Середа, 23 Липня, 2025

Фізособам обмежать перекази через NovaPay з 1 червня

Важливі новини

Нове дослідження вчених довело, що вино корисне для здоров’я

Нове дослідження показало, що помірне вживання вина може бути корисним для здоров’я серця, зокрема для зниження ризику серцево-судинних захворювань у людей старше 60 років. Дослідження, проведене серед іспанців, які дотримуються середземноморської дієти, показало, що невеликий келих вина на день може зменшити ризик інфарктів та інсультів на 50%. Дослідження вказує на те, що помірне споживання вина […]

The post Нове дослідження вчених довело, що вино корисне для здоров’я first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

МАГАТЕ підтверджує інцидент на Южно-Українській АЕС через проблеми з трансформатором

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердило факт виникнення надзвичайної ситуації на Южно-Українській атомній електростанції (АЕС). Ця подія привернула значну увагу як в Україні, так і за її межами, викликавши дискусії серед експертів енергетичної галузі та представників відповідальних організацій.

«Минулого тижня група МАГАТЕ на Южно-Українській АЕС повідомила, що її блок № 2 було тимчасово зупинено після спрацьовування електричних захистів через проблему з трансформатором у відкритому розподільчому пристрої 330 кВ, розташованому за межами майданчика АЕС.

Унаслідок короткого замикання сталося пошкодження керамічного ізолятора, що спричинило витік мастила, яке загорілося через електричну дугу. Після відновлення електричного зв’язку реактор було перезапущено, і він почав подавати електроенергію в мережу приблизно за 17 годин, досягнувши повної потужності трохи більше, ніж за 24 години після зупинки», – йдеться у звіті міжнародної організації.

Нагадаємо, вже після спростування «Енергоатому» на АЕС змінили гендиректора.

Зростання дезертирства та непокори в ЗСУ: чиновники б’ють на сполох

Ключові елементи військового обліку:

“Ми ще не аналізували, цифри конкретні назвати не можу, але значна тенденція на збільшення самовільного залишення частини (СЗЧ) є”, – сказав Кравченко журналістам у вівторок у Києві, відповідаючи на запитання агентства “Інтерфакс-Україна” щодо тенденції щодо злочинів, пов’язаних із ухиленням від військової служби.

За його словами, йдеться і про СЗЧ, дезертирство та невиконання наказів.

Кравченко не конкретизував цифру щодо цих злочинів, однак додав, що та, яка зазначається у ЗМІ, трохи перевищує реальну. Уточнюючи, наскільки загалом ситуація є загрозливою, голова суду сказав: “Загрозливою”.

Відповідаючи на запитання про те, що може зробити держава, конкретні відомства та судова влада, щоб змінити ситуацію на краще, Кравченко зазначив, що це запитання краще адресувати не йому: “Мобілізація, загальний порядок мають бути, але подивіться, з яким негативом показують ТЦК, “бусифікацію” придумали…. Питання є до патріотичного виховання… необхідно також стимулювати військовослужбовців, тією ж заробітною платою”.

Експосадовець Міноборони Лієв залишився вільним: справа про втрату 1,5 мільярдів гривень

Відмова в застосуванні запобіжного заходу екс-садовцю Міноборони Олександру Лієву, якого підозрюють у схемах під час придбання боєприпасів для Збройних Сил України на півтора мільярда гривень, викликала хвилю обурення в громадськості. Адвокат Назар Кульчицький вказав, що суд ухвалив рішення про звільнення Лієва під особисте зобов’язання, відправивши його під цю умову у СІЗО. Проте, під час розгляду справи прокурор, з невідомих причин, не був присутній. Справу повернули в Національну поліцію, а НАБУ і САП не виявили достатніх доказів для продовження обвинувачення. Суддя Ярослав Шкодін висловив здивування відсутністю підстав для судового переслідування, наголошуючи на необхідності належного доказового матеріалу. Варто зазначити, що відсторонений від посади Лієв перебував під вартою заставою у 50 мільйонів гривень, проте через закінчення строку утримання під вартою, він опинився на волі. На жаль, за рішенням ВАКС, що повторно розглянув клопотання щодо запобіжного заходу, Лієв залишився без належного контролю, що викликає серйозне занепокоєння щодо подальшого розвитку ситуації.

Висновки до цієї статті виявляються досить загостреними. На фоні розслідувань щодо причетності екс-садовця Міноборони Олександра Лієва до схем з боєприпасами для Збройних Сил України стоїть серйозне питання ефективності судової системи. Відмова в застосуванні запобіжного заходу, необгрунтована відсутністю належних доказів і відсутністю прокурора на засіданні, створює серйозні сумніви у розумному рішенні. Бездіяльність у виявленні достатніх доказів з боку НАБУ і САП підштовхує до роздумів щодо їхньої ефективності та незалежності. Відмова у відновленні обвинувачення ставить під сумнів ефективність боротьби з корупцією та неспроможність судової системи відповідно реагувати на такі складні ситуації.

Нардеп Соломія Бобровська критикує НАТО за невпевнену підтримку України

Бобровська звернула увагу на обережність у формулюваннях, які використовує НАТО щодо перспектив членства України. Вона вважає, що альянс уникає чітких заяв про запрошення України, натомість використовуючи більш розмиті дипломатичні вислови.

Виглядає, що цьогорічний саміт НАТО у Вашингтоні – це знову про слабкість альянсу перед викликами, заявила нардеп Соломія Бобровська. При цьому, вона додала, що Україні цей саміт, на жаль, не принесе ні перспектив, ні надій.

“Посилення ППО, зміна форматів координації допомоги, муки в пошуку словесних зворотів, щоб категорично не було слова “запрошення”, і попередження ще з минулого року, щоб ми не пушили членство в Штатах на саміті цьогоріч – ріал геополітік і неприємний душ для українців”, — відзначила політик у Фейсбуці.

При цьому вона підкреслила, що тут вся справа не в Україні, корупції, ПДЧ чи ще чомусь. За її словами, це не Україна не готова до членства, це Альянс не готовий і не здатний протистояти Росії.

“З одного боку, це зрозуміло, бо нікому не потрібен театр бойових дій далі за нашими межами, а з іншого – на фоні ефективного союзу, який будує РФ навколо себе, все ж виглядає, що Україну швидше готові уступити, аніж прийняти в пул західної парасольки. Цікаво виходить, Московія готова за нас гризтись до останнього, щоб здобути, Північноатлантичний Альянс дає нам періодично “пігулки від голови”, а в українців вихід лише один — війна за самих себе”, — заявила нардеп.

Відтак, каже Бобровська, поки вісь зла консолідується і струнким кроком йде до гегемонії у світі, НАТО пережовує формулювання про “незворотність” і “відкриті двері”, які вже доносилися до України щонайменше двічі.

При цьому вона відзначає, що рішення про посилення ППО України були прийняті ще раніше, до удару по Україні 8 липня, і вони були спрямовані на те, щоб Україна просто не поїхала з порожніми руками.

Сервіс NovaPay, який обслуговує платіжну систему компанії «Нова пошта», з 1 червня 2025 року вводить нові правила для онлайн-оплат і грошових переказів. Як повідомляє видання 7eminar, усім користувачам буде встановлено індивідуальні ліміти, які можна буде переглянути в мобільному додатку.

За інформацією з відкритих джерел і соцмереж, частина користувачів уже отримала відповідні повідомлення та дзвінки. Згідно з новими умовами, фізичні особи зможуть здійснювати не більше 5 післяплатних відправлень на місяць із загальною сумою до 30 тисяч гривень.

NovaPay пояснює такі зміни посиленням контролю з боку державних органів, зокрема Національного банку України, Міністерства фінансів і Державної податкової служби. В компанії наголошують, що квартальні ліміти скасовуються, але вводяться нові підходи до виявлення підприємницької активності серед звичайних користувачів.

У разі, якщо система зафіксує регулярні або підозрілі перекази, схожі на бізнес-діяльність, NovaPay залишає за собою право запитати пояснення або документи, що підтверджують походження коштів. Якщо користувач не надасть відповідь або компанія запідозрить приховану підприємницьку діяльність, доступ до рахунку може бути тимчасово обмежений.

Для уникнення обмежень NovaPay радить офіційно зареєструватися як ФОП і підключити систему «Контроль-Оплата» (КО), що дозволяє працювати в межах податкового поля, приймати платежі без ризику блокування та виконувати податкові зобов’язання.

Водночас у компанії підкреслили, що нові правила не є способом обмеження, а радше спробою адаптуватися до державного регулювання фінансових потоків і запобігти зловживанням у сфері грошових переказів.

Останні новини