Субота, 19 Квітня, 2025

Дипломати України та Китаю провели консультації у Пекіні

Важливі новини

Україна завершує підготовку атомних енергоблоків до зими

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

«Основним завданням було перевантажити всі енергоблоки, щоб вони були готові до роботи. Це дев’ять енергоблоків, що знаходяться на підконтрольній території України. Залишився лише один енергоблок, який планується підключити в середині жовтня», – зазначив Котін.

За словами Котіна, Енергоатом активно готується до опалювального сезону. Для кожної атомної електростанції розроблено по 100 заходів, що спрямовані на забезпечення безперебійної роботи під час зимових холодів. Підготовка охоплює технічне обслуговування, модернізацію обладнання та забезпечення стабільної роботи енергосистеми країни.

Планове підключення останнього енергоблоку до енергомережі забезпечить додаткову стабільність під час опалювального сезону, коли потреба в електроенергії значно зростає.

Росія перекидає п’ять тисяч північнокорейських солдатів у Курську область, — The New York Times

Ключові елементи військового обліку:

За словами чиновника, військові є частиною елітного підрозділу Корейської народної армії. Їх доставляють із Владивостока на борту транспортних літаків Іл-76 на військовий аеродром у європейській частині Росії, а потім відправляють у зону бойових дій.

Також чиновник заявив, що були неоднозначні сигнали про те, чи будуть відправлені додаткові війська КНДР для участі в бойових діях на українській території. Наразі вони концентруються тільки в Курській області.

Тим часом перший секретар місії Північної Кореї при ООН Іл Ха Кім спростував перекидання корейських військ до РФ.

За його даними, ці звинувачення на адресу Пхеньяна – «брудні маневри США та їхніх союзників, щоб замаскувати власні злочини і затягнути конфлікт в Україні».

Експерти пояснили причину геолокаційних “глюків” смартфонів

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

РЕБ може пригнічувати сигнал, але може і як елемент радіоелектронної боротьби змінювати сигнал, підробку робити. Це просто підробка сигналу від супутника до GPS-приймача

Експерт з питань авіації Богдан Долінце зазначив, що таким чином вводиться в оману системи керування, або системи навігації різних приладів, в тому числі безпілотників для того, щоб вони не коректно визначили своє місце розташування.

А далі або змінили свій маршрут від тих цілей, які вони встановили під час запуску, або взагалі могли повернутися в якусь іншу зону, наприклад в тому напрямку з якого вони прилетіли

Якушев пояснив, що в такій ситуації бачить мобільний телефон.

Він вірить цьому, тому що немає ніякої автентифікації, не перевіряється справжність того, хто передає до передатчика, відповідно приймач такий: дякую за інформацію, тепер я в Курську. Ось тобі погода в Курську, час

Такі викривлення геопозиції допомагають ППО відсіювати фальшиві цілі під час атак безпілотників Вирішити цю проблему легко, варто вимкнути геолокацію.

Українці 5 листопада почали скаржитися на збій у роботі годинників у смартфонах: у деяких користувачів вони “поспішають”. Окрім того, на телефонах з’являється неправильне місце розташування.

Генштаб ЗСУ пояснив причини порушення системи точного часу в мобільних телефонах під час повітряної тривоги. Збої виникають через застосування засобів радіоелектронної боротьби та підміни GPS-координат.

Також Генштаб радити відключити режим автоматичного уточнення часу в телефоні та враховувати, що під час оголошення повітряних тривог точність роботи систем супутникової навігації може порушуватися.

Епідемічна ситуація з грипом в Україні: що варто знати?

На даний момент в Україні зареєстрована циркуляція вірусу грипу в 22 країнах. За словами заступника міністра охорони здоров’я та головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, п’ять регіонів перевищили епідемічний поріг, що є більш серйозним сигналом для посилення заходів профілактики. протягом останнього тижня в Україні зафіксовано близько 250-270 тисяч випадків захворювань на грип, що показав про досить […]

The post Епідемічна ситуація з грипом в Україні: що варто знати? first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

СБУ зірвала теракт ФСБ у Херсоні: затримано агента, якого росіяни планували підірвати

Служба безпеки України запобігла теракту, який готували спецслужби рф, та затримала їхнього агента, який мав підірвати вибуховий пристрій біля Територіального центру комплектування (ТЦК) у Херсоні. Втім, як з’ясувалося, ФСБ збиралася ліквідувати свого ж виконавця, використовуючи його «втемну». За даними СБУ, затриманим виявився безробітний мешканець Черкас, який потрапив у поле зору російських спецслужб через Telegram-канали з […]

The post СБУ зірвала теракт ФСБ у Херсоні: затримано агента, якого росіяни планували підірвати first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

5 червня в Пекіні відбулися значущі політичні консультації між заступниками міністрів закордонних справ України та Китаю. Ця зустріч відіграла вагому роль у подальшому розвитку двосторонніх стосунків між державами та сприяла обговоренню перспектив мирного вирішення конфлікту на території України. Обговорення під час зустрічі були спрямовані на пошук конструктивних шляхів вирішення актуальних проблем і спільних інтересів обох країн. Важливою складовою діалогу стали обмін думками щодо поглиблення економічного співробітництва, зміцнення культурних зв’язків та спільної боротьби зі світовими викликами. Учасники зустрічі підкреслили важливість дипломатичного діалогу та конструктивного співробітництва в умовах сучасного світу для забезпечення стабільності та миру у регіоні та поза його межами.

Як повідомляє МЗС України, українську делегацію очолював перший заступник міністра закордонних справ Андрій Сибіга, а китайську сторону представляв заступник міністра закордонних справ КНР Сунь Вейдун.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання двосторонніх відносин, визначили спільні кроки для активізації контактів на вищому та високому рівнях, зміцнення позитивної динаміки торговельно-економічної співпраці та подальшої взаємодії в рамках міжнародних організацій.

“Співрозмовники наголосили на важливості дотримання принципів Статуту ООН та міжнародного права. Як було відзначено сторонами, взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності є фундаментом, на якому ґрунтуються двосторонні відносини України і Китаю”, — йдеться у заяві.

Сибіга поінформував китайських колег про ситуацію в Україні та підготовку до Глобального саміту миру в Швейцарії. “Українською стороною було висловлено сподівання, що участь КНР у заході могла б стати гарною нагодою, щоб зробити практичний внесок у досягнення справедливого і довготривалого миру в Україні”, — наголошується у заяві.

Сибіга також наголосив, що єдиною основою для досягнення такого миру є Формула миру президента Володимира Зеленського.

Під час робочого візиту до Пекіна також відбулися зустрічі із спеціальним представником уряду КНР з питань Євразії Лі Хуеєм та заступником завідувача міжнародного відділу ЦК КПК Чень Чжоу.

Останні новини