Середа, 23 Липня, 2025

Майже мільйон українських чоловіків призовного віку без офіційного статусу, виклик для економіки країни

Важливі новини

Енергетики закликають не перевантажувати мережу в пікові години

Споживання електроенергії в Україні наразі відповідає сезонним показникам , проте наслідки ворожих атак на енергосистему ще не повністю ліквідовані . У зв’язку з цим «Укренерго» закликає громадян обмежити користування потужними електроприладами в години пікового навантаження – з 15:00 до 19:00. Наслідки обстрілів Триває ліквідація наслідків російських дронових атак на енергооб’єкти. Енергетики роблять усе можливе для […]

The post Енергетики закликають не перевантажувати мережу в пікові години first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна стикається з фінансовими труднощами у створенні власних ракетних систем

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Видання зазначає, що наразі Україна активно займається розробкою власних балістичних ракет, які змогли б наносити удари вглиб території Росії.

«Наступного року або до кінця року ви почуєте, що у нас з’явиться величезна ракетна програма», – цитує WSJ міністра оборони України Рустема Умерова.

Але джерела WSJ розповіли, що ракетна програма України відчуває нестачу в потужностях і фінансуванні, через що ефективність програми буде обмежена, а «Київ, ймовірно, залишиться залежним від Заходу щодо деяких видів зброї на довгі роки вперед».

Експерт у галузі безпеки і безпілотних систем Федеріко Борсарі в коментарі для WSJ зазначив, що на сьогоднішній день у світі є лише кілька країн, включно зі США і Росією, які володіють усіма технологіями і можливостями для виробництва балістичних ракет.

Решта країн, які намагаються здійснювати свої ракетні програми, стикаються з великими труднощами під час пошуку необхідних для цього компонентів.

Заступник міністра стратегічних галузей промисловості України Ганна Гвоздіар повідомила виданню, що наразі країна працює над розробкою кількох балістичних ракет.

Радник президента України Володимира Зеленського зі стратегічних питань Олександр Камишин додав, що у країни немає достатньо грошей, щоб швидко наростити виробництво в необхідних обсягах, пише WSJ.

У таких умовах Україна може зробити ставку на виготовлення «гібридів» ракет і дронів.

Міністр оборони Ллойд Остін нещодавно заявив журналістам, що українська програма безпілотників великої дальності має більше фінансового сенсу, ніж виготовлення балістичних ракет, враховуючи витрати на них.

Нещодавній пакет допомоги США в розмірі 2,4 мільярда доларів містив у собі фінансування БПЛА дальньої дії і не передбачав кошти для виготовлення балістичних ракет, повідомляє видання з посиланням на джерело, знайоме з цим питанням.

Україна виробляє зброю, яка є чимось середнім між ракетою та безпілотником.

Одним із таких гібридних видів є «Паляниця», яка вперше була використана на захопленій росіянами східній Україні наприкінці серпня. За словами Борсарі, зброя виглядає як невелика крилата ракета, але має менш складну систему наведення і меншу боєголовку. Це, ймовірно, робить її дешевшою і простішою у виготовленні, ніж крилаті та балістичні ракети.

Інший український гібрид дальнього радіусу дії, названий «Січнем», використовує ракетні двигуни для прискорення польоту під час старту.

Прогноз погоди в Україні на найближчі дні

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Прогноз на 27-28 листопада:

27 листопада в більшості областей країни опадів не очікується. Однак на сході, зокрема в Луганській та Донецькій областях, а також у Криму, синоптики прогнозують невеликі дощі та мокрий сніг. Водночас на дорогах західних, північних та Вінницької областей можливе утворення ожеледиці, що може ускладнити рух транспорту.

Температура повітря вночі опуститься до -2°…-8°, а на заході та південному сході країни буде близько 0°. Вдень температура коливатиметься від 3° морозу до 3° тепла, а в західних областях, на Одещині та в Криму стовпчики термометрів покажуть +1°…+7°.

28 листопада також буде без істотних опадів, за винятком заходу країни, де синоптики прогнозують дощ, а в Карпатах — мокрий сніг. Температура вночі варіюватиметься від 2° тепла до 4° морозу, вдень — 0°…+6°.

Упродовж 27-28 листопада у більшості регіонів України, окрім сходу та південного сходу, місцями може спостерігатися туман, що також може ускладнити видимість на дорогах.

Поради для водіїв: Через очікувану ожеледицю на дорогах, а також тумани та мокрий сніг, синоптики рекомендують водіям бути обережними та скоригувати швидкість руху для забезпечення безпеки.

Грошові перекази українців на батьківщину зменшилися

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

З офіційної статистики НБУ за останню п’ятирічку зрозуміло, що пік переказів в Україні було досягнуто в передвоєнному 2021 році, а потім люди зменшували відправлення:

– 2019 рік – $11,92 млрд;

– 2020 рік – $11,98 млрд;

– 2021 рік – $14,0 млрд;

– 2022 рік – $12,5 млрд;

– 2023 рік – $11,3 млрд.

Після початку вторгнення в Україну експерти пояснювали таке скорочення здебільшого головним чинником – масовим від’їздом біженців із країни та їхньою адаптацією за кордоном. Багато людей, які ще до війни працювали за кордоном, після початку вторгнення вивезли свої сім’ї в безпечні країни, і їм просто вже нікому було слати гроші. Цей процес посилюється від місяця до місяця, особливо напередодні нинішнього опалювального сезону, який, якщо вірити владі, може виявитися найскладнішим для населення за весь час великої війни. А тому за підсумками 2024 року передбачають надходження в Україну ще менше за $11,3 млрд, зафіксованих у 20203-му.

«Очікую, падіння приватних грошових переказів до $9,6 млрд», – спрогнозував фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.

А банкіри розповідають, що українці не тільки менше надсилають переказів, але також і залишають українську банківську систему.

«Спочатку ми спостерігали, що люди, які після початку війни розраховувалися картками за кордоном (виїхали з країни), стали скорочувати свої витрати там – мабуть, економили. Потім з банком стали зв’язуватися з метою закриття рахунків, а під час спілкування з нашими менеджерами, коли їм пропонували нові пакети і вигідніші умови, біженці розповідали, що українські рахунки вже просто не потрібні. Наші люди відкрили рахунки в західних банках. Оскільки звільнилися з підприємств в Україні (від яких отримували гривню на рахунки) і працевлаштувалися на новому місці. Немає сенсу готувати виписки за рахунками в українських банках (вимагають місцеві соцслужби для отримання різних пільг) і взагалі їх тримати – гроші туди більше не капають. Тому їм простіше попрощатися з нашим банком і більше не прив’язуватися до української економіки в принципі. У них тепер нове життя. Таких пояснень отримуємо дедалі більше і більше», – розповіли в одному із системних банків.

Чехія та Україна розслідують ухилення від податків з участю компаній Порошенка

Чехія звернулася до України за правовою допомогою в розслідуванні кримінальної справи щодо можливого ухиляння від сплати податків чеською компанією “UPI-AGRO EUROPE s.r.o.” та двома українськими підприємствами, пов’язаними з сином Петра Порошенка — Олексієм. За інформацією з джерел, зокрема копії листа-звернення, кримінальна справа №NCOZ-2124/TC-2024-411400-H була відкрита 23 лютого 2024 року. Вона стосується можливого незаконного відшкодування ПДВ […]

The post Чехія та Україна розслідують ухилення від податків з участю компаній Порошенка first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) нещодавно оприлюднило результати свого розслідування, які викликали значний суспільний резонанс. Агентство повідомило про виявлення ознак корупційного правопорушення в діяльності колишнього високопосадовця прокуратури України.

Він пояснив, що під час аналізу мобілізаційного потенціалу було виявлено, що ці люди є практично анонімними для державних реєстрів, маючи лише ідентифікаційні коди. Деякі з них взагалі не фігурують у реєстрах підприємців або найманих працівників, а деякі свідомо уникають уваги держави, припиняючи офіційну зайнятість.

Наталуха вважає, що впровадження системи економічного бронювання може вирішити цю проблему. За його словами, відсутність такого інструменту сильно впливає на ринок праці, збільшуючи нелегальну міграцію та деморалізацію реального сектору економіки.

«Відсутність цього інструментарію (економічного бронювання, — ред.) має свій ефект і на ринок. За офіційно непідтвердженими даними, щоденно щонайменше 200 чоловіків призовного віку здійснюють спробу залишити країну. Щоденно. Не кажучи вже про кількість звільнень із робочих місць для того, щоб працювати неофіційно і не «світитися» у реєстрах. Це деморалізація реального сектору економіки. Вона має негативні наслідки», – наголосив політик.

Останні новини