Середа, 23 Липня, 2025

Говард Баффет відвідав McDonald’s у Рівному

Важливі новини

Законопроєкт про підвищення податків суперечить Конституції

Експерти з конституційного права наголошують на важливості ретельного аналізу законопроєкту та його узгодження з основним законом країни. Вони підкреслюють, що будь-які зміни в податковій системі мають відповідати принципам соціальної справедливості та економічної доцільності, закріпленим у Конституції.

Його окремі положення не узгоджуються із законами України та не враховують правову позицію Конституційного суду.

Зокрема, ГЮУ дійшло висновку, що запропонований формат сплати авансових внесків із податків не відповідає принципу рівності всіх платників перед законом.

Також констатується, що норма про нарахування податків за жовтень заднім числом суперечить статті Конституції про те, що закон не має зворотної сили.

Якою буде погода наступного тижня

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Погода 17-18 листопада: У багатьох регіонах України 17 листопада температура повітря триматиметься в межах від +3°C до +10°C. Плюсова температура буде як вдень, так і вночі. На півдні країни температура може піднятися до +13°C.

Погода 19-20 листопада: З 19 до 20 листопада в Україні очікується тепло. У південних регіонах температура вночі становитиме від +1°C до +7°C, а вдень — від +6°C до +12°C. У західних областях температура вдень коливатиметься від 0°C до +8°C, а вночі — від -3°C до +3°C.

Погода 21-22 листопада: У ці дні температура повітря по всій Україні знизиться. Вдень і вночі очікується температура від +3°C до -3°C, а на заході — від -1°C до -6°C. У південних та східних областях температура вдень становитиме від +7°C до +12°C.

Погода 23-25 листопада: З 23 до 25 листопада в Україну прийде значне похолодання. Вночі температура в багатьох регіонах впаде до -4°C…-10°C, а вдень залишатиметься в межах 0°C…-5°C. На півдні та сході країни температура вночі коливатиметься від 0°C до -6°C, а вдень — від 0°C до +6°C.

Так що, незважаючи на короткочасне потепління, холодні листопадові дні вже на порозі.

Голова АРМА заявила, що міжнародні експерти не можуть критикувати роботу агенції через відсутність в них розуміння ситуації

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Олена Дума — керівниця АРМА, вирішила відповісти на ці закиди, заявивши, що міжнародним експертам бракує глибшого розуміння ситуації. На думку Думи, TI Ukraine недостатньо детально вивчає справи, перш ніж критикувати агентство. У своєму Telegram-каналі вона запросила антикорупційних активістів звертатися безпосередньо до АРМА для пояснень, зазначивши, що критикувати агентство без знань деталей не є конструктивно.

Олена Дума підкреслила, що проблеми, з якими стикається АРМА, включають скасування арештів, необхідність додаткових перевірок і контролю, а також багатомісячні юридичні процеси. Вона заявила, що ці фактори можуть пояснити затримки, однак експерти TI Ukraine, за її словами, не враховують цих складнощів.

Ще один важливий аспект критики, на який звернули увагу в Transparency International, стосується відбору управителів для арештованих активів. Із моменту утворення АРМА в Україні й досі не завершено відбір управителів для багатьох значних активів, що може свідчити про невиконання функцій агентства вчасно.

Водночас TI Ukraine неодноразово заявляла, що під керівництвом Олени Думи АРМА демонструє дуже повільну реакцію на розголошення в медіа або тиск громадськості. Як зазначають експерти, ці проблеми можуть бути пов’язані з більш глибокими структурними проблемами агентства, зокрема, зі спроможністю швидко і ефективно реагувати на запити суспільства та забезпечувати прозорість у своєму управлінні.

Додатково до питань щодо ефективності управління активами, з’явилися побоювання щодо політичної незалежності АРМА. Відзначаються підозри щодо кулуарних домовленостей в агентстві, які можуть бути пов’язані з важливими українськими політиками. Нещодавно з’явилася інформація, що до офісу АРМА регулярно приїжджає Валерій Писаренко — юрист та колишній народний депутат, близький до соратників екс-президента Віктора Януковича, зокрема Андрія Портнова.

За словами поінформованих джерел, Писаренко нібито обговорює питання передачі великих арештованих активів на користь певних впливових осіб, зокрема, політиків як Юлія Тимошенко. Зокрема, обговорюються активи, серед яких значиться київський торгово-розважальний центр “Гулівер”.

АРМА, реагуючи на ці звинувачення, заявила, що “не знайома” з Писаренком і що його ім’я не фігурує у журналі відвідувань. Проте цікава деталь, що АРМА не вказала, як можна потрапити до їхнього офісу без запису в журналі, адже існують несанкціоновані входи та можливість доступу через вікна.

На фоні критики АРМА, нещодавно на сайті Кабінету міністрів України з’явилася петиція, в якій вимагається звільнення Олени Думи з посади через її ймовірні зв’язки з проросійськими політиками та неефективне управління арештованими активами. Петиція вже набрала кілька тисяч підписів, що свідчить про зростання суспільного обурення щодо діяльності агентства.

Експерти, у свою чергу, підкреслюють, що ефективне управління активами та прозорість діяльності АРМА є критично важливими для забезпечення довіри до антикорупційних інституцій України, особливо в умовах війни, коли кожен ресурс має велике значення для підтримки економіки та відновлення країни після бойових дій.

Лондон розпочав підготовку до відновлення польотів в Україну

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер під час візиту до Києва заявив, що британські фахівці вже працюють над підготовкою до відновлення авіасполучення з Україною. За його словами, польоти зможуть відновитися лише після досягнення повноцінного припинення вогню, однак відповідні процеси вже запущено. “Я радий повідомити, що британські експерти вже працюють на місцях, аби допомогти з відновленням польотів […]

Нові вимоги щодо перетину кордону для чоловіків з 18 травня: обов’язковий документ для подорожей

Згідно зі змінами, які внесено до закону про мобілізацію, прикордонники, які працюють на пунктах пропуску, будуть проводити перевірку наявності військово-облікового документу у певних категорій чоловіків. Про це повідомив речник Держприкордонслужби полковник Андрій Демченко. Згідно з вимогами українського законодавства, чоловіки віком від 18 до 60 років під час дії воєнного стану або мобілізації мають мати при собі військово-обліковий документ разом з особистим документом і пред’являти їх на вимогу прикордонників. Перевірка військово-облікового документу стосуватиметься таких категорій чоловіків:

Ці нововведення не стосуватимуться певних категорій громадян, які зазначені в окремих пунктах Правил перетину державного кордону. Серед них особи з інвалідністю, супроводжуючі особи з інвалідністю та дітей з інвалідністю, а також працівники різних галузей транспорту тощо. Демченко рекомендує заздалегідь уточнювати свої дані в Територіальних військових комісаріатах та Службі призову та внести інформацію про отримання відстрочки у військово-обліковий документ перед виїздом з України.

• Згідно з оновленим законодавством про мобілізацію, військово-обліковий документ стає обов’язковим для чоловіків віком від 18 до 60 років під час дії воєнного стану або мобілізації при перетині кордону.

• Прикордонники на пунктах пропуску будуть проводити перевірку наявності цього документу у відповідних категорій чоловіків.

• Деякі категорії громадян, такі як особи з інвалідністю та їх супроводжуючі, а також працівники різних галузей транспорту, будуть звільнені від цієї вимоги.

• Рекомендується заздалегідь уточнювати свої дані в Територіальних військових комісаріатах та Службі призову, а також вносити інформацію про отримання відстрочки у військово-обліковий документ перед виїздом з України.

Американський мільйонер, філантроп і син легендарного інвестора Воррена Баффета Говард Баффет був помічений у закладі швидкого харчування McDonald’s у Рівному. У невимушеній атмосфері він обідав в компанії українського народного депутата.  Його фонд фінансує відновлення харківської друкарні “Фактор-Друк”.

У місцевому ЗМІ уточнили, що Баффет обідав у компанії народного депутата Дмитра Соломчука. Парламентар у своїх соцмережах не повідомляв про цю зустріч та не коментував її.

Говард Баффет, Баффет, McDonald’s, аффет у Рівному, Говард Баффет у Рівному, мільйонер у РівномуFullscreen
Фото з місця подій
Фото: Соцмережi

68-річний Говард Грем Баффет — син інвестора-мільярдера Воррена Баффета. З початку повномасштабної війни його фонд The Howard G. Buffett Foundation виділив на допомогу Україні вже понад 200 мільйонів доларів.

Зазначається, що причини його візиту в Рівне поки невідомі. Однак Баффет часто підтримує соціальні ініціативи й уже приїздив в Україну раніше. Мільйонер виділяв кошти на гуманітарну допомогу та відновлення інфраструктури в містах, які постраждали внаслідок війни.

Говард Баффет, Баффет, McDonald’s, аффет у Рівному, Говард Баффет у Рівному, мільйонер у РівномуFullscreen
Фото з місця подій
Фото: Соцмережі

Зокрема, у Мінекономіки повідомляли, що фонд The Howard G. Buffett Foundation профінансує відновлення друкарні “Фактор-Друк”, яку зруйнувала російська ракета 23 травня. Міністерка Юлія Свириденко пояснювала, що коштів грантових програм на роботи не вистачило б, тому Україна звернулась до “доброго друга” Говарда Баффета.

“І він щедро зголосився відновити “Фактор-Друк” власним коштом”, — інформувала Свириденко.

The post Говард Баффет відвідав McDonald’s у Рівному first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини