Понеділок, 21 Липня, 2025

Директор фірми відповість за махінації з фортифікаційними проєктами на Сумщині

Важливі новини

Літній турсезон у Карпатах: мало чоловіків, занедбані будівництва та бургери по 900 гривень

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

“Чоловіки до нас зараз практично не їдуть. Швидше за все, бояться, що вручать повістку. Спочатку потрібно проїхати через кілька блокпостів по Україні, плюс проявляють активність наші воєнкоми – ходять навіть у горах”, – розповів мешканець Яблуниці Роман, який підробляє, катаючи туристів на своєму старенькому УАЗику гірськими маршрутами.

Повістки дійсно на курортах вручають, хоча й не скрізь. Наприклад, у Буковелі воєнкоми рідкість. З чуток, є домовленості, що особливо завзято кошмарити цей курорт співробітники ТЦК не будуть.

Багато готелів і приватних садиб стоять напівпорожніми. Їхні власники скаржаться, що витрати зростають, а підвищити цінники на проживання вони не наважуються – і так туристів мало.

Тому, наприклад, хоча практично всі обзавелися генераторами, далеко не завжди їх запускають у періоди відключень світла – занадто дорого.

Друга відмінна риса нинішнього турсезону в Карпатах – велика кількість виставлених на продаж садиб і завмерлих будівництв. Хоча ще торік на західноукраїнських курортах відзначалася справжня навала інвесторів, зараз армія охочих вкластися в місцеву туристичну інфраструктуру помітно зменшилася.

Ці тенденції торкнулися навіть найдорожчого карпатського курорту – Буковеля. Утім, він з останніх сил намагається тримати марку і високі ціни.

Окупанти залишилися без світла величезний район Одеси: що відомо

Внаслідок чергової терористичної атаки російських військ на Одесу без електропостачання та опалення залишилося 14 шкіл, 13 дитячих садків та понад 500 житлових будинків . Також зазнала руйнувань дитяча поліклініка, а одна людина отримала поранення. Суттєвих руйнувань зазнали дитяча поліклініка та один із дитсадків. Фахівці вже працюють на місцях, оцінюють масштаби пошкоджень та визначають терміни їх […]

The post Окупанти залишилися без світла величезний район Одеси: що відомо first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Шеф-редактор телеканалу «Прямий» намагався виїхати з України за підробленими документами

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

У публікації вказано не повне ім’я журналіста – Віктор М. ЗМІ припускають, що йдеться про Віктора Медведя, який з 2019 року працює шеф-редактором телеканалу «Прямий». Сам він цього не підтверджував.

У рішенні суду сказано, що журналіст через невстановлену особу оформив собі підроблені документи – посвідчення військовозобов’язаного та довідку військово-лікарської комісії про те, що він має вірусний гепатит у важкій формі.

Вранці 19 лютого 2024 року за цими документами він спробував виїхати до Польщі, але прикордонники вбачали в них порушення.

У суді шеф-редактор визнав свою провину та заплатив штраф 68 тис. гривень.

Власником телеканалу “Прямий” є екс-президент Петро Порошенко.

Військовий розповів про найголовніші загрози для ЗСУ

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Кузик підкреслив, що ворожа артилерія залишається одним із ключових викликів для ЗСУ. «Артилерія ворожа безкарно “трамбує” піхотні позиції. З цим треба щось робити», – заявив командир. Він також зазначив, що українські військові не були повністю готові до такої кількості ворожих FPV-дронів та засобів скиду боєприпасів із безпілотників.

Для успішної боротьби з ворожими дронами потрібні системи радіоелектронної боротьби (РЕБ). За словами Кузика, цих засобів на фронті дуже мало, і основну частину обладнання постачають волонтери. Хоча українські сили змогли частково захистити позиції, ворог продовжує завдавати серйозних ударів за допомогою своїх БПЛА, зокрема російських «Орланів» і Zala.

Кузик зазначив, що хоча ЗСУ вже почали збивати ворожі безпілотники, це все ще поодинокі випадки. «Треба “осліпити” їхню артилерію, і тоді, в принципі, можна працювати», – додав він.

За словами Кузика, для збереження життя солдатів на передовій необхідні більше засобів РЕБ і систем для контрбатарейної боротьби. Їх наявність здатна значно підвищити шанси на виживання української піхоти в зоні бойових дій.

Швейцарія заборонила експорт боєприпасів польської компанії після їх постачання в Україну

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Державний секретаріат країни з’ясував, що українська компанія отримала 645 тисяч патронів через польського імпортера «UMO». Зазначається, що компанія-виробник не знала про подальше перенаправлення боєприпасів, припускаючи, що вони залишаться в Польщі.

«Розслідування дійшло висновку, що польська компанія не виконала договірні зобов’язання перед швейцарським виробником, і боєприпаси опинилися в Україні».

Швейцарія забороняє експорт своєї військової техніки в країни, що перебувають у конфлікті, через свою політику нейтралітету.

Правоохоронці Сумщини повідомили про підозру директору підприємства з Рівненщини, якого звинувачують у розкраданні коштів державного бюджету під час реалізації оборонних проєктів. Про це інформує Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Слідство встановило, що керівник товариства з обмеженою відповідальністю уклав низку контрактів із Департаментом капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації. Мова йде про будівництво фортифікаційних споруд на території області. Роботи фінансувалися коштом резервного фонду державного бюджету — зокрема в межах програм, які координує Міністерство оборони України.

Замість реального виконання зобов’язань, підозрюваний реалізував шахрайську схему. Він уклав фіктивні договори субпідряду із підконтрольним йому підприємством, суттєво завищивши вартість послуг. До актів виконаних робіт вносилися неправдиві дані щодо обсягів і вартості будівництва.

За інформацією поліції, внаслідок махінацій було привласнено понад 1,1 мільйона гривень із державного бюджету.

На підставі зібраних доказів директору компанії оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Правоохоронці продовжують досудове розслідування. Встановлюються можливі співучасники та інші епізоди незаконної діяльності.

Останні новини