Субота, 19 Квітня, 2025

Геннадій Друзенко: головна загроза для України – не Путін, а внутрішні проблеми

Важливі новини

Зеленський повідомив про повернення в Україну 95 захисників з російського полону

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

95 наших людей знову вдома. Воїни, які захищали Маріуполь і “Азовсталь”, Донеччину, Луганщину, Харківщину, Київщину, Чернігівщину, Херсонщину… Дякую команді, яка займається пошуком і звільненням полонених. Робимо все, щоб витягнути всіх наших, кого утримує Росія. Вдячність воїнам, які поповнюють обмінний фонд, і всім партнерам, які допомагають

Також Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що у рамках 58-го обміну військовополоненими додому повернулися ще 95 захисників України.

Особливість цього обміну в тому, що додому повертаються чимало українців, які отримали так звані вироки судової системи країни-агресорки та були “засуджені”: 28 – до тривалих термінів, а 20 – до довічного ув’язнення за захист власної землі від агресора,

Серед звільнених з полону сьогодні – нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони.

Це воїни, які захищали Маріуполь, Донеччину, Луганщину, Київщину, Харківщину, Чернігівщину, Херсонщину. Серед звільнених 69 солдатів і сержантів та 26 офіцерів,

Чимало звільнених з полону мають серйозні захворювання та наслідки важких поранень, а також велику втрату ваги через катування та недостатнє харчування.

Загалом з неволі визволили вже 3767 людей.

У вечері 18 жовтня міноборони рф повідомило про обмін 95 на 95 військовополонених між Україною та Росією. Посередницькі зусилля у процесі обміну надали Об’єднані Арабські Емірати.

Внаслідок ракетного удару по Києву зруйновано офіс каналів FREEДОМ і UATV

Внаслідок чергової ракетної атаки по Києву серйозно постраждала будівля, де розташовувалося державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України». Пошкоджено редакції, що працювали на інформаційний фронт у різних куточках світу — канали FREEДОМ, «Дім», UATV English, The Gaze, UATV Español, UATV Arabic, UATV Português, а також діджитал-редакцію та сервісні служби. За попередніми даними, удар завдала балістична ракета. […]

Міноборони розглядає можливість електронної розсилки направлень на ВЛК через додаток Резерв+

Наразі Міноборони України активно впроваджує нові технології для поліпшення процесів військової служби. Одним із важливих напрямків розвитку є впровадження можливості електронного оформлення направлень на військово-медичну комісію через додаток Резерв+. Це нова ініціатива, яка спростить і прискорить процеси призову та медичної оцінки військовослужбовців.

Важливою перевагою цієї ініціативи є зменшення бюрократичних процедур і оптимізація робочих процесів в армії. Завдяки електронному оформленню направлень військовики зможуть швидше отримувати відповідні медичні рекомендації та призначення, що є критично важливим у воєнний час.

Такий крок свідчить про високий рівень використання сучасних технологій в управлінні обороною країни та демонструє здатність української армії до інноваційного розвитку. Очікується, що впровадження електронних систем буде сприяти підвищенню ефективності та оперативності військово-медичного обслуговування, що в свою чергу позитивно позначиться на бойовій готовності та здоров'ї військовослужбовців.

Про це заявила заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко.

За її словами, найближчим часом у Резерв+ з’явиться можливість для людини самій згенерувати собі направлення на проходження ВЛК, якщо в неї виникне таке бажання.

Функції, щоб ТЦК за своєю ініціативою надіслала направлення на ВЛК через Резерв+ поки що немає. Але, за словами Чорногоренка, зараз триває аналіз такої можливості.

“Ми зараз аналізуємо, проводимо консультації з Міністерством охорони здоров’я, нашими партнерами, з Генеральним штабом. Найближчим часом вийдемо з анонсом конкретних дат”, – сказала Чорногоренко.

Зазначимо, що розсилка направлення на ВЛК в електронному вигляді дуже важливий момент. Бо тільки після проходження ВЛК людина може бути мобілізована (якщо вона раніше не проходила комісію). Тому якщо у ТЦК з’явиться можливість розсилати направлення на ВЛК через Резерв+ це може різко активізувати мобілізацію. Тому що буде досить проста і швидка схема: людина оновлює дані через “Резерв+”, у ТЦК звіряються, чи проходила вона вже ВЛК. І якщо ні, то тут же висилають їй направлення, проводять ВЛК, після чого виписують мобілізаційну (бойову) повістку.

З іншого боку, це буде додатковим аргументом не оновлювати свої дані для тих, хто служити не хоче.

За словами Чорногоренка, через Резерв+ оновили свої дані вже 1,7 млн українців. При цьому закордонні українці, як і раніше, це робити не поспішають. Наразі за кордоном оновило дані всього 26 тисяч осіб.

Росіяни активізували штурми на Времевському виступі та готуються до наступу поблизу Гуляйполя й Оріхового

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За словами Волошина, щодня росіяни проводять по півтора десятка штурмів у напрямку Великої Новосілки: таким чином вони намагаються відрізати логістику для українських військових, які тримають позиції в районі Курахового.

«Тобто ворог продовжує не тільки обстріли, а й штурми. Вони проходять невеликими групами піхоти від 5 до 10 осіб, але для доставки і підтримки дій застосовуються ББМ. На решті напрямків, Гуляйпільському та Оріхівському, ворог готується до штурму – поповнює боєзапас та інженерну розвідку, а також намагається провести розвідку боєм», – додав Волошин.

На вихідних російські Z-пабліки також писали про тактичні наступи російських військ навколо Оріхова.

Виживання без правил: Як Україні адаптуватися до нових умов

У складних умовах сучасного світу Україна опинилася перед викликами, які вимагають перегляду традиційних підходів до міжнародної політики та безпеки. Політолог Геннадій Друзенко підкреслює, що спроби апелювати до міжнародного права та статуту ООН не приносять бажаних результатів, адже правила, які колись забезпечували стабільність, сьогодні зазнали суттєвих змін. УКРАЇНА: МІЖ ЮПІТЕРАМИ ТА БИКАМИ Епоха правил добігає кінця. […]

The post Виживання без правил: Як Україні адаптуватися до нових умов first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Український активіст і командир Першого добровольчого медичного госпіталю (ПДМГ) ім. М. Пирогова Геннадій Друзенко висловив тривожну думку щодо катастрофічної ситуації, в якій опинилася Україна. В інтерв’ю він підкреслив, що дії влади можуть призвести до ще більших проблем для країни, а головною загрозою він вважає не зовнішнього ворога, а внутрішні помилки керівництва.

“Те, що робить президент і влада – воно зараз радикально збільшує шанси катастрофічного сценарію”, – зазначив Друзенко. За його словами, ситуація стає критичною, і країна може опинитися у положенні, де зміна влади відбудеться не через демократичні вибори, а внаслідок “кесаревого розтину”, що може спричинити великі соціальні та політичні втрати. Він зауважив, що словесні заяви президента вже не мають ваги, оскільки сам президент часто забуває власні обіцянки, що виглядає як процес говоріння заради говоріння, а не реальних дій.

Активіст також відзначив, що ситуація на фронті стає дедалі важчою. “Ми відступаємо, мотивація пропадає”, – наголосив він, зазначивши, що, хоча ТЦК (Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки) діють жорстко, корупційні схеми знову роблять свою справу, неправильно заповнюючи фронт.

“Замість того щоб сконцентрувати зусилля на боротьбі з ворогом, влада часто відволікається на внутрішні проблеми, що тільки погіршує ситуацію”, – додав він. Друзенко переконаний, що основною загрозою для України є не Путін, а саме неадекватні та неефективні дії внутрішньої влади, які можуть призвести до значних втрат для країни.

The post Геннадій Друзенко: головна загроза для України – не Путін, а внутрішні проблеми first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини