Понеділок, 14 Липня, 2025

“Мандарин Плаза”, “Лавина” та інші компанії бізнесмена Алієва – потрапили в поле зору БЕБ

Важливі новини

Суд наклав арешт на телефон директора «Інтерпайп Україна»

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Обшук проводився у рамках розслідування справи НАБУ, що стосується можливого завищення цін на закупівлю обсадних труб. Згідно з підозрами, державі могли бути завдані збитки щонайменше 18 млн грн через можливу змову між ТОВ «Інтерпайп Україна» (яке контролюється Віктором Пінчуком через офшори) і ПАТ «Укрнафта».

Під час обшуку директор ТОВ «Інтерпайп Україна» Денис Морозов, за рекомендацією свого адвоката, заблокував телефон і відмовився надати пароль доступу. Це ускладнило можливість провести огляд інформації на телефоні, що стало підставою для прийняття рішення про арешт апарату.

Суд задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і наклав арешт на мобільний телефон. Рішення полягає у тимчасовій забороні користування, розпорядження та відчуження телефону.

Досудове розслідування виявило, що вартість труб, зазначених у договорі № 23/1490-МТР від 02.08.2023 між ПАТ «Укрнафта» і ТОВ «Інтерпайп Україна», була завищена. За слідчою версією, збитки від цієї угоди можуть становити щонайменше 18 084 993,91 грн (з ПДВ). Завищення вартості товару могло бути здійснено через перепродаж між юридичними особами, що включає ТОВ «Інтерпайп НІКО ТЬЮБ», AT «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» і ТОВ «Інтерпайп Україна», яка у свою чергу поставила товар ПАТ «Укрнафта».

Розслідування триває, і детективи НАБУ продовжують збирати докази. Прокурори готуються до подання відповідних матеріалів до суду для подальшого розгляду справи.

Контракт на відновлення на 220 млн грн отримала компанія, пов’язана з заступником голови Херсонської ОВА Антоном Самойленком

Відновлення інфраструктури Херсонської області після російської агресії стало важливим кроком у підтримці постраждалих громад. Один із найбільших контрактів на відбудову шкіл та сільських рад отримала компанія, з якою пов'язаний заступник голови Херсонської обласної військової адміністрації, Антон Самойленко, за інформацією від Bihus.info.

За інформацією розслідування, компанія “Глобал Білд Інжиніринг”, зареєстрована у Тернополі, виграла тендер на реконструкцію навчального закладу у Високопіллі на суму 130 мільйонів гривень. До цього вона в основному працювала з місцевими підрядниками, однак з кінця минулого року почала активно розширювати свою діяльність на території Херсонської області.

Крім тендеру на реконструкцію школи, компанія “Глобал Білд Інжиніринг” отримала контракт на відновлення селищної ради у Великій Олександрівці на суму 90 мільйонів гривень. Загальна вартість усіх контрактів становить 220 мільйонів гривень.

За даними журналістів, компанію придбала група бізнесменів, які раніше займалися ремонтом доріг на сході України. Крім того, “Глобал Білд Інжиніринг” отримала замовлення на ремонт доріг у Херсонській області на суму 70 мільйонів гривень. Для виконання цих робіт компанія планує орендувати техніку у “Донбасвугіллябуд”, власниці якої є Анна Самойленко, дружина заступника голови Херсонської обласної військової адміністрації Антона Самойленка.

Антон Самойленко підтвердив інформацію, оприлюднену журналістами, і зазначив, що він знайомий з багатьма представниками компаній, які отримують підряди на відбудову.

Компанія “Глобал Білд Інжиніринг” має зв’язки з іншими підприємствами, що брали участь у програмі “Велике будівництво”. Серед співвласників Першої української дорожньо-будівельної компанії, де раніше працював директор “Глобал Білд Інжиніринг”, є Олександр Гарбуз та Віктор Кіркішко, які також мають стосунок до фірм, що займалися дорожніми роботами в рамках програми «Велике будівництво».

Також відомо, що довгий час Наталія Нечепоренко була партнеркою Віктора Кіркішко та Олександра Гарбуза. Вона є близькою подругою ексзаступника голови Національної поліції Дмитра Тишлека.

Російські війська просунулися на кількох напрямках у Донецькій та Харківській областях

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Під Покровськом триває спроба обійти його з півдня, росіяни просунулися в Жовтому та сусідніх населених пунктах, а також на кількох ділянках аж до Курахівського напрямку.

Є просування в самому Кураховому, зберігається сіра зона в центрі міста, вказано контроль РФ над двома будівлями в оточенні ЗСУ. Південніше є просування в «кишені».

На півдні Донецької області росіяни знову просунулися в бік Розливу – до траси на Курахове, що йде із заходу. Тут близько тижня просування у росіян не було.

Трохи західніше армія РФ знову просунулася до траси на Велику Новосілку з боку Богатиря. Про важливість цієї ділянки ми писали тут.

На півночі, у Харківській області, росіяни просунулися в Кругляківці на південь, а також розширили свій плацдарм на лівому березі річки Оскіл північніше Дворічної.

Співробітники БЕБ розкрили корупційну схему в Обухівській міськраді

У Київській області Бюро економічної безпеки (БЕБ) виявило випадки корупції, які пов'язані з функціонуванням керівника земельного відділу Обухівської міської ради. За результатами ретельного розслідування встановлено, що цей посадовець зловживав своїм посадовим положенням, завдаючи збитки місцевому бюджету у розмірі понад 3,5 мільйонів гривень. Ця неприпустима діяльність серйозно підриває довіру громадян до органів влади та вимагає негайних заходів для забезпечення прозорості та відповідальності в управлінні муніципальними ресурсами. Влада повинна вжити ефективних заходів для припинення подібних порушень і покарання винних осіб відповідно до закону.

Під час досудового розслідування з’ясувалося, що посадовець незаконно вивів понад 2 гектари зі складу земель природно-заповідного фонду.

Через місцевий Держгеокадастр посадовець змінив цільове призначення земельної ділянки, що перебуває у комунальній власності. Надалі, діючи в інтересах приватної компанії, він подав на затвердження сесії місцевої ради недостовірний звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки, яка склала 13 млн грн. Службовець знав, що у звіті невірно визначено цільове призначення землі, що впливає на її вартість.

У підсумку відповідну земельну ділянку було продано одному із суб’єктів господарювання за заниженою ціною.

Розмір завданих матеріальних збитків місцевому бюджету перевищив 3,5 млн гривень, що також підтверджується висновком судової оціночно-земельної експертизи щодо визначення ринкової вартості ділянки.

Наразі керівнику земельного відділу повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Санкція статті передбачає до 6 років позбавлення волі.

Співачка Оля Полякова зізналася, як війна змінила її стосунки з чоловіком

Відома українська співачка Оля Полякова поділилася своїми думками про подружнє життя, кризи та труднощі, які з нею можуть супроводжувати стосунки. Артистка, яка вже більше 20 років у шлюбі з чоловіком Вадимом, розповіла, як війна та життєві випробування вплинули на їхній союз. За словами Полякової, у їхніх стосунках були моменти кризи, однак саме вони допомогли подружжю […]

The post Співачка Оля Полякова зізналася, як війна змінила її стосунки з чоловіком first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Бюро економічної безпеки (БЕБ) розпочало перевірку щодо можливого ухилення від сплати податків низкою компаній, що належать відомому київському забудовнику Вагіфу Алієву. Йдеться про фірми «ТРЦ Лавина», «Інвестстрой Гарант» та «Мандарин Плаза».

Згідно з судовими матеріалами, кримінальне провадження за цим фактом було зареєстроване ще в серпні 2024 року. Відразу після цього бізнесмен здійснив юридичну перестановку — усі компанії були переоформлені на його молодшу доньку Марину Дорохіну, яка також проходить фігуранткою у справі.

За версією слідства, мова може йти про умисне виведення активів з-під відповідальності та спробу уникнення кримінальної відповідальності шляхом зміни власника бізнесу.

БЕБ вивчає діяльність цих компаній на предмет багаторічного заниження податкових зобов’язань, фіктивного документування операцій та використання схем, спрямованих на мінімізацію сплати податків.

На сьогодні ТРЦ «Лавина» та «Мандарин Плаза» — одні з найвідоміших об’єктів комерційної нерухомості Києва, що приносять мільйонні доходи. Вагіф Алієв — одна з найвпливовіших фігур у столичному бізнесі.

Розслідування триває. У разі доведення провини йому та його доньці може загрожувати кримінальна відповідальність за статтями, пов’язаними з ухиленням від податків та відмиванням коштів.

Останні новини