Середа, 23 Липня, 2025

Феєрверки під час війни: у Полтаві відкрили справу за хуліганство

Важливі новини

Волонтери і військові розповіли яка зараз ситуація в Покровську

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Ситуація в регіоні

За словами Маховського, обстріли та бомбардування призводять до серйозних наслідків для місцевих жителів. Російські ракети та артилерійські снаряди вже влучають у міста, що додає тривоги до вже напруженої ситуації. Відзначено, що евакуація в основному орієнтована на дітей, але й інші мешканці, які залишаються, також перебувають під загрозою.

Маховський повідомив телеканалу “Еспресо” про те, що ситуація з евакуацією є надзвичайно складною. Частина населених пунктів, таких як Гродівка та Новогродівка, які розташовані дуже близько до лінії фронту, стають неприступними через активні бойові дії. Це ускладнює доступ до цих територій для рятувальників і гуманітарних служб.

За інформацією волонтера, на донецькій трасі, що веде до Покровська і сусідніх міст, активно використовуються FPV-дрони, що додає ризиків для транспорту і особливо для гуманітарних вантажів. Маховський зазначив, що нещодавно він відвідував Торецьк, де ситуація є дуже небезпечною через близькість до позицій окупантів і активні атаки дронів.

Оцінка ситуації

Лейтенант ЗСУ, коментуючи ситуацію, зазначив, що на Покровському напрямку все “дуже сумно”. Він підкреслив необхідність тверезо оцінювати ситуацію і підготуватися до можливих подальших ускладнень. Ситуація в регіоні є надзвичайно критичною, і кожен день може принести нові виклики для місцевих мешканців і гуманітарних служб.

Зараз ситуація залишається напруженою, і подальші кроки щодо евакуації та забезпечення безпеки цивільних осіб є важливими завданнями для всіх задіяних служб.

Бізнесмен Дмитро Нікіфоров, що звинувачував СБУ у неправомірному обшуку хворий біполярним розладом особистості

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Про це повідомляє редакція сайту 360UA NEWS

Нагадаємо, 15 березня 2024 року Дмитро Нікіфоров на своїй сторінці у Фейсбук розмістив пост, в якому звинувачував співробітників СБУ у проведенні незаконного обшуку в його квартирі та звинуватив правоохоронців у “бандитизмі та здирництві”.

Як повідомляють наші джерела в прокуратурі міста Києва, Дмитро Нікіфоров в судових розглядах стосовно корпоративних конфліктів декілька разів використовував довідку від психіатра, про наявність в нього гострих психічних захворювань, внаслідок надмірного вживання алкоголю (алкоголізму).

Водночас наші джерела в Державній прикордонній службі підтвердили неодноразові виїзди Дмитра Нікіфорова за кордон в військовий час, на основі даних документів.

Згідно оприлюднених документів, Дмитро Нікіфоров проходив лікування від тяжкого психічного розладу викликаного алкоголізмом починаючи з 2019 року. Тобто з лютого 2019 року бізнесмен Нікіфоров фактично являється недієздатним, тож не міг заключати договора (вчиняти правочини) від свого імені.

В даному контексті варто згадати декілька крупних угод, в які згідно закону мають вважатись недійсним, через недієздатність Дмитра Нікіфорова.

Зокрема, в червні 2019 року уже після встановлення пану Нікіфорову тяжкого психічного розладу була здійснена угода з купівлі Дмитром Нікіфоровим 100% Музинського заводу мінеральних вод. А в жовтні 2023 року відбулось підписання угоди з продажу Нікіфоровим прав на торгову марку VODA UA, в якій покупцем виступив Андрій Матюха.

Згідно даних державних реєстрів, наразі Нікіфоров Дмитро Андрійович є керівником та засновником 6-ти підприємств. Також на сторінці Нікіфорова у Фейсбук зазначено, що він також володіє видавництва Стольний Град та засновником і СЕО у Kombucha UNO. Як така ситуація взагалі можлива з урахуванням діагнозу пана Нікіфорова питання відкрите.

Чи дійсно публічний бізнесмен Дмитро Нікіфоров хворий біполярним розладом, чи являється звичайним аферистом, що у власних корисних інтересах фальсифікував документи для використанні в суді та безперешкодного перетину кордону мають визначити правоохоронні органи.

Мер міста Умань “порішала” отримання сином ІІ групи інвалідності і “бронь” від мобілізації

На Черкащині розгортається скандальне розслідування, пов'язане з діяльністю кількох осіб, які є членами Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Вони стали об'єктом підозр у підробленні офіційних документів та службовому підробленні. Це серйозне порушення, що має значення в контексті законодавства України, згідно з ч. 3 ст. 358 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Владні органи Черкащини вживають всіх можливих заходів для ретельного розслідування цієї справи та встановлення всіх фактів. Забезпечення чесності та надійності роботи МСЕК є надзвичайно важливим для забезпечення прав громадян на якісну медичну експертизу.

Крім того, серед осіб, яким вручено підозру, є лікар-ортопед, який за попередніми даними, поставив фіктивний діагноз пацієнту, що є серйозним порушенням етичних та професійних стандартів медичної практики.

Новина була б однією із багатьох по викриттю корупції у МСЕК, якби не одне “АЛЕ”. “Потрібним пацієнтом” виявився 27-річний син міського голови міста Умань Ірини Плетньовоі Назар Плетньов. У 2022 році Ірина Плетньова, із використанням своїх місцевих контактів у МСЕК та лікувальних закладах Умані, порішала отримання сином ІІ групи інвалідності по опорно-руховому апарату і “бронь” від мобілізації.

Під слідством опинилися терапевт, невропатолог, хірург та офтальмолог обласного центру медико-соціальної експертизи, а також ортопеди-травматологи міської лікарні. Поліцейські встановили, що медичні працівники внесли до офіційних документів неправдиві відомості для присвоєння пацієнту групи інвалідності.

Тепер у Плетньової зовсім інші проблеми – як так пропетляти, щоб підозру не отримала вона сама, бо лікарі під слідством по безпосередній ініціаторці злочину мовчати не будуть, і її “відмазаний” син Назар.

Очевидно, що мерство в Умані для Плетньової – теж під великим питанням. А епізодів по місту, окрім МСЕК, більш аніж достатньо.

Суперечка між військовими закінчилась трагедією: що вирішив суд

У Чемеровецькому районному суді Хмельницької області винесли вирок прикордоннику з Черкащини, який у стані алкогольного сп’яніння смертельно поранив ножем іншого військовослужбовця. Про це йдеться у вироку у справі №687/1370/24. Наприкінці вересня 2024 року на території одного з тимчасових місць розташування прикордонного підрозділу у Хмельницькій області між двома військовими виникла сварка. За даними слідства, обидва перебували […]

У КМДА жаліються на нестачу працівників через кримінальні провадження проти чиновників столиці

У столиці України спостерігається загострення кадрової ситуації в органах місцевого самоврядування. Ця проблема набуває особливої актуальності на тлі збільшення кількості правових процедур, пов'язаних з діяльністю посадових осіб київської міської адміністрації.

Так, у ході крайнього засідання ТСК з питань оцінки ефективності діяльності органів місцевого самоврядування в місті Києві представники столичної прокуратури надали відомості щодо відкритих кримінальних проваджень проти посадовців столичної влади.

Повідомлялося, зокрема, про те, що у 2023 році було закінчено досудове розслідування та передано до суду обвинувальні акти у 80 кримінальних провадженнях стосовно 97 обвинувачених, в тому числі щодо 49 службових осіб виконавчого органу Київської міської ради та КП, установ та організацій, утворених міською радою. З них 45 осіб – керівного складу, а саме: керівники підприємств, структурних підрозділів, адміністрацій або підприємств.

Крім того, було завершено досудове розслідування 17 кримінальних проваджень щодо службових осіб районних в місті Києві державних адміністрацій.

“У кримінальних провадженнях, в яких обвинувальний акт в 2023 році скеровано до суду, встановлено збитків на 510 млн грн”, – повідомили представники столичної прокуратури.

Більше того, за 6 місяців 24 року вже передано до суду 76 обвинувальних актів щодо 87 обвинувачених. Зокрема, це службові особи КМДА та КП, з яких 50 осіб – керівного складу.

“В 21 провадженню повідомлено про підозру 37 особам, з яких 26 – посадові особи КП, 23 з них – керівного складу.

У закінчених провадженнях в поточному році сума збитків становить 504 млн грн”, – уточнили представники столичної прокуратури.

Також, в 2023 та поточному році було проведено 68 аудитів діяльності столичної міської влади.

“За 2023 рік та поточний 2024 рік до Київської міської прокуратури офіційно надійшло 25 матеріалів за підсумками аудиту.

Щодо аудиту – його результати переважно пов’язані з неефективним використанням бюджетних коштів, управління комунальним майном, виконання цільових програм”, -додали представники столичної прокуратури, зауваживши, що логіка визначення об’єктів аудиту при цьому є не зрозумілою.

“Ряд підприємств, незважаючи на великі суми виділених бюджетних коштів та виявлені правоохоронними органами факти зловживань, взагалі не перевіряються. Наприклад, КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва”, яке є замовником будівництва Подільського мосту. Попри офіційне звернення прокуратури влітку 2023 року щодо необхідності проведення аудиту цього підприємства через численні факти розкрадань коштів при будівництві мосту, в поле зору аудиторів це підприємство не потрапило”, – наголосили в прокуратурі.

Коментуючи дані столичної прокуратури Поворозник зазначив, що відкриті кримінальні провадження негативно впливають на ситуацію із кадрами в КМДА.

“З такою кількістю кримінальних справ, які відкриваються щоденно, десятками і сотнями, в нас не буде кому працювати, по великому рахунку”, – зауважив він.

Микола Поровозник займається господарською та операційною діяльністю Києва. Зокрема до його компетенції належить функціонування столичного метро, доведене до критичного стану. Коментуючи ЧП в метро він заявив, що “метро – як двері. Тринадцять років вони відчинялися, а в один день бац – і ручка відпала”.

У Полтаві правоохоронці затримали 32-річного чоловіка, який вночі запускав феєрверки, порушуючи режим тиші. Інцидент стався о 2:30 ночі, коли полтавець таким чином вирішив відсвяткувати свій день народження.

За повідомленням ГУНП у Полтавській області, на порушника було складено адміністративний протокол, а також відкрите кримінальне провадження за статтею “Хуліганство”.

Інцидент стався 8 лютого близько 2:30 у провулку Нестора Городовенка в Полтаві. Правоохоронці оперативно встановили особу, причетну до події.

Порушником виявився 32-річний місцевий житель. За його словами, він вирішив таким чином відзначити свій день народження.

Відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо повідомлення чоловіку про підозру.

Окрім цього, поліцейські склали на порушника адміністративний протокол за порушення порядку використання піротехнічних засобів (ч. 1 ст. 195-6 КУпАП).

The post Феєрверки під час війни: у Полтаві відкрили справу за хуліганство first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини