Середа, 23 Липня, 2025

Дрони для ЗСУ зникли у прірву: як корупція в Міноборони підриває обороноздатність України

Важливі новини

ВАКС продовжив обов’язки нардепа Гунька, обвинуваченого в хабарництві, до 5 серпня

Вищий антикорупційний суд вирішив продовжити термін виконання обов'язків для народного депутата Анатолія Гунька до 5 серпня. Це рішення прийнято на фоні обвинувачень, які пред'явлені йому Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Згідно з звинуваченням, Гунько незаконно одержав суму в 85 тисяч доларів як хабар у розмірі за свою діяльність. Це рішення Вищого антикорупційного суду є важливим кроком у забезпеченні справедливості та боротьбі з корупцією в політиці.

7 червня ВАКС ухвалив рішення продовжити дію обов’язків щодо Гунька, якого раніше було взято під варту з можливістю внесення застави у розмірі 30 млн грн. Згодом заставу зменшили до 10 млн грн, і нардеп вийшов з-під варти. На нього поклали низку обов’язків: прибувати на кожен виклик до суду, повідомляти про зміну місця проживання та роботи, утримуватися від спілкування зі свідком та здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП знову попросив продовжити дію обов’язків.

“Клопотання прокурора про продовження строку дії обов’язків, покладених на обвинуваченого, задовольнити. Продовжити на два місяці строк дії обов’язків, покладених на обвинуваченого. Встановити строк дії обов’язків до 5 серпня 2024 року включно”, – йдеться в рішенні.

САП скерувала до суду обвинувальний акт щодо нардепа Анатолія Гунька та його помічника. За версією обвинувачення, Гунько у змові зі своїм помічником Ігорем Калініченком та ще одним спільником Володимиром Івасиком вимагали та одержали від представника сільськогосподарського підприємства ТОВ «Агроформ-2019» неправомірну вигоду.

Гроші були отримані за надання державних земель для обробітку. Ці землі належать дослідним господарствам Національної академії аграрних наук, зокрема, ДГ «Тучинське», яке розташоване в селі Тучин Рівненської області. За словами прокурора, за кожен гектар землі необхідно було сплатити 130 доларів. Загальна сума неправомірної вигоди становила 221 тисячу доларів, з яких 85 тисяч доларів були передані як завдаток, а решту планували передати після збору врожаю.

Вибух у Москві: можливою ціллю був лідер федерації боксу “днр”

У престижному житловому комплексі “Алиє паруса” в Москві стався вибух, внаслідок якого загинула одна людина. За попередньою версією слідства, це міг бути замах. Як повідомляють російські ЗМІ, ймовірною ціллю нападу був Армен Саркісян – президент федерації боксу так званої “днр” і творець прокремлівського батальйону “Арбат”. Російські ЗМІ стверджують, що президент федерації боксу “днр” та засновник […]

The post Вибух у Москві: можливою ціллю був лідер федерації боксу “днр” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Виробництво “Шахедів” зросло в сім разів: Україну чекає нова хвиля атак

Росія щодня наближається до нового етапу масованих атак по Україні, попереджає військовий фахівець із радіотехнологій Сергій Безкрестнов, відомий за позивним “Флеш”. За його словами, Кремль нарощує виробництво дронів-камікадзе “Шахед” у рази — зокрема, вже діють два великі підприємства, а третій завод у процесі будівництва. Очікується, що нові удари будуть сконцентровані на критичній інфраструктурі — особливо […]

Непохитний план: Сирський обіцяє тримати Авдіївку навіть за найвищу ціну

Зберігання Авдіївки: Сирський готовий піти на будь-які жертви

Утримання міста Авдіївка стає вирішальною проблемою для українських військ, а також для політичного курсу президента Зеленського. Згідно з наявною інформацією, новий головком Сирський взяв на себе зобов'язання перед президентом тримати місто будь-якими засобами, навіть у складних обставинах. Однак, ситуація в Авдіївці надзвичайно складна, і втрата міста може сильно підірвати підтримку Зеленського. Влада знову опиняється в політичному та військовому напруженні, і вирішення цієї проблеми стає важливим завданням для Офісу Президента.

Чи справді рослинні олії шкодять здоров’ю? Що каже наука

Соняшникова, ріпакова, соєва – ці олії є постійними гостями на наших кухнях. Вони стали синонімами кулінарного зручності, а подекуди — навіть здорового харчування. Та в останні роки навколо рослинних олій розгорілися гарячі суперечки. Їх почали називати «токсичними», винними у хронічних запаленнях, діабеті й навіть у зростанні пухлин. Найбільше критики спрямовано на так звану “ненависну вісімку”: […]

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Окрім цього: ▫️Продукція постачалася без відповідних ліцензій і не відповідала технічним вимогам. ▫️Компанії ухилялися від сплати податків через звільнення від митних платежів і ПДВ. ▫️Кошти, отримані злочинним шляхом, виводилися за кордон через афілійовані банківські рахунки.

Ключовими фігурантами у цій схемі виступають перелік компаній, серед яких:

▪️ТОВ «Бойові птахи України» (ЄДРПОУ 44774645) – участь у схемах з розкрадання коштів через закупівлі БПЛА.

Компанія є значним гравцем на ринку безпілотників, головним продуктом якого є комплекс «ВАЛК-1 Галка», відомий як «Валькірія».

Співпрацює з такими відомими партнерами, як Roshen, УкрЕнерго, Нафтогаз і Фонд Сергія Притули.

Інформація про власників цієї компанії не наводиться, але її діяльність значно посилилася під час війни.

▪️ТОВ «Модуль 5» (ЄДРПОУ 39340926) – постачання неякісної продукції за завищеними цінами.

Власником є Андрій Зброй, який також володіє дизайнерським бюро ODESD2, продакшеном Zbroy films і компанією Zbroy drones.

Наразі компанія займається постачанням військової техніки, зокрема безпілотників, але конкретні деталі її військових контрактів залишаються невідомими.

▪️ТОВ «Флеш Тех» (ЄДРПОУ 45043589) – завищення вартості дронів. ▪️ТОВ «ВНА Трейд» (ЄДРПОУ 38682913) – маніпуляції з тендерами і ухилення від податків.

Усі угоди передбачали 70% передоплати за продукцію, яка не відповідала заявленим характеристикам, що створило загрозу для життя військових та завдало шкоди обороноздатності країни. Адже кошти компанії отримали, натомість послуги надати забули.

Усі зазначені компанії фігурують у розслідуванні, пов’язаному із ввезенням дронів та їх подальшим продажем без сплати податків і відображення у бухгалтерській звітності.

Схоже, Міноборони використовує публічні закупівлі для армії як майданчик для власної наживи й збагачення, де життя бійців ЗСУ не означають зовсім нічого.

ГО «НОН-СТОП» закликає правоохоронні органи якнайшвидше розпочати розслідування зазначених фактів, накласти арешт на рахунки компаній: ТОВ «Бойові птахи України», ТОВ «Модуль 5», ТОВ «Флеш Тех», ТОВ «ВНА Трейд», провести перевірку банків, які сприяли виведенню коштів.

Останні новини