Середа, 23 Липня, 2025

Міноборони змінює правила для ТЦК та ВЛК

Важливі новини

Дружина міністра фінансів: від MINI Cooper до нових горизонтів стилю й ексклюзивності

Дружина міністра фінансів Сергія Марченка, який виступав із закликом українцям не придбавати автотранспортні засоби під час війни, власноруч порушила цей принцип, вибираючи собі з початку минулого року MINI Cooper. Звіт про доходи міністра показує, що Марина Марченко у 2023 році отримала можливість використовувати 2-річний автомобіль MINI Cooper SE – представника британсько-німецької марки малогабаритних автомобілів преміум-класу, які виготовляються концерном BMW. Ціна такого автомобіля в районі $28 тис. або 1,1 млн грн за версію 2021 року.

Це відбулося незважаючи на заяву Сергія Марченка у грудні 2023 року, коли він закликав українців обмежити своє споживання, зокрема, не купувати "дорогі телефони та автомобілі", зазначивши, що життя в Україні наразі виявляється дуже складним. Варто відзначити, що в цей самий час його дружина вже користувалася MINI Cooper SE, отриманим у січні 2023 року.

У той же час, Марина Марченко у 2023 році отримала доходи від роботи в ТОВ "Ісіда-IVF" на суму 605 тис. грн, а також виступає як фізична особа-підприємець, заробивши минулого року на своєму бізнесі 1,97 млн грн, що загалом складає 2,6 млн грн доходу. Ця сума перевищує міністерську зарплату Сергія Марченка у розмірі 1,1 млн грн на рік або 93,5 тис. грн на місяць. До того ж, чиновник зазначив отримання пенсії на суму 64,5 тис. грн.

MINI Cooper SE — це не єдиний автомобіль у родині. Окрім того, на ім'я Сергія Марченка оформлено право власності на Audi A6 2017 року випуску, придбаний ним у 2019 році за 1,5 млн грн. Додатково до цього, в сім'ї міністра є дві квартири в Києві (84,6 кв.м. і 40,3 кв.м.) та ще одна (88,3 кв.м.), яку пара орендувала у січні 2023 року. Усі грошові активи пари знаходяться на рахунках у Приватбанку і Сенс Банку на суму 68 тис. грн, а також $10 тис. готівкою.

У вищезгаданій статті відображено ситуацію, де дружина міністра фінансів Сергія Марченка, який закликав громадян не купувати дорогі автомобілі під час війни, сама користується автомобілем MINI Cooper. Це створює суперечливий контекст і може спричинити критику щодо консистентності його позицій.

Крім того, у статті надається інформація про доходи та майно родини міністра. Зазначається, що доходи дружини міністра перевищують його власну міністерську зарплату. Це може викликати обговорення щодо справедливості розподілу доходів у владній структурі та ставлення до власних закликів міністра щодо економічної стримованості під час війни.

В цілому, стаття розкриває певні аспекти публічного та особистого життя міністра фінансів, що можуть стати предметом громадської дискусії та аналізу в контексті етики, прозорості та соціальної відповідальності владних осіб.

Верещук: Заяви про повернення переселенців – це хайп

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За словами Верещук, жодних підтверджених даних щодо масового повернення переселенців немає і бути не може. Вона звинуватила окремих чиновників і політиків у тому, що вони поширюють ці заяви для створення сенсаційних заголовків.

«Подібні заяви створюють враження, що в окупації жити краще, ніж в Україні. Це підривний і злочинний наратив, який допомагає ворогу», – заявила Верещук.

Хоча Верещук визнала, що підтримка переселенців з боку держави залишається недостатньою, вона підкреслила, що це не є основною причиною, яка могла б спонукати людей повертатися на окуповані території.

«Замість того щоб розповсюджувати недостовірну інформацію, закликаю зосередитися на реальній допомозі переселенцям», – наголосила заступниця голови ОП.

Ірина Верещук звернулася до авторів таких заяв, підкресливши, що вони своїми словами лише шкодять інформаційній безпеці України. Вона також запропонувала знаходити інші теми для привернення уваги замість спекуляцій на темі переселенців.

Україні занадто рано прощатися з вугіллям

В Україні триває дискусія про перехід до відновлюваних джерел енергії та поступове відмовлення від вугілля. Проте економіст Олексій Кущ вважає, що такий крок може бути надто передчасним для країни, що стикається з економічними труднощами та енергетичною залежністю. Чи потрібне Україні своє вугілля, або куди рухається “зелений перехід”. А почну я не з вугілля, а з […]

The post Україні занадто рано прощатися з вугіллям first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Новий закон зобов’язує жінок оновити військові дані, щоб уникнути штрафів

Згідно з новим законом щодо мобілізації, жінки, які підпадають під військовий облік, зобов'язані оновити свої дані протягом 60 днів з моменту набуття чинності закону, що відбулося 18 травня. Відповідно до повідомлення керівника Кременчуцького районного Територіального Центру Консультацій Мирослава Волкова, за неоновлення такої інформації жінкам загрожує штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. Ця вимога є надзвичайно важливою для забезпечення ефективності та організації оборонної системи країни в умовах загрози зовнішньої агресії. Тому, для забезпечення національної безпеки, всі військовозобов'язані громадянки мають уважно слідкувати за виконанням цієї вимоги та невідкладно оновлювати свої дані.

Волков наголосив, що ці правила стосуються жінок певних спеціальностей, зокрема медиків, віком від 18 до 60 років. Вони повинні стати на військовий облік та отримати військово-обліковий документ. Процедура мобілізації жінок проводиться лише за їх згодою, згідно з постановою Кабінету Міністрів № 560.

«У період обов’язкового уточнення облікових даних, який триває до 16 липня, на медичний огляд не направляються ті військовозобов’язані, які мають право на відстрочку від призову, старші за 55 років, заброньовані, а також жінки з дійсним військово-обліковим документом», – заявив Волков. Він також додав, що жінки, які не мають військово-облікового документа або вперше його отримують, мають пройти військово-лікарську комісію.

Наразі у Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, який пропонує збільшити термін оновлення даних військовозобов’язаних до 150 днів. Народний депутат Володимир Ар’єв зазначив, що 60 днів для оновлення облікових даних недостатньо для всіх військовозобов’язаних, через що вони можуть отримати великі штрафи.

Після оновлення своїх облікових даних, військовозобов’язаних можуть направити на військово-лікарську комісію за місцем проживання.

Злочинна група банкірів на Львівщині привласнила більше 5 мільйонів гривень

На Львівщині завершено досудове розслідування у справі організованої злочинної групи банкірів, які впродовж 2023-2024 років незаконно заволоділи коштами клієнтів. Згідно з інформацією кіберполіції, працівники банку, ймовірно, мали доступ до рахунків громадян, які залишилися на тимчасово окупованих територіях, і скористалися цією ситуацією для скоєння злочинів. Згідно з даними слідства, схема діяла за вказівкою керівника відділення банку: […]

The post Злочинна група банкірів на Львівщині привласнила більше 5 мільйонів гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Міністерство оборони України готується до масштабних змін у системі військового обліку. Вже незабаром військовозобов’язані зможуть звертатися до будь-якого територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), а не лише до того, де вони стоять на обліку. Це має значно спростити процес взаємодії громадян із державою та зменшити бюрократичні перепони.

Про це заявила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко в ефірі телемарафону, повідомляє “Стіна”.

На сьогодні, якщо людина змінює місце проживання, їй доводиться їхати до ТЦК за місцем реєстрації, що створює незручності. Нова система дозволить військовозобов’язаним звертатися до будь-якого ТЦК, незалежно від місця обліку.

Ця реформа вже узгоджується з Генеральним штабом ЗСУ та отримала підтримку Офісу президента й Кабінету міністрів.

Аналогічні зміни стосуватимуться і військово-лікарських комісій (ВЛК). До літа 2025 року військовозобов’язані зможуть проходити медогляд у будь-якому медичному закладі — як державному, так і приватному.

“Ми повністю відв’яжемося від конкретних ВЛК. Людина зможе проходити медогляд там, де їй зручно. Вся екосистема медичних закладів буде інтегрована в систему”, – пояснила Черногоренко.

Ключовим елементом реформи стане Єдиний державний реєстр “Оберіг”, який дозволить ТЦК працювати без прив’язки до регіонів. Працівники центрів отримають доступ до загальнонаціональної бази, що значно пришвидшить і спростить усі процеси.

Також зміни торкнуться й електронної системи охорони здоров’я. Дані про придатність чи непридатність до військової служби передаватимуться безпосередньо до Міноборони та відображатимуться у додатку “Резерв+”.

Вже з 28 лютого 2025 року в Україні запровадять цифровий формат взаємодії між державою та військовозобов’язаними. Постанова про придатність до військової служби буде доступна виключно в електронному форматі через спеціальний інтерфейс Міноборони.

Ці нововведення мають зробити процес обліку більш зручним, прозорим та ефективним, а також знизити рівень бюрократії й корупційних ризиків.

The post Міноборони змінює правила для ТЦК та ВЛК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини