Субота, 19 Квітня, 2025

Доказова ланка: Адвокат Роберт Амстердам розкриває факти нападів на УПЦ та її представників

Важливі новини

“Укргідроенерго” витратила понад 10 мільярдів гривень на захист ГЕС від ракетних ударів

Протягом періоду з 2022 по 2024 роки "Укргідроенерго" успішно здійснило ряд важливих ініціатив щодо захисту та відновлення інфраструктури гідроелектростанцій (ГЕС) внаслідок ракетних атак, інвестуючи загалом 10,39 мільярда гривень у ці проекти. Це значна сума, що свідчить про величезне зобов'язання компанії перед енергетичною безпекою країни.

Значна частина цих проектів була реалізована без проведення конкурентних торгів, що свідчить про те, наскільки було важливо оперативно втрутитися в ситуацію для запобігання подальших загроз безпеці енергетичних об'єктів. Незважаючи на це, ретельність і ефективність використання виділених коштів не були повністю розкриті в опублікованих звітах.

Ці інвестиції в безпеку ГЕС мають величезне значення для забезпечення стабільності енергопостачання та захисту від можливих атак у майбутньому. Продовження вдосконалення та розвитку заходів безпеки є невід'ємною складовою стратегії енергетичної політики країни, що спрямована на забезпечення національної безпеки та стійкості енергетичного сектору.

За даними, з 2011 року керівником компанії є Ігор Сирота, “Укргідроенерго” здійснило удвічі більше захисних замовлень порівняно з “Укренерго”, чиї контракти на будівництво захисту над електропідстанціями на суму близько 5,4 мільярда гривень.

П’ять підрядників “Укргідроенерго” отримали замовлення на 8,74 мільярда гривень, що становить 84% від загальної суми. Лідером став ПП “Елітбуд-1”, яке отримало найбільший підряд на будівництво захисту Дністровської ГАЕС на суму 4,19 мільярда гривень. Власниками цієї фірми є Василь Бойко і Денис Болейко, останній з яких пов’язаний з братами Черпіцькими, яких називають лідерами угрупування “Чепчики”.

Друге місце посів київське ТОВ “Гарант Енерго” з замовленнями на 2,93 мільярда гривень. Тут йдеться про будівництво споруди для захисту будівлі ГЕС-1 Дніпровської ГЕС та інших об’єктів.

На третьому місці опинилась турецька компанія “Altair Lojistik Ve Ticaret Anonim Şirketi” (“Altas”), якій через відкриті торги замовили кабелі та муфти для будівництва комплексних захисних споруд підземного типу для Дніпровської ГЕС.

Британській компанії «Medialed Ltd» через відкриті торги замовили комплектну розподільну установку КРУЕ 330 кВ для будівництва комплексної захисної споруди підземного типу Дніпровської ГЕС за 470,61 млн грн. Установку HSG-426A виробництва «Hyosung» (Корея) поставлять протягом 500 днів після авансу 80%. Фірма зареєстрована в Лондоні й поставляє обладнання для енергетичних проектів. Володіє та керує нею громадянин Британії Максим Скачко родом із Києва. До 2015 року вона називалася «Tiger Telecom Investments Limited».

Рейтинг замикає ТОВ «МВП «Енергорішення» із підрядами на суму 276,38 млн грн. Мова про облаштування протидронового захисту для об’єктів Кременчуцької та Канівської ГЕС, демонтаж обладнання, знищеного внаслідок ракетного удару для Дністровської ГАЕС та інше. Київська фірма належить киянам Володимиру Масону та Валентині Мітчинській, а керує нею Єгор Семенов. Масон також одноосібно володіє ТОВ «Енергорішення» та керує профспілкою інженерно-технічного складу авіаційного науково-технічного комплексу «Антонов». У реєстрі «МВП «Енергорішення» має один номер телефону +380951088025 із ТОВ «Мартиноніс Альянс» Валерія Джяутова та ТОВ «Ай Сі Джі Україна», засновником якого значиться узбек Баходіржон Тешабоєв, а кінцевим бенефіціаром – Зоя Єрьоміна. Із 2021 року «МВП «Енергорішення» натендерила 436 млн грн виключно в «Укргідроенерго».

Захід обговорює з українським урядом закінчення війни в обмін на вступ в НАТО – Financial Times

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Тобто, війна закінчується без повернення Україні захоплених Росією територій, але водночас підконтрольна Києву частина України вступає в НАТО і на неї поширюються гарантії безпеки Альянсу. Але вони не поширюються на захоплені РФ землі, які, однак, юридично продовжують вважатися українською територією.

Ідеться про «німецьку» модель, про яку раніше говорив (https://t.me/stranaua/171672) екс-генсек НАТО Столтенберг, що закликав закінчити війну по лінії фронту і прийняти до Альянсу тільки підконтрольну Києву частину України. Так само як під час холодної війни членом НАТО була тільки Західна Німеччина.

«Західні дипломати і, дедалі частіше, українські чиновники приходять до думки, що значущі гарантії безпеки можуть стати основою для узгодженого врегулювання, в якому Росія зберігає де-факто, але не де-юре, контроль над усією або частиною української території, яку вона наразі займає. Ні Київ, ні його прихильники не пропонують визнати суверенітет Росії над п’ятою частиною території України. Те, що передбачається, – це негласне визнання того, що ці землі мають бути відновлені дипломатичними засобами в майбутньому. Навіть це, зі зрозумілих причин, є делікатним питанням для українців, особливо коли представляється як основа компромісу з Москвою. Поступитися землею для отримання членства в Нато може бути «єдиною грою в місті», як сказав нам західний дипломат, але для українців це залишається табу, принаймні на публіці.

Ідея також набирає обертів в офіційних колах.

«Я не думаю, що повне відновлення контролю над усією територією є обов’язковою умовою», – сказав Петр Павел, президент Чехії та колишній генерал Нато, газеті Novinky a Právo.

«Якщо є демаркація, навіть адміністративний кордон, то ми можемо розглядати [це] як тимчасове і прийняти Україну до складу НАО на території, яку вона контролюватиме на той час», – сказав Павел.

Як вважає американський історик холодної війни Мері Саротт, Україна має визначити оборонний військовий кордон, що обороняється, погодитися постійно не розмежовувати війська або ядерну зброю на своїй території, якщо тільки вона не погрожує нападом, і відмовитися від застосування сили за межами цього кордону, окрім як з метою самооборони (тобто, не намагатися військовим шляхом повернути захоплені РФ території – Ред.)», – пише видання.

При цьому Financial Times визнає, що ця ідея («НАТО в обмін на території») має труднощі в реалізації. Як через позицію Росії (яка категорично проти членства України в Альянсі), так і через відсутність чіткого розуміння, чи готові на це йти США та інші країни НАТО.

«Існує також велике питання про те, чи будуть США, не кажучи вже про своїх європейських союзників, готові взяти на себе зобов’язання, необхідні для захисту України всередині Альянсу. Адміністрація Байдена досі відмовлялася зрушити з місця питання про прискорене членство Києва. Чи буде президент Камала Гарріс ставитися до цього по-іншому? Чи може Дональд Трамп уявити собі західнонімецьку модель як частину його запропонованої «угоди» щодо припинення війни? Чи може Зеленський продати це своєму народу?», – ставить запитання Financial Times.

Тайвань передав Україні американські ЗРК HAWK

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Як пише Forbes, Україна могла отримати до 15 таких батарей і тепер вони становлять близько третини української ППО.

Свідоцтва про таке постачання вперше з’явилися 2023 року. Переговори вели американці. Тайвань почав знімати HAWK з озброєння ще 2015 року і замінювати системами місцевої розробки та імпортними NASAMS.

«HAWK уже понад 60 років. Але він простий, надійний, дуже мобільний, легко модернізується і відмінно працює проти повільніших безпілотників, крилатих ракет і пілотованих літаків. Ракета HAWK сумісна з більш сучасною системою ППО NASAMS», – пише видання.

До того ж десятки країн використовують HAWK, а тому Україна повинна мати можливість закуповувати для неї сотні ракет. Головний недолік системи – радар схильний до перешкод.

Нардеп-втікач Артем Дмитрук заявив про катування СБУ у 2022 році

Народний депутат Верховної Ради України Артем Дмитрук, оголошений у міжнародний розшук після втечі до Великої Британії, зробив резонансну заяву. За його словами, в березні 2022 року він став жертвою катувань з боку співробітників Служби безпеки України (СБУ). Відео з розповіддю він опублікував на своєму YouTube-каналі. За словами нардепа, 4 березня 2022 року його разом із помічниками викрали […]

The post Нардеп-втікач Артем Дмитрук заявив про катування СБУ у 2022 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Виділенні на закупівлю дронів 50 мільярдів довірили фігуранту скандалу “яйця по 17” Ростиславу Замлинському

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

На призначення уже відреагували ряд активістів. Зокрема, керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін зазначив, що якщо раніше можна було припустити, що «Федорова викинули з закупівлі дронів, щоб пиляти 50 млрд грн ДССЗЗІ, то зараз це можна вже стверджувати».

«Тепер 50 млрд грн на дрони витрачатиме Замлинський, який покривав корупцію в закупівлях Резнікова і підтримував політику останнього не купувати мавіки. Я так розумію, що Зеленський/Єрмак вважають, що з дроновою темою Замлинський справиться краще Федорова», – зазначив Шабунін.

Нагадаємо,15 листопада, уряд звільнив із посади керівника ДССЗЗІ Юрія Мироненка, який очолював відомство після скандального затримання попереднього керівника Держспецзв’язку Юрія Щиголя. Останній підозрююється у створенні корупційної схеми при закупівлі програмного забезпечення та заволодіння 62 млн гривень. Також того ж дня було звільнено і заступника голови ДССЗЗІ Олександра Потія.

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам відкрив перед громадськістю результати своєї ретельної роботи – звіт, що складається із понад 250 сторінок, наповнений доказами нападів на УПЦ, її священиків та церковні споруди. У своєму відеозверненні він відзвітував про ці шокуючі факти та закликав владу України припинити розгляд законопроекту 8371, який загрожує забороною діяльності УПЦ. “Цей законопроект — це не лише мова ненависті, це напад на свободу віросповідання. Уряд повинен припинити цю недопустиму ініціативу та не розділяти наше суспільство”, — наголосив адвокат. Роберт Амстердам також підкреслив, що УПЦ є незалежною від Московського патріархату та активно підтримує суверенітет України. Він цитував слова Блаженнішого митрополита Київського Онуфрія, який заявив, що “ми будуємо божий мир, а не російський”. Амстердам закликав і до підтримки України з боку США, наголошуючи на важливості цієї підтримки як для України, так і для міжнародної спільноти в цілому. “Покинути Україну зараз — це підвести її та її громадян на найважливішому етапі. Світ має показати свою підтримку”, — додав він у своєму повідомленні у соцмережі.

У висновку можна зазначити наступне:

• Адвокат Української православної церкви, Роберт Амстердам, представив об’єктивний звіт із доказами нападів на УПЦ, що свідчить про серйозні загрози для церковної спільноти та її священиків.

• Заклик влади України припинити розгляд законопроекту 8371, який загрожує свободі віросповідання та може призвести до подальшої дестабілізації суспільства.

• Важливість незалежності УПЦ від Московського патріархату та активної підтримки суверенітету України, що підкреслюється не лише словами, але й діями церковного керівництва.

• Заклик до міжнародної спільноти, зокрема до США, про важливість підтримки України в боротьбі за свою незалежність та територіальну цілісність.

Отже, звіт Роберта Амстердама є важливим кроком у викритті та припиненні нападів на УПЦ та у захисті її прав та свобод.

Останні новини