Субота, 19 Квітня, 2025

Київський нотаріус допомогла рейдерам привласнити чуже майно

Важливі новини

20 лютого: День Героїв Небесної Сотні та важливі події в історії України

Сьогодні в Україні відзначають одразу кілька важливих подій, що мають історичне, суспільне та духовне значення. Це день, який нагадує нам про боротьбу за свободу, справедливість та цінність людського життя. Кого вшановує церква 20 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Льва, єпископа Катанського. Він народився приблизно 720 року в Равенні, Візантійська імперія, і став […]

The post 20 лютого: День Героїв Небесної Сотні та важливі події в історії України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Анжела Макєєва: Підроблений диплом та стрімке збагачення

У вітчизняному інформаційному просторі з'явилося повідомлення, яке викликало значний резонанс серед громадськості та експертної спільноти. Згідно з інформацією, поширеною в низці телеграм-каналів, родичка високопосадовця місцевого рівня нібито придбала значну кількість об'єктів нерухомості протягом останніх кількох років.

Придбана Вікторією Гончарук нерухомість у Бучанському районі викликала підозри та поставила багато запитань щодо можливих корупційних схем. Особливу увагу привернув факт, що після того, як Анжела Макєєва стала секретарем Ірпінської міської ради, її сестра Вікторія розпочала активну купівлю майна під час війни.

Про це повідомляє редакція сайту 360UA NEWS

Одразу з’являється питання: як Вікторія Гончарук, яка все своє життя працювала бухгалтером у ДЮСШ, районній державній адміністрації та у відділі молоді й спорту, маючи офіційний дохід, що не перевищував 500 тисяч гривень за кілька років, змогла придбати 53 земельні ділянки та житлові будинки, загальна вартість яких перевищувала $1 млн?

Також це не перший скандал за участю Анжели Макєвої.

У серпні цього року журналістам стало відомо, що Анжела Макєєва мала підроблений диплом про вищу освіту і під час війни неодноразово виїжджала за кордон, користуючись комунальними автомобілями. Журналісти отримали офіційну відповідь від Міністерства освіти, що диплом, яким користувалася Макєєва, не видавався.

У редакцію видання vlasti.net надіслали копію диплома Анжели Макєєвої, яку вона зазвичай засвідчувала своєю підписом, додаючи, що копія відповідає оригіналу. За словами особи, яка надіслала цей документ, Макєєва використовувала його під час виборчої кампанії, подаючи до партії “Слуга народу” і до, а також при працевлаштуванні.

Насправді, Київський національний університет імені Тараса Шевченка в 2011 році не видавав диплом з вказаними серією і номером студентці на ім’я Макєєвої. Журналісти перевірили це як неофіційно в університеті, так і офіційно на спеціальному сайті Міністерства освіти. На журналістський запит Міносвіти надало офіційний висновок, що диплому з такими даними не існує.

Згідно з українським законодавством, використання підроблених документів суворо карається. Стаття 358 Кримінального кодексу України передбачає штрафи, виправні роботи або навіть позбавлення волі строком до двох років. Для державних службовців це також означає втрату посади та довічну заборону обіймати державні посади.

Того ж місяця видання Інформатор повідомило, що, попри заборону депутатам місцевих рад і чиновникам виїжджати за кордон, Анжела Макєєва кілька разів із 2022 року перебувала за межами України. Вперше це сталося восени 2022 року під час її відпустки, коли вона перетинала кордон на автомобілі комунального підприємства Ірпеня “Теплоенергопостач”. Відомо, що вона виїхала з України 27 вересня 2022 року, а повернулася 4 жовтня.

Залишається незрозумілим, на яких підставах Макєєва використовувала автомобіль комунального підприємства, яке зазнало збитків, для особистого відпочинку за кордоном. Це підприємство не надає автомобілі в оренду депутатам для поїздок за межі країни. Зокрема, за 2023 рік КП “Теплоенергопостач” заявило про чистий збиток у розмірі 48 млн грн.

Також в червні 2024 року Макєєва двічі перетинала державний кордон через пункт пропуску в Ужгороді. Вона виїхала 15 червня до Словаччини і повернулася 29 червня. Це не було службовим відрядженням, оскільки в цей час вона перебувала в офіційній відпустці. Цього разу вона не використовувала комунальний автомобіль, проте згідно з постановою уряду від 27 січня 2023 року № 69, депутатам і державним службовцям заборонено виїжджати на відпочинок за кордон.

Де саме Макєєва відпочивала протягом цих двох тижнів, наразі невідомо. Чи це були альпійські курорти Австрії, Швейцарії чи Італії, або ж пляжі Чорногорії чи Хорватії?

Громадськість сподівається, що як публічна особа Анжела Макєєва пояснить свої дії і розповість про причини поїздки та поділиться враженнями від свого закордонного відпочинку.

Окрім цього Анжела Макеєва була кандидаткою на відкликання з депутатської посади згідно аналізу маркерних голосувань руху Чесно ще з 2021 року. Проте не дивлячись на свою шахрайську діяльність і використання службового становища Макєєву оминула загроза відкликання.

Росія пропонує відмову від співпраці з Китаєм в обмін на відмову США від України – Джерела

Як повідомляють наші джерела, на переговорах по мирному врегулюванню Росія пропонує відмову від тісної співпраці з Китаєм в обмін на відмову США від військової допомоги Україні та відкриття прямого доступу на всі Росії до всіх ринків. При цьому Росія визнає за США збереження їх економічних інтересів на українських територіях. За інформацією джерел, Україна дала згоду […]

ЗСУ відступили з Ласточкина через загрозу перекриття логістичних маршрутів: нова обстановка на фронті

Після ретельного аналізу ситуації на фронті, військові підрозділи Збройних сил України прийняли рішення про відступ з села Ласточкине під Авдіївкою, щоб уникнути перекриття важливих логістичних маршрутів та зберегти життя та бойовий потенціал свого особового складу. Про це повідомив військовослужбовець 24-го Окремого батальйону спеціального призначення "Айдар" під псевдонімом "Осман" у своєму повідомленні в соціальній мережі Telegram.

Зазначено, що ситуація у селі не була настільки критичною, як на його флангах, де противник мав контроль над територією. Нагадаємо, що раніше було оголошено про відступ українських військ з міста Авдіївка 17 лютого з метою уникнення оточення, після чого вони перейшли на нові оборонні позиції. Цю інформацію підтвердив головнокомандувач Олександр Сирський, який пояснив, що таке рішення було прийнято з метою збереження життя та здоров’я військових.

Пізніше було повідомлено, що третя окрема штурмова бригада перемістилася на околиці Авдіївки до підготовлених позицій і вирівняла фронтову лінію. У цей період українські військові продовжують вести активні бойові дії, знищуючи понад 1500 ворожих бойовиків. Однак російські війська не припиняють наступ і продовжують атакувати позиції Збройних сил України.

У підсумку, рішення військового керівництва про відступ підрозділів Збройних сил України з села Ласточкине під Авдіївкою свідчить про гнучкість та обачливість у діях української армії у складних бойових умовах. Це рішення, хоч і важке, прийнято для збереження життя та ефективного використання ресурсів військових у майбутніх бойових діях. Водночас, переміщення військових на нові оборонні позиції та підготовка до оборони свідчить про готовність української армії відстоювати територіальну цілісність та протистояти ворожим атакам. У таких складних обставинах важливо зберігати гнучкість у військовому плануванні та реагувати на зміну обстановки з метою захисту національних інтересів та безпеки громадян.

Міжнародний день захисту дитинчат тюленів та інші події дня в Україні та світі

Сьогодні, 15 березня, у світі відзначають відразу кілька важливих подій. Це Всесвітній день захисту прав споживачів, Міжнародний день спортивних автоперегонів та День боротьби з поліцейською жорстокістю. В Україні та світі віряни вшановують пам’ять святих мучеників Агапія та шістьох інших страстотерпців. До Нового року залишилося 291 день. Що сьогодні за церковне свято 15 березня в церковному […]

The post Міжнародний день захисту дитинчат тюленів та інші події дня в Україні та світі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На третьому році повномасштабної війни, здавалося б в небуття відійде питання рейдерських схем щодо перереєстрації майна та захоплення бізнесу з використанням державним реєстраторів та службовців Міністерства юстиції.

Однак, як повідомляють наші джерела, рейдерські схеми активні як ніколи, і до них може бути причетним керівництво Офісу протидії рейдерству.

Так, на розгляді в Міністерстві юстиції України перебуває скарга на дії державного реєстратора Горохової Ніни Вікторівни, яка скориставшись своїм службовим становищем допомогла легалізувати злочинну рейдерську схему незаконного заволодіння чужим майном, належному ТОВ «ДЕНІС ГРУП».

ТОВ «ДЕНІС ГРУП», займається виробництвом текстильних виробів технічного та промислового призначення. Господарська діяльність здійснювалася з 2017 року, Товариство володіло на праві приватної власності нежитловими будівлями та спорудами, загальною площею майже 5 тисяч кв.м., які знаходяться у м. Києві та які було набуто у власність у зв’язку із отримання цього нерухомого майна у формі вкладу до статутного капіталу компанії.

У жовтні-листопаді 2024 року представникам ТОВ «ДЕНІС ГРУП» стало відомо, що їхнє нерухоме майно перейшло у власність невідомої фізичної особи. Після цього, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу вищезгаданою Ніною Гороховою було посвідчено договір купівлі-продажу нежитлової будівлі на користь покупця – іншої фізичної особи та прийнято рішення про державну реєстрацію права власності на об’єкт, який фактично належний ТОВ «ДЕНІС ГРУП».

Рейдерська схема виглядає наступним чином

З 2023 року, на просторах мережі Інтернет починається масове поширення інформації про продаж нерухомого майна, власником якого є ТОВ «ДЕНІС ГРУП». У серпні 2024 року Головне управління Держгеокадастру Хмельницької області за зверненням фізичної особи, сформувало та зареєструвало земельну ділянку за адресою у м. Києві по вул. Нижньоюрківська, 39/7, фактично земельну ділянку на якій знаходиться будівля, що належить ТОВ «ДЕНІС ГРУП».

У жовтні 2024 року представникам ТОВ «ДЕНІС ГРУП» стало відомо про перебування на своїй власній території групи невідомих осіб, які стверджували, що перебувають на території об’єкту належного власнику – фізичній особі, що здійснює його продаж. Таким чином, фізичні особи намагалися реалізувати майно у незаконний спосіб всупереч інтересам реального власника – ТОВ «ДЕНІС ГРУП».

Водночас, приватний нотаріус Горохова Ніна Вікторівна сприяла цим фізичним особам, порушуючи всі інструкції, без перевірки документів прийняла незаконні та протиправні рішення, внаслідок яких відбулась фактична підміна правовстановлюючих документів та здійснено повторну державну реєстрацію прав одного і того об’єкту нерухомого майна, а саме: окремої будівлі, належній ТОВ «ДЕНІС ГРУП».

Саме так, приватний нотаріус Ніна Горохова в особі державного реєстратора допомогла легалізувати злочинну рейдерську схему незаконного заволодінням чужим майном. Фактично нотаріусу було надано фіктивні та підроблені документи, на підставі яких вона зареєструвала право власності на нерухоме майно. Представники компанії ТОВ «ДЕНІС ГРУП» подали скаргу на незаконні дії приватного нотаріуса Горохової Н.В.

Уже 05.12.2024 року відбулося засідання Колегії Міністерства юстиції України, на якому було здійснено розгляд скарги на дії державного реєстратора у сфері державної реєстрації прав Горохової Н.В. Але станом на сьогодні рішення так і не прийнято.

Нагадуємо, антирейдерську комісію Міністерства юстиції довгий час очолював Віктор Дубовик, якого пов’язували з Андрієм Довбенком (підозрюваним у рейдерстві та корупції екс-смотрящим за Мінюстом, який наразі переховується від правосуддя за кордоном).

За інформацією наших джерел, Віктор Дубовик залишив свій вплив на антирейдерську комісію Мін’юста і після звільнення та початку роботи на новій посаді в Офісі Президента.

The post Київський нотаріус допомогла рейдерам привласнити чуже майно first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини