Субота, 19 Квітня, 2025

Компанії Владислави Молчанової підозрюються у несплаті податків

Важливі новини

У ЗСУ пояснили, чому захоплення Липців становить загрозу для Харкова

Напевно, ви маєте на увазі створення унікального тексту, який був би базований на наданих вам даних. Ось перероблена версія:

У світлі подій, що трапилися, стає очевидним, що висота на північ від Харкова стала об'єктом інтенсивного боротьби. Російські війська, які вже захопили певні позиції в цьому регіоні, намагаються розширити свій контроль, захопивши стратегічну висоту. Це дасть їм можливість перекрити логістичні маршрути на околицях Харкова, що буде серйозним ударом по оборонним можливостям міста. Командир батальйону Національної гвардії України повідомив про загрозу та вказав на необхідність термінових заходів для зупинки наступу противника та збереження стратегічних позицій.

Збройні сили РФ посилено штурмують село Липці в Харківській області, використовуючи піхоту та масовані обстріли керованими авіаційними бомбами (КАБами). Водночас українські військові утримали наступ ворога та навіть намагаються контратакувати. Про ситуацію на фронті та потенційні загрози для Харкова розповів командир 3-го батальйону оперативного призначення бригади “Спартан” Національної гвардії Олександр Букатар (“Білий”) 29 травня.

Букатар зазначив, що українським силам вдалося призупинити наступ російських військ на Харків і розпочати контратаки. Він пояснив, що цього вдалося досягти завдяки перегрупуванню та прибуттю досвідчених бригад, таких як його бригада, яка раніше діяла в Запорізькій області. Рельєф місцевості також відіграв важливу роль в утриманні позицій у Липцях, що є ключовими для оборони Харкова.

На Харківщині специфіка місцевості, зокрема височини на північ від Липців і зелені лісопосадки, допомагає тримати оборону та просуватися бійцям, зазначив “Білий” зі “Спартану”.

“Тут є великий перепад висот, чого не було на Запорізькому напрямку, де ми діяли раніше. Тут ще не було сильних бойових дій, тому є посадки. Це надає як переваги, так і труднощі. Перед Липцями є панівна висота, яку ми утримуємо. Вона дозволяє обстрілювати окуповані населені пункти,” — сказав Букатар.

Панівні висоти під Липцями є стратегічно важливими, зазначив командир батальйону. Якщо росіяни захоплять ці висоти, вони зможуть артилерійським вогнем дістати до околиць Харкова, розташованих за 20 км. Це дозволить ворогу обстрілювати Північний Салтів і кільцеву дорогу, через яку проходить логістика, взявши під вогневий контроль цю територію.

“Якщо наша мета — захист Харкова, то населений пункт Липці має надзвичайно важливе значення, оскільки вони знаходяться в межах артилерійського пострілу. Це дало б змогу реактивним системам залпового вогню (РСЗВ) обстрілювати весь Харків,” — сказав він.

За словами командира батальйону, російські війська наступають на Липці переважно пішим ходом, одночасно масовано обстрілюючи позиції Сил оборони керованими авіаційними бомбами (КАБами). Наприклад, протягом доби по позиціях його підрозділу було випущено 20 таких бомб авіацією ЗС РФ.

Варто зазначити, що на онлайн-карті бойових дій видно, що останні зміни лінії зіткнення під Липцями відбулися 18–19 травня: тоді ЗС РФ просунулися на 2 км. З того часу, станом на 29 травня, подальшого просування ворога не зафіксовано.

26 травня в ефірі телемарафону речник Об’єднаних сил угруповання військ “Хортиця” повідомив, що російські війська “застрягли на дорозі” до Липців. Він також зазначив, що вдалося зупинити загрозу прориву на ділянці “Стрілеча–Глибоке” і почати витісняти ворога з раніше зайнятих позицій.

ТЦК планує мобілізувати ще 200 тисяч комунальників

Наразі впроваджується нова схема мобілізації працівників підприємств державної та комунальної форм власності, за рахунок впровадження якої ТЦК планують набрати ще 200 тисяч новобранців за січень-березень 2025 року. ТЦК почали розсилати листи на державні та комунальні підприємства підприємства зі списками військовозобов’язаних працівників з вимогою обов’язкової явки в ТЦК для уточнення даних. У разі, якщо співробітник знаходиться […]

The post ТЦК планує мобілізувати ще 200 тисяч комунальників first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна стикається зі зростаючим дефіцитом енергії, очікується посилення відключень світла

Україна наростає в проблемах з енергопостачанням, що веде до посилення перебоїв у подачі електроенергії. Глава компанії "Укренерго" Володимир Кудрицький оголосив, що на цьому тижні країну чекає серйозний дефіцит енергії. Це викликано ремонтами енергоблоків на атомних електростанціях, обстрілами енергетичних об'єктів та підвищенням температури повітря. Такі фактори негативно впливають на стабільність енергетичної системи країни та зумовлюють зростання числа відключень електропостачання, що стає серйозним викликом для всіх галузей національного господарства. Розв'язання цієї проблеми вимагає комплексного підходу та негайних заходів зі збереження енергії та модернізації енергетичної інфраструктури.

За словами Кудрицького, компенсувати дефіцит імпортом електроенергії з Європи неможливо, тому розклади відключення електропостачання будуть застосовуватися цілодобово, з найбільшим дефіцитом вранці та ввечері. Ця ситуація становить серйозну загрозу для національної енергетичної системи.

Під час засідання Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг було повідомлено, що борги на балансуючому ринку електроенергії зросли на 1 млрд грн. Накопичення боргів є серйозною проблемою, проте “Укренерго” планує витратити 2 млрд грн на їх погашення.

Компанія ДТЕК закликає світову спільноту збільшити допомогу Україні у відновленні енергетичної інфраструктури. Генеральний директор компанії Максим Тімченко застерігає, що без збільшення допомоги країні буде надзвичайно важко пережити наступну зиму.

Співачка Оля Полякова зізналася, як війна змінила її стосунки з чоловіком

Відома українська співачка Оля Полякова поділилася своїми думками про подружнє життя, кризи та труднощі, які з нею можуть супроводжувати стосунки. Артистка, яка вже більше 20 років у шлюбі з чоловіком Вадимом, розповіла, як війна та життєві випробування вплинули на їхній союз. За словами Полякової, у їхніх стосунках були моменти кризи, однак саме вони допомогли подружжю […]

The post Співачка Оля Полякова зізналася, як війна змінила її стосунки з чоловіком first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні змінили правила відстрочки від мобілізації

В Україні триває загальна мобілізація, і воєнний стан залишається чинним. У цей період військовозобов’язаних чоловіків від 18 до 60 років можуть призвати до лав Збройних Сил України, якщо вони не мають права на відстрочку. Водночас законодавчі зміни, що набули чинності у 2024 році, значно звузили перелік тих, хто може уникнути мобілізації. Кого можуть мобілізувати? Мобілізації […]

The post В Україні змінили правила відстрочки від мобілізації first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Владислава Молчанова, яка очікує групу компаній «Столиця груп», вже давно відома в Києві своїми масштабними будівельними проектами. Проте останнім часом її ім’я все частіше з’являється в новинах не завдяки успіхам у бізнесі, а через гучні скандали, пов’язані із забудовами, податковими питаннями та офшорними схемами.

Журналісти проаналізували судові справи, в яких фігурують фірми Молчанової, і знайшли в них багато цікавого, пише Антикор.

В листопаді 2023 року Личаківський районний суд Львова ухвалив рішення про дозвіл на обшуки приміщень, що розташовані в ТРЦ «Ретровіль» у столичному районі Виноградар і на праві власності належать ТОВ «Мартін». Метою обшуків заявлялось «виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, пошук та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування». Справа стосується забудови земель агрокомбінату «Пуща-Водиця», де зводяться житлові квартали «Варшавський», «Варшавський Плюс», «Діброва Парк» та «Варшавський 2». Розслідування ведеться з травня 2022 року. З матеріалів справи відомо, що землі, на яких ведеться забудова компаніями Молчанової, належать державі й громадянам України та раніше використовувались посадовими особами ДП, агрокомбінату «Пуща-Водиця», для проведення наукових досліджень, а киянами – для рекреаційних цілей. До того ж, за законодавством, вони не підлягають приватизації.

Скриншот з матеріалів справи

Слідство підозрює, що посадові особи агрокомбінату «Пуща-Водиця» та Міністерства аграрної політики могли діяти за попередньою змовою на користь компаній, які входять до «Столиця груп». Мова про наступні фірми: ТОВ «Сітібудсервіс», ТОВ «Олівер-Буд», ТОВ «Мартін», ТОВ «Каштанове місто», ТОВ «Конкорд-ДС Плюс», ТОВ «Датоліт», ТОВ «Проєктінвестбуд» та ТОВ «Інтерпроєкт».

Правоохоронці зауважують, що посадовці могли зловживати службовим становищем і потурати компаніям Молчанової в укладанні інвестиційних договорів з метою забудови вказаних земель з поступовим незаконним відчуженням ділянок, які належать громадянам України, в тому числі до повної втрати державного контролю над агрокомбінатом та доведення його до банкрутства.

Насправді, історія із забудовою фруктових садів на Виноградарі тягнеться набагато довше, ніж з 2022 року. Перша черга комплексу «Варшавський», а разом із ним ТРЦ «Ретровіль», вже тривалий час введені в експлуатацію. Інші ЖК активно будуються, попри судові тяганини.

У рішенні суду, який дозволив обшуки в приміщеннях ТРЦ «Ретровіль», є цікава ремарка. Серед документації слідчі хотіли знайти чорнові записи з відмітками про надання юридичним та фізичним особам хабарів та розподілу неправомірної вигоди між учасниками злочинної схеми. Простими словами, правоохоронці мали шукати корупційні зв’язки, ймовірні записи про хабарі, а також документально непідтверджені грошові кошти, дані з мобільних телефонів і комп’ютерної техніки.

Скриншот з матеріалів справи

Бізнес-партнерами Молчанової в зазначеній забудові виступають литовці Раймондас Туменас, Агне Рузгиєне та Марина Познякова. Вони ж є співзасновниками ТОВ «Кшталт», яке також розмістилось у приміщеннях «Ретровілю», де мали відбуватись обшуки.

Однією із засновниць ТОВ «Кшталт» у 2012 році була Компанія з управління активами «Бізнес-гарант». Вона фігурувала разом із фірмами «Столиця груп» у справі щодо ймовірного ухилення від сплати податків. Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «КУА «Бізнес-гарант» діють за рахунок пайових закритих недиверсифікованих венчурних інвестиційних фондів під час фінансування об`єктів будівництва групи компаній Stolitsa Group. Водночас «Бізнес-гарант», ймовірно, неправомірно сплачував певні суми дивідендів для кіпрських компаній S.G. Stolitsa group limited та Nambel holdings limited, таким чином не декларуючи їх для оподаткування в Україні. Слідство підозрювало, що тільки за 2020 рік подібна схема дозволила фірмам, пов’язаним із Молчановою, умисно ухилитись від сплати ПДВ на суму 98,8 млн гривень.

Скриншот з матеріалів справи

S.G. Stolitsa group limited – це кіпрський філіал компанії Владислави Молчанової. На офіційному сайті зазначається, що ця «фірма разом із Elakol Developments Ltd та Numbel Holdings Ltd є кіпрськими учасниками «Столиця груп» і інвестиційними холдинговими компаніями, що зосереджені на проєктах, пов’язаних з нерухомістю та іншими бізнес-підприємствами в Європі».

Хоча українські правоохоронні органи, принаймні у 2021 році, вважали, що кіпрські офшорки використовувались не для якихось там проєктів в Європі, а для мінімізації оподаткування в Україні. Втім, справа про несплату 98,8 млн гривень до українського бюджету так і не отримала розвитку й була «похована» в тенетах судової системи.

З довідки щодо компанії ТОВ «Кшталт», якою керують литовські бізнес-партнери Молчанової, ниточки тягнуться до ще однієї кримінальної справи. У 2017 році його співзасновником була фірма Skopian Holdings Limited. Вона зареєстрована за однією адресою з головною фірмою «Столиця груп» Elakol developments limited – Кіпр, місто Нікосія, вул. Кеннеді, 64, офіс 301. Ймовірно, це ще одна фірма з цілої низки, яка могла використовуватись для направлення фіктивних дивідендів.

У тому ж 2017 році бачимо серед засновників ТОВ «Кшталт» Nigazum holdings limited з Кіпру. Нею керує Єкатерина Торала, яка водночас є директоркою згаданої вище Numbel Holdings Ltd, яка є кіпрським учасником «Столиця груп» Молчанової.

Фірма Nigazum holdings limited разом із литовськими партнерами Молчанової була співзасновицею київського ТОВ «Будмегасервіс».

У 2016 році воно потрапило у скандал із забудовою лісу в Святошинському районі Києва. І в тому ж році кіпріоти отримали «добро» від Антимонопольного комітету Україну на придбання контрольного пакету акцій «Будмегасервісу».

У 2008 році ТОВ «Будмегасервіс» через суд отримало право на земельну ділянку площею 9109 кв. метрів на вулиці Стеценка у Києві. Якщо коротко, то фірма попросила суд визнати дійсним договір з Київською міською радою про викуп зазначеної ділянки, яку ТОВ «Будмегасервіс» спочатку орендувало. Причиною позову було те, що київська влада ігнорувала ухвалення рішення. В результаті суд визнав договір про купівлю цієї ділянки і віддав її партнерам Молчанової, а київська влада, судячи з відсутності апеляції, особливо й не була проти. У 2019 році «Будмегасервіс» було ліквідовано, тож усі кінці цієї справи глибоко поховані.

Ключові аспекти судової справи

Одна з найсвіжіших кримінальних справ, в яких фігурують компанії Молчанової та наближені до неї особи, стосується київського сільськогосподарського ринку «Столичний». Колишні співвласники ринку підозрювали забудовницю в рейдерському захопленні, а в кримінальному провадженні №52021000000000296 йдеться про ймовірне незаконне відчуження земельної ділянки під цим об’єктом. Слідство підозрює, що посадові особи Головного управління Держгеокадастру в Київській області завдяки зміні цільового призначення земельної ділянки відчужили на користь третіх осіб 18 га земель державної власності, ринковою вартістю 19,2 млн гривень. Зміна цільового призначення відбулася за заявою ТОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Столичний».

Одним із співзасновників останнього є ТОВ «Сучасні ринкові інновації», яке через компанію «Оілсі» належить до групи фірм «Столиця груп». До листопада 2021 року бенефіціаром «Сучасних ринкових інновацій» був син Владислави Молчанової Іван, на якого за останні роки були переписані майже всі ключові компанії групи забудовниці.

В липні 2024 року по згаданій справі щодо ринку «Столичний» детективи НАБУ проводили обшуки. Серед вилученого, зокрема, був мобільний телефон, який належить цивільному чоловіку Молчанової Сергію Коровченку. Правоохоронці знайшли у ньому листування, яке стосується зазначеної земельної ділянки під ринком, зокрема скан-копії договорів оренди тощо. Телефон Коровченка був вилучений і, судячи з останніх судових рішень, залишається під арештом, як речовий доказ.

Журналісти проаналізували тільки частину кримінальних справ щодо компаній, пов’язаних із Владиславою Молчановою. Але і їх достатньо, аби зрозуміти, що незаконне відчуження земель, використання службового становища посадовими особами, виведення коштів в офшори та несплата податків до бюджету України – це звична для забудовниці справа.

The post Компанії Владислави Молчанової підозрюються у несплаті податків first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини