумувати й жаліти себе,

  • прибирати та важко працювати жінкам.

Народні прикмети:

  • Рання картопля велика — літо буде спекотним, дрібна — прохолодним.

  • Якщо зозулі мовчать — буде рання зима.

  • Грім — до гарної риболовлі.

  • Мошкара ввечері — буде багато грибів.

11 липня — день сили, солодощів і молитви. А ще — чудова нагода зробити добру справу, особливо для жінок: вважається, що саме цього дня допомога нужденному приносить щастя в родину.

Останні новини