Вівторок, 22 Липня, 2025

Ексзаступника міністра агрополітики підозрюють у розкраданні 27 мільйонів гривень державної допомоги

Важливі новини

Ексзаступник директора НАБУ Гізо Углава вимагає визнати своє звільнення незаконним

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Він вкотре назвав своє звільнення з НАБУ “незаконним та замовним” і заявив, що про це свідчать чисельні порушення під час службового розслідування. Зокрема, за його словами, розслідування щодо державних службовців, віднесених до посад категорії “А” мають проводитися Комісією з питань вищого корпусу державної служби, склад якої затверджується Кабміном, а не дисциплінарною комісією НАБУ.

“Отже висновок Дисциплінарної комісії НАБУ щодо мене є таким, що винесено неналежним органом. І моє звільнення на підставі такого висновку – протиправне”, – зазначив Углава.

Він також наголосив, що директор НАБУ Семен Кривонос не мав права його звільняти.

“По-перше, через конфлікт інтересів, переслідування особистих цілей та через тиск на нього з боку зацікавлених осіб, а по-друге, через наявність у мене статусу викривача”, – підкреслив колишній заступник директора НАБУ.

За його словами, антикорупційне бюро “переховує” від нього та його адвокатів матеріали та висновок дисциплінарної комісії, зокрема протокол про розподіл голосів.

“Відтак, мої вимоги незмінні – скасування незаконних, винесених з порушенням процедур, результатів розслідування, які стали підставою для мого звільнення. Крапку в цій дискусії має поставити суд”, – наголосив Углава.

Гізо Углава понад 9 років займав посаду першого заступника директора НАБУ. 3 вересня 2024 року його звільнили з бюро, офіційною підставою стало порушення присяги держслужбовця та правил етичної поведінки.

Варто зазначити, що за кілька місяців перед звільненням він встиг зробити низку гучних заяв, які викрили потенційні проблеми в управлінні та процесах розслідування справ антикорупційними детективами.

Углава звинувачував керівництво НАБУ, зокрема директора Семена Кривоноса, у тиску, спрямованому на те, щоб змусити його піти у відставку. А також він звернувся із заявою до Національного агентства з запобігань корупції на директора НАБУ і отримав офіційний статус викривача.

Тоді ще чинний заступник директора НАБУ неодноразово натякав на те, що рішення в бюро ухвалюються під впливом зовнішніх чинників, а не на основі закону. Серед осіб та інституцій, які на його думку, чинили цей тиск були названі активісти Центру протидії корупції (ЦПК) та голова Комітету ВР з питань антикорупційної політики, яка, як зазначив Углава, працювала раніше в ЦПК.

Заяви про необ’єктивність та політичну заангажованість НАБУ неодноразово вже звучали, однак антикорупціонери на них не звертали увагу.

Наочним прикладом є справи антикорупціонерів проти ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна. Він неодноразово заявляв про те, що детективи однобоко ставилися до справи проти нього через політичну заангажованість. Обидві справи проти нього розвалилися у судах, однак НАБУ не стало офіційно вибачатися перед ексміністром за незаконне кримінальне переслідування та псування ділової репутації.

Існує також занепокоєння щодо порушень презумпції невинуватості з боку НАБУ, як у справах проти Миколи Сольського та нардепа Сергія Кузьміних.

Харківська правозахисна група також критикувала НАБУ за заяви, що порушують презумпцію невинуватості. Справжньою причиною переслідування Сольського там вважають реформування ринку землі в Україні.

Американські чиновники підтвердили використання ракет ATACMS у ударі по Брянській області

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Заявляється, що удар завдавали «в рамках нової політики США, яка більше не накладає на Україну заборону застосовувати американські далекобійні ракети по цілях у Росії».

Геолокація відео підтверджує, що удар було завдано по складу боєприпасів у місті Карачев. Раніше Україна вже намагалася атакувати його дронами.

Але «про результати удару поки судити складно», оскільки «щільна хмарність не дає змоги підтвердити або спростувати ці заяви за допомогою супутникових знімків», уточнює Радіо Свобода.

Росія, нагадаємо, заявляє, що збила всі ракети, а одну пошкодила. Руйнування внаслідок прильоту Москва спростовує.

Зазначимо, що офіційно ні США, ні Україна ударів далекобійними ракетами по Росії не підтверджували.

Податкова готує нову хвилю штрафів: знижений режим для РРО скасовано

З 1 серпня 2025 року український бізнес остаточно попрощається з перехідним періодом поблажок у сфері фіскального контролю. Державна податкова служба нагадала: у повному обсязі почнуть діяти штрафи за порушення правил використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та їхніх програмних аналогів. З цього моменту жодних знижок на штрафні санкції не передбачено, а кожна помилка в обліку розрахунків […]

Кабмін дозволив цивільним застосовувати вогнепальну зброю

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Представник уряду в Верховній Раді, Тарас Мельничук, пояснив, що відповідні зміни стосуються Порядку застосування вогнепальної зброї цивільними особами у випадку участі в боротьбі з агресією Російської Федерації чи інших держав. Ці зміни передбачають, що цивільні можуть використовувати зброю, якщо вона була знайдена та задекларована відповідно до законодавства.

Заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко також повідомив, що до кінця січня 2024 року дозвіл на зброю буде відображатися в українському додатку «Дія», що спростить процес легалізації та обліку зброї.

Всього за час функціонування Єдиного реєстру зброї до поліції надійшло понад 483 тисячі заяв на отримання дозвільних документів, з яких понад 469 тисяч вже були задоволені.

Керівник поста Одеської митниці затриманий за вимагання хабарів

Правоохоронці затримали в.о. заступника начальника — начальника відділу митного оформлення одного з постів Одеської митниці, який систематично вимагав хабарі від юридичних та фізичних осіб за прискорення процедури митного оформлення товарів. Цей випадок став черговим підтвердженням наявності корупційних схем у державних органах, що займаються контролем та регулюванням міжнародної торгівлі. За різні суми хабарів він «гарантував» якнайшвидше […]

The post Керівник поста Одеської митниці затриманий за вимагання хабарів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Колишнього заступника міністра аграрної політики Володимира Топчія підозрюють у незаконному сприянні виплаті державної допомоги підприємству в галузі рослинництва. За версією слідства, він разом із заступником керівника однієї з райдержадміністрацій забезпечив незаконне отримання 27 мільйонів гривень компенсації за придбання садивного матеріалу, який насправді не закуповувався.

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

За даними слідства, у 2018 році Топчій, який тоді очолював департамент землеробства та технічної політики в АПК, разом зі спільником незаконно забезпечив виділення бюджетних коштів аграрному підприємству. Натомість придбаний садивний матеріал не використовувався за призначенням, а був внесений до статутного капіталу підприємства засновником.

Дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, що раніше під підозру у масштабних земельних махінаціях потрапив і колишній міністр аграрної політики Микола Сольський. Його звинувачують у незаконному заволодінні державною землею на 291 мільйон гривень та спробі захоплення ще на 190 мільйонів гривень. За даними слідства, злочинна група, до якої входили посадовці Держгеокадастру, знищувала документи та передавала землю підконтрольним особам.

The post Ексзаступника міністра агрополітики підозрюють у розкраданні 27 мільйонів гривень державної допомоги first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини