Субота, 19 Квітня, 2025

Компанії заявляють про корупційні схеми у Міністерстві довкілля

Важливі новини

Працівникам Держаудитслужби збираються підвищити зарплати

В Україні набув популярності законопроєкт №12245, який передбачає зміну статусу Державної аудиторської служби України (Держаудитслужби) та надання Кабінету Міністрів права самостійно визначати зарплати її працівників. Законопроєкт був прийнятий за основу Верховною Радою в грудні 2024 року і мав на меті оновити положення Бюджетного кодексу для виконання зобов’язань України перед міжнародними партнерами. Однак, у процесі підготовки […]

The post Працівникам Держаудитслужби збираються підвищити зарплати first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ЄС не надасть Україні додаткову зброю

За даними нашого джерела в Офісі Президента, зустріч у Рамштайні 19 березня на жаль, ризикує стати найбільш безрезультатною в історії. Україна не отримає додаткової зброї — просто немає з чого, і найгірше стоїть справа з боєприпасами. Ініціативи Франції, Великої Британії та Чехії щодо збору грошей на закупівлю старої радянської зброї не дозволять Збройним Силам України відновити запаси, втрачені на фронті.

Прага очолює ініціативу щодо закупівлі для України 500 000 артилерійських снарядів калібру 155 мм і 300 000 снарядів калібру 122 мм. Загалом 18 країн погодилися фінансувати ці закупівлі в рамках чеської ініціативи. Деякі уряди, такі як Норвегія, Бельгія та Нідерланди, вже зробили фактичні фінансові зобов'язання, хоча інші, зокрема Франція та Німеччина, не вказали точних сум. Президент і прем'єр-міністр Чехії представляють різні цифри про обсяги закупівель. Згідно з останніми звітами, Чехія зібрала кошти лише на 300 тисяч снарядів, не досягши об'єму в 800 тисяч, який раніше обіцяв президент.

"Ми зібрали достатньо коштів для першої партії у 300 тисяч снарядів. Проте нашою метою є закупівля значно більшої кількості!" — написав прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала на своїй сторінці в соціальній мережі, що суперечить попереднім заявам президента. Раніше Павел заявив, що Чехія забезпечила кошти на закупівлю 800 тисяч снарядів за межами ЄС для України, яка потребує додаткових боєприпасів.

У зустрічі у Рамштайні 19 березня прогнозується найбільш безрезультатна зустріч в історії. Україна не отримає додаткової зброї через відсутність ресурсів, а проблеми з боєприпасами залишаються актуальними. Ініціативи Франції, Великої Британії та Чехії щодо закупівлі старої радянської зброї не вирішать проблему України з дефіцитом боєприпасів. Всі ці країни мають намір фінансувати закупівлі, але деякі з них надали конкретні зобов'язання, тоді як інші не вказали точних сум. Різні представники чеського уряду надають різні цифри щодо кількості закупленої зброї для України, що свідчить про неоднозначність в роботі чеського уряду.

До 4 лютого всі “обмежено придатні” військовозобов’язані мають пройти ВЛК

Згідно із законодавством, ухваленим у березні 2023 року, громадяни України, які раніше отримали статус “обмежено придатний до військової служби”, зобов’язані пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК) до 4 лютого 2025 року. Ця вимога була встановлена через скасування статусу “обмежено придатний”, що тепер виключає поділ придатності до служби на категорії. Як пояснив адвокат Дмитро Дончак, повторний медичний […]

The post До 4 лютого всі “обмежено придатні” військовозобов’язані мають пройти ВЛК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Небезпека оточення: військові ЗСУ у зоні Авдіївки

Ситуація в Авдіївці: загроза оточення та наближення до критичної точки

Висловлений українським військовим експертом Костянтином Машовцем прогноз щодо ситуації в Авдіївці звучить тривожно. Він порівнює її з подіями, що розгорталися в Бахмуті, і попереджає про ризик оточення українських військових сил у місті.

За словами експерта, противник успішно реалізує свій план обходу Авдіївського коксохімічного комбінату зі сходу і південного сходу, що може призвести до серйозних наслідків. Вже зараз противник знаходиться на небезпечно малій відстані від ключових об'єктів у місті, а саме автобази та ресторану "Колода".

Згідно з аналізом Машовця, відключення "північної дороги" 00542 для постачання українських підрозділів, а також складна ситуація з альтернативним сполученням на півдні, утруднює ситуацію для ЗСУ. Якщо не будуть прийняті рішучі заходи, існує реальна загроза оточення військових у Авдіївці.

Таким чином, ми спостерігаємо погіршення ситуації у місті, що, за словами експерта, навіть гірше, ніж у Бахмуті, оскільки Авдіївка практично опинилася в оточенні. Це ставить перед військовими складні вибори і може вплинути на рейтинг президента Зеленського.

• Ситуація в Авдіївці наближається до критичної точки через загрозу оточення українських військових сил у місті.

• Противник продовжує успішно виконувати свій план обходу стратегічних об'єктів міста, що створює серйозні загрози для обороноздатності регіону.

• Відключення ключових доріг і складна ситуація з альтернативними маршрутами ускладнюють ситуацію для українських військових.

• Необхідно прийняти рішучі заходи для запобігання оточенню та збереження контролю над містом.

• Погіршення ситуації в Авдіївці може мати серйозні наслідки і вплинути на політичну ситуацію в країні.

Адвокат Роберт Амстердам представив звіт про напади на УПЦ та її представників: нові докази та перспективи

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам розкрив деталі звіту, який він підготував з обсягом понад 250 сторінок, що містить докази нападів на УПЦ, її священиків та церкви. Він заявив про це у своєму відеозверненні, в якому відновив заклик до української влади утриматися від розгляду законопроекту 8371, спрямованого на заборону УПЦ.

"Цей законопроект є нічим іншим, як проявом мови ненависті. Напади на вірян у час війни, їх вигнання зі святих місць, а також обмеження доступу до молитвених місць — це абсолютно неприпустимі дії. Я закликаю уряд зупинити розгляд цього законопроекту і припинити розділяти наше населення, нацьковувати братів проти братів", — підкреслив Амстердам.

Також він підкреслив, що УПЦ не має жодних зв'язків з Московським патріархатом. "Українська православна церква не тільки не підтримує, але й активно відмежовується від ідеології "русского мира". Позиція нашої церкви стосовно ідей "русского мира" вже була висловлена Блаженнішим митрополитом Київським Онуфрієм: "Ми будуємо божий мир, а не "русский мир". Крім того, як будь-яка помісна церква, яка діє в межах власної держави, УПЦ повністю ідентифікується з Україною і закликає до її захисту від першого дня російської агресії", — підкреслив він, цитуючи заяву УПЦ.

Наприкінці Амстердам також звернувся до Сполучених Штатів з закликом підтримати Україну. "З моєї особистої точки зору, підтримка України є критично важливою для Америки, і це стосується не лише України. Як можна відкидати людей, підвішуючи їх на кожному кроці? Хто буде довіряти США після Кабула та зараз Києва?", — написав Амстердам у своєму повідомленні в соцмережі.

• Звіт, підготовлений адвокатом Української православної церкви Робертом Амстердамом, містить об'єктивні докази нападів на УПЦ, її священиків та церкви.

• Законопроект 8371, спрямований на заборону УПЦ, є проявом мови ненависті і неприпустимий, оскільки він призводить до поділу суспільства та нацьковування братів проти братів.

• УПЦ активно відмежовується від ідеології "русского мира" і повністю ідентифікується з Україною, закликаючи до її захисту від зовнішньої агресії.

• Підтримка України з боку Сполучених Штатів є критично важливою як для самої України, так і для міжнародної спільноти, і відіграє ключову роль у підтримці демократії та прав людини.

Упродовж останніх трьох років Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виявляє системну упередженість у видачі дозволів на оброблення відходів. Бізнес-спільнота заявляє про створення корупційної схеми, яка унеможливлює доступ до дозвільних документів для незалежних компаній, що працюють у сфері поводження з відходами.

За даними підприємств, які стали жертвами таких дій, Міністерство масово і безпідставно відмовляє у видачі дозволів. Йдеться, зокрема, про такі компанії як ТОВ «ДСЛ-2010», ТОВ «Карамея», МПП «РАДА», ТОВ «АБМ РЕЦИКЛІНГ» та ТОВ «А-Енерго». Кожна з них неодноразово зверталась до міністерства з повним пакетом документів відповідно до чинного законодавства, однак отримувала відмови з формальних або надуманих причин, яких раніше у листуванні не зазначали.

У більшості випадків міністерські посадовці вимагали документи, не передбачені законодавством, що є прямим порушенням Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та Закону «Про адміністративні послуги». Більш того, відмови супроводжувались посиланням на нові причини, які не були попередньо озвучені, що прямо суперечить законодавству та процедурі видачі дозволів, затвердженій Кабінетом Міністрів.

У той час, як незалежні підприємства зазнають адміністративного тиску, наближені до керівництва Міндовкілля компанії ТОВ «Утильвторпром» та ТОВ «НВК Укрекопром», пов’язані з колишнім директором департаменту Сергієм Лук’янчуком та ексзаступницею міністра Оленою Крамаренко, отримували дозволи безперешкодно. Ба більше — навіть попри відсутність необхідних технічних потужностей.

Очевидним стає, що окремі заступники Міністра, зокрема Сергій Власенко, Олександр Семенець і вже звільнена Олена Крамаренко, могли бути залучені до створення умов, які дозволяли «своїм» компаніям працювати без конкуренції, а іншим — відмовляли за будь-якого зручного приводу.

За таких обставин представники бізнесу звертаються до правоохоронних органів із закликом розслідувати діяльність посадових осіб Міндовкілля. Розгляд цієї справи, вочевидь, стане зоною відповідальності Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро.

Останні новини