Понеділок, 14 Липня, 2025

Депутатка Третьякова пропонує обмежити пенсійні пільги для військових без бойового досвіду

Важливі новини

На Івано-Франківщині військовому дали 5 років за відмову їхати на фронт через віру

На Івано-Франківщині військовослужбовця Збройних сил України засудили до п’яти років позбавлення волі за відмову виконати бойовий наказ, посилаючись на релігійні переконання. Резонансна справа викликала суспільну дискусію про межу між свободою совісті та обов’язком військової служби у воєнний час. Інцидент стався у грудні 2024 року. Військовий отримав наказ виїхати до району виконання завдань у місті Слов’янськ […]

ДБР розслідує зловживання владою командиром 207-го батальйону ТрО

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру командиру 207-го окремого батальйону територіальної оборони Віктору Юшку. Йому інкримінують зловживання владою або службовим становищем, що могло завдати суттєвої шкоди державним інтересам. Про це повідомляє детективне бюро Absolution. За інформацією ДБР, командир батальйону Юшко видавав незаконні накази про відрядження військових до центрів благодійної допомоги в Харкові та Миколаєві. Зокрема, йдеться […]

The post ДБР розслідує зловживання владою командиром 207-го батальйону ТрО first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зеленський відреагував на відсутність Байдена на мирному саміті у Швейцарії

Президент України Володимир Зеленський висловив своє розчарування у рішенні президента США Джо Байдена не взяти участі в мирному саміті у Швейцарії. Ця звістка викликала хвилю обурення та здивування серед громадськості, адже спільна участь у таких заходах може стати важливим кроком у розв'язанні глобальних проблем та зміцненні міжнародного співробітництва.

Зеленський підкреслив, що участь країн-лідерів у міжнародних самітах сприяє обговоренню актуальних питань світового масштабу та пошуку спільних шляхів їх вирішення. Відсутність представника США на такій важливій події може порушити баланс і знизити ефективність обговорень.

Також у промові Зеленського відзначили, що співпраця між Україною та Сполученими Штатами має велике значення для забезпечення стабільності та безпеки у регіоні. Обидва президенти раніше висловлювали намір поглибити співпрацю між країнами, тому рішення Байдена викликає певне занепокоєння щодо майбутнього відносин.

Зеленський закликав до подальшої дипломатичної діалогу та спільних зусиль для зміцнення міжнародного порядку та миру. Він висловив надію, що обидва лідери зможуть знайти компроміс та продовжити спільну роботу над вирішенням глобальних викликів.

За словами Зеленського, це рішення можна назвати “не дуже сильним”.

«Я б дуже хотів, щоб особисто президент Бадйен був присутній на саміті миру. За всієї поваги, рішення не бути присутнім я вважаю не дуже сильним. Я вважаю, що президент Байден потрібен саміту миру і потрібен іншим лідерам, які дивляться на реакцію США”, – сказав президент у Брюсселі.

Він зазначив, що все ще не знає, хто представлятиме Штати на саміті.

Нагадаємо, Байден пропустить саміт заради передвиборчого збору коштів у Голлівуді з американськими зірками шоу-бізу.

Суд у Чернігові визнав утримання в ТЦК «рабством», але не звільнив чоловіка

У Чернігові суд визнав факт незаконного утримання чоловіка у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, фактично прирівнявши ситуацію до “рабства”. Водночас апеляційна інстанція відмовила у задоволенні його позову щодо звільнення. Інцидент стався із жителем Чернігова, якого понад чотири дні тримали у приміщенні ТЦК. Він не був затриманим у межах кримінального провадження, не перебував під вартою, […]

Дослідження історика: Визначено найдавніше місто на теренах сучасної України

Білгород-Дністровський, визнаний істориками найстарішим містом України, відзначається своєю багатою історією та культурними спадщинами. Заснований ще в давньоримські часи на березі річки Дністер, він став свідком багатьох історичних та культурних змін. Відомо, що місто існує вже понад 2500 років, починаючи з давньогрецької колонізації Причорномор'я у 498 році до н.е. Після різних перетворень та перейменувань, відомих за іменами Офіусса, Тіра, Білград, Аспрокастро та Аккерман, воно отримало назву Білгород-Дністровський і увійшло до складу Української держави у 1918 році. У 1999 році місто відзначило свій 2500-річний ювілей, а ЮНЕСКО визнало його одним із найстаріших у світі. Сьогодні воно славиться своєю архітектурою, історичними об'єктами, серед яких Аккерманська фортеця, археологічний комплекс Тіри та інші архітектурні перлини. Білгород-Дністровський, як районний центр Одеської області, є популярним туристичним напрямком, який приваблює відвідувачів своєю вражаючою історією та культурними скарбами.

У підсумку, Білгород-Дністровський визнаний істориками найстарішим містом України, що має понад 2500-річну історію. Місто засноване ще в давньогрецькі часи і пройшло через різні епохи та періоди змін. Відоме своєю багатою культурною та історичною спадщиною, воно привертає туристів своєю архітектурою, археологічними знахідками та іншими цікавими об'єктами. Білгород-Дністровський залишається важливим культурним центром та пам'яткою історії України.

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова заявила про намір внести нові законопроєкти, які стосуватимуться пенсійних привілеїв для військових, що не брали участі в бойових діях. На її думку, право на пільги мають мати лише учасники бойових дій (УБД) та матері, які народили та виховали дитину до шестирічного віку.

Третьякова звернула увагу на те, що нині в Україні існує нерівність між різними категоріями військовослужбовців. Зокрема, військові, які не брали участі в бойових діях, користуються пенсійними привілеями нарівні з тими, хто має статус УБД. Це, на її думку, є несправедливим і має бути врегульовано законодавчо.

«Це тема наступних законів», — наголосила вона, маючи на увазі можливі зміни до законодавства, які обмежать пільги для військових без бойового досвіду.

Крім того, вона згадала про розгляд у комітеті законопроєкту №12278 щодо скасування спецпенсій для прокурорів. Цей документ вже отримав позитивне рішення комітету і рекомендований до прийняття у Верховній Раді.

Окремо Третьякова пояснила діючу пенсійну систему в Україні. За її словами, з 2022 року всі пенсії, крім спеціальних режимів, індексуються за єдиною формулою, що закріплена у законі. Водночас «ручний режим» індексації, який дозволяв індивідуальне підвищення, вже скасовано. Спецпенсії ж і далі залишаються винятком із загальної системи.

Пенсійний вік в Україні поступово зростає, і до 2028 року базовою нормою стане 60 років при наявності 35 років стажу. У випадках меншого стажу вік виходу на пенсію відповідно підвищується — до 63 чи навіть 65 років. Виняток — для тих, хто працює у спеціальних умовах.

«Справедливо мати однакові правила щодо індексації та розміру пенсійного віку? Чи потрібно когось виокремлювати?» — поставила риторичне питання депутатка.

Така позиція Третьякової, яка вже неодноразово ініціювала зміни в соціальній політиці, може викликати жваві обговорення як серед військових, так і в суспільстві загалом.

Останні новини