Вівторок, 22 Липня, 2025

Маршал Сирський визначив основне завдання на фронті: зберегти позиції та відновити втрачене територіальне становище

Важливі новини

18 червня в Україні буде тепло і без дощу: прогноз погоди по регіонах

У середу, 18 червня, в Україні очікується комфортна літня погода — без сильного спеки чи різкого похолодання. Лише в окремих регіонах можливі короткочасні дощі. Найспекотніше буде на півдні — вдень до +30°, вночі — близько +16…+17°. В інших регіонах температура вдень сягне +23°…+27°, а вночі — в межах +11°…+15°. Опади переважно не прогнозуються, лише на […]

Зеленський і Фіцо готуються до непростих переговорів

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та президент України Володимир Зеленський можуть зустрітися найближчими днями для обговорення гострого енергетичного конфлікту. Як повідомляє видання iRozhlas, сторони активно шукають дату для проведення зустрічі. Напруженість між двома країнами зросла після рішення Києва припинити транзит російського газу через свою територію після закінчення чинного контракту. Фіцо різко відреагував, звинувативши Україну в саботажі, […]

The post Зеленський і Фіцо готуються до непростих переговорів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Київ прибрав прайд-аватарку: у КМДА кажуть, що зроблять ставку на практичну інклюзивність

2 червня Київ приєднався до загальнонаціональної кампанії на честь Місяця гордості — у соціальних мережах Київської міської державної адміністрації (КМДА) з’явилася оновлена прайд-аватарка в символічних кольорах. Проте вже 3 червня зображення повернули до стандартного стилю. У КМДА пояснили, що символічна підтримка є лише одним з елементів більшої ініціативи. Основну увагу планують зосередити на реальних діях, […]

Багатодітним чоловікам необхідно нотаріально доводити утримання дітей для відстрочки від мобілізації

У зв'язку зі стрімким розвитком суспільства та введенням нових нормативних актів українським законодавством, виникла необхідність у зміні умов щодо отримання відстрочки від військової мобілізації для багатодітних батьків. Зокрема, з метою забезпечення об'єктивної перевірки факту фактичного утримання дітей, ухвалено рішення про обов'язковість нотаріального підтвердження цього обставини для чоловіків з числа багатодітних сімей.

Зазначена ініціатива визначає, що батько, який претендує на відстрочку від мобілізації через своє багатодітнє становище, повинен пред'явити документальне підтвердження про фактичне утримання кожної зі своїх дітей. Це може бути підписане ним особисто заявлення або довідки від органів опіки та піклування, що підтверджують факт опіки над кожним з дітей. Однак, для забезпечення надійності та об'єктивності цієї інформації, необхідне її нотаріальне посвідчення.

Такий підхід впроваджено з метою запобігання можливим випадкам недостовірного представлення інформації стосовно утримання дітей та забезпечення справедливості в розгляді питань щодо надання відстрочки від військової служби. Рішення про обов'язкове нотаріальне підтвердження факту утримання дітей багатодітними батьками стало важливим кроком у напрямку покращення військової мобілізаційної системи та забезпечення її ефективності та справедливості для всіх категорій громадян.

Це рішення спрямоване на забезпечення прозорості та точності даних щодо осіб, які претендують на відстрочку від мобілізації.

«Військовозобов’язаний і батько трьох неповнолітніх дітей визнаний придатним до військової служби. Згідно з мобілізаційним законом, він автоматично має отримати відстрочку від мобілізації. Його діти народжені від двох жінок, з якими чоловік розлучений, поки не живе, але продовжує фінансово утримувати дітей. Що вигадав ТЦК? Там додатково вимагають договір між чоловіком і його колишнім подружжям про те, що він бере участь в утриманні своїх неповнолітніх дітей”, – повідомив нардеп Ігор Фріс.

Згадка про письмовий договір між батьками, в якому потрібно прописати, з ким проживатимуть діти і ступінь участі другого з батьків у їхньому вихованні, є в урядовій постанові № 560.

Фріс розцінює цю вимогу як незаконну.

«Уряд цією постановою запровадив додаткові вимоги для військовозобов’язаних щодо підтвердження ними певних юридичних фактів і документів, що розцінюється як перевищення норм і положень закону про мобілізацію», – заявив нардеп.

Нацбанк України обмежить перекази грошей з картки на картку

Постійне зміцнення контролю за нелегальним гральним сектором є нагальною метою для Національного банку України (НБУ), який продовжує приймати рішучі заходи. З метою ефективного протидії цьому явищу та забезпечення фінансової стабільності країни, НБУ встановлює нові обмеження на операції з переказу грошей з картки на картку.

Нові регулятивні заходи передбачають удосконалену систему перевірки та контролю за кожним переказом коштів, спрямовану на виявлення та блокування нелегальних операцій у гральній сфері. З моменту введення цих обмежень, будуть активно застосовуватися передові технології аналізу та моніторингу фінансових трансакцій, що дозволять ефективно виявляти та припиняти незаконні дії.

Відповідно до цих заходів, будуть ретельно перевірятися всі перекази коштів з метою виявлення будь-яких підозрілих та неправомірних операцій, пов'язаних з гральним бізнесом. НБУ віддає перевагу запобіжним заходам та вчасному реагуванню на будь-які спроби незаконного використання фінансових ресурсів через гральні платформи.

Ці кроки є важливою складовою стратегії Національного банку України у зміцненні законності та боротьбі зі зловживаннями у фінансовій сфері. НБУ прагне забезпечити найвищий рівень фінансової стабільності та довіри серед громадян та бізнесу країни, сприяючи таким чином загальному процвітанню та розвитку України.

«Розглядаємо можливість впровадити рамки для вихідних P2P-переказів із рахунків фізосіб у 100 000 грн на місяць і обмежити кількість таких переказів 30 протягом місяця», – заявив Олійник.

Вхідні транзакції обмежувати не будуть.

При цьому банки зможуть «у ручному режимі» збільшувати ліміти за наявності «підстав і підтверджень».

Нововведення планують впровадити, за словами Олійника, протягом місяця.

Також у НБУ припустили створення в майбутньому реєстру карток, які використовувалися для незаконної діяльності.

Росія активно здійснює атаки в різних районах на лінії фронту, що ускладнює ситуацію для Збройних сил України. Зазначено, що після захоплення Авдіївки російські війська продовжили наступ, що призвело до втрат території та ускладнило обстановку на фронті. Протягом цього тижня українські війська відступили з двох інших населених пунктів поруч з Авдіївкою, стикаючись з дефіцитом військової допомоги від Заходу.

Головнокомандувач Збройних сил України, Олександр Сирський, визначив свої основні завдання на фронті. Він наголосив на необхідності ефективного використання бойових можливостей техніки та озброєння для завдання максимальних втрат противнику та ліквідації його техніки. Крім того, він вказав на важливість утримання зайнятих позицій та відновлення територіального становища у тих місцях, де українські сили відійшли.

Зазначено, що Російська Федерація іноді досягає успіху на окремих ділянках. Сирський підкреслив, що для підсилення оборони на головних напрямках необхідно розумно розподіляти резерви та забезпечувати ефективну організацію роботи на пунктах управління з вогневої поразки противника.

Також відзначено, що у деяких українських командирів були виявлені прорахунки в оцінці ситуації та сил противника, що призвело до проблем у обороні на деяких напрямках.

У висновках можна виділити наступне:

• Російська агресія продовжується на різних напрямках на лінії фронту, що створює складну ситуацію для Збройних сил України.

• Напружена обстановка на авдіївському та запорізькому напрямках вимагає ефективного використання бойових можливостей та організації оборони.

• Головне завдання головкома полягає в здійсненні максимальної операційної активності для стримування агресії та відновлення втрачених позицій.

• Важливою є правильна оцінка ситуації та ефективне використання резервів для забезпечення успішного відстоювання на фронті.

• Продовження підтримки Збройних сил України союзниками є критично важливим для забезпечення успішної оборони та стримування агресії Росії.

Останні новини