Субота, 19 Квітня, 2025

Хто з оточення Януковича досі отримує пенсію від України

Важливі новини

РНБО ввело санкції проти експрезидента України

12 лютого 2025 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження персональних санкцій щодо експрезидента України Петра Порошенка. Відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) було оприлюднене на сайті глави держави. За словами Зеленського, це рішення спрямоване на захист національної безпеки та відновлення справедливості. Які обмеження накладені на Порошенка? Санкції передбачають: блокування активів […]

The post РНБО ввело санкції проти експрезидента України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як оформити відстрочку від військової служби та які документи потрібні

В умовах загальної мобілізації в Україні військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років можуть бути призвані до служби. Однак законодавство передбачає можливість отримання відстрочки для окремих категорій громадян. Це тимчасове звільнення від мобілізації, яке може бути надано за різними обставинами, проте для цього необхідно правильно оформити документи та подати їх до Територіального центру комплектування […]

The post Як оформити відстрочку від військової служби та які документи потрібні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Омбудсман пропонує надавати відстрочку ще одній категорії громадян

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Закон №3633-ІХ, що набув чинності 18 травня 2024 року, визначає, що колишні військовополонені мають право бути звільненими з військової служби, якщо вони не бажають її продовжувати, а також звільняє їх від примусової мобілізації. Проте це не стосується цивільних чоловіків, які, як і військовополонені, зазнали тортур та перебували у неналежних умовах.

Родини звільнених цивільних звертаються до Омбудсмана України, вказуючи на несправедливість. Вони стурбовані тим, що мобілізація цих осіб, які вже пережили полон, може поставити під загрозу їхнє фізичне та психічне здоров’я.

“Україна вперше стикнулася з ситуацією, коли держава-агресор порушує норми міжнародного гуманітарного права, затримуючи цивільних осіб. Нашій державі доводиться самостійно створювати правові стандарти, які можуть стати прикладом для інших країн,” — зауважив Омбудсман Дмитро Лубінець.

Для врегулювання цього питання Омбудсман пропонує внести поправки до:

За словами Лубінця, пропозиції вже передані до профільних комітетів Верховної Ради, але поки що конкретної реакції немає. Омбудсман наголошує, що це питання потребує суспільного розголосу, аби пришвидшити законодавчий процес.

Завищення рейтингів Камали Гарріс, може мобілізувати електорат Дональда Трампа

Нещодавно один з провідних американських телеканалів оприлюднив результати нового соціологічного дослідження, яке викликало значний резонанс у політичних колах США. Опитування, проведене серед зареєстрованих виборців по всій країні, показало цікаву картину електоральних преференцій напередодні майбутніх президентських перегонів.

Серед іншого, за результатами опитування проведеного CNN, кандидатуру віцепрезидентки США підтримують 95% тих, хто раніше підтримував Джо Байдена, а також 30% тих, хто раніше не обрав би жодного з кандидатів. У Трампа ці показники становлять відповідно 92% і 27%.

Близько трьох чвертей виборців-демократів та виборців, які підтримують демократів (76%), вважають, що Демократична партія повинна висунути Камалу Гарріс кандидаткою в президенти, проти висловились тільки 6%.

Як повідомляють наші джерела в Вашингтоні, завищення рейтингів Камали Гарріс, покликане в першу чергу показати єдність Демпартії у виборі єдиного кандидата на пост президента США, може мати зворотній ефект, мобілізувапвши електорат Дональда Трампа.

Подібна ситуація склалась на виборах президента США в 2016 році, коли штучно завищені рейтинги Хілларі Клінтон призвели до перемоги Дональда Трампа, завдяки мобілізації електоральних ресурсів Республіканців. Нагадаємо, в той час CNN опублікував результати опитування, в яких Хілларі Клінтон відставала від Дональда Трампа всього на 3%.

Ігор Кривошеєв: Збільшення виплат для стимулювання вступу до ЗСУ – не наші методи

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Таку думку висловив член комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва в ефірі телеканалу “Київ24”, передає ТСН.

Він зауважив, що в Росії вважається нормою заманювати мешканців “депресивних” регіонів великими виплатами за контракт з російською армією. Але це не наші методи.

“Українці насправді готові воювати за свою землю і за свою ідеологію, за право жити вільно, вільними людьми. Відповідно така мотивація як гроші, вона не спрацює, навіть якщо погодяться західні партнери допомагати цими грошима, тому що це неправильна мотивація”, — заявив Ігор Кривошеєв.

Пенсійний фонд України відмовився надати інформацію про те, які пенсії отримують високопосадовці-втікачі, які після Революції гідності 2014 року втекли з України. У відповідь на запит журналістів у відомстві заявили, що оприлюднення таких даних начебто може “завдати цим особам істотної шкоди”, включно з психологічним тиском, ворожою атмосферою й навіть загрозою для їхнього життя та здоров’я.

Мова йде про колишніх очільників країни, які зрадили державу, але все ще можуть розраховувати на українські пенсії. Серед них – президент-втікач Віктор Янукович, екс-прем’єр Микола Азаров, колишній голова Верховної Ради Володимир Рибак, міністр освіти Дмитро Табачник, ексміністр оборони Павло Лебедєв, народні депутати Олександр Єфремов, Володимир Іванющенко, Володимир Сівкович та інші соратники режиму Януковича.

Пенсійний фонд прикривається Конституцією: мовляв, стаття 32 гарантує право кожного на недоторканність особистого життя і вимагає згоди на поширення конфіденційної інформації. А таких згод від Януковича, Азарова та компанії, звісно, не надходило.

Попри мовчанку чиновників, журналістам вдалося віднайти деяку інформацію з відкритих реєстрів, зокрема щодо Миколи Азарова. Як з’ясувалося, з 1 квітня 2015 року пенсійні виплати йому було припинено – через порушення процедури подання документів. А вже в грудні 2015 року Печерський суд арештував його пенсію в рамках кримінального провадження щодо розкрадання 220 млн грн. На той момент Азаров мав пенсію у розмірі 17,25 тис. грн, а на його рахунках лежало майже 2,6 млн грн.

Згодом експрем’єр, який з початку 2014 року живе в Росії, почав судову тяганину, вимагаючи відновити йому пенсію. Через свого представника за довіреністю він звертався до Пенсійного фонду, однак отримав відмову: подати документи потрібно особисто або через законного представника. Так розпочався судовий марафон, який тривав п’ять років. І хоч Подільський районний суд Києва задовольнив позов Азарова, більшість інших інстанцій відмовили.

Наразі невідомо, чи Пенсійний фонд поновив йому виплати. Проте ситуація із “засекреченими” пенсіями для тих, хто зрадив державу і переховується від правосуддя, викликає гостре обурення в суспільстві. Особливо на тлі того, що багатьом українцям, які чесно відпрацювали все життя, доводиться виживати на мізерні пенсії в умовах війни, інфляції та зростання цін.

Українські чиновники виправдовують свою закритість “повагою до прав людини”, але дедалі більше громадян хочуть знати, чи утримують вони своїм коштом тих, хто зрадив країну.

The post Хто з оточення Януковича досі отримує пенсію від України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини