Середа, 23 Липня, 2025

Фармацевтичні гіганти під слідством: поліція обшукує «Дарницю», «Фармак» та «Артеріум»

Важливі новини

Командир «Айдару» прогнозує наступ росіян на Курахове

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

На думку військового, штурмувати Курахове “в лоб” окупантам буде важко, оскільки місто захищає один з найпотужніших підрозділів ударних БПЛА. Тому перед безпосередньою атакою на Курахове росіяни намагатимуться захопити кілька навколишніх сіл, що дозволить їм створити сприятливі умови для подальших дій.

“Провівши аналіз місцевості, я прийшов до висновку, що передусім окупанти намагатимуться захопити Максимільянівку. Після цього вони всіма силами намагатимуться дістатися села Дальнє,” — зазначив Осман.

Він також додав, що в разі захоплення села Дальнє росіянам буде зручно тиснути на фланг Курахового і розвивати наступ в напрямку Богоявленки. Це поставить під загрозу оточення ряду сіл, змусивши Збройні Сили України вийти з “кишені”.

Нагадаємо, 1 жовтня з’явилася інформація про те, що російська армія окупувала Вугледар у Донецькій області. За даними Інституту вивчення війни (ISW), на момент 1 жовтня окупанти встановили контроль над населеним пунктом, ймовірно, після відступу українських сил. Українські військові здійснили плановий відхід із Вугледара, щоб уникнути оточення.

2 жовтня, вище командування підтвердило, що дало дозвіл на виведення підрозділів українських захисників з Вугледара, щоб зберегти особовий склад і техніку, зайняти вигідні позиції для подальших дій.

У Києві судитимуть зловмисників, які підпалювали об’єкти стратегічного значення

У Києві розпочнеться судовий процес над трьома зловмисниками, яких підозрюють у серії диверсій, зокрема підпалах автомобіля Збройних сил України та залізничних об’єктів. Як повідомляє пресслужба столичної поліції, злочинці діяли за завданням російських спецслужб. Їм загрожує довічне ув’язнення. Підозрювані, віком від 19 до 28 років, приїхали до столиці у пошуках заробітку. В одному з Telegram-каналів вони […]

The post У Києві судитимуть зловмисників, які підпалювали об’єкти стратегічного значення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська гривня продовжує падати

Заразовий відпочинок української гривні у порівнянні з доларом знову приніс невелике зниження — на цей раз в 10 копійок. Ця динаміка відзначається як важливий індикатор економічного становища у країні, наголошуючи на наявності серйозних викликів і завдань перед фінансовою системою. Такі зміни можуть стати стимулом для пошуку нових шляхів підтримки валютного курсу та зміцнення економічної стабільності в цілому.

Якщо вчора міжбанківська торгівля на майданчику Bloomberg закінчилася на 40,31 грн/$, то сьогодні ринок відкривався вже на 40,40 грн/$. Близько полудня активізувалися валютні покупки, і котирування досягли 40,425 грн/$.

Однак справжній прорив стався ближче до обіду – на ринок вийшов оптовий скупник долара і почав, що називається, «гребти валюту лопатою». З цього моменту обсяг торгів підскочив майже в 4 рази (з $130 млн), і досяг до 15:28 відразу $488,6 млн.

Зазвичай у такі моменти вмикається нацбанківський принцип гнучкого курсу, який скарбники називають «секретною формулою» НБУ, і курс долара починає зростати пропорційно зростанню попиту на нього і валютним продажам із золотовалютних резервів регулятора. Однак цього разу все було з точністю до навпаки. За майже чотириразового зростання обсягу торгів курс відійшов із 40,425 грн/$ до 40,41 грн/$ – і на цьому рівні було продано більшу частину обсягу, і саме на 40,41 грн/$ закрилася торгівля на Bloomberg.

Як повідомили наші джерела, Нацбанк не просто так не пішов на нове підвищення валютного курсу на міжбанку в обід (слідом за зростанням попиту), і навіть трохи його відсунув назад. А все тому, що долар скуповував один із держбанків на військові потреби. Що саме буде оплачено цим доларом – невідомо, і є державною таємницею. Але ясно, що на військові потреби сьогодні пішло понад $300 млн.

Нинішній обсяг торгів абсолютний рекорд для 2024 року. Для розуміння: минулого тижня середньоденний обсяг валютних торгів на цьому майданчику становив $175,7 млн, а на піку попиту в березні-2024 (останній тиждень) сягав $202,1 млн, водночас сьогодні тут наторгували одразу $488,6 млн. Востаннє ринок був більшим аж 3 жовтня 2023 року – $550,2 млн, на другий день після скасування Нацбанком зафіксованого на початку війни міжбанківського та офіційного курсів, і переходу до регульованого гнучкого курсу, як його назвав регулятор.

Обсяг продажів долара Нацбанком, за оцінками фінансистів, сьогодні трохи перевищив $400 млн і за цим показником також було встановлено рекорд 2024 року. Останніми тижнями середньодобові валютні продажі регулятора рідко перевищували $100 млн.

За підсумками дня НБУ опустив офіційний курс гривні з 40,3012 грн/$ до 40,3958 грн/$.

На чорному ринку курс продажу долара сьогодні зріс з 40,65 грн/$ до 40,91 грн/$, а купівлі – з 40,3 грн/$ до 40,4 грн/$.

У касах банків максимальний готівковий курс підскочив на продажу одразу на 44 копійки, пробив 41-й рівень, і досяг 41,19 грн/$ – його ставив Бізбанк. Оксі банк продавав по 41,15 грн/$, а Комінбанк – по 41 грн/$. Середня ціна продажу готівкового долара банками була в рамках 40,60-41,15 грн/$, купівлі – 39,70-40,50 грн/$.

Дві найбільші роздрібні держструктури Приватбанк і Ощадбанк ставили купівлю/продаж на 40,25-40,85 грн/$ і 40,30-40,80 грн/$, відповідно.

Максимальний картковий курс продажу долара досяг 41,35 грн/$, а середній був у діапазоні 40,45-40,85 грн/$. Середній курс купівлі на картах був у рамках 39,70-40,30 грн/$.

Висунули підозру у фізичних знущаннях викладачу Академії сухопутних військ у Львові

Вчитель сухопутних військ Львівської академії був офіційно звинувачений у фізичному наругуванні та приниженні курсантів. Інформацію про це оприлюднило Державне бюро розслідувань через свій прес-центр.

Підозру отримав начальник навчального курсу одного з факультетів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. За встановленими даними, протягом понад року він фізично покарав та принижував курсантів у спробі “виховати” їх у дисципліні та порядку. Це сталося як на території академії у Львові, так і в казармах одного з сіл області.

Методи “виховання” виявилися лише в березні 2024 року під час реєстрації кримінального провадження. Слідство документувало випадки фізичних нападів на чотирьох курсантів, яких начальник курсу бив по голові та іншим частинам тіла. Він використовував не лише свої руки, але й зброю та ремінь. Навіть невеликі порушення або помилки в журналі викликали його гнів. Один із курсантів був змушений їсти цигарки перед іншими через запізнення на шикування через куріння.

Досудове розслідування продовжується, і наразі встановлюються додаткові епізоди протиправної діяльності. Недавно фігуранта справи перевели на іншу посаду в одній із військових частин на Львівщині. Йому було повідомлено про підозру у застосуванні військовою службовою особою насильства стосовно підлеглого, що сталося в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 КК України). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років. За клопотанням ДБР суд обрав підозрюваному запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 908,4 тис. гривень.

Нагадаємо, що посадовця Військового коледжу сержантського складу Національної академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного у Львові викрили на отриманні хабара за переправлення ухилянта за державний кордон.

Прогноз геомагнітної активності: чого чекати найближчими днями

У середу, 5 червня 2025 року, Землю очікує потужна магнітна буря, яка може вплинути на самопочуття метеозалежних людей. За даними Центру прогнозування космічної погоди NOAA (США), цей день відзначатиметься найвищим рівнем геомагнітної активності за тиждень. Згідно з оприлюдненим прогнозом, 5 червня фіксуватиметься К-індекс на рівні 5 – це червоний рівень небезпеки, що вказує на суттєві […]

Сьогодні правоохоронці проводять обшуки на території трьох великих фармацевтичних компаній України – «Дарниця», «Фармак» та «Артеріум».

Як повідомили в пресслужбі Національної поліції України, слідчі дії відбуваються в межах кримінального провадження, пов’язаного з державними закупівлями лікарських засобів.

“Ми підтверджуємо що зараз триває низка обшуків на території декількох підприємств”, – зазначили в поліції.

Детальну інформацію правоохоронці обіцяють оприлюднити після завершення всіх слідчих дій.

Обшуки проходять на території фармацевтичних заводів “Дарниця”, “Фармак” та “Артеріум” у рамках кримінального провадження щодо їхньої участі у державних закупівлях.

The post Фармацевтичні гіганти під слідством: поліція обшукує «Дарницю», «Фармак» та «Артеріум» first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини