Середа, 23 Липня, 2025

Хто має право на бронь, а хто підлягає мобілізації з 1 лютого

Важливі новини

В Кременчуці судитимуть неповнолітню за підпал авто ЗСУ

У Полтавській області завершено досудове розслідування щодо неповнолітньої мешканки Кременчука, яка, за підтримки ворожих спецслужб, скоїла підпал військового позашляховика Збройних Сил України (ЗСУ) і намагалася знищити ще один. Цей злочин став одним із яскравих прикладів того, як російська пропаганда і спецслужби активно використовують навіть молодь для підривної діяльності на території України. У серпні 2024 року […]

The post В Кременчуці судитимуть неповнолітню за підпал авто ЗСУ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Хмельницька область допомагає зводити фортифікаційні споруди на Донеччині

Сергій Тюрін, новообраний голова Хмельницької облдержадміністрації, відзначив важливість співпраці між регіонами, оголошуючи про спільне будівництво фортифікаційних споруд на території Донеччини. Це стратегічне партнерство між Хмельниччиною та областями Івано-Франківською, Чернівецькою, Черкаською та Полтавською не лише підсилює обороноздатність регіону, а й сприяє зміцненню дружби та взаєморозуміння між народами. Цей інноваційний підхід до забезпечення безпеки відображає високий рівень відповідальності перед національними інтересами та добробутом громадян. Активізація спільних зусиль у будівництві фортифікаційних споруд є важливим кроком у напрямку забезпечення стабільності та безпеки не лише на регіональному, але й на національному рівні.

“Скільки туди завезено робітників та техніки з області, сказати не можу зі зрозумілих причин”, – зауважив Тюрін.

Він підкреслив, що будівельні роботи проводяться швидко та якісно, відповідно до проєктної документації, і розпочалися вже у 2024 році. Тюрін також наголосив, що робітники перебувають на безпечній відстані від лінії бойових дій, тому для їхнього життя немає загрози.

За словами голови облдержадміністрації, на Хмельниччині функціонує понад 3 тисячі укриттів, включаючи навчальні заклади. Також, протягом війни введено в експлуатацію 2 тисячі додаткових укриттів.

Тюрін підкреслив, що в Хмельниччині діє робоча група, яка контролює ефективне використання бюджетних коштів. Пройшов аналіз близько 300 закупівель, і виявлено порушення у 32 з них на суму 138 мільйонів гривень.

“Інвестиції у будівництво шкільних укриттів є виправданими, оскільки навчальні заклади є місцями масового скупчення людей, які потребують належного рівня захисту. Крім того, ракети та «Шахеди» не завжди керуються великими містами, і ці небезпеки можуть стати для сіл”, – додав він.

Тимчасова слідча комісія щодо фортифікацій та закупівлі дронів була створена Верховною Радою. Очолив комісію нардеп від “Слуги народу” Микола Задорожній.

У Київській області поліція підозрює п’ятьох працівників Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації в розкраданні коштів на відновлення зруйнованого житла

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Як ідеться в повідомленні, серед підозрюваних – ексзаступник голови Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації, колишній начальник відділу та троє її працівників.

Вони уклали низку договір із підрядником, однак власники приватних будинків закінчували відновлювальні роботи власним коштом.

У Нацполіції розповіли, що для відновлення житлових будинків адміністрація уклала низку прямих договорів із фіктивним підприємством, яке нібито спеціалізується на ремонті та житловому будівництві.

Кошторис цих угод становив від 100 тис грн до 500 тис грн. Загалом підприємство отримало на свої рахунки з бюджету понад 6 млн гривень.

Підрядник мав реставрувати десятки пошкоджених будинків за лічені місяці – заміна даху, вікон, фасаду тощо. Однак чиновники вносили до актів виконаних робіт відомості про їхні обсяги та вартість, які не відповідали дійсності, після чого підписували документи.

У результаті, постраждалі власники приватних будинків закінчували відновлювальні роботи власним коштом.

На сьогодні лише за шістьма угодами, укладеними з лютого по травень 2023 року, сума підтверджених експертизою збитків становить 650 тис. грн.

Поліцейські перевіряють причетність фігурантів до понад 40 епізодів протиправної діяльності. За попередніми оцінками, сума завданих збитків може сягати десятків мільйонів гривень.

Під час обшуків в офісних приміщеннях і за місцями проживання фігурантів у Києві та Київській області поліцейські вилучили 150 тисяч доларів, службову документацію фінансово-господарської діяльності, печатки, комп’ютерну техніку, автомобілі, мобільні телефони та «чорнові» записи.

Під час перевірки військових документів побили військовослужбовців ТЦК

Сьогодні в одній із громад Рівненської області двоє чоловіків напали на військовослужбовців Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) під час перевірки військово-облікових документів. Нападники побили військових та втекли з місця події. “Під час перевірки військово-облікових документів особи мобілізаційного віку скоїли напад на військовослужбовців ТЦК та СП, завдавши їм тілесних ушкоджень і пошкодивши […]

The post Під час перевірки військових документів побили військовослужбовців ТЦК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як боротися з вісцеральним жиром: поради від учених

З віком організм зазнає безлічі змін – уповільнюється обмін речовин, змінюється гормональний фон, а збереження ваги в межах норми стає складнішим завданням. Після 50 років особливо важливо уважно ставитися до раціону, фізичної активності та режиму дня. Американське видання EatThis зібрало найдієвіші звички, які допомагають боротися з надмірним жиром, зокрема в області живота. Ось що справді […]

Воєнний стан і мобілізація в Україні продовжені до 9 травня 2025 року, що означає: чоловіки, які не мають відстрочки або заброньовані, зобов’язані стати до лав армії. Водночас деякі категорії громадян можуть отримати бронь від мобілізації.

Розглянемо, хто може розраховувати на бронювання, кому ця можливість недоступна та які умови необхідно виконати для отримання броні.

Хто може отримати бронь від мобілізації

Попри воєнний стан, законодавство передбачає бронювання для окремих категорій військовозобов’язаних. До них належать:

  • Державні службовці:
    • Чиновники вищого корпусу
    • Голови обласних, районних, сільських, селищних рад
    • Мери міст
    • Члени Національної ради України
    • Керівники державних установ
  • Працівники критично важливих підприємств:
    • Бенефіціари таких підприємств
    • Працівники паливно-енергетичного комплексу (за умови, що компанія визнана критичною)
    • Технічні працівники зв’язку та інтернет-провайдерів
  • Міжнародні організації:
    • Співробітники ООН спецтипу
    • Представники міжнародних організацій
  • Силові структури та рятувальники:
    • Пожежники
    • Рятувальники
    • Поліцейські
    • Інші державні службовці (бронюється до 50% складу)

Хто не може отримати бронь від мобілізації

Існують категорії військовозобов’язаних, які не мають права на бронювання, навіть якщо отримують офіційну зарплату понад 20 000 грн. До них належать:

  • Чоловіки, які не оновили свої військово-облікові дані в ТЦК, “Дії”, “Резерв+”
  • Особи, які змінили місце реєстрації, але не повідомили про це військкомат
  • Ті, хто перебуває у розшуку за неявку за повісткою або порушення правил обліку
  • Неофіційно працевлаштовані громадяни
  • Працівники підприємств, що не мають статусу критично важливих
  • Співробітники, які навіть за офіційного працевлаштування отримують зарплату менше 20 000 грн (виняток – державні підприємства)

Як оформити бронь: ключові умови

Бронювання від мобілізації оформлюється роботодавцем. Для цього підприємство повинно відповідати ряду вимог:

  1. Офіційне працевлаштування співробітників (це стосується всіх підприємств).
  2. Статус критично важливого підприємства – підприємство має підтвердити цей статус до 28 лютого 2025 року.
  3. Мінімальна заробітна плата 20 000 грн (не поширюється на державні підприємства).

Якщо підприємство втратить статус критично важливого, то бронювання його співробітників анулюється, і їх можуть мобілізувати.

На який термін видається бронь

Юрист Сергій Ланкін пояснив, що всі броні наразі діють до 28 лютого 2025 року – саме до цього часу підприємства мають підтвердити свій статус критично важливих. Якщо статус підтверджується, співробітники можуть отримати нове бронювання.

The post Хто має право на бронь, а хто підлягає мобілізації з 1 лютого first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини