Четвер, 24 Липня, 2025

Фальшивий військовий квиток та ухилення від служби: проти Шабуніна вже відкрито три кримінальні справи

Важливі новини

У Києві чоловік пограбував жінку після місяця спільного життя

У Києві затримали чоловіка, який вкрав 300 тисяч гривень у жінки, з якою познайомився через сайт знайомств. Після крадіжки він замовив таксі й поїхав до Одеси. Про інцидент повідомили у поліції Києва. Як з’ясували правоохоронці, жінка познайомилась із 30-річним чоловіком онлайн. Згодом він переїхав до неї жити. Проте через місяць співмешканець зник — увечері не […]

Україна реєструє альтернативний законопроєкт щодо економічного бронювання

До Верховної Ради України нещодавно було внесено законопроєкт №11332-2, який стосується важливого питання бронювання військовозобов'язаних. Ця законодавча ініціатива привернула значну увагу як серед парламентарів, так і в суспільстві загалом, оскільки торкається актуальної теми організації оборони країни та балансу між потребами збройних сил і цивільного сектору економіки.

Головні мети законопроєкту включають:

Законопроєкт передбачає скасування збору за бронювання військовозобов’язаних для суб’єктів господарювання в умовах воєнного стану, які сплачують Єдиний соціальний внесок більше еквіваленту п’яти мінімальних заробітних плат. Збір становитиме 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Законопроєкт також визначає, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють або проходять службу на підприємствах, установах і організаціях, що мають штатну чисельність працівників від 10 осіб і сплачують Єдиний соціальний внесок більше еквіваленту п’яти мінімальних заробітних плат.

Прийняття законопроєкту сприятиме:

Трамп може призначити Річарда Гренелла спеціальним посланником по Україні: Reuters

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Гренелл «зіграє ключову роль у зусиллях Трампа щодо припинення війни, якщо його зрештою оберуть на цю посаду».

Поки невідомо, чи згоден на це сам Гренелл. Консультації з цього приводу тривають.

Гренелл виступає за відмову Україні вступати в НАТО, «і цю позицію він поділяє з багатьма союзниками Трампа». Також він пропонував створити за підсумками врегулювання «автономні зони» в Україні.

«Прихильники Гренелла зазначають, що у нього довга дипломатична кар’єра і глибокі знання європейських справ. Крім служби на посаді посла в Німеччині, Гренелл також був спеціальним посланником президента з мирних переговорів у Сербії та Косово», – нагадує Reuters.

Докази нападів на УПЦ: звіт адвоката Роберта Амстердама розкриває втручання в справи церкви та її священиків

У своєму відеозверненні адвокат Української православної церкви, Роберт Амстердам, повідомив про складений ним обширний звіт, який налічує понад 250 сторінок із доказами нападів на УПЦ, а також на її священиків та церковні споруди. Амстердам відверто висловив свою думку щодо законопроекту 8371, який, на його думку, відображає мову ненависті та може призвести до подальшого розколу суспільства.

"Цей законопроект є нічим іншим, як проявом мови ненависті. Напади на вірян, їх вигнання з храмів, а також відмова у доступі до місць молитви є абсолютно неприпустимими. Я закликаю уряд зупинити розгляд цього законопроекту та припинити розділяти націю," – наголосив адвокат.

Також він підкреслив, що УПЦ не має жодного зв'язку з Московським патріархатом, а позиція церкви відносно ідеології "русского мира" є однозначною. "Ми не будуємо жодного 'русского мира'. Ми будуємо божий мир," – зазначив адвокат, цитуючи слова Блаженнішого митрополита Київського Онуфрія.

Додатково, Роберт Амстердам закликав до підтримки України з боку США, підкреслюючи критичне значення такої підтримки як для України, так і для самої Америки. "Як можна залишити людей на милість долі? Це питання кожного з нас, а не лише України," – написав він у соцмережі.

У висновках до згаданої статті важливо підкреслити декілька ключових моментів. По-перше, об'єктивність та професіоналізм адвоката Роберта Амстердама, який склав обширний звіт із доказами нападів на УПЦ. Відзначається його відверта позиція стосовно законопроекту 8371, який він розглядає як прояв мови ненависті та загрозу соціальному миропорядку.

Далі, важливо підкреслити незалежність та позицію Української православної церкви, що чітко відокремлюється від Московського патріархату та відкидає ідеологію "русского мира". Ця позиція активно підтримується адвокатом, який відзначає роль УПЦ у захисті національних інтересів та спільності.

Крім того, важливо зазначити заклик адвоката до підтримки України з боку США та інших міжнародних партнерів. Його звернення надає вагомий аргумент у підтримку держави в умовах геополітичних викликів.

Загалом, стаття та виступ Роберта Амстердама свідчать про важливість правової та моральної підтримки для УПЦ у її зусиллях зберегти незалежність, захистити вірменність і підтримати соціальний мир у країні.

Франція відправить Україні ракети Scalp та посилить ППО

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

“Щоб дозволити Україні наносити удари за лінією фронту, днями я підписав передачу близько десяти ракет Scalp, як це обіцяв зробити президент республіки Володимиру Зеленському”, – заявив Лекорню в інтерв’ю французькому виданню JDD. Це рішення стане важливим етапом у зміцненні оборонних можливостей України, зокрема для атак на глибокі тилові позиції противника.

Крім того, Лекорню анонсував нові поставки зенітних ракет “Містраль”, які мають зміцнити українську протиповітряну оборону. “З настанням зими глибокі удари Росії по території України, ймовірно, активізуються. Ми знову постачатимемо ракети “Містраль”, зокрема, для захисту зон бойових дій”, – додав міністр оборони Франції.

Поставка цих ракет є важливим кроком для забезпечення захисту української території від російських атак, зокрема в умовах активізації бойових дій восени та зимою. Франція продовжує залишатися одним із головних партнерів України в оборонній сфері, сприяючи стабільності та безпеці регіону.

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За даними, оприлюдненими військовослужбовцем Володимиром Бойком у його публікаціях на Facebook, Шабунін не складав військову присягу і користувався завідомо підробленим військовим квитком. Більше того, з 25 лютого 2022 року до 2 листопада 2023 року він фіктивно перебував на службі в 207 окремому батальйоні територіальної оборони, де нібито обіймав посади стрільця, водія-електрика та розвідника, хоча фактично не з’являвся в підрозділі та проживав у Києві. Всі гроші, які він отримував, йшли на банківську картку, в тому числі кошти за бойові дії, в яких він, за словами Бойка, не брав участі.

Одним із проваджень є також питання допомоги, яку Шабунін отримав від голови НАЗК Олександра Новікова та його заступника Артема Ситника для ухилення від військової служби у період з вересня 2022 року до березня 2023 року. Друге провадження стосується незаконного переміщення Шабуніна на посаду бойового медика в 101-у окрему бригаду охорони Генштабу ЗСУ із присвоєнням йому звання «молодший сержант». Однак, за даними Бойка, Шабунін не пройшов належної підготовки і не мав права обіймати таку посаду.

Варто зазначити, що ці кримінальні провадження були відкриті 5 листопада 2023 року, в день проведення виборів президента США, що викликає додатковий інтерес до можливих політичних аспектів цього розслідування.

Останні новини