Субота, 19 Квітня, 2025

Грошові перекази українців на батьківщину зменшилися

Важливі новини

Операція ‘Стальний Грім’: співробітники СБУ та ГУР провели спецоперацію на металургійний комбінат у Липецьку, ключовий постачальник сировини для ядерної зброї та балістичних ракет

У ніч на 24 лютого розгорнулася спеціальна операція, в якій взяли участь співробітники Служби безпеки України та української військової розвідки, спрямована на удар по Новолипецькому металургійному комбінату. Цей комбінат є одним з ключових об’єктів у металургійній сфері Росії, відіграючи важливу роль у військово-промисловому комплексі країни та виконуючи значну кількість державних замовлень. Сировина, що виробляється на цьому підприємстві, є критичною для виробництва ракет, артилерії та безпілотників. Атака була розпочата за допомогою безпілотників, які завдали ударів по установках для первинного охолодження неочищеного коксового газу. Це призвело до спалаху масштабної пожежі та евакуації всього персоналу. Пошкодження цих установок призведе до припинення виробництва на тривалий період. Новолипецький металургійний комбінат належить олігарху Володимиру Лісіну, який є близьким до диктатора Володимира Путіна та входить до трійки найбагатших людей Російської Федерації. До нещодавнього часу завод виробляв сировину для компаній, що займаються розробкою ядерної зброї та балістичних ракет.

• Спеціальна операція, проведена у ніч на 24 лютого співробітниками Служби безпеки України та української військової розвідки, була спрямована на удар по Новолипецькому металургійному комбінату.

• Новолипецький металургійний комбінат виконує важливу роль у військово-промисловому комплексі Росії, забезпечуючи значну кількість державних замовлень і виробляючи сировину для ракет, артилерії та безпілотників.

• Удар по установках для первинного охолодження неочищеного коксового газу призвів до спалаху масштабної пожежі та евакуації персоналу, що може призвести до припинення виробництва на тривалий період.

• Новолипецький металургійний комбінат належить олігарху Володимиру Лісіну, близькому до диктатора Володимира Путіна, і грав ключову роль у постачанні сировини для російських компаній, що займаються розробкою ядерної зброї та балістичних ракет.

Асоціація міст України заявляє про тиск на місцеве самоврядування через затримання мерів

Асоціація міст України (АМУ) виступила із заявою, в якій наголошує на зростаючій хвилі затримань і арештів міських голів по всій країні. Представники організації звинувачують силові структури у використанні правоохоронних механізмів для тиску на місцеве самоврядування. «Тиск на органи місцевого самоврядування продовжує посилюватися. Йдеться, зокрема, про порушення законодавства, процедур і справедливості під час проведення процесуальних дій […]

The post Асоціація міст України заявляє про тиск на місцеве самоврядування через затримання мерів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Інновації в мобілізації: перепрошую, повістки і ТЦК в минулому

Міністерство оборони України вносить революційні зміни у систему призову до військової служби, замінюючи старі традиційні методи вручення повісток. Про це повідомляється в офіційному телеграм-каналі Міноборони. Тепер українцям та українкам запропоновано самостійно вибрати посаду у військовому секторі та частину, де вони планують служити. Для цього доступні спеціальні рекрутингові центри при військових частинах, а також інформаційні ресурси на спеціальних веб-сайтах і порталах. Після вибору посади та місця кандидати повинні пройти співбесіду, перевірку фізичної та психологічної готовності. Якщо всі етапи успішно пройдені, і частина входить до пріоритетного списку комплектування, кандидати отримують рекомендаційний лист для зарахування на службу. У протилежному випадку кандидатуру необхідно узгодити з вищим військовим керівництвом. Потім кандидати проходять черговий етап у Територіальних Центрах Комплектування, де відбувається уточнення даних, медичне обстеження та професійний відбір, а також формування особистої справи. У разі виявлення несумісності з обраною посадою під час відбору, кандидатам пропонується альтернативна вакансія. Для тих, хто має вже військовий досвід, передбачено напрямання безпосередньо до обраної частини. А для новобранців без досвіду рекомендується пройти навчання у спеціальних навчальних центрах або курсах підвищення кваліфікації перед вступом до військових частин для базової загальновійськової підготовки.

У висновку слід відзначити, що нові правила вступу на військову службу, запропоновані Міністерством оборони України, відкривають нові можливості для українців та українок, які бажають служити у Збройних Силах. Відміна повісток і Територіальних Центрів Комплектування сприятиме більшому вибору військових спеціальностей та місць служби, а також зробить процес вступу більш прозорим і доступним для кандидатів. Перехід до самостійного вибору посад та проходження військової служби дозволить краще враховувати індивідуальні побажання та здібності кожного апліканта. Ці інновації сприятимуть підвищенню ефективності та професійної підготовки військових особовості.

До України прибули вакцини від туберкульозу для немовлят

Міністерство охорони здоров’я повідомило про надходження чергової партії вакцини БЦЖ, призначеної для новонароджених. Йдеться про 170 тисяч доз, які вже готуються до розподілу між регіонами. Вакцина надійшла в межах міжнародної ініціативи за участю ЮНІСЕФ та Глобального альянсу з вакцин. Це частина довгострокової програми, мета якої — гарантувати доступ до щеплення для всіх дітей, навіть у […]

Україна змінює правила мобілізації та перетину кордону з 17 липня 2024 року

З 17 липня 2024 року в Україні набувають чинності оновлені правила щодо мобілізації та перетину державного кордону для військовозобов'язаних громадян. Ці зміни є результатом завершення двомісячного періоду, протягом якого українці мали можливість актуалізувати свої військово-облікові дані.

Про це розповів адвокат Роман Лихачов. Згідно з нововведеннями, всі чоловіки віком від 18 до 60 років тепер повинні мати при собі військові квитки або довідки про відстрочку від мобілізації при перетині кордону. Держприкордонслужба України посилює контроль і перевіряє не лише наявність військових документів, а й їх актуальність.

За словами Лихачова, зміни в законодавстві призвели до збільшення розмірів штрафів за порушення військового обліку, які тепер можуть досягати від 17 до 25,5 тисяч гривень. Експерти наголошують на важливості своєчасного оновлення військових документів, оскільки недотримання цих правил може мати серйозні наслідки для громадян.

Нові правила також вплинуть на процедуру отримання відстрочок від мобілізації, змушуючи громадян звертатися до територіальних центрів комплектування (ТЦК) частіше для поновлення необхідних документів. Це може призвести до додаткового навантаження на ці установи, що вже працюють у напруженому режимі.

Загалом нові правила спрямовані на зміцнення контролю над виконанням військового обов’язку та краще управління людськими ресурсами у періоди підвищеної напруги. Однак вони створюють і нові виклики як для громадян, так і для державних структур, які зобов’язані адаптуватися до нових вимог законодавства.

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

З офіційної статистики НБУ за останню п’ятирічку зрозуміло, що пік переказів в Україні було досягнуто в передвоєнному 2021 році, а потім люди зменшували відправлення:

– 2019 рік – $11,92 млрд;

– 2020 рік – $11,98 млрд;

– 2021 рік – $14,0 млрд;

– 2022 рік – $12,5 млрд;

– 2023 рік – $11,3 млрд.

Після початку вторгнення в Україну експерти пояснювали таке скорочення здебільшого головним чинником – масовим від’їздом біженців із країни та їхньою адаптацією за кордоном. Багато людей, які ще до війни працювали за кордоном, після початку вторгнення вивезли свої сім’ї в безпечні країни, і їм просто вже нікому було слати гроші. Цей процес посилюється від місяця до місяця, особливо напередодні нинішнього опалювального сезону, який, якщо вірити владі, може виявитися найскладнішим для населення за весь час великої війни. А тому за підсумками 2024 року передбачають надходження в Україну ще менше за $11,3 млрд, зафіксованих у 20203-му.

«Очікую, падіння приватних грошових переказів до $9,6 млрд», – спрогнозував фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.

А банкіри розповідають, що українці не тільки менше надсилають переказів, але також і залишають українську банківську систему.

«Спочатку ми спостерігали, що люди, які після початку війни розраховувалися картками за кордоном (виїхали з країни), стали скорочувати свої витрати там – мабуть, економили. Потім з банком стали зв’язуватися з метою закриття рахунків, а під час спілкування з нашими менеджерами, коли їм пропонували нові пакети і вигідніші умови, біженці розповідали, що українські рахунки вже просто не потрібні. Наші люди відкрили рахунки в західних банках. Оскільки звільнилися з підприємств в Україні (від яких отримували гривню на рахунки) і працевлаштувалися на новому місці. Немає сенсу готувати виписки за рахунками в українських банках (вимагають місцеві соцслужби для отримання різних пільг) і взагалі їх тримати – гроші туди більше не капають. Тому їм простіше попрощатися з нашим банком і більше не прив’язуватися до української економіки в принципі. У них тепер нове життя. Таких пояснень отримуємо дедалі більше і більше», – розповіли в одному із системних банків.

Останні новини