Вівторок, 22 Липня, 2025

Масштаби відбудови України після війни перевищать 1 трлн доларів: виклики та можливості

Важливі новини

Конфлікт на гірськолижному курорті Драгобрат: поліція відкрила кримінальне провадження

У середу, 30 січня, на гірськолижному курорті Драгобрат, що в Закарпатській області, стався інцидент, в результаті якого одна особа отримала легкі тілесні ушкодження. Подія сталася між двома українцями, і за фактом інциденту вже відкрите кримінальне провадження. Поліція розслідує порушення відповідно до статті 125 Кримінального кодексу України “Була зафіксована конфліктна подія на Драгобраті, але це були […]

The post Конфлікт на гірськолижному курорті Драгобрат: поліція відкрила кримінальне провадження first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Недбалість зі зброєю ледь не коштувала життя підлітку

4 січня в Авангардівській громаді Одеської області сталася жахлива подія за участю двох підлітків 14-ти та 16-ти років. Молодший хлопець, залишившись вдома без нагляду дорослих, вирішив показати своєму приятелеві карабін, який належить його батькові. За попередньою інформацією, під час демонстрації зброї 14-річний хлопець випадково вистрілив, поціливши у голову свого 16-річного друга. Потерпілого з важким вогнепальним […]

The post Недбалість зі зброєю ледь не коштувала життя підлітку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ціни на сигарети та “стіки” зростуть: чому і скільки коштуватиме пачка

В Україні з 2025 року очікується значне підвищення цін на тютюнові вироби, зокрема на сигарети, “стіки” та рідини для електронних цигарок. Це пов’язано з підвищенням акцизів, що були передбачені в законопроєкті, ухваленому Верховною Радою ще в грудні 2024 року. Проте документ досі не підписаний президентом, що затримує реалізацію змін. За словами заступника голови парламентського фінансового […]

The post Ціни на сигарети та “стіки” зростуть: чому і скільки коштуватиме пачка first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У справі про катування в’язнів у Полтавському СІЗО з’явилися нові фігуранти

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру ще двом працівникам установи — старшому по корпусу та молодшому інспектору відділу режиму і охорони. Їм інкримінують катування, що кваліфікується за ч. 3 ст. 127 Кримінального кодексу України. Як повідомили в ДБР, ці двоє посадовців долучились до тортур, під час яких одного з ув’язнених було прив’язано до ліжка […]

В Україні планують відновити податок на міжнародні посилки

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

«Пільга щодо 150 євро має бути прибрана. І зараз ми закінчуємо підготовку відповідного законопроєкту, внесемо, зволікати не будемо і точно будемо його запроваджувати, незважаючи на певний прошарок населення, який буде незадоволений», – сказав Гетманцев.

За його словами, оподаткування посилок вимагають як торговельні мережі, так і вітчизняні виробники.

«Не може бути перекосів в оподаткуванні, тому що це деструктивно впливає на ринки. А в цьому випадку ми підтримуємо чомусь іноземного товаровиробника. Тому що наш товаровиробник – від легкої промисловості до продуктів харчування – платить ПДВ, а той, хто це робить у Китаї, ПДВ не платить. З точки зору державної податкової політики, це абсолютний нонсенс і нісенітниця, коли ми б’ємо людей, які створюють робочі місця, платять податки, створюють додану вартість, на користь людей, яких ми навіть не знаємо», – підкреслив депутат.

Гетманцев сказав, що особисто проситиме підтримати закон.

Україна на шляху відбудови після війни переживає надзвичайно важливий момент свого розвитку. За останні роки кількість західних компаній, що виявили бажання долучитися до цього процесу, поступово зростає. Як приватні, так і державні іноземні фірми активно працюють над планами з післявоєнної реконструкції країни.

Згідно з даними Європейського інвестиційного банку, обсяг інвестицій у цей проект може перевищити 1 трлн доларів, що свідчить про великий інтерес до відновлення України з боку міжнародних партнерів. Серед компаній, які виявили бажання приєднатися до цієї місії, зазначаються не лише європейські та американські гіганти, але й турецькі корпорації.

Зокрема, Onur Group у співпраці з корейською Samsung C&T Corp та Dogus Construction працюють над відновленням мостів та доріг в Україні. Найбільша з них, Onur Group, вже успішно реалізувала 70 проєктів на суму близько 1 млрд доларів, демонструючи високий рівень ефективності та професіоналізму.

Проте процес відбудови країни не лише передбачає великі фінансові вкладення, але й має свої виклики і нюанси. На першому місці потрібно зосередитися на підтримці людей та їхнього благополуччя, а не лише на фінансових аспектах.

Головна економістка Європейського банку реконструкції та розвитку підкреслює, що успіх відбудови України залежить від терпіння українського народу та виконання мирних угод, а також від дотримання міжнародних зобов’язань Росією.

Голова Держагентства з розвитку інфраструктури та реконструкції України впевнений, що країна має перспективу кращої відбудови, ніж коли-небудь раніше. Проте успішне відновлення вимагає часу, терпіння та взаємодії з усіма зацікавленими сторонами. Тільки спільними зусиллями український народ зможе повернутися до стабільності та процвітання.

Україна переживає важливий період відбудови після війни, який привертає увагу західних компаній та залучає значні інвестиції. Процес відбудови потребує не лише фінансових вкладень, але й уваги до соціальних та економічних аспектів для забезпечення благополуччя населення. Успіх відновлення України залежить від терпіння українського народу, виконання мирних угод та дотримання міжнародних зобов’язань. Зусилля всіх зацікавлених сторін є ключовим елементом у досягненні стабільності та процвітання країни.

Останні новини