Субота, 19 Квітня, 2025

Квартирний скандал навколо генерала ЗСУ Павла Ткачука: незаконно отримав від держави кілька квартир

Важливі новини

Безугла звинуватила військове керівництво у трагедії в Сумах: “Не роблять висновків!”

Народна депутатка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що удар російської балістичної ракети по Сумах 13 квітня міг статися через публічне шикування військових для нагородження. Про це вона написала на своєму телеграм-каналі, звертаючись до командування Сил територіальної оборони та Генерального штабу ЗСУ. “Росія обстріляла центр Сум на Вербну неділю. Звернення до Сирського і окремо […]

Прокуратура Києва розголошує результати розслідування діяльності керівництва Київводоканалу: знаходження, висновки, і наступні кроки.

Протягом 2021-2023 років були виявлені численні порушення серед службових осіб ПрАТ “АК “Київводоканал”, що спричинили значні фінансові втрати. Київська міська прокуратура вжила рішучих заходів, направивши до суду чотири кримінальні провадження на загальну суму 67 мільйонів гривень. Ці провадження стосувалися недбалості, розтрати коштів та отримання неправомірних вигод. Звинувачення було висунуто проти дев’яти осіб, включаючи колишнього керівника ПрАТ “Київводоканал”, керівників відділів та департаментів, а також представників місцевої влади та підрядних компаній.

У 2023 році Київська міська прокуратура продовжила активні дії, направивши до суду ще 4 кримінальні провадження за обвинуваченням 9 осіб, серед яких були колишній керівник ПрАТ «Київводоканал», керівники департаментів та відділів, а також представники місцевої влади та підрядних компаній. У цих провадженнях загальні збитки оцінювалися у понад 67 мільйонів гривень.

Поза цим, існують ще п'ять розслідувань, що визначають відповідальність за втрати коштів у компанії. Також ведуться розслідування у відношенні двох кримінальних проваджень, де підозрюваними стали колишній генеральний директор та директор управління капітального будівництва ПрАТ “АК Київводоканал”. Всього триває три досудових розслідування щодо заволодіння коштами у сумі 322 мільйонів гривень.

На підставі проведеного розслідування прокуратурою Києва виявлено серйозні порушення у діяльності керівництва ПрАТ "АК "Київводоканал", які призвели до значних фінансових втрат. Загалом, у період з 2021 по 2023 роки були зафіксовані втрати коштів на суму понад 67 мільйонів гривень. У результаті цього, прокуратура Києва вже направила до суду чотири кримінальні провадження проти дев'яти осіб, включаючи колишнього керівника підприємства, керівників відділів та департаментів, а також представників місцевої влади та підрядних компаній.

Додатково, триває п'ять розслідувань, які визначають відповідальність за втрати коштів у компанії, та ще два кримінальні провадження, де підозрюють колишнього генерального директора та директора управління капітального будівництва підприємства. Усе це свідчить про серйозні порушення в управлінні компанією та необхідність докладних слідчих дій для встановлення правдивих обставин та відшкодування завданих збитків.

Екс-керівник відомства оборони Лієв лишився на волі після обвинувачення у мільярдній корупційній схемі

ВАКС вирішив випустити експосадовця Міноборони Олександра Лієва під особисте зобов'язання після того, як суд вирішив змінити запобіжний захід з утримання під вартою на звільнення. Адвокат Назар Кульчицький повідомив, що суддя направив ухвалу в СІЗО після вирішення. Проте, варто зауважити, що під час засідання прокурор, з якихось невідомих причин, не був присутній. Справу Лієва повернули в Національну поліцію, оскільки НАБУ і САП не змогли знайти достатніх доказів щодо розкрадання. Суддя Ярослав Шкодін, коментуючи рішення суду, наголосив на тому, що якщо САП не бачить складу злочину, то й суду немає підстав його бачити. Навіть після скасування рішення про варту в 50 мільйонів гривень, Лієва випустили під особисте зобов'язання, однак він не повернувся до в'язниці після закінчення терміну тримання під вартою. Адвокат пояснив, що тепер Лієв залишився без запобіжного заходу через закінчення терміну тримання ув'язнення, а ВАКС 17 квітня не розглянув клопотання про зміну запобіжного заходу.

З вищезгаданої статті можна зробити кілька висновків:

• Неоднозначність у вирішенні справи: суддя вирішив звільнити Лієва під особисте зобов'язання після зміни запобіжного заходу, проте прокурор не був присутній на засіданні, що може викликати питання стосовно об'єктивності рішення.

• Недостатність доказів: Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура не змогли знайти достатніх доказів для підтвердження обвинувачень щодо розкрадання майже півтора мільярда гривень.

• Прозорість та незалежність суду: суддя Ярослав Шкодін підкреслив, що суд не може бачити склад злочину, якщо навіть САП не може його визначити, що свідчить про спробу дотримуватись принципів прозорості та незалежності вирішення правосуддя.

• Відсутність ефективних запобіжних заходів: Лієв залишився без запобіжного заходу через закінчення терміну тримання під вартою, що може викликати занепокоєння стосовно ефективності впровадження судової системи.

У Києві затримано організатора міжнародного наркобізнесу з 9 кг психотропних речовин

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За даними слідства, чоловік створив і адміністрував кілька Telegram-каналів, через які здійснювався продаж наркотичних засобів. Підозрюваний організував збут амфетаміну та альфа-PVP, для чого залучив спільників, які виготовляли, зберігали та переправляли наркотики до різних країн.

Оплата за наркотики здійснювалася за допомогою криптовалюти, що допомагало забезпечити анонімність учасників цього нелегального бізнесу. За словами правоохоронців, щомісячний прибуток від цієї діяльності становив майже 1,5 млн грн.

У червні-липні 2024 року правоохоронці зафіксували факти пересилання наркотиків через поштові відправлення по Україні. Під час одного з перевірок на кордоні виявили і вилучили 4 кг Alpha-PVP. Також встановлено, що такі посилки надходили до Польщі, Білорусі, РФ та на тимчасово окуповані території України.

Під час обшуків у помешканні підозрюваного та в його автомобілях було знайдено ще 5 кг наркотичних речовин, а також грошові кошти, транспортний засіб та мобільні телефони. Загальна вага вилученої психотропної продукції, яку він планував переправити за кордон, перевищує 9 кг.

Підозрюваному повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за контрабанду наркотичних речовин, їх виготовлення та збут. Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Докази нападів на УПЦ: розкриття адвоката Роберта Амстердама

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам розкрив перед громадськістю об'ємний звіт, складений на понад 250 сторінок, який містить переконливі докази систематичних нападів на УПЦ, на її святині та священицький корпус. Цю інформацію він виклав у своєму відеозверненні, в якому закликав уряд України припинити розгляд законопроекту 8371, що спрямований на заборону діяльності УПЦ. Амстердам наголосив, що цей законопроект є проявом мови ненависті, а напади на вірян та обмеження їхніх прав є абсолютно неприпустимими. Він закликав уряд не допускати розділення нації та підбурювання конфліктів між громадянами.

Адвокат також заявив, що УПЦ не має жодних зв'язків з Московським патріархатом і відмовляється від ідеології "русского мира". Він процитував заяву митрополита Київського Онуфрія, який підтвердив, що церква будує лише божий мир і позицію УПЦ відносно "русского мира". Амстердам також підкреслив, що УПЦ повністю підтримує та пов'язується з державою Україна, до захисту якої закликає з перших днів російської агресії.

Завершуючи своє звернення, Роберт Амстердам звернувся до американської громадськості з закликом підтримати Україну, наголосивши, що це не лише важливо для самої України, а й для безпеки Америки. Він зауважив, що події в Києві та в Кабулі викликають сумніви у довіру до США, і закликав не залишати український народ на милість та мілість.

• Звіт, підготовлений адвокатом Української православної церкви Робертом Амстердамом, свідчить про серйозні напади на УПЦ, її церкви та священнослужителів.

• Заклик адвоката до уряду України припинити розгляд законопроекту, спрямованого на заборону УПЦ, має значний соціальний та правовий вагомість, особливо у контексті захисту релігійних свобод та запобігання подальшим конфліктам у суспільстві.

• Відмова УПЦ від зв'язків з Московським патріархатом та підтримка держави України є важливими аспектами її діяльності та позиції в контексті сучасних політичних та соціальних викликів.

• Заклик Роберта Амстердама до підтримки України з боку США є актуальним у світлі геополітичних подій та важливим для зміцнення міжнародної солідарності в обличчі загрози агресії.

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом’якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов’язків.

У розслідуванні йдеться про те, що поки десятки тисяч військових роками стоять у черзі по житло, генерал Ткачук свою першу квартиру на себе і сім’ю отримав ще в 90-ті. Це чотирикімнатні апартаменти в містечку Ізяслав на Хмельниччині, які він переписав на доньку. Вона згодом їх продала.

Далі Ткачук переїхав служити до Тернополя, де, за документами, мав трикімнатну квартиру, однак це виявився цілий котедж з окремим входом і підземним паркінгом.

Апартаменти на 180 квадратів, які він отримав від держави, генерал Ткачук також подарував. Цього разу дружині, вона теж житло продала.

Також генерал отримав квартиру у Львові, коли очолив Нацакадемію сухопутних військ України. Син генерала, на якого було переоформлено нерухомість, живе за кордоном, працює в українському посольстві в Німеччині.

Крім того, ще одну трикімнатну квартиру від держави отримав у Львові вже зять генерала.

Дочка генерала Олена Сапіга, яка працює стоматологом у військовій поліклініці, за документами володіє також маєтком під Тернополем. Але, за інформацією видання, родичі генерала живуть в елітній новобудові у Львові.

Говорити про походження статків зять генерала відмовляється.

Сам генерал оселився в передмісті Львова в елітному районі. Офіційно маєток зареєстровано на сторонню людину.

Сам Ткачук відмовився коментувати інформацію про свої квартири, заявивши, що вона є конфіденційною.

Останні новини